ویزای سنگاپور | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن - سفری دیگر

ویزای سنگاپور | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

16 تیر 1401

یکی از روش های خذ ویزای سنگاپور روش آنلاین می باشد. اخذ ویزای سنگاپور به دو صورت عادی و فوری برای متقاضیان ورود به این کشور صادر می شود.

از جمله کشورهایی که ایرانیان علاقه زیادی برای سفر به آن دارند کشور سنگاپور می باشد اما خوب است بدانید برای وارد شدن به خاک این کشور گرفتن ویزای سنگاپور الزامی می باشد. ولی چون کشور سنگاپور در ایران فاقد سفارت است بنابراین اخذ نمونه ای از ویزاهای سنگاپور تقریبا کمی دشوارتر از کشورهایی می باشد که در ایران دارای سفارت هستند. البته شما با استفاده از مراکز خدمات کارگزاری هایی که در ایران با سفارت سنگاپور در ارتباط هستند می توانید به راحتی نمونه های مختلفی از روادید سنگاپور را به دست آورده و راهی سفر به این کشور زیبا و دیدنی شوید.

روش های اخذ ویزای سنگاپور

در حال حاضر با وجود سامانه های اینترنتی، روادید سنگاپور یا همان ویزای مسافرتی کشور سنگاپور در ایران از 19 آگوست 2018 به شکل آنلاین با مراجعه به سایت singaporevisaonline.sg امکان پذیر می باشد. اما به دلیل نبود سفارت سنگاپور در ایران شما باید برای تحویل دادن مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای سنگاپور به یکی از کشور های همسایه که دارای سفارت سنگاپور هستند سفری داشته باشید که این خود می تواند مشکلاتی را نظیر اخذ ویزای کشور همسایه را به همراه داشته  و همچنین مدت دستیابی به ویزا و هزینه های اخذ ویزای سنگاپور را دو برابر کند.

انواع ویزای سنگاپور

کسانی که قصد دارند به عنوان گردشگر و توریست به کشور سنگاپور سفر کنند باید از سفارت سنگاپور روادید توریستی را درخواست نمایند البته توجه داشته باشید این نوع ویزای سنگاپور تنها با مدت اعتبار حداکثر یکماه به صورت فوری و یا عادی صادر می شود.

کسانی که با داشتن ویزای توریستی به خاک کشور سنگاپور وارد می شوند اجازه کار، تحصیل و یا تجارت را در این کشور ندارند و تنها می توانند با داشتن اصل پاسپورت و رفتن به اداره مهاجرت سنگاپور مدت اقامت خود را تمدید کنند. چنانچه برای تحصیل به کشور سنگاپور سفر می کنید باید ویزای تحصیلی دریافت کنید، بیماران می توانند با دریافت ویزای پزشکی در یکی از مراکز درمانی کشور سنگاپور درمان خود را ادامه دهند، شما با در اختیار داشتن ویزای تجاری می توانید باعث سودآوری در کشور سنگاپور و کشور خود شوید.

با داشتن ویزای نمایشگاهی این امکان وجود دارد تا شما یکی از بازدید کنندگان نمایشگاه های سنگاپور باشید و یا خود یکی از برگزار کنندگان نمایشگاه در این کشور باشید، ویزای ترانزیت تنها به شما اجازه می دهد که توقف چند ساعته ای در یکی از فرودگاه های سنگاپور داشته باشید، ویزای کار به سختی برای شما صادر می شود اما با وجود ویزای کار شما این فرصت را دارید تا در کشور سنگاپور از مزایایی بسیاری استفاده کنید، بدون شک شما با داشتن دعوتنامه ای از طرف اقوام و خانواده که مقیم کشور سنگاپور هستند شما به راحتی یکی از دارندگان ویزای ملاقات خواهید بود البته بدون داشتن دعوتنامه هم ویزای دیدار خانواده صادر می شود.

انواع ویزای سنگاپور

گرفتن ویزای عادی و فوری سنگاپور

زمانی که شما به دنبال اخذ نمونه ای از ویزای سنگاپور هستید باید نوع ویزای خود یعنی عادی بودن و فوری بودن آن را مشخص کنید البته چنانچه بخواهید ویزای سنگاپور به صورت فوری و در کوتاهترین زمان ممکن که حداقل هفت روز می باشد برای شما صادر شود باید مدارک و شواهد لازم و کافی را در هنگام گرفتن ویزای سنگاپور به این مرکز ارائه دهید.

در صورتی که ویزای عادی که حداقل پانزده روز است برای شما صادر شود این امکان وجود دارد تا روادید عادی سنگاپور را در ایران تحویل بگیرید و اگر فرصت دریافت ویزای سنگاپور در ایران را به دست نیاورید شما می توانید در فرودگاه سنگاپور روادید این کشور را تحویل بگیرید البته توجه داشته باشید که تحت هیچ شرایطی ویزای توریستی در فرودگاه به مسافران ایرانی داده نمی شود پس متقاضیان ویزای توریستی باید ظرف 7_10 روز ویزای گردشگری کشور سنگاپور را در داخل ایران به دست آورند.

نکته دیگری که وجود دارد این است که امکان تحویل گرفتن ویزای فوری در ایران وجود ندارد و شما تنها می توانید در فرودگاه کشور مالزی به ویزای فوری کشور سنگاپور دسترسی داشته باشید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای سنگاپور

توجه داشته باشید که قبل از اقدام کردن برای اخذ روادید کشور سنگاپور باید موارد ذیل را آماده کنید.

_ دریافت فرم درخواست ویزا به صورت رایگان و اینترنتی

_ تکمیل کردن فرم های V39A و همچنین 14A

_ پاسپورت مسافرتی با داشتن اعتبار بیشتر از 6 ماه

_ شماره پاسپورت فعلی و شماره پاسپورت هایی که تا به حال داشته اید

_ دو قطعه عکس رنگی به شکل تمام رخ با پشت زمینه روشن و بیومتریک بدون وجود هرگونه کلاه، عینک آفتابی، مدل مویی که باعث پوشش قسمتی از صورت شود، ریش های مدل داری که باعث تغییر چهره شود، آرایش هایی که چهره واقعی فرد را نشان ندهد، بدون لکه هایی مانند سوختگی که ممکن است اثرات آن پس از مدتی از بین برود.

_ کارت ملی به همراه شناسنامه

_ کارت پایان خدمت برای آقایان

_ آدرس محل سکونت به همراه شماره تلفن تماس

_ آدرس ایمیل متقاضی

_ بلیط رفت و برگشت هواپیما

_ واچر هتل

_ بیمه مسافرتی

_ گردش حساب مالی یعنی تراکنش هایی که در سه ماه آخر انجام شده است

_ تمکن مالی

_ سایر مدارک لازم

مدارک لازم برای ویزا های متنوع

علاوه بر مدارک نام برده هر یک از متقاضیان ویزای سنگاپور باید مدارک دیگری را در اختیار سفارت این کشور قرار دهند که عبارتند از:

_ گواهی تحصیل برای متقاضیان ویزای تحصیلی

_ گواهی اشتغال و برگه مرخصی برای کارمندان و همچنین برگه اجازه نامه از اداره کار برای رئيسان ادارات

_ پروانه کسب برای شاغلین بازاری

_ برگه بازنشستگی و فیش آخرین حقوق برای بازنشستگان

_ اجازه نامه محضری از والدین برای افراد زیر 18 سال

_ کمیسیون پزشکی برای متقاضیان ویزای پزشکی

_ دعوتنامه رسمی برای برخی از درخواست کنندگان ویزای کار و تجارت و همچنین ویزای ملاقات البته لازم است تا فردی که دعوتنامه را برای شما ارسال می کند حتما یکی از شهروندان کشور سنگاپور بوده و یا اقامت دائم سنگاپور را گرفته باشد از طرفی حتما باید بالای 20  سال سن داشته و فردی بالغ باشد.

فرم ویزای سنگاپور

همانطور که ذکر شد اولین مواردی که جزء مدارک اخذ ویزای سنگاپور می باشد به دست آوردن فرم درخواست ویزا از سفارت کشور سنگاپور است، برای به دست آوردن فرم ویزای سنگاپور باید از طریق وب سایت سفارت کشور سنگاپور اقدام کنید و به صورت رایگان فرم روادید را دانلود کنید.

در این فرم یکسری موارد قید شده است که شما باید با استفاده از اطلاعات شخصی نظیر نام و نام خانوادگی، متاهل بودن و مجرد بودن، تاریخ تولد، تاریخ عقد، آدرس محل سکونت، شماره تماس، آدرس محل کار و بسیاری موارد دیگر این فرم را به لاتین پر کنید البته تاریخ ها باید به میلادی نوشته شوند.

سوالات متداول در فرم درخواست ویزا

در تکمیل کردن فرم درخواست ویزای سنگاپور باید مشخص کنید که آیا در پنج سال اخیر به کشوری غیر از کشور خود سفر داشته اید و مدت اقامت شما چند روز بوده است؟

باید مشخصات دقیق کشور به همراه تاریخ دقیق سفر ذکر شود. البته شما با سوالات دیگری رو به رو خواهید شد، نظیر اینکه آیا تا بحال با درخواست شما در رابطه با اخذ  ویزای سنگاپور مخالفت شده است؟

و یا اینکه تاکنون شما از کشور سنگاپور اخراج شده اید؟

آیا تا به حال در کشوری دادگاهی داشته اید؟ آیا تاکنون از وارد شدن شما به خاک سنگاپور و با کشور دیگری ممانعت شده است؟

آیا پیش آمده تا شما با نام دیگر و یا پاسپورت دیگری به کشور سنگاپور سفر کرده باشید؟

پس چنانچه در مورد هر یک از سوالات ذکر شده جوابتان مثبت باشد می بایست حتما در ضمیمه ای جزئیات را به طور کامل شرح داده تا مورد بررسی افسران سفارت سنگاپور قرار بگیرد. در پایان فرم از متقاضی درخواست شده است تا در مدت اقامت خود در کشور سنگاپور از داروهای غیر قانونی استفاده نکند و در هیچ فعالیت سیاسی درون کشور سنگاپور شرکت نداشته باشد.

شما باید در این فرم تعهد بدهید که پس از پایان مدت مشخص شده به کشور خود باز می گردید و چنانچه در مدت حضورتان در کشور سنگاپور مرتکب جرمی شدید باید طبق قوانین کشور سنگاپور با شما رفتار شود و این کشور اجازه دارد تا شما را ظرف 24  ساعت از خاک سنگاپور بیرون کند.

ترجمه تمامی مدارک برای اخذ ویزای کشور سنگاپور

درست است که مسافران ایرانی برای دریافت ویزای سنگاپور وقت سفارت ندارند و باید به صورت الکترونیکی تمام مدارک خود را برای سفارت کشور سنگاپور ارسال کنند اما لازم است تا تمام مدارک ارائه داده شده به صورت لاتین و یا زبان رسمی کشور سنگاپور ترجمه شوند که این کار توسط مراکز دارالترجمه با دریافت هزینه ای از شما انجام می شود.

از طرفی باید تمام برگه های ترجمه شده با مهر وزارت امور خارجه و همچنین مهر اداره دادگستری تایید شود. بنابراین سفارت کشور سنگاپور مدارکی را مورد تایید خود قرار می دهند که مهر دارالترجمه را داشته و توسط مراکز  ذی ربط به تایید رسیده باشد. سفارت سنگاپور کلیه مدارک دریافتی را بررسی کرده و مطابق با اهداف سفر متقاضی از سفر به کشور سنگاپور نمونه ای از ویزای سنگاپور را برای مسافر صادر می کند.

البته همیشه به این منوال نخواهد بود زیرا در بیشتر مواقع به دلایل مختلف درخواست اخذ ویزا این کشور رد شده و نامه ای با عنوان نامه ریجکت ویزا به آدرس ایمیلی که در فرم درخواست ویزای سنگاپور درج کرده اید ارسال می گردد. اما دلیل ریجکت شدن ویزای سنگاپور چه می تواند باشد؟

ترجمه تمامی مدارک برای اخذ ویزای کشور سنگاپور

دلایل ریجکت شدن روادید سنگاپور

گاهی ممکن است به دلایل مختلفی ویزای شما رد و یا ریجکت شود. کشور سنگاپور چون که کشوری با اقتصاد قوی و رفاه نسبتا بالایی است به شدت از پذیرفتن پناهنده خودداری می کند پس چنانچه مقامات کشور سنگاپور حدس بزنند که مسافری پس از پایان یافتن مدت اقامتش قصد بازگشت به کشور خود را ندارد مطمئنا درخواست ویزای او را رد خواهند کرد.

دلیل دیگری که ممکن است باعث شود تا درخواست ویزای سنگاپور ریجکت شود و در بلک لیست قرار بگیرد. ناقص بودن مدارک مسافر، نامعتبر بودن مدارک، وجود پرونده قضایی برای مسافر و چندین دلیل دیگر می تواند مانع از صدور ویزا برای درخواست دهندگان ویزای سنگاپور بشود.

چگونگی رفع ریجکت ویزا برای سنگاپور

اگر در طی گرفتن ویزای سنگاپور نامه ریجکت ویزا را دریافت کرده اید به دلیل اینکه کشور سنگاپور در ایران سفارت ندارد و از گرفتن وقت سفارت که مهمترین مرحله اخذ ویزای سنگاپور می باشد معاف هستید خوشبختانه شما می توانید بنا به دلایل ریجکتی که در نامه ارسال شده از طرف سفارت سنگاپور ذکر شده است، عوامل ریجکت شدن ویزا را برطرف کرده و در اسرع وقت درخواست دوباره ای به سفارت این کشور توسط ایمیل ارسال کنید.

اما بهتر است برای مشکوک نشدن افسران سفارت به عجولانه عمل کردن شما این کار و نامه رفع ریجکت را دو ماه پس از دریافت ریجکت ویزا انجام دهید و دوباره مراحل صدور ویزای سنگاپور را به جریان بیندازید. البته ممکن است دوباره سفارت با درخواست مجدد شما موافقت نکرده و برای بار دوم درخواست شما را ریجکت کند که در این صورت باید در فرصت دیگری البته با دقت بیشتری نامه رفع ریجکتی را برای سفارت ایمیل کرده تا افسران سفارت با بررسی های مجدد و برطرف شدن دلایل ریجکت شدن ویزا نسبت به صدور نمونه ای از ویزای کشور سنگاپور اقدام کنند.

هزینه ویزای سنگاپور

گرفتن ویزای سنگاپور مانند اخذ ویزای هر کشور دیگری مستلزم پرداخت برخی هزینه ها می باشد. مطمئنا رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل در یکی از شهرهای کشور سنگاپور، ترجمه مدارک، گرفتن پاسپورت مسافرتی و تهیه موارد لازم برای اخذ ویزای کشور سنگاپور همگی هزینه هایی را برای شما به دنبال خواهد داشت که به انضمام این هزینه ها باید شخص متقاضی ویزای کشور سنگاپور بنا به نوع ویزای مسافرتی هزینه مازادی را برای پرداخت به سفارت کشور سنگاپور به کل هزینه ها اضافه کند.

امروزه با توجه به نوسانات ارز، سفارت کشور سنگاپور هزینه های متفاوتی را برای نمونه های مختلفی از ویزاهای سنگاپور قرار داده است که شما باید با توجه به درخواست نمونه ویزای مسافرتی خود  این هزینه را به صورت دلار به سفارت کشور سنگاپور پرداخت کنید. نکته مهمی که وجود دارد اینکه خدمات کارگزاری سفارت کشور سنگاپور می توانند با مهارت هایی این هزینه ها را کاهش داده و شما را از ریجکت شدن ویزا و پرداخت مجدد برخی هزینه ها معاف کنند.

صدور ویزای سنگاپور چه مدت طول می کشد؟

از زمانی که شما فرم درخواست ویزای سنگاپور را به صورت الکترونیکی تکمیل کرده و به سفارت کشور سنگاپور ارسال می کنید ممکن است تا جواب دادن سفارت به درخواست شما چندین روز طول بکشد که البته اگر مدارک شما هیچ عیب و نقصی نداشته و مورد تایید سفارت باشد حدود 10_15 روز صدور ویزای کشور سنگاپور طول خواهد کشید.

پس چنانچه تمایل دارید صدور ویزای کشور سنگاپور برای شما کمتر از این مدت انجام شود بهتر است از  مراکز خدمات کارگزاری سفارت کشور سنگاپور در ایران کمک بخواهید تا در کمترین زمان ممکن دریافت هر نوع ویزایی را برای شما انجام دهد.

آدرس سفارت سنگاپور در ایران

همانطور که قبلا ذکر کردیم کشور سنگاپور در ایران هیچ سفارتی ندارد. بنابراین متقاضیان روادید کشور سنگاپور این امکان را دارند تا با استفاده مراکز کارگزاری این سفارت در داخل کشور ایران درخواست صدور ویزای مسافران ایرانی را برای سفر به کشور سنگاپور را به راحتی انجام دهند.

ای ویزا یا همان Evisa سنگاپور چیست؟

طی یک اقدامی تازه در صدور روادید کشور سنگاپور تصمیم گرفته شده است تا از پاسپورت های مسافرتی که ویزاهای برچسبی در صفحات آن به ثبت می رسد صرف نظر شده و برگه ای به عنوان ویزای مسافرتی با نام ای ویزا ی کشور سنگاپور به مسافران داده شود که متقاضیان روادید سنگاپور باید در هنگام وارد شدن به خاک این کشور پرینت ای ویزا را همراه خود داشته باشند.

تفاوت ویزای توریستی با دیگر ویزاهای سنگاپور

کشور سنگاپور به طور کلی برای ورود مسافران به خاک این کشور دو نوع ویزا صادر می کند.

1_ ویزای توریستی در فرودگاه: این نمونه ویزای سنگاپور در زمان  وارد شدن مسافر به خاک سنگاپور توسط مهر در گذرنامه گردشگر ثبت می شود.

 2_ ویزای توریستی کشور سنگاپور برای ایرانیان :ایرانیان این امکان را ندارند تا از ویزای فرودگاهی کشور سنگاپور به منظور دریافت ویزای توریستی استفاده کنند و می بایست ویزای گردشگری کشور سنگاپور را به صورت یکماهه طی هفت روز کاری به دست آورند، البته توجه داشته باشید ویزای توریستی به ضمانت مالی و همچنین ضمانت ملکی نیاز ندارد و زمانی که گفته می شود هفت روز کاری منظور روزهایی است که سفارت کشور سنگاپور فعالیت دارد.

تفاوت ویزای توریستی با دیگر ویزاهای سنگاپور

نکات مهمی در گرفتن ویزای کشور سنگاپور

توجه داشته باشید که شما هیچ گاه با گرفتن ویزای تحصیلی و حتی فارغ التحصیل شدن توسط یکی از دانشگاه های مهم کشور سنگاپور این امکان را ندارید تا به عنوان یکی از شهروندان این کشور ویزای دائم را دریافت کنید.

حتی دولت سنگاپور برای متقاضیان ویزای کار تنها ویزایی با مدت اعتبار یک سال یا دو سال را صادر می کند و تنها به مسافرانی اجازه اقامت دائم را می دهد که در یکی از شهرهای سنگاپور سرمایه گذاری های بسیار مهمی به عنوان کار آفرینی در سنگاپور را انجام داده باشند.

خوب است بدانید افرادی که به دلیل مسائل دیپلماتیک می خواهند به کشور سنگاپور سفر کنند نیازی به اخذ ویزای سنگاپور را ندارند. در صورتی که مسافر از طرف یکی از مقیمان کشور سنگاپور دعوتنامه ای را دریافت کند سفارت سنگاپور حساسیت کمتری بر روی مسافر داشته و شانس صدور ویزای کشور سنگاپور بیشتر خواهد بود.

اگر در سال های قبل سفری به کشور سنگاپور داشته اید با ارائه دادن ویزای کشور سنگاپور این فرصت را در اختیار می گیرید که صدور ویزای درخواستی شما راحت تر و زودتر انجام بگیرد. جالب است بدانید گاهی اوقات فردی که ارسال کننده دعوتنامه برای مسافر است تمام هزینه های صدور ویزای کشور سنگاپور را پرداخت کرده و مسافر می تواند از پرداخت هزینه هایی معاف شود.

شرایط اخذ ویزای فوری برای کشور سنگاپور

همانطور که ذکر شد شما می توانید در زمان درخواست ویزای کشور سنگاپور ویزای عادی و ویزای فوری را از سفارت کشور سنگاپور درخواست نمایید که طبیعتا هزینه های ویزای فوری بیشتر از صدور ویزای عادی خواهد بود اما خوب است بدانید هر شخصی نمی تواند درخواست ویزای فوری را از سفارت کشور سنگاپور داشته باشد.

مگر اینکه شرایط خاصی را با داشتن مدارک مورد نیاز در اختیار داشته باشد به فرض مثال فردی که در داخل ایران تحت درمان قرار دارد به دلایلی پزشکی نیاز باشد تا فرد سریعا با داشتن کمیسیون پزشکی به مراکز درمانی کشور سنگاپور منتقل شود که در چنین صورتی سفارت کشور سنگاپور برای مسافر با دریافت مدارک و شواهد کافی ظرف هفت روز ویزای پزشکی را صادر کرده و به شخص اجازه می دهد تا در بیمارستان های کشور سنگاپور درمان خود را ادامه دهد.

یا اینکه گروهی تمایل داشته باشند در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل، آتش سوزی و…به منظور خدمات رسانی به شهروندان کشور سنگاپور سریعا به این کشور سفر کنند که در چنین صورتی هم به صورت فوری برای متقاضیان واجد شرایط ویزای کشور سنگاپور صادر می شود. یک مورد دیگر ارائه دادن تاریخ مشخص شده ای بوده که در دعوتنامه قید شده است و فرد باید در تاریخ دقیقی در کشور سنگاپور حضور داشته باشد که باز هم صدور ویزا برای مسافر به صورت فوری انجام می گیرد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در دروازه‌های اروپا، کشور سبز و خرم لیتوانی با تاریخی کهن و فرهنگی غنی، همواره میزبان مسافران و مهاجرانی است...

در این مقاله از کارگزار سفارت ایتالیا که مسیر گرفتن ویزای این کشور را که همیشه مسیری طولانی و وقت...

قلعه آلکازابای مکانی است که با معماری دوره ی مسلمانان، تاریخ و فرهنگ خود را به رخ می کشد. این...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر