ویزای کانادا | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن - سفری دیگر

ویزای کانادا | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

21 تیر 1401

برای دریافت ویزای کانادا شما باید نکات مهم را در نظر داشته باشید، ما در این مطلب تمامی موارد برای دریافت ویزای کانادا را در اختیار شما قرار می دهیم

برای سفر به کشور کانادا شما باید اقدام به دریافت ویزای کانادا نمایید. ویزای کانادا به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که شما برای اینکه بتوانید آن را دریافت کنید باید با انواع آن آشنا شوید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره ویزای این کشور صحبت کنیم و اطلاعاتی را در خصوص آن در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین در صورتی که شما هم از افرادی هستید که به دلایل مختلف علاقه مند هستید تا ویزای این کشور را دریافت کنید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

ویزای کانادا

ویزای کانادا در واقع کلید ورود شما به این کشور است که شما برای ورود به این کشور حتما باید اقدام به دریافت آن کنید. برای دریافت ویزای این کشور شما باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید تا بتوانید به راحتی هرچه تمام این ویزا را دریافت کنید. ما در بخش های بعدی این مطلب سعی می کنیم کمی بیشتر درباره شرایط دریافت این ویزا صحبت کنیم و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم.

شما ممکن است علاقه مند باشید با اهداف مختلف به این کشور سفر کنید، برای رفتن به این کشور با اهداف مختلف شما باید ویزاهای مختلفی را دریافت کنید. ما در ادامه درباره انواع ویزای کانادا نیز صحبت خواهیم کرد و شما را بیشتر با آنها آشنا خواهیم کرد.

یک نکته بسیار مهم برای دریافت ویزای کانادا مسئله مدارکی است که ممکن است در طول دریافت این ویزا مورد نیاز باشد، این سوال ممکن است سوال بسیاری از افرادی باشد که قصد دریافت این ویزا را دارند، ما در این مطلب درباره این موضوع نیز صحبت خواهیم کرد. بنابراین ما را در این مطلب همراهی کنید.

ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

به صورت کلی چندین نوع دسته بندی را می توان برای ویزای کانادا در نظر گرفت که هر یک از این دسته بندی ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. یک نوع از دسته بندی های رایج برای ویزای کانادا دسته بندی ویزاها به دو دسته موقت و دائم است. افرادی که قصد دارند برای یک بازه زمانی کوتاه به کشور کانادا سفر کنند و برای مدت زمانی معین در این کشور اقامت داشته باشند باید اقدام به دریافت ویزای موقت کانادا کنند.

این افراد می توانند برای دلایل مختلف مانند پروژه های شرکتی، دلایل پزشکی، بازدید از اقوام و یا تفریح و سیاحت اقدام به دریافت این ویزا کنند. یک نوع دیگر از ویزای این کشور ویزای دائم است که افرادی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند اقدام به دریافت آن می کنند.

افراد ممکن است به دلایل مختلف علاقه مند باشند تا ویزای دائم این کشور را دریافت کنند که از جمله این دلایل می توان به دلایلی همچون اقامت در این کشور برای ادامه تحصیل، اقامت در این کشور برای کار، احداث یک شرکت و یا یک شعبه از یک شرکت معروف در این کشور اشاره کرد.

ویزای توریستی کانادا

یکی از انواع ویزاهای کانادا که امروزه بسیاری از افراد اقدام به دریافت آن می کنند ویزای توریستی این کشور است که افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند باید اقدام به تهیه آن کنند. این ویزا معمولا برای یک بازه چند روزه صادر می شود و شما از تاریخ شروع فرصت دارید که وارد این کشور شوید و در تاریخ اتمام ویزا نیز باید خاک این کشور را ترک کنید. شما در صورتی که قصد سفر با تور و یا سفر شخصی به این کشور را داشته باشید باید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید.

معمولا ویزای توریستی کانادا برای یک بازه زمانی 6 ماهه برای درخواست کنندگان صادر می شود تا شخص درخواست کننده در این 6 ماه شرایط سفر به این کشور را فراهم کرده و سفر خود را انجام دهد. توجه داشته باشید که شما حتی اگر قصد بازدید از بستگان خود در کشور کانادا را نیز داشته باشید باید حتما اقدام به دریافت این ویزا کرده و بعد از آن به این کشور سفر کنید.

یکی از نکاتی که برای دریافت این نوع از ویزای کانادا باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می توانید با دریافت یک دعوت نامه از بستگان خود در این کشور روند صدور ویزای کانادا را سریعتر کنید.

دعوت نامه توریستی کانادا

در صورتی که شما بستگانی را در این کشور داشته باشید می توانید اقدام به دریافت دعوت نامه کنید. یک نکته بسیار مهم که درباره دعوت نامه توریستی وجود دارد این است که دریافت این دعوت نامه به منزله آن نیست که عملیات دریافت ویزای کانادا برای شما انجام شده است بلکه تنها می تواند یک نقطه شروع خوب برای شما باشد تا بتوانید اقدام به دریافت ویزای این کشور کنید.

برای دریافت این دعوت نامه شما باید چند نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید، نکته اول درباره این موضوع این است که حتما شخصی که اقدام به ارسال دعوت نامه برای شما می کند باید دارای رابطه خونی با شما باشد. نکته بعدی این است که این شخص حتما باید دارای یک منبع درآمد مناسب در کشور کانادا باشد و در واقع تمکن مالی برای میزبانی از شما را داشته باشد. فردی که اقدام به ارسال دعوت نامه برای شما می کند نباید هیچ گونه سابقه کیفری در کشور کانادا باشد.

سوپر ویزای کانادا چیست؟

اگر شما هم جز افرادی باشید که علاقه مند به سفر به کشور کانادا باشید و یا از بستگان خونی مانند پدر، مادر، مادر بزرگ، پدربزرگ و … در این کشور داشته باشید حتما می دانید که یک نوع ویزا برای ایرانیان صادر می شود که نام آن سوپر ویزای کانادا است. این  ویزا معمولا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند برای بازدید از بستگان خود به صورت مرتب و دوره ای وارد کشور کانادا شوند. معمولا مدت زمان اعتبار این ویزا به صورت ده ساله است که شما در بازه های زمانی دو ساله می توانید وارد این کشور شوید.

یعنی شما هر بار که وارد کشور کانادا می شوید می توانید برای یک بازه دو ساله در این کشور اقامت داشته باشید و بعد از اتمام این مهلت شما باید کشور کانادا ترک کرده و دوباره وارد این کشور شوید. یکی از نکات بسیار مهمی که درباره این ویزا وجود دارد این است که گذرنامه های ایرانی معمولا به صورت 5 ساله هستند و به همین دلیل نیز شما نمی توانید بیشتر از 5 سال از اعتبار این ویزا را استفاده کنید و در واقع اعتبار این ویزا برای شما به صورت 5 ساله است.

ویزای تحصیلی کانادا

با توجه به این موضوع که امروزه کشور کانادا از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است افراد زیادی هستند علاقه مند هستند اقدام به دریافت ویزای کانادا کرده و در این کشور اقدام به ادامه تحصیل کنند.

امروزه با توجه به افزایش درخواست صدور ویزای تحصیلی کانادا توسط دانشجویان در سراسر نقاط دنیا شما در صورتی که قصد داشته باشید ویزای این کشور را دریافت کنید کار نسبتا سختی را در پیش خواهید داشت. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شما باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید.

اولین نکته برای دریافت این ویزا این است که شما حتما باید از یکی از دانشگاه های این کشور اقدام به اپلای کنید. بعد از آن که شما مجوز علمی برای حضور در دانشگاه های این کشور را دریافت کردید زمان آن است که مدارک خود را به سفارت این کشور تحویل دهید. توجه داشته باشید که شما علاوه بر مدارک عمومی که در ادامه برای شما معرفی خواهیم کرد باید مدارک تحصیلی خود را نیز در زمان مراجعه به سفارت کشور کانادا به همراه داشته باشید.

تحصیل در کشور کانادا و اپلای کردن در دانشگاه های این کشور مزایای بسیار زیادی را برای شما دارد که از جمله این مزایا می توان به این مورد اشاره کرد که شما می توانید از امکانات علمی بسیار با کیفیت در دانشگاه های این کشور استفاده کنید، می توانید اوقات فراغت خود را به کار کردن متناسب با رشته خود در این کشور بگذرانید و هزینه زندگیتان را خودتان بدهید و بسیاری از مزایای دیگر که باعث می شود تا افراد زیادی علاقه مند به دریافت ویزای کانادا برای ادامه تحصیل در این کشور باشند.

ویزای کانادا برای کار در این کشور

یکی دیگر از انواع ویزای کانادا که افراد زیادی علاقه دارند که این ویزا را دریافت کنند ویزای کار این کشور می باشد. با توجه به این که کشور کانادا یکی از کشورهایی است که پیشرفت های صنعتی بسیار زیادی در آن انجام شده است نیاز شدیدی به نیروی کار در این کشور احساس می شود و به همین علت نیز معمولا شاهد آن هستیم که هر ساله تعداد زیادی از افراد در سراسر نقاط دنیا موفق می شوند که ویزای کار این کشور را دریافت کنند.

برای دریافت ویزای کار کانادا شما باید دارای یک تخصص باشید تا بتوانید با استفاده از این تخصص ویزای کار کانادا را دریافت کنید. برای دریافت این ویزا شما باید ابتدا درخواست خود را از طریق وب سایت سفارت این کشور ارسال کنید و مدارک مربوط به تخصص خود را برای سفارت ارسال کنید.

در صورتی که تخصص شما مورد تایید قرار گیرد شما باید در یک آزمون شرکت کنید تا بتوانید تخصص خود را به اثبات برسانید، در مرحله آخر نیز شما باید به صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنید تا بتوانید ویزای کار این کشور را دریافت کنید.

ویزای کانادا برای کار در این کشور
Portrait of brunette young woman holding two documents and reading them, copy space

دریافت اقامت دائم کشور کانادا با ازدواج با یک فرد کانادایی

در صورتی که همسر شما فردی باشد که اقامت کشور کانادا را داشته باشد شما نیز می توانید به راحتی اقدام به دریافت ویزای کانادا کرده و اقامت این کشور را دریافت کنید. برای این کار باید به این نکته توجه داشته باشید که اقامت شما به صورت چند ساله خواهد بود و در صورتی که مشخص شود که ازدواج شما به صورت سوری نبوده است و یک ازدواج واقعی بوده است بعد از چند سال اقامت شما به صورت دائم در می آید.

در صورتی که قصد دارید با استفاده از این روش اقدام به دریافت ویزای کانادا کنید حتما توجه داشته باشید که در صورتی که در طول این بازه چند ساله مشخص شود که ازدواج شما با همسر خود به صورت سوری و تنها برای دریافت ویزای کانادا بوده است ویزای شما باطل خواهد شد و شما باید به کشور خود باز گردید.

دریافت ویزای کانادا با احداث شرکت در این کشور

روش دیگری که می توانید برای دریافت ویزای کانادا از آن استفاده کنید سرمایه گذاری در این کشور است. از آنجایی که کشور کانادا کشوری است که در حال پیشرفت است به همین علت علاقه بسیار زیادی به سرمایه گذاران دارد و در صورتی که شما قصد داشته باشید در این کشور یک شرکت جدید و یا یک شعبه از یک شرکت معروف در دنیا را احداث کنید ویزای شما را خیلی سریع برای شما صادر می کند.

یکی از نکات بسیار مهمی که درباره این روش وجود دارد این است که شما با استفاده از این روش می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن ویزای خانواده خود را نیز دریافت کنید و همراه با خانواده خود در این کشور اقامت کنید.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

در صورتی که شما هم جز افرادی هستید قصد دارید اقدام به دریافت ویزای توریستی کانادا کنید برای این کار نیازمند داشتن مدارکی هستید تا بتوانید ویزای کانادا را دریافت کنید. در ابتدا شما باید فرم مربوط به اطلاعات شخصی و خانوادگی خود را پر کنید، توجه داشته باشید که این فرم باید به زبان انگلیسی پر شود.

در مرحله بعدی شما در صورتی که دعوت نامه داشته باشید باید دعوت نامه خود را نیز به سفارت این کشور تحویل دهید. بلیط رفت و برگشت به مقصد کانادا و همینطور واچر هتل نیز از دیگر مدارکی هستند که برای دریافت ویزای توریستی این کشور شما حتما باید به همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

اولین مدرکی که برای دریافت ویزای کانادا برای تحصیل در این کشور شما باید به سفارت این کشور ارائه دهید برنامه تحصیلی خودتان است که در آن شما باید رشته تحصیلی مورد نظر، دانشگاهی که انتخاب کرده اید و محل اقامت خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. در ادامه شما باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را از دانشگاهی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در آن هستید دریافت کنید و این گواهی را نیز به سفارت کشور کانادا تحویل دهید.

بعد از آن که گواهی اشتغال به تحصیل خود را دریافت کردید زمان آن است که آخرین مدرک تحصیلی خود همراه با ریز نمرات خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و در زمان مراجعه به سفارت کشور کانادا این مدارک را نیز تحویل سفارت این کشور دهید. این موارد در کنار مدارک عمومی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد از جمله مدارکی هستند که شما برای دریافت ویزای کشور کانادا به آنها نیاز دارید.

برای دریافت ویزای کاری کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای دریافت ویزای کانادا نیز شما علاوه بر مدارک عمومی که باید به سفارت کشور کانادا تحویل دهید باید مدارک دیگری را نیز به سفارت این کشور ارائه دهید که در این بخش به این مدارک نیز اشاره خواهیم کرد. اولین مدرکی که شما برای دریافت ویزای کانادا برای کار در این کشور نیاز دارید گواهی سلامت جسمانی است، در صورتی که قصد داشته باشید در این کشور مشغول به کار شوید شما باید از سلامت جسمانی برخوردار باشید.

گواهی عدم سوء پیشینه یکی دیگر از مدارکی است که شما برای دریافت ویزای کانادا برای کار در این کشور به آن نیاز دارید، در صورتی که در کشور خود سوء پیشینه داشته باشید احتمال این که موفق شوید ویزای این کشور را دریافت کنید بسیار کاهش پیدا می کند. ارائه مدارک زبان با توجه به ایالتی که قصد دارید در آن مشغول به کار شوید یکی دیگر از مدارکی است که شما برای دریافت ویزای کانادا برای کار در این کشور باید به سفارت کانادا تحویل دهید.

برای دریافت ویزای کانادا چه مراحلی را باید پشت سر بگذاریم؟

برای دریافت ویزای این کشور شما در ابتدا باید اقدام به تعیین وقت سفارت این کشور کنید. برای این کار کافی است که وارد وب سایت سفارت کشور کانادا شوید و فرم الکتریکی این وب سایت را پر کرده و همراه با مدارک خود در این وب سایت آپلود کنید. در این مرحله شما باید هزینه های موجود را نیز به صورت اینترنتی پرداخت کنید تا بتوانید وقت سفارت این کشور را دریافت کنید.

در مرحله بعدی شما برای دریافت ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای اطراف سفر کنید تا بتوانید مراحل مربوط به انگشت نگاری را بگذارنید و عکس برداری های لازم برای دریافت ویزای کانادا را نیز انجام دهید. بعد از آن که این مراحل را پشت سر گذاشتید ویزای شما صادر می شود و شما می توانید با مراجعه به سفارت این کشور در یکی از کشورهای اطراف به راحتی اقدام به دریافت ویزای خود کنید.

چند نکته درباره مراجعه حضوری برای دریافت ویزای کانادا

برای دریافت ویزای این کشور توجه داشته باشید که کشور کانادا سفارتی را در ایران ندارد و شما برای گذراندن تمامی مراحلی که مربوط به مراجعه حضوری به این کشور برای دریافت ویزای کانادا است باید به سفارت هایی که در کشورهای اطراف هستند مراجعه کنید که خود این کار می تواند سختی هایی را برای شما داشته باشد. برای این کار شما می توانید به کشورهایی مانند ترکیه و یا حتی امارات مراجعه کنید تا به راحتی هرچه تمام بتوانید ویزای کانادا را دریافت کنید.

چند نکته درباره مراجعه حضوری برای دریافت ویزای کانادا

چند نکته بسیار مهم برای دریافت ویزای این کشور

در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که قصد دریافت ویزای کانادا را دارید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. نکته اول این است که حتما سعی کنید مدارک خود را به صورت کامل به سفارت این کشور تحویل دهید چرا که در صورتی که مدارک شما ناقص باشد درخواست شما رد می شود و شما مجبور هستید که کل عملیات دریافت ویزای کانادا را دوباره از اول انجام دهید.

توجه داشته باشید که پاسپورت شما باید در بازه ای زمانی که ویزای شما دارای اعتبار است باید اعتبار داشته باشد و در غیر این صورت نیز درخواست شما رد می شود. شما برای درخواست صدور ویزا باید هزینه هایی را بپردازید که با توجه به محدودیت های موجود برای پرداخت شما می توانید این کار را به گروه ما بسپارید.

به چه دلایلی ممکن است درخواست صدور ویزای کانادا رد شود؟

دلایل بسیار زیادی هستند که هر یک از آنها می توانند باعث شوند تا درخواست صدور ویزای شما رد شود. یکی از مهم ترین دلایل این است که ممکن است مسئولان سفارت این کشور نسبت به عدم بازگشت شما اطمینان نداشته باشند و به همین دلیل درخواست شما را رد کنند. دلیل دیگر می تواند این موضوع باشد که تاریخچه سفری نامناسب شما است، در صورتی که شما با سفر به کشورهای دیگر مشکلاتی را به وجود آورده باشید درخواست شما رد می شود. آخرین مورد نیز مدارک مالی نامعتبر است، در صورتی که تمکن مالی کافی را نداشته باشید نمی توانید ویزای کانادا را دریافت کنید.

صحبت پایانی

برای دریافت ویزای کانادا شما باید به تمامی نکاتی که ما در این مطلب به آنها اشاره کردیم توجه ویژه ای داشته باشید. ما سعی کردیم تمامی مواردی که برای دریافت ویزای کشور کانادا به آنها نیاز داشتید را برای شما بیان کنیم. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات کافی را در این زمینه بدست آورده باشید. 

سوالات متداول ویزای کانادا

سوپر ویزای کاناد چیست؟

این  ویزا معمولا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند برای بازدید از بستگان خود به صورت مرتب و دوره ای وارد کشور کانادا شوند. معمولا مدت زمان اعتبار این ویزا به صورت ده ساله است که شما در بازه های زمانی دو ساله می توانید وارد این کشور شوید

دلایل مهمی که امکان دارد سفارت کانادا ویزا را رد کند چیست؟

عدم اطمینان افسر به بازگشت شما به کشور خودتان _ عدم تمکن مالی برای هزینه های خود در کشور کانادا _ تاریخه نامناسب شما.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

پل پونته وچیو مکانی است که هر گردشگری در فلورانس باید از آن دیدن کند. این پل زیبا و تاریخی...

وگل اسلوونی یکی از معروف ترین و جذاب ترین گیاهان زینتی در جهان است. این گیاه با زیبایی ها و...

قلعه بورشاید لوکزامبورگ یکی از زیباترین ساختمان‌های تاریخی لوکزامبورگ است که هر ساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند. این قلعه...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر