هر آنچه که باید درباره شهر هامبورگ آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر هامبورگ آلمان بدانید

4 مهر 1401

درباره شهر هامبورگ: هامبورگ (Hamburg) بعد از برلین دومین شهر بزرگ کشور آلمان و هشتمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. همچنین این شهر بعد از روتردام و آنتورپ سومین بندر بزرگ در اروپا به شمار می‌رود. هامبورگ یکی از شانزده ایالت آلمان است؛ بنابراین یک شهر ایالتی محسوب می‌شود. وسعت این شهر دو برابر لند و 7 برابر پاریس بوده و در کنار رود البه قرار دارد. این ایالت از هفت منطقه و شهرداری شامل هامبورگ میته، آلتونا، آیمزبوتل، هامبورگ نورد، ونسبک، برگدورف و هاربورگ تشکیل شده که 7 منطقه به 104 بخش شهری تقسیم می‌شوند. در این مقاله بیشتر با شهر هامبورگ آلمان آشنا می‌شویم.

درباره شهر هامبورگ | سفری دیگر

تاریخ شهر هامبورگ

در شهر انباری هامبورگ انبارهایی به هم پیوسته وجود دارد که از بزرگترین شهرک‌های انباری در جهان به شمار می‌رود. این منطقه از نمادهای شهر هامبورگ محسوب شده و توسط سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است. طی سالیان متمادی هامبورگ تحت حوادث زیادی چون آتش‌سوزی بزرگ هامبورگ، سیل دریای شمال در سال ۱۹۶۲ و درگیری‌های نظامی از جمله بمب‌گذاری در جنگ جهانی دوم قرار گرفت که توانست از تمام این بلایا سالم بماند و هر روز به شهر ثرتمندتری تبدیل شود.

اسقف نشین هامبورگ در اسکاندیناوی به عنوان مقر مبلغان مذهبی فعال توسط لوئی پارسا، پادشاه فرانک‌ها تاسیس گردید. شهر هامبورگ در سال 845 میلادی توسط وایکینگ‌ها به غارت رفت.

تاریخ شهر هامبورگ | سفری دیگر

وضعیت جغرافیایی شهر هامبورگ

شهر هامبورگ از سمت شمال به منطقه اسکاندیناوی، از جنوب اروپای قاره‌ای، از شرق به دریای بالتیک و از سمت غرب به دریای شمال منتهی می‌شود. از تقاطع آلستر و بیله، رود البه تشکیل می‌شود و شهر هامبورگ در کنار آن واقع شده است. هامبورگ تحت تاثیر اقیانوس اطلس دارای آب و هوایی اقیانوسی می‌باشد.

شهر هامبورگ دارای آب و هوایی گرم و دریایی بوده و تحت تاثیر غالب آب و هوایی دریایی در غرب این شهر دارای زمستان‌هایی با سرمای خفیف و تابستان‌هایی با شرایط جوی خنک است. هامبورگ در ارتفاع 15 متری از سطح دریا قرار دارد و از این رو آب و هوایی معتدل و گرم بوده و در حتی در ماه‌های گرم و خشک سال در این شهر شاهد بارش‌های فراوان هستیم. متوسط بارش سالانه 738 میلیمتر بوده که در ماه فوریه به حداقل ممکن می‌رسد و بیشترین بارش‌ها در ماه آگوست اتفاق می‌افتد.

گرمترین ماه سال با متوسط دمای 17 درجه بالای صفر ماه جولای بوده و سردترین ماه سال، ژانویه با متوسط دمای دو درجه سانتیگراد زیر صفر است. میانگین دمای کل سال در شهر هامبورگ دمای 8.5 درجه بالای صفر می‌باشد.

تعداد جمعیت هامبورگ

براساس آخرین آمار جمعیت شهر هامبورگ 1841000 نفر است که 631 هزار نفر آن که معادل 34 درصد جمعیت مهاجر هستند. همچنین 302 هزار نفر آن یعنی16 درصد جمعیت تابعیت غیرآلمانی دارند؛ به همین دلیل شهر هامبورگ آلمان یکی از شهرهای مهم مهاجر‌پذیر شناخته می‌شود.

تعداد جمعیت هامبورگ | سفری دیگر

ترابری و حمل و نقل در شهر هامبورگ

مهم‌ترین فرودگاه‌های بین‌المللی آلمان فرودگاه هامبورگ و فرودگاه هامبورگ فینکن‌وردر است که حمل نقل هوایی این کشور را بر عهده دارند. از ایستگاه‌های مهم راه آهن در آلمان ایستگاه راه آهن مرکزی هامبورگ است؛ همچنین ایستگاه اس-بان هامبورگکه در سال 1972 میلادی راه اندازی شد یک راه آهن حومه دارای هشت خط و 10 ایستگاه می‌باشد. متروی هامبورگ که از قدیمی‌ترین متروهای جهان به شمار می‌رود در حال حاضر دارای چهار خط و 91 ایستگاه است و در سال 1912 میلادی تاسیس گردید.

هامبورگ دارای سیستم حمل و نقل بسیار گسترده و کارآمدی است که به HVV مشهور می‌باشد. در این شهر سرویس‌های حمل و نقل شهری پیشرفته‌ای به نام U-Bahn (متعلق به ناوگان زیرزمینی) و S-Bahn (متعلق به ناوگان سطح شهر) کار جابجایی مسافران را در نقاط مختلف شهر بر عهده دارند. این دو سرویس حمل و نقل مسافران را توسط اتوبوس ‌ها و قطارهای حومه‌ای و بین شهری انجام می‌دهند.

اگر به عنوان گردشگر به هامبورگ سفر می‌کنید بهتر است از وسایل حمل و نقل عمومی به جای تاکسی استفاده کنید؛ زیرا کرایه این تاکسی‌ها بسیار گران است. همچنین جا به جایی مسافران زیر شش سال توسط سیستم‌های حمل و نقل عمومی به صورت رایگان انجام می‌گیرد.

وضعیت اقتصادی هامبورگ

در شهر هامبورگ بانک برنبرگ، قدیمی ‌ترین بانک بازرگانی جهان قرار دارد؛ همچنین این شهر مقر قدیمی‌‌ترین بورس سهام آلمان است. در سال 1558 میلادی بازار بورس هامبورگ به عنوان اولین بازار بورس کشور آلمان و چهارمین بازار بورس اروپا افتتاح گردید. این بورس با هدف تجارت اعتبار و سرمایه گذاری در آغاز قرن بیست و یکم اختصاص یافت. هامبورگ از لحاظ هزینه زندگی نسبت به شهرهای مونیخ، زوریخ و وین شهر ارزان‌تری است ولی در مقایسه با شهر برلین این هزینه‌ها بیشتر می‌باشد.

وضعیت اقتصادی هامبورگ | سفری دیگر

رسانه‌ ها در آلمان و هامبورگ

هامبورگ یکی از مهم‌ترین شهرهای رسانه در آلمان است که دارای 70000 نفر شاغل و 25 میلیارد یورو پول در گردش در صنعت رسانه می‌باشد. تعداد زیادی شرکت بزرگ و کوچک در عرصه موسیقی، تبلیغات، انتشارات، فیلم، تلویزیون و چاپ فعال هستند. بیشتر از 50 درصد خدمات چاپی کشور آلمان در شهر هامبورگ انجام می‌شود. همچنین هامبورگ مرکز بزرگترین شرکت رسانه‌ای آلمان (اکسل اشپرینگر ) روزنامه بیلد بوده و دفتر مرکزی مجله‌‌های چاپی و روزنامه‌‌های اشپیگل، اشترن و دی تسایت قرار دارد. در این شهر مهم‌ترین دانشگاه‌های کارآموزی کار در رسانه و خبرنگاری وجود دارند.

رسانه‌ ها در آلمان و هامبورگ | سفری دیگر

وضعیت تحصیلی و آموزش و پرورش هامبورگ

هامبورگ دارای مدارس عمومی و کارآموزی و نوزده دانشگاه تحصیلات عالی است؛ علاوه بر این برای افراد با معلولیت‌های جسمی و ذهنی در این شهر مدارس خاصی تاسیس گردید. نظام تحصیل در هامبورگ در حال رشد بوده و از این دانشجویان کشورهای خارجی مشتاق به تحصیل در دانشگاه‌های آلمان هستند.

وضعیت تحصیلی و آموزش و پرورش هامبورگ | سفری دیگر

توریست و گردشگری شهر هامبورگ

آلمان و شهر هامبورگ از لحاظ گردشگری یکی از بهترین و محبوب‌ترین مقاصد توریستی در جهان هستند که تعداد زیادی توریست در طول سال به آنجا سفر می‌کنند. بندر هامبورگ معروف به دروازه آلمان به جهان، بزرگترین بندر آلمان و سومین بندر بزرگ اتحادیه اروپا و پانزدهمین بندر بزرگ دنیا به شمار می‌رود یکی از دیدنی‌های شهر هامبورگ محسوب می‌شود. در کنار این بندر سایر مکان‌های دیدنی وجود دارد که سبب شد هامبورگ در ده سال گذشته بیشترین شاخص توسعه توریست در اتحادیه اروپا را از آن خود کند.

جمع بندی

شهر هامبورگ از بزرگترین شهرهای کشور آلمان بوده و شهری مهاجر‌پذیر به شمار می‌رود. در این مقاله شهر هامبورگ را از جنبه‌های گوناگونی همچون وضعیت تحصیلی، توریستی، اقتصادی و… مورد بررسی قرار دادیم.


سوالات متداول درباره شهر هامبورگ

شهر هامبورگ چندمین شهر بزرگ کشور آلمان است؟

هامبورگ (Hamburg) بعد از برلین دومین شهر بزرگ کشور آلمان و هشتمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است.

جمعیت شهر هامبورگ چقدر است؟

براساس آخرین آمار جمعیت شهر هامبورگ 1841000 نفر است.

وضعیت تحصیل در شهر هامبورگ چگونه است؟

هامبورگ دارای مدارس عمومی و کارآموزی و نوزده دانشگاه تحصیلات عالی است؛ علاوه بر این برای افراد با معلولیت‌های جسمی و ذهنی در این شهر مدارس خاصی تاسیس گردید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آب و هوای برلین: برلین پایتخت کشور آلمان جزو ایالت براندنبورگ است، این شهر جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد، پوتسدام مرکز...

درباره شهر برمن: برمن (Bremen) مرکز ایالت برمن در کشور آلمان است که زیباترین مجموعه‌های شهرسازی در آن وجود دارد....

درباره شهر درسدن، و موقعیت جغرافیایی این شهر باید بگوییم که به عنوان مرکز ایالت ساکسونی و در کنار رود...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر