دعوت نامه استونی | انواع و شرایط دعوتنامه استونی - سفری دیگر

دعوت نامه استونی | انواع و شرایط دعوتنامه استونی

11 شهریور 1401

برای سفر به کشور استونی به هر منظور و هدفی باید ویزای شینگن داشته باشید. ضمن اینکه لازمه سفر به این کشور، دریافت دعوت نامه استونی می باشد.

استونی یکی از کشورهایی است که در شمال اروپا و در منطقه بالتیک واقع شده است. این کشور از سمت شمال با خلیج فنلاند هم مرز بوده و در همسایگی روسیه، لتونی و دریای بالتیک قرار دارد. کشور استونی جزایر فراوانی دارد و زیبایی این جزایر موجب شده تا هر ساله گردشگران زیادی این کشور را به عنوان مقصد توریستی خود انتخاب کنند. در ادامه بیشتر به موضوع دعوت نامه استونی میپردازی.

از آن جایی که استونی در قاره اروپا واقع شده و در حوزه شینگن قرار دارد، برای سفر به این کشور به هر منظور و هدفی باید ویزای شینگن داشته باشید. ضمن اینکه لازمه سفر به این کشور، دریافت دعوتنامه استونی می باشد.

دعوت نامه استونی

دعوت نامه استونی چیست؟

دعوتنامه استونی در واقع  یک سند مکتوب است که از طرف یک شخص حقیقی یا حقوقی برای افراد ارسال می شود. دعوتنامه استونی نشان دهنده این است که شما در این کشوری میزبانی خواهید داشت و یک سند محکم است تا نشان دهد تا در این کشور از نظر مالی مورد حمایت این فرد قرار می گیرید. فردی که از کشور استونی برای شما دعوتنامه ارسال می کند باید اقامت دائم این کشور را داشته باشد و یا این که شهروند این کشور محسوب شود.

شرایط دریافت دعوتنامه استونی

دعوتنامه اصلی ترین شرط برای دریافت ویزای کشور استونی است. اگر دعوتنامه برای سفر به این کشور ندارید، بهتر است برای اخذ ویزا اقدام نکنید؛ زیرا در هر صورت درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد. علاوه بر وجود دعوتنامه استونی شرایط دیگری را باید دارا باشید تا بتوانید به این کشور سفر کنید.

برای مثال شما باید تمکن مالی و گردش حساب قابل قبولی داشته باشید. هر چقدر تراکنش های شما بالاتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزای استونی خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای استونی با دعوتنامه

مدارکی که فرد برای دریافت ویزای استونی تحویل می دهد باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. برای اخذ ویزای استونی نیاز به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نخواهید داشت.

قبل از این که به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استونی بپردازیم باید این موضوع را بدانید همان طور که در مطالب فوق نیز اشاره شد یکی از شرایط صدور دعوتنامه استونی این است که ارسال کننده دعوت نامه اقامت دائم این کشور را داشته و یا شهروند این کشور باشد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استونی با دعوتنامه به شرح زیر میباشد:

 • برگه تعیین وقت سفارت
 • فرم تکمیل شده ویزای استونی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • ارائه دعوت نامه
 • واچر هتل
 • بیمه مسافرتی
 • اصل و ترجمه تمامی مدارک
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال

انواع دعوتنامه استونی

دعوتنامه استونی مانند سایر کشورها دارای انواع مختلفی می باشد و متقاضی باید با توجه به نوع دعوتنامه ویزای مورد نظر را دریافت کند. انواع دعوتنامه استونی عبارت است از: دعوتنامه استونی از نوع  تجاری، دعوتنامه استونی از نوع کاری، دعوتنامه استونی از نوع توریستی، دعوتنامه استونی از نوع نمایشگاهی و دعوت نامه  استونی از نوع پزشکی و غیره.

شرایط ارسال کننده دعوتنامه استونی

ارسال کننده دعوتنامه استونی باید شرایطی را دارا باشد و مدارک مشخص شده را ارائه دهد. دعوتنامه ارسالی باید دارای مهر رسمی باشد و شخص ارسال کننده دعوتنامه باید آن را امضا کند. ارسال کننده دعوتنامه باید نام خود را در دعوتنامه قید کند و این دعوتنامه باید دارای تاریخ انقضا باشد. همچنین تمامی اطلاعات شخصی فرد ارسال کننده باید در دعوتنامه به طور کامل قید شود. ارسال کننده دعوتنامه باید مالیات ها و تمام عوارض خود را پرداخت کرده باشد.

شرایط ارسال کننده دعوتنامه استونی

ریجکت ویزای استونی

همان طور که اشاره کردیم نداشتن دعوت نامه استونی موجب رد شدن درخواست ویزای شما می شود. بنابراین در صورت نداشتن دعوتنامه هزینه های اضافی پرداخت نکنید زیرا ویزای شما ریجکت می شود. از دیگر دلایل ریجکت شدن ویزای استونی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عدم اثبات هدف خود از سفر به کشور استونی
 • نداشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه های اقامت در استونی
 • ارائه مدارک غیر واقعی و جعلی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی نامعتبر

سوالات متداول راجب به دعوت نامه استونی

من یک دعوت نامه برای 90 روز دریافت کرده ام، آیا می توانم برای دریافت یک ویزای دو ساله درخواست خود را ثبت کنم؟

بله اما بر اساس دعوتنامه دریافتی تضمین مالی تنها برای 90 روز  برای شما وجود دارد. شما باید مدارکی را ارائه دهید که بتواند اثبات کند شما تمکن مالی برای پرداخت مابقی هزینه های مدت سفر خود را دارید.

در صورتی که متوجه شویم در دعوتنامه استونی اشتباهی رخ داده است، برای مثال یک نام به درستی درج نشده، چه باید کرد؟

تا زمانی که هویت ارسال کننده دعوتنامه و متقاضی به طور یکنواخت تایید می شود، اشتباهات موجود در املای نام ها بین دعوت نامه و پاسپورت منجر به رد شدن دعوتنامه نمی شود.

دعوتنامه استونی چه مدت اعتبار دارد؟

معمولا سفارت خانه دعوتنامه ها را به مدت کمتر از 6 ماه قبول می کند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

فستیوال ها و رویدادهای استونی ،استونی کشوری کوچک در شمال اروپا است که با وجود اندازه کوچک خود، دارای تعداد...

تالین پایتخت کشور استونی بوده و یکی از شهرهای بسیار زیبا در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. این شهر در...

استونی، کشوری است که در شمال شرقی اروپا واقع شده است. کشور استونی، یکی از کوچکترین کشورهای اروپا است.  این...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر