ویزای انگلیس | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن - سفری دیگر

ویزای انگلیس | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

21 تیر 1401

ویزای انگلیس یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای اروپایی می باشد. برای اخذ و دریافت ویزای انگلیس می توانید به سفارت این کشور مراجعه داشته باشید.

ویزای انگلیس یکی از دیگر مهمترین انواع ویزاهای اروپایی می باشد که از زمان های دور مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان از جمله مردم کشور ما بوده است. توجه داشته باشید که برای اخذ و دریافت ویزای انگلیس حتما بایستی از کنسولگری این کشور اقدام کنید و به هیچ وجه گول افراد کلاهبردار در این زمینه را نخورید.

از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ و دریافت ویزای انگلیس نیز می توان به اصل پاسپورت، اصل مدارک شناسایی، پرداخت هزینه های مربوط به صدور ویزا و انگشت نگاری و دعوتنامه اشاره کرد.

ویزای انگلیس

آیا شما نیز به دنبال اخذ و دریافت ویزای انگلیس هستید؟ آیا می دانید که بهترین و مناسب ترین زمان برای دریافت و اخذ یکی از انواع ویزای انگلیس کی می باشد؟ کشور انگلیس یکی از قدرتمندترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپایی و جهان می باشد که در نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر واقع شده است و با کشورهایی از جمله ولز و اسکاتلند مرز مشترک دارد. توجه داشته باشید که این کشور با دریاهای بسیار نیز هم مرز می باشد و همین امر سفرهای دریایی به سوی انگستان را افزایش داده است.

جالب است بدانید که کشور انگلیس از جمله معدود کشورهایی می باشد که در لیست منطقه شینگن نبوده و مسافرانی که قصد سفر و بازدید از این کشور را دارند دیگر نیازی به دریافت و اخذ ویزای شینگن ندارند. پایتخت این کشور را شهر زیبای لندن تشکیل می دهد و جمعیت آن نیز طبق آخرین سرشماری  حدود 55 میلیون نفر می باشد.

کشور انگلستان با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار فوق العاده و بی نظیر خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگر را از سراسر دنیا به سوی خود جذب نماید. البته تمام مسافرانی که به این کشور سفر می کنند تنها به دلیل بازدید از جاذبه های گردشگری آن نیست بلکه هر یک با اهداف بسیار مختلفی قصد سفر دارند.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع ویزای انگلیس، مدارک مورد نیاز برای صدور آن، هزینه های لازم برای صدور ویزای انگلیس و وقت سفارت انگلیس توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. شما نیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

افرادی که با اهداف بسیار متنوع قصد سفر و بازدید از کشور انگلستان را دارند بایستی یکی از انواع ویزای انگلیس را تهیه و در دست داشته باشند. امروزه تعداد مسافرانی که برای سفر به سوی این کشور در حال بستن چمدان های خود هستند، کمتر نمی باشد به طوری که شما می توانید افراد بسیار زیادی را سالانه مشاهده کنید که در درب سفارت خانه کشور انگلیس به دنبال اخذ و دریافت ویزای مورد نظر خود هستند. از مهمترین نوع ویزای انگلیس نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  ویزای گردشگری انگلستان

–  ویزای تحصیلی انگلیس

–   ویزای سرمایه گذاری انگلیس

–  ویزای کار انگلیس

–  ویزای نمایشگاهی انگلیس

–  ویزای دیدار خویشاوندی انگلیس

ویزای گردشگری انگلیس

کشور انگلیس با داشتن جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار باشکوه و منحصر به فرد خود توانسته است توجه میلیون ها توریست را از سراسر جهان به سوی خود جذب کند. تمام گردشگرانی که به قصد بازدید از دیدنی های این کشور به فکر سفر هستند، بایستی اقدام به اخذ و دریافت ویزای گردشگری کشور انگلستان باشند. ویزای گردشگری این کشور از پرطرفدارترین انواع ویزای انگلیس نیز به شمار می آید.

ویزای تحصیلی انگلیس

از دیگر محبوب ترین انواع ویزای انگلیس می توان به ویزای تحصیلی اشاره کرد که امروزه بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل خود در یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان به دنبال اخذ و دریافت ویزای تحصیلی این کشور هستند. کشور انگلیس نیز با داشتن بهترین و مشهورترین دانشگاه ها و کالج های خود توانسته است توجه بسیاری از دانشجویان را از سراسر جهان به سوی خود جذب کند.

اگر شما نیز به دنبال اخذ و دریافت ویزای تحصیلی این کشور هستید می توانید با در دست داشتن دعوتنامه از سوی دانشگاه مورد نظرتان، روند صدور ویزای مورد نظرتان را تسریع کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به اخذ و دریافت ویزای مورد نظر خود داشته باشید.

ویزای کار انگلیس

ویزای کار انگلیس از دیگر رایج ترین انواع ویزای انگلیس می باشد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد از کشورهای مختلف، از جمله کشور ما واقع شده است. افرادی که به دنبال موقعیت های شغلی بسیار بی نظیری هستند می توانند با تهیه و فراهم کردن رزومه بسیار بی نظیر از سوابق خود در یکی از بهترین شرکت های این کشور مشغول به کار شود که البته مراحل استخدام شدن نیز بسیار پیچیده بوده و افراد متقاضی بایستی حوصله ی زیادی را به خرج دهند.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس

ویزای سرمایه گذاری کشور انگلیس نیز مخصوص افرادی می باشد که قصد ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در این کشور را دارند. بستر بسیار مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور هر سرمایه گذاری را تشویق کرده است که به دنبال مهاجرت به سوی انگلستان باشند.

شما نیز می توانید با توجه به هدف خود از آینده، هم اکنون اقدام به اخذ و دریافت ویزای مورد نظر خود داشته باشید تا بتوانید به یکی از سرمایه گذاران موفق در این کشور تبدیل شوید.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای انگلیس

برای اخذ و دریافت ویزای انگلیس بایستی یک سری از مهم ترین و اصلی ترین مدارک مورد نیاز را از قبل تهیه و در دست داشته باشید. از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کشور انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  اصل و ترجمه مدارک شناسایی

–  ارائه پاسپورت و ویزاهای تاریخ گذشته

–   دو قطعه عکس

–  دعوتنامه

–   رسید هزینه های پرداختی

–   پر کردن فرم درخواست صدور ویزا

–   ارائه تمکن مالی مورد نیاز

–  گردش حساب 6 ماه آخر

–  رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

–  واچر هتل

–  بیمه پزشکی

–  ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء سابقه

مدارک مالی مورد نیاز برای صدور ویزای انگلیس

یکی از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کشور انگلستان، ارائه تمکن مالی به مبلغ ارائه شده از سوی دولت انگلیس می باشد که بسیاری از افراد در تهیه و تامین این مبلغ با مشکل مواجه می شوند. تمکن مالی برای هر فرد متقاضی بایستی به واحد پولی پوند یا دلار آمریکا تهیه و آماده شود و تا 6 ماه بعد از سفر نیز افراد نمی توانند این پول را از حساب خود خارج کنند.

لازم است بدانید که آخرین اطلاعات در خصوص مبلغ تمکن مالی نیز در وب سایت رسمی کنسولگری این کشور ارائه شده است.

اخذ وقت سفارت انگلیس

اخذ وقت سفارت انگلیس نیز از دیگر مهمترین و اصلی ترین گام ها برای دریافت ویزای مورد نظرتان می باشد که تمام متقاضیان بایستی این مرحله را طی کرد و بتوانند درخواست خود را به کنسولگری این کشور ارائه دهند. برای اخذ و دریافت وقت سفارت کشور انگلیس بایستی علاوه بر پر کردن فرم درخواست به شکل آنلاین، حتما به سفارت و کنسولگری این کشور نیز مراجعه لازم را داشته باشید. وقت سفارت و اخذ این مرحله نیاز به زمان بیشتری دارد که متقاضیان بایستی به آن توجه و دقت لازم را داشته باشند.

آدرس سفارت خانه کشور انگلیس

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک اقدام به اخذ و دریافت ویزای کشور انگلیس داشته باشید می توانید با مراجعه به سفارت این کشور به راحتی درخواست خود را اعلام کرده و گام های مورد نیاز را طی کنید.

توجه داشته باشید که سفارتخانه کشور انگلیس یکی از قدیمی ترین سفارت هایی می باشد که در کشورمان فعالیت خود را شروع کرده است ولی در سال های اخیر شاهد تعطیلی بخش کنسولگری آن هستیم و متقاضیان برای انجام کارهای مربوط به کنسولگری می توانند از طریق کشورهای همسایه از جمله ترکیه و دبی اقدام داشته باشند. با این حال در ذیل سعی بر آن داریم تا آدرس دقیقی از سفارت کشور انگلیس را در اختیارتان قرار دهیم:

–  آدرس: تهران، خیابان فردوسی، بین خیابان نوفل لوشاتو و خیابان جمهوری، پلاک ۱۹۸

–  تلفن سفارت: 02164052000

–  ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 تا 14:30 بعد از ظهر

–  آدرس دفتر VFS: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری، ساختمان شماره 11، طبقه اول

مدت زمان پاسخ گویی به درخواست ویزای انگلیس

یکی از مهمترین و اصلی ترین سوال هایی که برای بسیاری از متقاضیان وجود دارد این است که مدت زمان لازم برای پاسخ گویی به درخواست و صدور ویزا چقدر می باشد که در پاسخ به این سوال می توان گفت، مدت زمان لازم در حدود 2 یا 3 هفته کاری می باشد.

البته در نظر داشته باشید که متقاضیانی که از داخل کشور برای صدور ویزای خود اقدام کرده اند می توانند به انتخاب یکی از طرح های پاسخگویی، پاسپورت خود را از درب منزل تحویل بگیرند ولی متقاضیانی که از خارج اقدام به دریافت ویزای مورد نظر خود داشته اند بایستی ویزای خود را برای انجام اقدامات پیکاپ به دفاتر مربوط مراجعه کرده و انگشت نگاری شوند که در این صورت به زمان بیشتری نیاز خواهند داشت.

از مهمترین طرح هایی که می توانید اقدام به اخذ پاسخ از سوی کنسولگری این کشور داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  سرویس استاندارد: در این طرح با پرداخت حدود 125 دلار می توانید جواب ویزای خود را در حدود 15 روز کاری به دست آورید.

–  سرویس ویژه: سرویس ویژه نیز مربوط به طرح هایی می باشد که متقاضیان با پرداخت 409 دلار می توانند در 5 روز کاری به ویزای مورد نظر خود دست پیدا کنند.

–  سرویس سوپر ویژه: اگر عجله زیادی را برای دریافت پاسخ و ویزای خود از کنسولگری دارید می توانید با پرداخت 1406 دلار، در کمتر از 24 ساعت به جواب مورد نظرتان دست پیدا کنید.

مدت زمان پاسخ گویی به درخواست ویزای انگلیس

بهترین زمان لازم برای صدور و اخذ ویزای انگلیس

امروزه شرکت های خدماتی بسیار زیادی را می توانید در سطح کشورمان مشاهده کنید که هر کدام از آن ها سعی بر آن دارند بهترین و بی نظیرترین خدمات و امکانات را در اختیار شما قرار دهند. شما نیز می توانید قبل از درخواست صدور ویزای انگلیس، حتما در مورد بهترین زمان برای ارائه درخواست و کسب راهنمایی های لازم با شرکت ما مشاوره و تماس داشته باشید.

بهترین زمان برای صدور و اخذ ویزای کشور انگلستان چند ماه قبل از سفرتان به این کشور می باشد به طوری که شما می توانید با توجه به تاریخ پرواز خود، از چند ماه قبل درخواست خود را ارائه داده و گام اول را برای این منظور بردارید. بسیاری از متقاضیان توجهی را به این امر ندارند و به همین دلیل با مشکلات بسیار زیادی نیز مواجه می شوند.

توجه داشته باشید که بدون اخذ و دریافت ویزای این کشور حتی اجازه پرواز نیز به متقاضیان داده نخواهد شد به همین جهت حتما حساسیت لازم را در اخذ و دریافت ویزای انگلیس در بهترین زمان ممکن به خرج دهید.

هزینه های مربوط به صدور ویزای کشور انگلیس

یکی از دیگر مهمترین موضوعاتی که برای بسیاری از افراد و متقاضیان وجود دارد، هزینه های مربوط به صدور ویزای انگلیس می باشد. توجه داشته باشید که هزینه های مربوط به صدور ویزای این کشور با توجه به نوع و مدت اعتبار آن ها، با یکدیگر متفاوت خواهد بود به طوری که شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر از هزینه های مربوط به دفاتر VFS Global مراجعه کرده و دقیق تر و به روز ترین اطلاعات را از این دفاتر کسب کنید.

همچنین اشاره به این نکته نیز حائز اهمیت است که اخذ ویزای کشور انگلیس از خارج نیز هزینه های متفاوت دیگری را می طلبد. همچنین متقاضیان علاوه بر پرداخت هزینه های مستقیم برای صدور ویزای انگلیس و انگشت نگاری، مجبور به تحمل و پرداخت یکسری از هزینه های غیر مستقیم نیز هستند که از مهمترین این هزینه های غیر مستقیم می توان به تهیه و آماده کردن مدارک، رفت و آمد به کنسولگری این کشور اشاره کرد.

همچنین هزینه های مربوط به صدور ویزای انگلیس برای افراد بزرگسال و کودکان نیز متفاوت می باشد و شما می توانید تمام اطلاعات مربوط به این امر را از وب سایت رسمی کنسولگری این کشور نیز مورد مشاهده قرار دهید.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای انگلیس

تمام متقاضیانی که قصد اخذ و دریافت ویزای انگلیس را دارند بایستی با نهایت دقت و توجه اقدام به این امر داشته باشند چرا که در غیر این صورت با مشکلات بسیار زیادی از جمله ریجکت شدن مواجه خواهند شد. توجه داشته باشید که ریجکت یا همان رد شدن درخواست صدور ویزا از مهمترین مواردی می باشد که برخی از متقاضیان از این امر غافل هستند و در صورت مواجه شدن با آن دست و پای خود را گم می کنند.

آشنایی با دلایل ریجکت شدن می تواند متقاضیان را در جمع آوری مدارک و ارائه آن ها بیشتر راهنمایی کند. از مهمترین و اصلی ترین عواملی که سبب می شود تا درخواست صدور ویزای انگلیس برخی از افراد با ریجکت مواجه شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  عدم پرداخت هزینه های مورد نظر

–  عدم داشتن صلاحیت برای سفر به سوی این کشور

–  داشتن بیماری واگیردار

–  عدم تهیه و تامین تمکن مالی مورد نظر

–  ممنوع الخروج بودن متقاضی

–  داشتن هرگونه سوء سابقه

حتی کوچکترین کم و کاستی در اسناد و مدارک ارائه شده نیز می تواند از عوامل ریجکت شدن محسوب شود به همین جهت توصیه می کنیم که حتما تمام توجه خود را در هنگام جمع آورید و مرتب ساختن مدارک به کار بگیرید.

رفع ریجکت ویزای کشور انگلیس

در بخش قبلی نیز به این اشاره کردیم که برخی از درخواست های صدور ویزای انگلیس با مشکل ریجکت مواجه می شوند که این امر بسیار ناگوار بوده و ممکن است تمام برنامه های سفری متقاضی را مختل کند. افرادی که با مشکل ریجکت ویزای کشور انگلیس مواجه می شوند اولین سوالی که به ذهن آن ها می رسید چگونگی رفع ریجکت می باشد تا از این طریق بتوانند از دوباره درخواست صدور ویزای خود را اعلام کنند.

توجه داشته باشید که شما می توانید با رفع نواقص یا مشکل به وجود آمده به راحتی دوباره برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. البته برخی از متقاضیان به جای برطرف کرن علل ریجکت، به دنبال اعتراض به ریجکت هستند که توصیه می کنیم این راه را امتحان نکنید چرا که به هزینه های زیادی برای بررسی درخواست شما وجود دارد و در بسیاری از مواقع نیز اعتراض متقاضیان با موفقیت رو به رو نمی شود.

بهترین راه برای رفع ریجکت بررسی علل می باشد و متقاضیان بایستی در کوتاه ترین و کم ترین زمان ممکن این مشکل را برطرف کره و از دوباره درخواست صدور ویزای مورد نظر خود را داشته باشد.

رفع ریجکت ویزای کشور انگلیس

اهمیت روز مصاحبه برای صدور ویزای کشور انگلیس

مصاحبه از دیگر مهمترین گام ها برای اخذ و دریافت ویزای انگلیس می باشد که افراد بایستی با آگاهی بیشتری در این روز حضور داشته باشند تا بتوانند در اخذ و دریافت ویزای مورد نظر خود موفق شوند. توصیه می کنیم که اگر شما نیز به این مرحله از صدور ویزای انگلیس رسیده اید حتما قبل از حضور داشتن در این جلسه در مورد سوالات احتمالی اطلاعاتی را داشته و پاسخ های مناسبی را برای آن تهیه کنید.

توجه کنید که در صورت متقاعد نساختن مامور مصاحبه کننده، صدور ویزای انگلیس با مشکل مواجه خواهد شد. از دیگر مهمترین آیتم هایی که بایستی در روز مصاحبه به آن ها توجه لازم را داشته باشید می توان به شیک پوش بودن و داشتن اعتماد به نفس بالا می باشد. لازم است که قوانین و مقررات حاکم در کنسولگری کشور انگلیس را نیز از قبل بدانید و به تمام این موارد توجه داشته باشید. از مهمترین و اصلی ترین قوانین موجود در این سازمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  نداشتن هیچ گونه سلاح سرد

–  نداشتن وسایل الکترونیکی از جمله موبایل

–  رعایت نظم و نوبت

– احترام گذاشتن به ماموران و افراد حاضر در این سازمان

نکات مورد توجه در اخذ ویزای کشور انگلیس

توجه داشته باشید که اخذ ویزای کشور انگلستان به توجه بسیار زیادی بستگی دارد به طوری که ماموران کنسولگری این کشور حساسیت بسیار بیشتری را به صدور ویزای انگلیس از خود نشان می دهد و اگر شما نیز می خواهید در کوتاه ترین زمان و بدون بروز هر گونه مشکلی اقدام به اخذ و دریافت ویزای این کشور داشته باشید بایستی برخی از نکات را مورد توجه قرار دهید که از مهمترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  هدف خود را از سفرتان مشخص کرده و اخذ و دریافت ویزای مربوط را داشته باشید.

–  توجه داشته باشید که فرم اپلیکیشن و هزینه های مربوط به صدور ویزای انگلیس به شکل آنلاین از طریق وب سایت رسمی سفارتخانه این کشور انجام خواهد شد.

–  ویزای گردشگری کشور انگلستان در مدت زمان ها بسیار مختلف صادر می شود که این مدت زمان ممکن است از 1 ماه تا 10 سال باشد البته با این تفاوت که در ویزاهای بلند مدت به مدارک بیشتری نیز نیاز می باشد.

–  توجه داشته باشید که از مهمترین و بارزترین علل ریجکت ویزای انگلیس میتوان به داشتن تاریخچه ی سفری نامعتبر و عدم پرداخت هزینه های از سوی متقاضی اشاره کرد.

–  لازم است بدانید که قبل از سفرتان حتما در مورد این کشور اطلاعات تکمیلی مورد نیاز را به دست آورید.

سوالات متداول ویزای انگلیس

آدرس سفارت انگلیس در تهران؟

آدرس دفتر VFS: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری، ساختمان شماره 11، طبقه اول

مدت زمان پاسخ گویی به درخواست ویزای انگلیس چقدر است؟

مدت زمان لازم در حدود 2 یا 3 هفته کاری می باشد.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای انگلیس چیست؟

–  عدم پرداخت هزینه های مورد نظر

–  عدم داشتن صلاحیت برای سفر به سوی این کشور

–  داشتن بیماری واگیردار

–  عدم تهیه و تامین تمکن مالی مورد نظر

–  ممنوع الخروج بودن متقاضی

–  داشتن هرگونه سوء سابقه

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دریچه‌ای میان کوه‌های پوشیده از برف و فیوردهای باشکوه، نروژ کشوری است که رویای بسیاری از ماهجران و گردشگران را...

گرفتن وقت مصاحبه برای ویزای استونی می‌تواند یک گام عظیم برای رسیدن به برنامه‌های شخصی و حرفه‌ای شما باشد. اما...

درخواست ویزای مالت یکی از گام‌های مهم برای سفر به این کشور زیبا و دیدنی است. اما این روند می‌تواند...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر