درباره شهر تروندهایم نروژ | تاریخچه - حمل و نقل - جغرافیا - سفری دیگر

درباره شهر تروندهایم نروژ | تاریخچه – حمل و نقل – جغرافیا

21 آبان 1401

درباره شهر تروندهایم نروژ، در این مطلب قرار است شما را با یکی از زیباترین و مهم ترین شهرهای کشور نروژ، یعنی شهر تروندهایم آشنا کنیم. این شهر از جاذبه های …

شهر تروندهایم در ساحل جنوبی آبدره تروندهایم در دهانه رودخانه نیدلوا قرار دارد. این شهر سومین شهر پر جمعیت کشور نروژ به شمار می‌رود و تا سال 2020 دارای 205332 نفر جمعیت بود. از جمله مؤسسات اصلی فناوری محور که مقر آنها در تروندهایم است می‌توان به دانشگاه علم و فناوری نروژ (NTNU)، بنیاد تحقیقات علمی و صنعتی (SINTEF) و بیمارستان دانشگاه سنت اولاوس اشاره کرد.

این شهرک در سال 997 به عنوان یک پایگاه تجاری تأسیس شد و تا سال 1217 به عنوان پایتخت نروژ در دوران وایکینگ‌ها خدمت می‌کرد.

تروندهایم آب و هوای معتدلی برای عرض شمالی دارد و در نتیجه تابستان‌ها و زمستان‌های معتدلی دارد که اغلب بالای نقطه انجماد در مناطق ساحلی باقی می‌مانند. تروندهایم خانه باشگاه فوتبال روزنبورگ، موفق‌ترین تیم نروژ، و همچنین مرکز اسکی Granåsen می‌باشد که میزبان مسابقات قهرمانی جهان در اسکی نوردیک بوده است. در ادامه اطلاعات بیشتری درخصوص این شهر به شما ارائه خواهیم داد.

درباره شهر تروندهایم نروژ | یوروپ تورز

تاریخچه شهر تروندهایم

همانطور که در ابتدای مطلب هم گفتیم، تروندهایم در سال 997 پس از میلاد تاسیس شد. پادشاه وایکینگ اولاو تریگواسون، این شهر را کاوپانگن (به معنای بازار یا محل تجارت) نامگذاری کرد. اندکی پس از آن، نام این شهر به نیداروس تغییر کرد. این شهر اغلب به عنوان مقر پادشاه استفاده می‌شد و تا سال 1217 پایتخت نروژ بود.
از سال 1152 تا 1537، این شهر مقر اسقف نشینی کاتولیک نیداروس بود. از آن زمان، این مکان مقر اسقف لوتری نیداروس و کلیسای جامع نیداروس باقی مانده است.

همانطور که کنده کاری‌های صخره‌ای در مرکز نروژ نشان می‌دهد، مردم هزاران سال است که در این منطقه زندگی می‌کنند. این شهر چندین آتش سوزی بزرگ را در سال‌های 1598، 1651، 1681، 1708 تجربه کرده است. از آنجایی که قسمت اعظم شهر از ساختمان‌های چوبی ساخته شده بود، بسیاری از آتش سوزی‌ها خسارت زیادی به بار آوردند. آتش سوزی سال 1651 هم 90 درصد از ساختمان‌های داخل شهر را نابود کرد.

تاریخچه شهر تروندهایم | یوروپ تورز

جغرافیای تروندهایم

تروندهایم در جایی قرار دارد که رودخانه نیدلوا با آبدره تروندهایم برخورد می‌کند. این رودخانه در قرون وسطی برای اکثر قایق‌ها به اندازه کافی عمیق بود. بهمنی از گل و سنگ تا حدودی بندر را در اواسط قرن هفدهم ویران کرد. این شهر در ارتفاع 565 متر (1854 فوت) بالاتر از سطح دریا قرار دارد.
شهر تروندهایم دارای آب و هوای اقیانوسی (Cfb) یا آب و هوای قاره‌ای مرطوب (Dfb) است. این شهر در معرض بادهای شمال غربی قرار دارد.

جغرافیای تروندهایم | یوروپ تورز

محیط زیست در تروندهایم

این شهر دارای زیستگاه‌های تالابی مختلفی است و با وجود اینکه یک شهر صنعتی و پررونق به شمار می‌رود، اما جانواران زیادی در آن زندگی می‌کنند. برای افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند، دیدن گاه و بی‌گاه سمورها، گورکن‌ها و روباه‌های قرمز چندان هم غیر معمولی نیست. گوزن‌های وحشی هم در تپه‌های اطراف شهر زندگی کرده و گاهی به داخل شهر می‌آیند. به خصوص در اواخر زمستان که غذا در ارتفاعات پوشیده از برف کمیاب می‌شود.

محیط زیست در تروندهایم | یوروپ تورز

حمل و نقل در تروندهایم

تروندهایم دارای یک فرودگاه بین‌المللی به نام فرودگاه تروندهایم است که چهارمین فرودگاه بزرگ نروژ از نظر ترافیک مسافر به شمار می‌رود. این فرودگاه اتصالات بدون توقف به شهرهایی مانند لندن، آمستردام، کپنهاگ و استکهلم دارد. مسیر داخلی تروندهایم – اسلو یکی از شلوغ‌ترین مسیرهای هوایی اروپا با حدود 2 میلیون مسافر در سال می‌باشد.
اتصالات راه آهن اصلی این شهر هم عبارتند از: خط نوردلند به شمال، خط مروکر به شرق به اره و اوسترسوند در سوئد، و دو اتصال جنوب به اسلو، خط روروس و خط دوور.

علاوه بر این، کشتی‌های ساحلی اکسپرس و بسیاری از کشتی‌های کروز در طول فصل تابستان به تروندهایم می‌روند. از سال 1994 همچنین یک سرویس قایق مسافربری سریع به کریستانساند، نزدیکترین شهر ساحلی به جنوب غربی، وجود دارد.

تروندهایم همچنین دارای شمالی‌ترین خط تراموا در جهان است. (از زمان بسته شدن تراموای آرخانگلسک در سال 2004). همچنین شبکه اتوبوسرانی که توسط AtB اداره می‌شود، در اکثر نقاط شهر و حومه آن وجود دارد.

حمل و نقل در تروندهایم | یوروپ تورز

جمع بندی

شهر تروندهایم یکی از بزرگ‌ترین و جالب‌ترین شهرهای کشور نروژ به شمار می‌رود. این شهر از اقتصادی پررونق و سیستم حمل و نقل قوی برخوردار است. همچنین یک شهر گردشگری پر از آثار طبیعی و باستانی به شمار می‌رود. به همین دلیل می‌توان آن را در لیست شهرهای مهم نروژ قرار داد.


سوالات متداول درباره شهر تروندهایم نروژ

شهر تروندهایم در کجا قرار دارد؟

شهر تروندهایم در ساحل جنوبی آبدره تروندهایم در دهانه رودخانه نیدلوا قرار دارد.

این شهر دارای چقدر جمعیت میباشد؟

این شهر سومین شهر پر جمعیت کشور نروژ به شمار می‌رود و تا سال 2020 دارای 205332 نفر جمعیت بود.

آب و هوای این شهر چگونه است؟

تروندهایم آب و هوای معتدلی برای عرض شمالی دارد و در نتیجه تابستان‌ها و زمستان‌های معتدلی دارد که اغلب بالای نقطه انجماد در مناطق ساحلی باقی می‌مانند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

تونسبرگ یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اسکاندیناوی بوده و برخی افراد آن را قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهر نروژ می‌شناسند. این شهر...

شهر برگن در شهرستان وستلند در ساحل غربی نروژ است. برگن دومین شهر بزرگ کشور نروژ است و جمعیت این...

نروژ یکی از جذاب‌ترین کشورهای منطقه اسکاندیناوی است که در بخش شمالی اروپا واقع شده و با طبیعت خیره کننده‌اش...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر