ویزای ایران | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن - سفری دیگر

ویزای ایران | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

21 تیر 1401

اتباع چه کشورهایی می توانند در فرودگاه ویزای ایران را دریافت نمایند. برای دریافت ویزای ایران اتباع خارجی چه مدارکی را باید ارائه کنند.

اگر شما برای سفر به کشورهای خارجی ویزا اخذ نموده اید باید بدانید که دریافت ویزا برای افرادی که به کشور ایران سفر می نمایند نیز همه مراحل را طی نمایند. اگر یکی از دوستان شما قصد سفر به ایران را دارد باید برای او درخواست ویزای ایران بدهید.

برای سفر به ایران باید درخواست چه نوع ویزای ایران را بدهید

کشور ایران با توجه به نوع سفر هر فرد خارجی به این کشور انواع ویزای ایران را برای آنها صادر می نماید. این ویزاها به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند.

 • ویزای توریستی: این ویزا فقط برای افرادی صادر می شود که قصد دارند از اماکن و مناطق دیدنی و گردشی ایران بازدید نمایند.
 • ویزای زیارتی ایران: با توجه به وجود زیارتگاه های متعدد در این کشور برای افرادی که قصد زیارت این اماکن را در کشور ایران دارند ویزای زیارتی برای آنان صادر خواهد شد.
 • ویزای علمی و یا ورزشی: این نوع ویزا برای این گروه از افراد صادر می شود و با ویزای ورزشی این افراد می توانند دو یا چند بار به ایران سفر نمایند.
 • ویزای تحصیلی ایران: برای دانش آموزان و یا دانشجویانی که علاقمند تحصیل در این کشور می باشند ویزا برای تحصیل صادر خواهد شد.
 • ویزای سیاسی ایران: این نوع ویزا فقط مخصوص افراد سیاسی و مقامات دولتی کشورهای دیگر است. این نوع ویزا برای رایزنی های سیاسی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • ویزای تجاری: برای افرادی که قصد تجارت و یا شرکت در جلسات تجاری در ایران را دارند ویزای تجاری ایران صادر خواهد شد.
برای سفر به ایران باید درخواست چه نوع ویزای ایران را بدهید

چند ویزای دیگر ایران

با توجه به متعدد بودن ویزای کشور ایران به ذکر نام دیگر ویزاهای ایران اشاره خواهیم نمود.

 • ویزای مطبوعاتی: عکاسان، خبرنگاران و افرادی که برای پوشش خبری وارد کشور ایران می شوند باید ویزای مطبوعاتی بگیرند.
 • ویزای کار: اگر فردی بخواهد در کشور ایران کار کند باید ویزای کار ایران را بگیرد. توجه نمایید که ویزای ایران برای اجازه کار برای بعضی از کشورها مراحل سختگیرانه ای را شامل می شود.
 • ویزای ترانزیت ایران: این نوع ویزای ایران برای افرادی صادر می شود که قصد عبور از ایران را دارند. زمان این نوع ویزا فقط 7 روز است و شامل افرادی مانند : کارکنان قطار، مهمانداران هواپیما، رانندگان وسایل نقلیه، خدمه کشتی ها و برخی دیگر می شود.
 • ویزای مولتی یا چند بار عبور: اگر فردی برای شرکت در جلسات تجاری و یا امضای قرارداد به کشور ایران برای یک بازه زمانی چندین بار سفر نماید باید ویزای ایران را به صورت مولتی اخذ نماید.
 • ویزای الحاق به خانواده: این نوع ویزا برای افرادی است که قصد ازدواج با همسر ایرانی را دارند صادر می شود. همچنین افرادی که همسر ایرانی داشته باشند نیز باید این نوع ویزا را اخذ نمایند.
 • ویزای اتباع خارجی با مادر ایرانی: این نوع ویزای ایران برای افرادی صادر می شود که پدر خارجی و مادر ایرانی دارند.
 • ویزای خروج: اگر فردی تابعیت ایرانی خود را ترک نموده باشد برای خارج شدن از کشور ایران  باید ویزا برای خروج از کشور را بگیرد.

انواع ویزای ایران از نظر هدف سفر

این ویزاها به ویزای غیر مهاجرتی خوانده و به موارد زیر تقسیم می شوند.

ویزای ورود

این نوع ویزا برای اتباع خارجی که دارای دعوت نامه از طرف شرکت های خصوصی و یا دولتی هستن صادر خواهد شد. مدارک مورد نیاز این ویزا نیز: ارائه دعوت نامه معتبر، فرم درخواست ویزا و مصاحبه در مقر نمایندگی.

ویزای توریستی

این نوع ویزا برای گردشگران صادر و مدارک آن نیز شامل تکمیل نمودن فرم درخواست و انجام مصاحبه است.

 ویزای زیارتی

افرادی که قصد زیارت از اماکن مقدس در ایران را دارند می توانند تقاضای این ویزا را نمایند. مدارک مورد نیاز نیز تکمیل فرم و مصاحبه است.

ویزای سیاسی و یا ویزای خدمت

این نوع ویزا بیشتر برای افراد دولتی یا دارندگان مناسب سیاسی است. مدارک این نوع ویزا نیز ارائه گذرنامه سیاسی و تکمیل نمودن فرم درخواست است.

ویزای تحصیلی

این ویزا برای دانشجویان و یا دانش آموزان و محققان صادر و مدارک مورد نیاز آن نیز دریافت پذیرش از وزارت علوم، آموزش و پرورش یا مراکز علمی به همراه تکمیل فرم درخواست می باشد.

ویزای کار

این نوع نیز همان گونه که از نام آن بر می آید مختص به کارگران و یا متخصصان است مدارک مورد نیاز آن دریافت پذیرش کار از کارفرمای شاغل در ایران که وزارت کار ایران آن را تایید نموده باشد و فرم درخواست ویزا.

ویزای ترانزیت

از این ویزا فقط افرادی استفاده می نمایند که قصد عبور از ایران و سفر به یک کشور دیگر را داشته باشند. مدارک آن نیز شامل ارائه روادید کشور مقصد و فرم درخواست ویزای ایران است.

ویزای مطبوعاتی

این نوع برای خبرنگاران و وابستگان به این حرفه صادر می شود و مدارک ان نیز شامل مجوز رسمی از مرکز دیپلماسی و فرم درخواست ویزای خبرنگاری است.

ویزای سرمایه گذاری

این نوع ویزا برای سرمایه گذاران خارجی که به تایید سازمان سرمایه گذاری رسیده اند صادر می شود. مدارک مورد نیاز شامل فرم درخواست ویزا و تاییدیه سازمان سرمایه گذاری است.

همان گونه که دیدید بیشتر افرادی که قصد سفر به ایران را دارند باید فرم مخصوص دریافت ویزای ایران را پر نموده و نوع ویزای دریافتی خود را نیز ذکر نمایند. سپس با توجه به مدارک ارائه شده و نوع ویزای درخواستی وزارت خارجه ایران تصمیم به تایید و یا عدم تایید صدور ویزا را برای این افراد می نماید.

چگونه ویزای ایران را دریافت کنید

برای دریافت ویزا وزارت خارجه ایران دو راه پیشنهادی را به شما توصیه می نماید. با طی مراحل هر دو راه شما می توانید نسبت به دریافت ویزای ایران درخواست دهید.

 1. برای دریافت ویزا می توانید به وبسایت وزارت خارجه ایران مراجعه و نسبت به پر نمودن فرم ثبت نام ویزا اقدام نمایید.
 2. در صورتی که شما مایل به انجام امور اداری را ندارید و علاقمند به دریافت ویزا با سرعت و سهولت بیشتری هستید می توانید با مراجعه به آژانس های مسافرتی و گردشگری که در این زمینه فعالیت می نمایند به سادگی ویزا را دریافت نمایید.

چه کشورهایی از دریافت ویزای ایران معاف هستند

با توجه به توافقاتی که ایران با چندین کشور همسایه و دیگر کشورها انجام داده است. تردد اتباع این کشورها  به ایران بدون دریافت ویزا امکان پذیر است. این کشورها شامل :مصر، مالزی، ارمنستان، گرجستان، ونزوئلا، آذربایجان، بولیوی؛ ترکیه، سوریه و لبنان هستند. این کشورها شامل لغو روادید خواهند بود.

آیا برای سفرهای توریستی به ایران می توان ویزای فرودگاهی گرفت

دریافت ویزا از نوع فرودگاهی طبق مصوبه دولت ایران فقط برای تبعه چندین کشور امکان پذیر است و البته برای اتباع چند کشور هم امکان ندارد. این ویزای ایران در دفاتر گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه که در فرودگاه امام خمینی، مشهد، شیراز، تبریز، مهرآباد،ارومیه، اصفهان، بندر عباس، بوشهر، قشم، کرمان، کیش، اهواز و لارستان قرار دارند برای تبعه این کشورها ویزای توریستی فرودگاهی صادر می نمایند.  

این کشورها شامل شصت و چند کشور دنیا می شود. نام این کشورها عبارنتد از:

آذربایجان، آلبانی، اتریش، ازبکستان، اسپانیا، آلمان، ارمنستان، استرالیا، اسلوونی، برونتی، امارات متحده عربی، اندونزی، اسلواکی، اوکراین، بحرین، بلاروس، بوسنی هرزگوین، تاجیکستان، چین، رومانی، سوئد، عربستان، فلسطین، قطر، کلمبیا، کره شمالی، گرجستان، لوکزامبورگ، مجارستان، نروژ، نیوزلند، هلند، یونان، ایتالیا، برزیل، بلژیک، پرو، تایلند، دانمارک، فدراتیو روسیه، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، لهستان، مغولستان، مکزیک، ونزوئلا، ویتنام، یوگسلاوی، ایرلند، سوئیس، سوریه، عمان، فرانسه، قبرس، قرقیزستان، بلغارستان،پرتغال، ترکمنستان، کرواسی، کلمبیا، کوبا، کویت، لبنان، لهستان.

چه کشورهایی نمی توانند ویزای فرودگاهی ایران را دریافت نمایند

با توجه به تعداد زیادی کشور که اتباع آن می توانند ویزا از نوع فرودگاهی آن دریافت کنند. بعضی از کشور ها نمی توانند ویزای خود را در فرودگاه دریافت نمایند و باید حتما قبل از سفر به ایران ویزای خود را دریافت نموده باشند.

این کشورها نیز شامل موارد زیر می باشد.

بنگلادش، سومالی، انگلستان، آمریکا، هندوستان، کانادا، عراق، اردن، پاکستان، افغانستان، کلمبیا.

نکته قابل ذکر در این قسمت این است که برای اتباع کشور عراق فقط در فرودگاه مشهد ویزای فرودگاهی صادر می شود.

شرایط دریافت ویزای فرودگاهی چیست

برای این که اتباع خارجی امکان دریافت ویزای ایران را در فرود گاه داشته باشند. باید حائز شرایط ذیل باشند.

 • متقاضی دریافت ویزا باید شخصا در فرودگاه حاضر باشد.
 •  ارائه اصل پاسپورت فرد متقاضی بدون داشتن هیچ گونه خدشه و ایرادی.
 • ارائه کد مرجع.
 • ارائه اصل و تصویر کارت بیمه مسافرتی. توجه نمایید که دارا بودن این نوع بیمه برای تمام اتباع خارجی که به ایران سفر می نمایند الزامی است.
 • پرداخت مبلغ دریافت ویزای ایران به واحد کنسولگری فرودگاه. این هزینه ها برای اتباع کشورهای مختلف متفاوت است. مثلا برای اتباع کشورهای سوئد و سوئیس مبلغ 75 یورو اخذ می شود. و برای اتباع استرالیا 145 یورو. و همین طور الی آخر.

اگر اتباع خارجی قبل از ورود به ایران درخواست ویزا نداده باشد باید چه کار کنند

این افراد کد مرجع که به آنان در دریافت ویزا کمک می کند را دارا نمی باشند برای همین روند دریافت ویزا برای آنان به کندی انجام خواهد شد. و این افراد باید مراحل زیر را انجام دهند.

 • تکمیل نمودن پرسشنامه مخصوص درخواست ویزا. توجه کنید که حتما با خط خوانا این پرسشنامه ها را پر و سپس امضا شده باشند.
 • اگر فرد تبعه خارجی برای همسر  فرزند خود نیز درخواست ویزا داده باشد، باید حتما مشخصات دقیق این افراد را نیز در پرسشنامه درج کند.
 • باید حتما مشخصات و عکس همسر و فرزند تبعه خارجی قبلا در گذرنامه وی درج شده باشد.
 • فرد تبعه باید یک قطعه عکس 6 در 4 که در 6 ماه گذشته گرفته است به صورت رنگی و تمام رخ بدون داشتن عینک و کلاه ارائه نماید.از همراهان این فرد نیز باید عکس ارائه شود.
 • از صفحه مشخصات گذرنامه باید یک نسخه کپی گرفته و ارائه شود.

چه مشکلاتی برای اتباع خارجی هنگام دریافت ویزای فرودگاهی وجود دارد

اگر چه وزارت خارجه ایران برای تسهیل در امور دریافت ویزا از طریق فرودگاه ها اقدام نموده است. اما به دلایل مختلف لازم است که قبل از رسیدن به فرودگاه ایران و دریافت ویزای ایران از فرودگاه  این کار انجام شود. این دلایل عبارتند از:

 • صف دریافت ویزای ایران در فرودگاه ها معمولا بسیار طولانی و دریافت آن نیز زمان بر است. گاهی مواقع دیده شده است که تا 24 ساعت برای در یافت ویزا وقت گذاشته شده است.
 •  اتباع خارجی زمان های متفاوتی به کشور ایران می رسند. این زمان ها ممکن است که تا نیمه شب هم برسد.
 • زمان طولانی برای پر نمودن فرم فرودگاه.
 • زمان طولانی برای انجام امور اداری صدور ویزای ایران در فرودگاه.
 • در مواردی نیز دیده شده است که اتباع خارجی به دلیل عدم آگاهی از قوانین ایران بعد از رسیدن به این کشور قادر به دریافت ویزا نیستند. در این صورت باید به کشور خود بازگردند.

چرا باید قبل از سفر به ایران اقدام به انجام مراحل دریافت ویزا نمود

 • در این صورت امور صدور ویزای ایران با روند تندتری همراه شده و در فرودگاه افراد زیاد معطل نخواهند شد.
 • اتباع خارجی از دریافت ویزای ایران خود اطمینان خواهند داشت.
 • در صف های طولانی صدور ویزا در فرودگاه دچار استرس و نگرانی نمی شوند.
 • بدون پر نمودن فرم های مختلف و فقط با در دست داشتن کد تاییدیه درخواست ویزای ایران به سادگی ویزای خود را دریافت می نمایند.

ویزای ایران چه مدت اعتبار دارد

ویزا برای اتباع خارجی فقط به مدت  3 ماهه است و فرد دریافت کننده ویزای ایران می تواند به مدت 30 روز در ایران اقامت داشته باشد. اگر این افراد قصد اقامت بیشتر از 30 روز را در ایران داشته باشند باید درخواست تمدید ویزا را بنمایند. در غیر این صورت خلاف قوانین عمل نوده و قانون برای آنان تعیین تکلیف می نماید.

برای اینکه ویزای ایران را این افراد تمدید کنند باید قبل از پایان 30 روز مدت اقامت خود به دفاتر پلیس اتباع خارجی مراجعه و نسبت به تمدید ویزای خود اقدام نمایند.

ویزای ایران چه مدت اعتبار دارد

آدرس محل های تمدید ویزا

در شهر تهران دو مکان برای تمدید ویزا  در نظر گرفته شده است. که افراد می توانند به این دو محل برای تمدید ویزای ایران خود مراجعه نمایند.

 1. دفتر پلیس اتباع خارجی که در خیابان مطهری نبش خیابان کوه نور مستقر است.
 2.  دفتر پلیس اتباع خارجی در خیابان ستارخان.

افرادی که در شهرستان ها برای تمدید ویزای خود اقدام می نمایند باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند.

آدرس وزارت امور خارجه ایران

برای درخواست ویزا باید فرد متقاضی به وزارت خارجه جمهوری اسلامی واقع در شهر تهران، میدان امام خمینی، خیابان امام خمینی، وزارت امور خارجه مراجعه نمایند.

کد پستی محل:1136914811

تلفن:61151

نمابر:66743149

در این مکان ساختمان شماره 3 برای امور کنسولی و ساختمان شماره 9 برای ستاد کنسولی کانادا و انگلستان در نظر گرفته شده است.

درخواست ویزای ایران برای مهمانان خارجی

اگر شما برای تعطیلات مهمانی از یک کشور خارجی دارید باید برای او ویزای ایران را درخواست نمایید. اما این کار بستگی به  این دارد که مهمان شما تبعه کدام کشور خارجی است. زیرا برای تبعه بعضی از کشورها در مدت زمان معینی اقامت در ایران دریافت ویزا لازم نیست.

این کشورها و مدت زمان اقامت تبعه آنان در ایران عبارتند از:

 • سوریه، ترکیه و ارمنستان به مدت 90 روز.
 • گرجستان مدت زمان 45 روز.
 • مصر به مدت 20 روز.
 • آذربایجان، مالزی، عمان و ونزوئلا هر کدام به مدت 15 روز.
 • اتباع کشور چین به مدت 21 روز حق اقامت در ایران را بدون ویزای ایران دارا می باشند.
 • این امر برای اتباع چینی در صورتی امکان پذیر است که با ویزای توریستی قصد ورود به کشور ایران را داشته باشند. در غیر این صورت این کار ممکن نیست.
 • این امر برای اتباع تایوانی ممکن نیست و نمی توانند در کشور ایران بدون ویزای ایران اقامت داشته باشند.

شرایط اقامت بدون ویزا برای اتباع خارجی

برای این که شرایط ذکر شده در قسمت قبل شامل حال اتباع خارجی شود باید این مهمانان دارای شرایط ویژه ای باشند. این شرایط عبارتند از:

 • فقط در صورتی اتباع خارجی می توانند به مدت ذکر شده در کشور ایران بدون دارا بودن ویزای ایران اقامت نمایند که از خاک کشور خود وارد ایران شوند. در غیر این صورت باید برای ورود به خاک ایران باید ابتدا درخواست ویزای ایران را نمایند.
 • اگر این مهمانان تمایل به افزایش مدت اقامت خود در ایران را داشته باشند باید بعد از مراجعه به کنسولگری و یا سفارت خانه های ایران درخواست تمدید مدت اقامت خود را بنمایند.
 • اگر این افراد در کشور ایران حضور داشته و قصد افزایش مدت اقامت خود را داشته باشند باید برای تمدید ویزا به پلیس اتباع خارجی در شهر تهران رفته و درخواست تمدید ویزا را نمایند.
 • در صورتی که این افراد در شهرهای دیگر حضور دارند باید به مراکز پلیس + 10 برای این کار مراجعه نمایند.

دریافت ویزای ایران برای اتباع کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا چگونه است؟

 • اگر فردی از اتباع این سه کشور قصد سفر به ایران را داشته باشند فقط در صورتی که سفر آنها توریستی و در قالب تور باشد امکان پذیر خواهد بود. در غیر این صورت امکان پذیر نیست.
 • اتباع کشور آمریکا فقط می توانند با یک تور لیدر تایید شده از طرف وزارت فرهنگ و یا پلیس اتباع خارجی و یا وزارت خارجه به مناطق ایران سفر نمایند.
 • ویزای ایران برای اتباع این سه کشور فقط در صورتی اخذ می شود که برنامه سفر آنان کاملا مشخص شده باشد. برای این کار باید حتما محل اقامت گاه ها، تاریخ دقیق ورود و خروج و مسیرهای مورد نظر حتما ذکر شده باشند.

دریافت ویزای ایران برای اتباع کشورهای بنگلادش و افغانستان چگونه است

اتباع این دو کشور نیز امکان دریافت ویزای ایران را از آژانس های مسافرتی در صورتی دارند که کارت اقامت و یا پاسپورت کشور دیگری به غیر از کشور خود را نیز داشته باشند. این افراد با دارا بودن این پاسپورت می توانند کد ارجاع از آژانس های مسافرتی دریافت و برای درخواست ویزای ایران اقدام نمایند.

چه مدارکی برای اخذ ویزای ایران لازم است

اگر شما قصد دریافت ویزای ایران را برای مهمان خود دارید باید این مدارک را آماده نموده و جهت درخواست ویزا برای وی اقدام نمایید.

 • اسکن پاسپورت فرد مهمان.
 • اسکن عکس رنگی فرد مهمان با ابعاد 6 در 4
 • اسکن صفحه اول شناسنامه خود شما به عنوان میزبان.
 • فرم تکمیل شده که به نام میزبان و میهمان از محل کنسولگری و یا آژانس های مسافرتی دریافت نموده اید.
 •  اسکن کارت ملی فرد میزبان از هر دو طرف.
 • آدرس و شماره تماس محل کار و زندگی هر دو طرف.
 • شغل مهمان و میزبان.
 • نام پدر میهمان.
چه مدارکی برای اخذ ویزای ایران لازم است

درخواست ویزای ایران از آژانس های مسافرتی

در صورتی که اتباع خارجی قصد درخواست ویزای ایران را از آژانس های مسافرتی داشته باشند. باید مدارکی که این آژانس ها از آنان درخواست می نمایند را به آژانس ارائه دهید.

بعد از این مراحله آژانس برای این اتباع به عنوان میزبان دعوت نامه صادر می نماید. و برای تایید به بخش روادید وزارت خارجه ارسال می کند. در صورتی که این دعوت نامه مورد تایید وزارت خارجه قرار گیرد. شماره کد تاییدیه به آژانس مسافرتی اعلام می شود. این کد به مهمان ارائه و این اتباع مهمان می توانند به کنسولگری ایران مراجعه کرده و با ارائه کد تاییدیه به این کنسولگری به سادگی ویزای ایران خود را به ویزای تجاری و یا توریستی است دریافت می نماید.

البته هزینه این نوع خدمات آژانس های مسافرتی به خود آنان بستگی دارد و بسته به نوع خدمات ممکن است که هزینه ها متفاوت باشد. زمان دریافت کد تاییدیه از طرف وزارت خارجه ایران به آژانس های مسافرتی بین 7 تا 10 روز کاری متفاوت است. البته اگر این اتباع درخواست ویزای فوری ایران را نموده باشند. 3 تا 4 روز زمان دریافت کد تاییدیه است.

نکته مهم در ویزای ایران به صورت فوری در این است که دریافت این نوع ویزای ایران کمی هزینه بر است. اما به سرعت انجام می شود و فرد می تواند در مدت زمان کوتاهی ویزای ایران را دریافت نماید.

برای این که در پیچ و خم مراحل اداری امور دریافت ویزا گرفتار نشوید می توانید این امر را به آژانس مسافرتی ما بسپارید. برای آگاهی بیشتر می توانید به سایت ما مراجعه نمایید.

سوالات متداول ویزای ایران

مراحل دریافت ویزای ایران چیست؟

1- برای دریافت ویزا می توانید به وبسایت وزارت خارجه ایران مراجعه و نسبت به پر نمودن فرم ثبت نام ویزا اقدام نمایید.
2- در صورتی که شما مایل به انجام امور اداری را ندارید و علاقمند به دریافت ویزا با سرعت و سهولت بیشتری هستید می توانید با مراجعه به آژانس های مسافرتی و گردشگری که در این زمینه فعالیت می نمایند به سادگی ویزا را دریافت نمایید.

آدرس وزارت امور خارجه ایران کجاست؟

برای درخواست ویزا باید فرد متقاضی به وزارت خارجه جمهوری اسلامی واقع در شهر تهران، میدان امام خمینی، خیابان امام خمینی، وزارت امور خارجه مراجعه نمایند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

مالزی یکی از کشورهای زیبای جنوب شرقی آسیا است که سالانه تعداد زیادی به دلایل مختلف به آن سفر می...

در دل غوغای روزگاران، کشور پرتغال چون گوهری دریایی، با فرهنگ غنی و مناظر بکرش، بر دل عاشقان مهاجرت نشسته...

درخواست ویزای فنلاند، گامی بزرگ به سوی تجربه‌ای منحصر به فرد است؛ از شهرهای دیدنی با ترکیبی از مدرنیته و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر