ویزای مالزی | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن - سفری دیگر

ویزای مالزی | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

21 تیر 1401

ویزای مالزی با اهداف گوناگونی صادر می شود. شما می توانید به راحتی با اخذ ویزای مالزی از طریق فرودگاه سفر دو هفته ای توریستی به این کشور زیبا داشته باشید

مالزی یکی از کشورهای زیبای جنوب شرقی آسیا است که سالانه تعداد زیادی به دلایل مختلف به آن سفر می کنند. بر همین اساس ویزای مالزی برای سفر به این کشور با اهداف گوناگون اعم از تحصیلی، توریستی و تجاری برای متقاضیان صادر می شود. ویزای مالزی با نام ویزای فرودگاهی شناخته می شود و صدور آن هزینه ندارد.

شما با یک برنامه ریزی دو هفته ای و فراهم کردن مدارک لازم می توانید به راحتی به این کشور زیبای آسیایی سفر کنید. اگر می خواهید همه دانستنی های مهم و مدارک ضروری را برای اخذ ویزای مالزی بدانید، در ادامه با ما همراه باشید.

کلیاتی درباره ویزای مالزی 

مالزی، کشوری مسلمان است که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و موقعیت فوق العاده برای هرگونه بیزینس و سرمایه گذاری دارد. از سوی دیگر دانشگاه های این کشور دوست داشتنی و زیبا مورد تایید وزارت علوم ایران است. در نتیجه سالانه تعداد دانشجویان زیادی برای تحصیل به مالزی سفر می کنند. اساتید بسیاری در دانشگاه های مالزی تدریس کرده و محققان نیز در کورس ها و دوره های تحقیقاتی شرکت می کنند.

خوشبختانه مالزی برای صدور ویزای این کشور برای اتباع ایرانی سخت گیری چندانی ندارد و شما به راحتی می توانید برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. از سوی دیگر خوشبختانه مالزی ریجکتی یا رد درخواست هم ندارد، در نتیجه شما با هر هدفی که بخواهید به این کشور سفر کنید، خیالتان بابت دریافت ویزا راحت است.

طبیعت فوق العاده سرسبز و بکر مالزی و چهره مدرن شهرها نیز موجب شده تا این کشور در صنعت گردشگری از رتبه خوبی برخوردار باشد و توریست های بسیاری به کوالالامپور و دیگر شهرهای مالزی سفر کنند. بر اساس این معرفی کوتاه حالا متوجه می شویم که دولت مالزی برای تمامی هدف هایی که در بالا ذکر شد ویزای مالزی را صادر کرده و از علاقمندان سفر به مالزی استقبال می کند.

(عکس شماره 3)

کلیاتی درباره ویزای مالزی 

انواع ویزای مالزی 

بر اساس آنچه گفته شد، شما با هر هدفی که بخواهید می توانید به مالزی سفر کنید. مالزی برای گردش و تفریح در این کشور ویزای توریستی صادر می کند تا به این ترتیب بتواند درآمد ارزی خوبی را از صنعت توریسم کسب کند. شما می توانید ویزای توریستی مالزی را هم به صورت گروهی و از طریق آژانس های مسافرتی دریافت کنید و هم می توانید خودتان به تنهایی برای سفر آماده شده و کارها را برنامه ریزی کنید.

ویزای اجتماعی مالزی نیز برای کسانی صادر می شود از سوی یکی از دوستان، آشنایان و یا همکاران کاری به مالزی دعوت شوند. در نتیجه اگر با ویزای اجتماعی برای سفر به مالزی آماده می شوید حتما دعوتنامه را ضمینه پرونده کنید، در غیر این صورت با نقض پرونده مواجه می شوید.

ویزای تحصیلی مالزی بعد از اخذ پذیرش تحصیلی برای متقاضی صادر شده و تا پایان دوران تحصیل این ویزا اعتبار دارد. شما بعد از اخذ ویزای تحصیلی می توانید ساعات کاری مشخصی را در هفته داشته باشید و مشغول به کار شوید

ویزای کار مالزی نیز نوعی دیگر از ویزا است که به دو صورت برای متقاضی صادر می شود. ویزای کاری بسته به نوع دعوتنامه است و در بازه های زمانی کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود. آخرین نوع ویزای مالزی، اقامت این کشور است که با ارائه مدارک موثق و در بازه زمانی 5 ساله برای فرد صادر می شود.

در این شرایط، متقاضی از تمامی امکاناتی که شهروندان مالزیایی دارند برخوردار خواهد بود.

ویزا ترانزیت هم همانطور که از نام آن مشخص است تنها برای استفاده فرودگاهی است و از طریق مسافر می تواند در فرودگاه های بین المللی مالزی پرواز را عوض کرده و به طرف مقصد دوم برود. ویزای ترانزیت معمولا در مسیرهای پروازی طولانی مورد نیاز است. به عنوان مثال کسی که بخواهد از ترکیه به استرالیا برود در یکی از کشورهای امارت، مالزی و یا سنگاپور باید پرواز را عوض کند.

پروسه ویزای مالزی با هدف توریستی 

همانطور که پیشتر گفتیم، مالزی کشوری زیبا و توریستی است. ویزای گردشگری این کشور برای ایرانیان به عنوان ویزای فرودگاهی شناخته شده و با اعتبار 14 روزه به راحتی صادر می شود. به همین منظور اگر می خواهید این کشور را با تور مالزی امتحان کنید، خیالتان راحت باشد.

کافی است تا مدارک و پاسپورت را تحویل دهید و آماده سفر باشید. ولی اگر می خواهید به تنهایی سفر کنید باید به خوبی با این پروسه آشنا شوید.

مدارک ویزای توریستی 

برای ویزای توریستی مالزی که در فرودگاه صادر می شود، لازم است علاوه بر بلیط رفت، حتما بلیط برگشت را نیز همراه داشته باشید. پاسپورت شما باید اعتباری بیشتر از 5 ماه داشته باشد و حتما واچر رزرو هتل را باید ارائه دهید تا مسئول صدور ویزا از نوع و محل اقامت شما مطمئن شود.

صدور ویزای مالزی تنها با مهر ورود مشخص شده و استیکری بر روی پاسپورت درج نخواهد شد. بر همین اساس در هنگام بازگشت به کشور، مهر خروج را برای شما می زنند. ویزای مالزی بدون هزینه است و نیازی به گرفتن عکس ندارد. در نتیجه به همین راحتی و با ارائه پاسپورت، بلیط و واچر هتل، شما می توانید از این سفر لذت ببرید.

البته فراموش نکنید که پرینت حساب نیز باید همراه شما باشد و تا زمان نگارش این نوشته مبلغ تمکن مالی برای سفر به مالزی 8.000.000 تومان به ازای هر نفر است.

شرایط ویزای اجتماعی مالزی 

ویزای اجتماعی مالزی همانطور که پیشتر گفته شد همراه با ارائه دعوتنامه است. به همین منظور شما می توانید از طرف دوستان و یا اقوام دعوتنامه ای را ارائه دهید و ویزای با اعتبار 2 تا 6 ماهه داشته باشید. همچنین اگر شرایط کاری شما به صورتی باشد که با شرکت های مالزیایی همکاری می کنید، همکاران شما هم می توانند دعوتنامه ای را برای درخواست ویزای اجتماعی برای شما ارسال کنند

کار در مالزی  

ویزای کاری مالزی به دو صورت برای متقاضیان صادر می شود. برای درخواست ویزای مالزی باید یا در مالزی شرکت تاسیس کنید و یا در شرکتی مشغول به کار شوید که به شما جاب آفر داده و ویزای شما را تضمین می کند. اگر می خواهید با هدف بیزینس، ثبت شرکت و یا کار به مالزی سفر کنید در نظر داشته باشید که این ویزا برای مدت یک تا دو سال صادر می شود.

در این حین متقاضی می تواند علاوه بر کار برای تحصیل هم اقدام کرده و مشغول یادگیری شود. ویزای کاری مالزی به صورت مولتی صادر شده و شما می توانید به صورت نامحدود به مالزی سفر کنید، در نتیجه بهتر است نگران نباشید.

این مهم را در نظر داشته باشید که تمدید ویزای کار در مالزی تنها در صورتی امکان پذیر است که متقاضی بتواند شرایط کاری خود را تمدید کند و مجدد جاب آفر بگیرد. بهتر است برای تمدید ویزا و دیگر امور کنسولی حتما پیش از هرگونه اقدام و یا ارائه مدارک حتما با متخصصان امور مهاجرتی شرق آسیا مشورت کرده و از پرداخت هزینه های حاشیه ای اجتناب کنید.

کار در مالزی  

ویزای مالزی برای تحصیل

اگر می خواهید با هدف تحصیل به مالزی سفر کنید اول از همه نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید و سپس باید از طریق مذاکره با دانشگاه ها نسبت به اخذ پذیرش اقدام کنید. خوشبختانه بیشتر دانشگاه های بین المللی مالزی مدارکی را ارائه می دهند که مورد تایید وزارت علوم است. همین مهم نیز موجب شده تا این کشور یکی از کشورهای محبوب ایرانیان برای تحصیل باشد.

در دانشگاه های بین المللی شما می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید و حتی در کورس های آموزش زبان نیز شرکت کنید. همه این عوامل در کنار هم شرایط را برای دریافت ویزای مالزی جهت تحصیل در مقاطع مختلف فراهم کرده است. البته در این میان به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که باید پیش از دریافت ویزا و در روز مراجعه به سفارت تمکن مالی خود را ارائه دهید.

متقاضی تحصیل در مالزی باید بتواند علاوه بر هزینه زندگی، شهریه دانشگاه را نیز بپردازد. برای همین بهتر است حتما با سفارت تماس بگیرید و چک لیست دقیق مدارک را از آنها بخواهید. سپس به بانک رفته و گواهی تمکن مالی را به زبان انگلیسی از بانک بخواهید. بهتر است تمکن مالی شما با مهر و امضای بانک همراه باشد.

بعد از اخذ ویزای مالزی، دانشجو می تواند بر اساس روزها و ساعت های مشخصی به کار مشغول شود ولی پیش از آن باید حتما هزینه زندگی چند ماه اول را در حساب داشته باشد. مدت اعتبار ویزای شما تا پایان دوران تحصیل خواهد بود و بعد از فارغ التحصیلی دیگر ویزای مالزی برای شما تمدید نمی شود، مگر اینکه بتوانید از طریق یکی از کتگوری های ذکر شده برای ویزای مالزی درخواست دهید و در این کشور به کار و سرمایه گذاری مشغول شوید. 

اقامت مالزی 

برای اقامت مالزی متقاضی باید از طریق بیزینس اقدام کرده و وارد اقتصاد مالزی شود. به این ترتیب شما می توانید با سرمایه گذاری مبلغ 40.000 دلار در بورس مالزی، خرید ملک، خانه و بانک برای اقامت اقدام کنید. ویزای مالزی از طریق اقامت، اعتباری 5 ساله دارد و شما می توانید با امکانات یک شهروند در این کشور زندگی کنید. البته بهتر است برای امور مرتبط با اقامت حتما با وکلا مهاجرت و بیزینس مشورت کنید و این مبلغ را بدون نگرانی سرمایه گذاری کنید.

اقامت مالزی به راحتی قابل تمدید است و شما می توانید با ارائه مدارک ضروری که جهت تمدید ویزا از شما خواسته می شود به راحتی و برای مدت مشخصی در این کشور به صورت قانونی زندگی کنید.

لزوم مراجعه به سفارت  

شما برای اخذ ویزای مالزی با هدف توریستی نیازی به حضور در سفارت ندارید. ویزای مالزی نیازی به انگشت نگاری، مصاحبه و ترجمه مدارک ندارد. در نتیجه شما به راحتی می توانید از طریق ویزای فرودگاهی به این کشور سفر کنید. اما در نظر داشته باشید که ویزای مالزی برای ایرانیان با اهداف غیر توریستی نیاز به ارائه مدارک دارد. شما باید بسته به نوع ویزایی که می خواهید درخواست دهید و چک لیست لازم را از سفارت دریافت کنید. بر اساس چک لیست ویزای مورد نظر بهتر است تمامی مدارک را در پرونده بچینید و حتما دعوتنامه ویزای مالزی را ارائه دهید.

پروسه پاسخ ویزای مالزی بستگی به نوع درخواست شما دارد و معمولا درخواست های ویزای مالزی با ریجکتی ویزا مواجه نخواهد شد. در نتیجه بهتر است خیالتان از این بابت راحت باشد و تنها برای جلوگیری از نقض مدارک پرونده را بر اساس چک لیست با تمام ترجمه ها در روز مقرر ارائه دهید. برای اطلاع از هرگونه تغییر در قوانین ویزا بهتر است به صورت مستقیم با خود سفارت در ارتباط باشید.

آدرس سفارت مالزی 

در صورتی که نیاز به مراجعه به سفارت داشته باشید، بهتر است حتما با درخواست وقت قبلی به آنجا مراجعه کنید. به همین منظور شما می توانید سفارت مالزی را در تهران، شهرک غرب، بلوار ایوانک، خیابان زرافشان شمالی، کوچه دوم، پلاک 25 پیدا کنید. قسمت کنسولی سفارت در روزهای کاری از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر به تماس های شما به صورت تلفنی و حضوری پاسخ خواهد داد. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر درباره تمام موارد فوق به سفارت ایمیل بزنید و یا در ساعات کاری با آنها تماس بگیرد. همچنین بهتر است از مراجعه به سفارت بدون وقت قبلی جدا خودداری فرمایید.

روزهای تعطیلی سفارت   

سفارت بر اساس تعطیلی های تقویم ایران و تقویم مالزی در طول سال تعطیل است. بر همین اساس در روزهای اعیاد مذهبی مسلمانان و تعطیلی های رسمی ایران یعنی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و البته 14 خرداد رحلت رهبر کبیر انقلاب، سفارت مالزی تعطیل است.

با توجه به اینکه پروسه کارهای کنسولی و بررسی مدارک در سفارت بر اساس روزهای کاری طول میکشد، بهتر است در صورتی که نیاز به کاری دارید و یا باید مدارکی را ارائه دهید، حتما به تعطیلی های تقویم توجه کنید تا درخواست های شما به تاخیر نیفتد و در اسرع وقت انجام شود.

روزهای تعطیلی سفارت   

سوالات متداول ویزای مالزی

انواع ویزای مالزی ؟

انواع ویزای مالزی به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم میشوند.

آدرس سفارت مالزی در تهران کجاست؟

سفارت مالزی در تهران، شهرک غرب، بلوار ایوانک، خیابان زرافشان شمالی، کوچه دوم، پلاک 25 قرار دارد.

سفارت چه روز هایی تعطیل است؟

سفارت بر اساس تعطیلی های تقویم ایران و تقویم مالزی در طول سال تعطیل است. بر همین اساس در روزهای اعیاد مذهبی مسلمانان و تعطیلی های رسمی ایران یعنی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و البته 14 خرداد رحلت رهبر کبیر انقلاب، سفارت مالزی تعطیل است

پایان سفر  

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم همه موارد و نکات مهم مربوط به ویزای مالزی را برای شما توضیح داده باشیم و شما به راحتی بتوانید تمامی کارهای مربوط به ویزای خودتان را انجام دهید. در انتها همیشه بخاطر داشته باشید که سفارت تمامی مدارک اصلی را قبول می کند و باید حتما ترجمه آنها ضمنمه پرونده شود. 

برای سفرهای توریستی هم نگران نباشید، شما به راحتی می توانید با ویزای فرودگاهی به این سفر به مدت 2 هفته سفر کنید. در صورت دیگر انواع ویزا هم حتما باید چک لیست مدارک را از سفارت بگیرید و سپس نسبت به ارائه پرونده به سفارت اقدام کنید. بهتر است برای اجتناب از هرگونه نقص در پرونده و یا موارد مشابه حتما با سفارت به صورت مستقیم در ارتباط باشید و یا هرگونه سوال را با کارمندان سفارت در میان بگذارید. شما می توانید از طریق ایمیل و یا تلفن در ساعات اداری با کارمندان سفارت در ارتباط باشید. امیدوارم سفرتان را به خوبی تجربه کنید و از سفر به مالزی و اقامت در این کشور زیبا لذت ببرید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در مسیر رویایی خود برای قدم زدن در خیابان‌های تاریخی پاریس، لذت بردن از فضای هنری مونمارتر و تماشای زیبایی‌های...

به نام دانای بی‌همتا، در عصری که رویای گشت و گذار در خیابان‌ها و میادین پرجاذبه ایتالیا در دل بسیاری...

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که با اشتیاق و امید فراوان برای سفر به جمهوری چک، درخواست...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر