ویزای برزیل

چگونگی اخذ ویزای برزیل برای ایرانیان – نحوه دریافت روادید برزیل

پرچم برزیل

ویزای توریستی برزیل

افراد به قصد سفر گردشی و بازدید کشور برزیلمی‌توانند درخواست ویزای توریستی برزیل نمایند. ویزای توریستی به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا را نمی‌دهد.

روادید توریستی برزیل از طریق سفارت جمهوری فدراتیو برزیل در تهران به صورت سه ماهه صادر می‌شود و امکان تمدید آن در کشور برزیل وجود ندارد. جهت تقاضای روادید برزیل، حضور متقاضی الزامی نیست و مصاحبه انجام نمی‌گیرد؛ نماینده یا وکیل متقاضی می‌تواند نسبت به تحویل مدارک و اخذ ویزا اقدام نماید.

آدرس سفارت برزیل در تهران : خیابان ولی‌عصر، خیابان زعفرانیه، خیابان بهار، نبش خیابان یکتا، شماره ٢.
تلفن: ٢٢٧٥٣١٠٨-٠٢١ و ٢٢٧٥٣٠١٠-٠٢١

توریست برزیل

اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل شده و عکس متقاضی نیز به آن الصاق گردد.

توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است بررسی مدارک و صدور ویزا زمان بیشتری بطلبد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

مدارک موردنیاز جهت ویزای برزیل

از کلیه‌ی مدارک باید یک سری کپی موقع تحویل پرونده موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت برزیل خواهد ماند. کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و به تائید وزارت امور خارجه رسیده باشد.

1. شناسنامه ایرانی؛
2. گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده تهیه کنید.
3. سه قطعه عکس رنگی
توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید 2 قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.

ویزای برزیل

ویژگی های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٤٠ در ٦٠ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
4. آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق.
5. در صورت اشتغال به کار، مدارکی که نشان‌گر شغل و اعتبار شغلی متقاضی باشد (مانند کپی روزنامه رسمی، پروانه کسب، گواهی اشتغال به کار به نام مسافر، میزان حقوق دریافتی، تاریخ مرخصی مطابق با تاریخ رفت و برگشت)
6.در صورت بازنشستگی از کار، گواهی بازنشستگی.
7. در صورت اشتغال به تحصیل در هر مقطعی، مدارکی که نشان دهد مشغول تحصیل در ایران هستید؛ مانند کارت دانشجویی معتبر و گواهی اشتغال به تحصیل.
8. اسناد رسمی منابع مالی؛ گواهی حساب بانکی به نام متقاضی با قید تاریخ افتتاح حساب. (میزان موجودی همراه با صورت گردش حساب)
9. رضايتنامه‌ی محضری اجازه‌ی پدر برای فرزندان همراه در گذرنامه‌ی مادر.
10. اصل و کپی بلیط رفت و برگشت به مقصد برزیل.
11. اصل و کپی تائیدیه‌ی رزرواسیون هتل در برزیل برای کل مدت اقامت.
بررسی مدارک به منظور صدور روادید، حداقل یک هفته طول می‌کشد. گاهی ممکن است این زمان طولانی‌تر نیز باشد، ولی تا دو هفته بعد از تحویل مدارک معمولاً مشخص شده که شما واجد دریافت ویزای توریستی برزیل هستید و یا خیر.
هزینه صدور ویزا، ۱۰۰ دلار است و ممکن است با توجه به تاریخ سفر تغییر کند.

ویزای دانشجویی برای کشور برزیل

ویزای تحصیلی برزیل

برای تحصیل در کلیه مقاطع دانشجویی در کشور برزیل دانشجو نیاز به ویزای VITEM-4 دارد که برای درخواست این ویزا باید به سفارت برزیل در تهران مراجعه نمایید. در زیر مدارک لازم برای درخواست ویزای داشجویی ارائه شده است.

1. 2قطعه عکس 2 در 2 با زمینه سفید
2. تمکیل 2 فرم درخواست ویزا در محل سفارت
3. فرم پذیرش از دانشگاه
4. گواهی سوئ پیشینه از پلیس ایران
5. ارائه گواهی حساب بانکی از شخص دانشجو یا والدین
6. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
7. ارائه انگیزش نامه و نوشتن دلایل سفر به برزیل
کلیه مدارک تحویل داده شده پس از بررسی و نداشتن نقص در پرونده برای اخذ ویزای دانشجویی بین 15 تا 20 روز کاری از طریق ایمیل و شماره متقاضی به اطلاع دانشجو خواهد رسید.
* هزینه درخواست ویزا مبلغ 180 دلار امریکا می باشد
* وب سایت سفارت برزیل در تهران
* آدرس سفارت برزیل: تهران ، خيابان سرلشگر فلاحي (زعفرانيه)، خيابان بهار، نبش خيابان يکتا، پلاک 26
تلفن تماس: 22753108 - 22753109 - 22753110 (021)
روزهای کاری سفارت: يکشنبه تا چهارشنبه، ساعت 9 تا 14

ویزای کار برزیل

brazil-work

برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می ‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینامو گویان فرانسه هم ‌مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادورو شیلیبا تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.
برزیل دارای زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی است و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمند ترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.
برزیل مستعمره ی پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند. برزیل کشوری چند ملتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ ‌پوستان آمریکا، آفریقائیان و نیز آسیائیان است.
مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم است.
تنوع آب و هوایی زیادی در برزیل وجود دارد اما بخش بزرگی از آن گرمسیری است و پوشیده از جنگل های بارانی آمازون که در حوزه آب ریز رود آمازون به وجود آمده‌اند. با این حال برزیل دارای 5 آب و هوای گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب می باشد. آب و هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور دیده می‌شود این مناطق به صورت واقعی فصل خشک ندارد و در واقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه ‌است.
برزیل با در اختیار داشتن بخش‌های گسترده و توسعه‌ یافته کشاورزی، معدن، تولید، خدمات و نیز نیروی کار، دارای تولید ناخالص داخلی (برابری قدرت خرید) بیش از سایر کشورهای آمریکای لاتین است و این امر برزیل را تبدیل به قدرت اقتصادی منطقه کرده‌ است. برزیل در حال گسترش حضور خود در بازارهای جهانی است. مهم‌ترین صادرات برزیل را هواپیمای دارای بال ثابت، قهوه، وسایط نقلیه، سویا، سنگ معدن آهن، آب پرتقال، فولاد، منسوجات، کفش، گوشت و تجهیزات برقی تشکیل داده‌است.

نظام آموزشی کشور برزیل

با توجه به تقاضای بسیار زیاد برای آموزش تکمیلی و فقدان مکانهای آموزشی ، کالج ها و دانشگاه ها در کشور برزیل، موسسات خصوصی و دولتی این کشور ملزم به اجرای امتحان ورودی می باشند. بعد از تکمیل یک دوره ی کامل آکادمیک، دانشجویان دانشگاه ممکن است به مدرک لیسانس دست یابند و همچنین ممکن است یک سال آموزش اضافی را بسته به سطح آموزشی خود بگذرانند
در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری در برزیل وجود دارد که بیشتر این دوره ها در دانشکده های بسیار عالی هم سطح با موسسات مشابه در بیشتر کشورهای پیشرفته برگزار می گردند و همچنین نظام آموزشی این کشور مشابه کشور آمریکا می باشد، آموزش دانشگاهی در فدرال، ایالت، شهرستان، دانشگاه های خصوصی و دیگر موسسات وابسته به فدراسیون ها و موسسات مستقل ارائه می گردد. دانشگاه ها از دانشکده ها یا مدارس تشکیل یافته و سازمان داخلی آنها بر اساس دپارتمانی است که با مدارس، دانشکده ها یا مراکز مرتبط هستند.
لازم به ذکر است که در حال حاضر زبان رسمی این کشور ، زبان پرتغالی و برزیلی می باشد و همچنین بسیاری از دانشگاه های این کشور در بعضی از رشته ها به صورت زبان انگلیسی نیز برگزار می گردد اما دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور برزیل را دارند در هر صورت باید به زبان رسمی این کشور مسلط باشند .
همچنین بهتر است برای آنکه شانس اخذ ویزا افزایش یابد قبل از مهاجرت به کشور برزیل متقاضی تحصیل ، به زبان رسمی این کشور آشنایی کامل داشته باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای برزیل با ما تماس بگیرید. 80 10 85 88 - 021

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.