ویزای تایلند | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن - سفری دیگر

ویزای تایلند | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

21 تیر 1401

ویزای تایلند دارای انواع مختلفی است که نوع توریستی آن از اهمیت بسیاری برخوردار است. ویزا تایلند دارای مدت زمان اعتبار مشخصی می باشد.

جهت اخذ ویزای تایلند مسافران می بایست به انواع آن که عبارتند از توریستی، تجاری و تحصیلی توجه نمایند. ویزای تایلند دارای اعتبار مشخصی است که بعد از اتمام آن می بایست فرد کشور مقصد را ترک نماید یا به اداره مهاجرت مراجعه کرده و برای تمدید ویزای خود درخواست دهد. برای صدور هر کدام از انواع ویزای تایلند مدارک مشخصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال دعوت نامه کاری برای ویزای کاری الزامی است. برای صدور ویزا تایلند افراد باید چند ماه قبل از سفر خود به این کشور اقدامات لازم را به انجام برسانند.

ویزای تایلند جهت سفر به این کشور

کشورهای مختلفی در دنیا وجود دارند که بارها با نام آنها به عنوان مقاصد گردشگری و توریستی مواجه شده اید. یکی از این کشورها تایلند نام دارد که هر روزه توریست و گردشگران بسیاری به نقاط مختلف آن سفر می کنند. برای ورود به مرزهای یک کشور افراد نیاز به روادید قانونی خواهند داشت و بدون آن ورود به این مرزها به صورت غیر قانونی جرم محسوب می شود. برای ورود به خاک تایلند نیز می بایست افراد به فکر اخذ ویزای این کشور باشند. ویزا تایلند در واقع یک مدرک برای ورود افرادی است که قرار است به عنوان یک مسافر از کشورهای دیگر به تایلند سفر نمایند.

 نکته مهم اینجاست که هر فردی به دلایل مختلف به تایلند سفر می کند و تنها هدف توریستی و گردشگری نیست. براساس اهداف شما مسافران عزیز سفارت خانه تایلند به صدور ویزاهای مختلف اقدام می نماید. فرد متقاضی با مشخص کردن هدف خود از سفر در واقع نوع ویزا تایلند را انتخاب می کند. ویزاهای توریستی، تحصیلی و تجاری از مرسوم ترین انواع ویزا کشور تایلند به شمار می روند که در رابطه با آنها در ادامه به بحث و گفتگو خواهیم نشست.

ویزای تایلند جهت سفر به این کشور

اخذ ویزا تایلند و سفارت خانه این کشور

برای اخذ هر کدام از انواع ویزا تایلند افراد متقاضی در مرحله نخست باید اطلاعاتی در رابطه با موضوعات مرتبط از جمله سفارت خانه تایلند کسب کنند. هر کدام از کشورهای خارجی در ایران از سفارت خانه ای برخوردار است و هر کدام از این سفارت خانه در نقطه ای از شهر تهران تاسیس و دایر شده اند.

برای مراجعه به سفارت تایلند می بایست به آدرس بهارستان، مقابل بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک 4 مراجعه نمایید. به جز روزهای شنبه و جمعه همه روزه این سفارت خانه تا ساعت 16:30 دایر می باشد. در صورت هرگونه سوالی می توانید پیغام خود را به آدرس کنسولگری این سفارت خانه یعنی thaiconsultehran@gmail.com ارسال نمایید. در ادامه در رابطه با انواع ویزای تایلند اطلاعاتی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

انواع ویزا تایلند

همانطور که می دانید برای ورود به کشورهایی همچون تایلند افراد در ابتدا در ذهن خود اهدافی را مرور می کنند. برخی سفرهای خود را تفریحی و گردشگری معرفی کرده و برخی نیز برای ادامه تحصیل به شهرهای مختلف تایلند سفر می کنند. در برخی از موارد نیز افراد برای کار و سرمایه گذاری ترجیح می دهند وارد بازار کار تایلند شوند. با توجه به تمامی اهدافی که عنوان شد افراد می بایست به اخذ ویزا تایلند اقدام کنند. ویزای کشور تایلند به مانند دیگر ویزاها دارای انواع مختلفی است و از سوی کنسولگری سفارت خانه تایلند برای متقاضیان صادر می شود.

 از مهم ترین و مرسوم ترین ویزاها می توان به نوع توریستی آن اشاره کرد. این نوع ویزا بیشترین تقاضا را برای صدور از سفارت خانه این کشور دارد. بعد از ویزاهای گردشگری و توریستی تایلند می توان به ویزای کاری و یا تجاری این کشور اشاره کرد. افراد بسیاری برای کسب درآمد به تایلند سفر می کنند که ملزم اخذ ویزای مربوطه خواهند بود. بعد از ویزای تایلند از نوع کاری برخی نیز با اخذ ویزای تحصیلی در برخی از دانشگاه های معتبر این کشور به ادامه تحصیل می پردازند. هر کدام از این ویزاها دارای شرایط و مدت اعتبار مشخصی می باشند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی تایلند

یکی از انواع ویزا تایلند مسلماً نوع توریستی آن است. این نوع ویزا برای تفریح و گردشگری مسافران این کشور از سوی سفارتخانه تایلند در ایران صادر می گردد. در کشور مکان های گردشگری متعددی وجود دارند که از مهمترین ها می توان به کاخ بزرگ تایلند و روستای پای این کشور اشاره کرد.

ویزای تایلند تا سه ماه اعتبار دارد که پس از ورود به این کشور می توانید از آن بهره مند شد. در صورت پایان اعتبار این ویزا افراد می بایست برای تمدید آن از سوی اداره مهاجرت اقدام کنند چرا که در صورت پایان اعتبار ویزا اقامت افراد در این کشور جرم محسوب شده و جریمه سنگینی برای آن وضع خواهد شد. با ویزای تایلند از نوع توریستی به هیچ عنوان نمی توان به تحصیل و یا کسب و کار در این کشور اقدام نمود.

ویزای تحصیلی کشور تایلند

ویزا تایلند از نوع تحصیلی نیز در کنار دیگر ویزاهای این کشور دارای شرایط و ضوابط خاصی است. فرد متقاضی میبایست نامه پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر در کشور تایلند کسب نماید و با در دست داشتن نامه و دیگر مدارک به سفارت خانه تایلند جهت مصاحبه مراجعه نماید. نکته مهم در رابطه با مدت اعتبار این ویزا می باشد که در برخی مواقع تا 90 روز برای آن اعتبار در نظر گرفته می شود.

دانشجویانی که با این ویزا در تایلند اقامت می کنند ملزم خواهند بود که هر سه ماه یک بار مکان زندگی را خود را به صورت کتبی به اداره مهاجرت ارسال نمایند. در صورتی که فرد متقاضی شخصی دومی را به همراه داشته باشد می بایست برای سفارت خانه نامه ای ارسال کرده و تمامی جزئیات را بازگو کند و همچنین باید از توان مالی مناسبی برای ساپورت همراه خود که همسر و یا خویشاوندان وی هستند برخوردار باشد. برای این نوع ویزا نیز مدارک مشخصی لازم است که در بخشی جداگانه به بررسی آنها بیشتر خواهیم پرداخت.

ویزای تجاری و سرمایه گذاری تایلند

از دیگر انواع ویزا تایلند می توان به نوع تجاری و سرمایه گذاری آن اشاره کرد که این روزها بسیار مورد توجه تُجار و دیگر افراد قرار گرفته است. در رابطه با این ویزا می بایست به چند نکته مهم توجه کنیم. پس از اخذ ویزا و ورود به کشور تایلند افرادی که قصد فعالیت در این کشور را دارند و می‌خواهند در کسب و کاری به فعالیت بپردازند می بایست به اداره کار تایلند مراجعه کرده و برای کسب و کار در این کشور اعلام آمادگی کنند.

 برای اخذ ویزا تایلند داشتن چند مدرک مهم حائز اهمیت می باشد. کسی که در کشور تایلند قرار است مشغول به کار و یا سرمایه گذاری شود می بایست نامه یا دعوتنامه‌ای از سوی شرکت‌های فعال در این کشور اخذ نماید و با در دست داشتن نامه به سفارتخانه تایلند در کشور ایران مراجعه کند و یا اینکه اگر قصد دارد شرکتی را در تایلند تأسیس کند باید به ضوابط و شرایط قانونی این کشور توجه کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا تایلند

 جهت اخذ ویزا تایلند چه از نوع توریستی، کاری و یا تحصیلی افراد می بایست مدارک مشخصی را آماده کنند. اصل گذرنامه به همراه پاسپورت با اعتبار ۶ ماهه از مهمترین مدارک محسوب می‌شود. یکی از صفحات پاسپورت می‌بایست سفید باشد تا بتوان ویزا را بر روی آن نصب نمود. از دیگر مدارک می‌توان به عکس تمام رخ و کاملاً واضح اشاره کرد که فرد می بایست در شش ماهه اخیر سال آن را تهیه کرده باشد. البته نباید از ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه و اصل آنها نیز غافل شد. برگه تائید تمکن مالی با امضا و ترجمه انگلیسی نیز از دیگر مدارک ویزا تایلند محسوب می‌شود.

عزیزان می بایست بلیط رفت و برگشت و همچنین برگه رزرو هتل را نیز به سفارتخانه تایلند ارائه دهند. در واقع هر کدام از ویزاهای کشور تایلند دارای مدارک مشخصی می باشند. به عنوان مثال ویزای تجاری نیاز به دعوتنامه کاری خواهد داشت و ویزای تحصیلی نیز دارای برگه پذیرش از سوی دانشگاه است که در زمان مراجعه به سفارتخانه می بایست تمامی آنها بدون عیب و نقص ارائه شوند. اگر می خواهید مراحل اخذ ویزای شما هر چه سریعتر انجام شود از ارائه مدارک ناقص و کم جدا خودداری نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا تایلند

قوانین کلی در رابطه با اخذ ویزای تایلند

جهت اخذ ویزا تایلند افراد می بایست به قوانین کلی توجه کنند. در ابتدا فرد متقاضی باید شخصاً به سفارتخانه این کشور جهت مصاحبه مراجعه کند. از دیگر قوانین می توان به هزینه ویزای این کشور اشاره کرد که برای ویزا های مختلف متفاوت می باشد.

به عنوان مثال برای ویزای یکبار ورود توریستی هزینه ۳۵ و برای ویزای دوباره ورود هزینه‌ای بالغ بر ۷۰ یورو باید از سوی فرد متقاضی به صورت نقدی پرداخت گردد. از دیگر ضوابط می‌توان به حضور فرد متقاضی جهت اخذ ویزا های تجاری و یا تحصیلی اشاره کرد. افرادی که قصد دارند اینگونه ویزاها را از سوی آژانس های مسافرتی دریافت نمایند می بایست جزو اتباع ایرانی باشند. پاسپورت باید سالم و بدون هیچ گونه پارگی باشد و از اعتبار 6 ماهه برخوردار باشد.

روش های اخذ ویزای تایلند

جهت اخذ ویزا تایلند افراد می توانند به چند روش اقدامات لازم را به انجام برسانند. شما عزیزان باید یک الی سه ماه قبل از سفر خود به تایلند برای اخذ ویزای این کشور چه از نوع توریستی و یا کاری و تحصیلی اقدام کنید. یکی از روش های این مورد است که فرد متقاضی شخصاً برای تمامی مراحل دریافت این ویزا اقدام کرده و تمامی مراحل را خود به انجام برساند که نیاز به زمان و هزینه بسیار بیشتری خواهد داشت.

 از دیگر روش ها می توان به سپردن تمامی مراحل به آژانس های گردشگری و توریستی معتبر در این زمینه اشاره کرد. در ابتدا یادآور شویم که فریب تبلیغاتی همچون دریافت ویزای فوری تایلند را نخورده و تمامی مراحل را به موسسات معتبر و افراد و کارشناسان شناخته شده در این زمینه بسپارید. این گونه از آژانس های مسافرتی تمامی مراحل را شخصاً برای شما به انجام می رسانند و شما تنها باید برای انجام مصاحبه و پاسخ دادن به سوالات افسر کنسولگری در سفارتخانه تایلند حضور داشته باشید.

نکات مهم در رابطه با ریجکت ویزای تایلند

 بسیاری از افراد در زمان اخذ ویزا تایلند با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند که یکی از آنها عدم صدور به موقع ویزاهای آنها می باشد. در برخی مواقع نیز ویزا و درخواست آنها دچار ریجکت می‌شود. در واقع ویزای شما برگشت داده می‌شود. این موضوع به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که از مهم‌ترین آنها عدم ارسال مدارک کامل بدون هیچ گونه عیب و نقصی می باشد. اگر می خواهید با مشکلات این چنینی مواجه نشوید در زمان مصاحبه به تمامی سوالات افسر به صورت کاملاً روشن و واضح پاسخ دهید و سعی کنید مدارکی که ارسال کرده اید با پاسخ های شما به هیچ عنوان در مغایرت نباشند.

زمان لازم جهت اخذ ویزا تایلند

از مهم ترین موضوعات که ذهن بسیاری از مسافران را به خود درگیر می کند مدت زمان لازم جهت اخذ ویزا تایلند می باشد. پروسه درخواست و صدور ویزا طولانی است و افرادی که زمان و حوصله کافی ندارند می بایست این مهم را به افراد کاربلد در این زمینه بسپارند. از زمان درخواست جهت اخذ ویزا و تکمیل فرم مربوطه تا زمان صدور ویزا می بایست دو تا سه ماه زمان اختصاص داد.

در برخی شرایط نیز به دلیل ناقص بودن مدارک و ریجکت شدن درخواست زمان بیشتری برای اخذ ویزا نیاز خواهد بود. عزیزانی که قصد دارند به تایلند سفر کنند به آنها توصیه می شود دو تا سه ماه قبل از زمان سفر جهت اخذ ویزاهای مختلف این کشور اقدامات لازم را به انجام برسانند تا با مشکلات مربوط به تأخیری زمان سفر مواجه نشوند.

زمان لازم جهت اخذ ویزا تایلند

اهمیت مصاحبه جهت اخذ انواع ویزای تایلند

جهت اخذ ویزا تایلند افراد چند مرحله را پشت سر خواهند گذاشت که از مهم ترین آنها وقت سفارت این کشور می باشد. در روز تعیین شده تمامی افرادی که جهت سفر به تایلند درخواست ویزا داده اند می بایست به سفارت خانه تایلند مراجعه نمایند. با مراجعه به این سفارتخانه مصاحبه ای از آنها انجام خواهد شد تا با اهداف آنها جهت سفر به این کشور بیشتر آشنا شوند.

افسر کنسولگری کسی است که تمامی سوالات را از فرد متقاضی می پرسد. نکته مهم پاسخ درست و صریح دادن به سؤالات است. در صورتی که بتوانید اعتماد و نظر افسر را در این مصاحبه کسب کنید مسلماً نیمی از راه را پیموده اید. با این اعتماد ویزای شما سریعتر صادر می شود و در زمان مقرر می توانید به این کشور سفر کنید.

سوالات متداول ویزای تایلند

آدرس سفارت تایلند در تهران کجاست؟

آدرس سفارت تایلند بهارستان، مقابل بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک 4 است.

زمان مناسب برای اخذ ویزای تایلند چه زمانی است؟

بهترنی زمان برای اخذ ویزای تایلند 1 الی 3 ماه قبل از سفر خود افدام به اخذ ویزای تایلند کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا تایلند چه مدارکی است؟

اصل گذرنامه به همراه پاسپورت با اعتبار ۶ ماهه از مهمترین مدارک محسوب می‌شود. یکی از صفحات پاسپورت می‌بایست سفید باشد تا بتوان ویزا را بر روی آن نصب نمود. از دیگر مدارک می‌توان به عکس تمام رخ و کاملاً واضح اشاره کرد که فرد می بایست در شش ماهه اخیر سال آن را تهیه کرده باشد. البته نباید از ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه و اصل آنها نیز غافل شد. برگه تائید تمکن مالی با امضا و ترجمه انگلیسی نیز از دیگر مدارک ویزا تایلند محسوب می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

باغ ملی آتن، یکی از زیباترین و جالب ترین باغ های جهان است که در قلب پایتخت یونان واقع شده...

با نزدیک شدن به فصول سفر، بسیاری از علاقمندان به پیشینه فرهنگی و زیبایی‌های دیدنی اروپا، خود را برای سفر...

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با در دست داشتن ویزای پرتغال به چه کشورهایی می...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر