آب و هوای زوریخ در چهار فصل مختلف چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای زوریخ در چهار فصل مختلف چگونه است؟

1 مهر 1401

آب و هوای زوریخ، زوریخ سوئیس دارای آب و هوای معتدلی است. دمای هوا در بهار و پاییز در شهر زوریخ ملایم و خنک است.

آب و هوای زوریخ: شاید شما هم در فضای مجازی تصاویر زیبا و دوست‌داشتنی از طبیعت زیبای سوئیس را دیده باشید و علاقه داشته باشید که به این کشور زیبای اروپایی سفر کنید؛ اما هنگام سفر به هر منطقه یا کشوری باید اطلاعات کافی درباره آب ‌و هوای آن منطقه داشته باشیم. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم با بررسی وضعیت آب و هوای کشور سوئیس و شهر زوریخ، اطلاعات مناسبی را در اختیار هم‌وطنان عزیز قرار دهیم که قصد مهاجرت به کشور سوئیس و سفر به زوریخ را دارند. زوریخ سوئیس دارای آب و هوای معتدلی است. دمای هوا در بهار و پاییز در شهر زوریخ ملایم و خنک است.

اما در فصل زمستان معمولاً دما به زیر صفر درجه سانتی‌گراد می‌رسد. بیشترین دمای مشاهده‌شده در شهر زوریخ 25 درجه و در فصل تابستان است. میزان بارندگی‌ها در تابستان بیشتر است؛ بنابراین اگر در تابستان به این شهر سفر می‌کنید، حتماً چتر و بارانی همراه داشته باشید. در ادامه آب و هوای شهر زوریخ در فصل‌های مختلف را بررسی می‌کنیم، با ما همراه باشید.

آب و هوای زوریخ در فصل بهار

آب و هوای شهر زوریخ در فصل بهار هنوز متاثر از سرمای زمستان است و دمای هوا معمولاً ۶ درجه سانتیگراد است. اگرچه در نوروز هوا گرم‌تر می‌شود، اما همچنان باید انتظار بارش و سرما را داشته باشید. افرادی که در فصل بهار به زوریخ سفر می‌کنند، هزینه‌های کمتری برای هتل و بلیط هواپیما پرداخت می‌کنند.

چراکه فصل گردشگری نیست اما هرچه به طرف تابستان می‌رویم هوا متعادل‌تر می‌شود و دمای هوا در ماه می‌از ۱۵ درجه سانتیگراد تا ۱۹ درجه متغیر است. آب و هوا در این منطقه بسیار دلپذیر و مناسب گشت و گذار و پیاده روی است. ماه آپریل در شهر زوریخ یکی از بهترین ماه‌ها برای گردشگری است، چرا که آب و هوا بسیار مناسب است.

آب و هوای زوریخ در فصل بهار | سفری دیگر

آب و هوای زوریخ در فصل تابستان

فصل تابستان بهترین زمان سفر به زوریخ است و از فصل گردشگری می‌باشد دمای هوا در ماه ژوئن تا آگوست بسیار مناسب است و افرادی که علاقه دارند از طبیعت شگفت انگیز و جاذبه‌های گردشگری شهر زوریخ در سوئیس دیدن کنند، بهترین فرصت را دارند. دمای هوا در فصل تابستان ۲۵ درجه سانتیگراد است و فراتر از این نمی‌رود. یکی از بهترین ماه‌های فصل تابستان برای سفر به کشور سوئیس شهریور است. در این فصل هم دمای هوا مناسب است، هم استفاده از تفریحات آبی و گردش در کنار دریاچه‌ها و رودخانه‌های زیبای سوئیس امکانپذیر می‌شود.

آب و هوای زوریخ در فصل تابستان | سفری دیگر

آب و هوای زوریخ در فصل پاییز

به طور کلی آب و هوای شهر زوریخ در در نیمه اول سال یعنی بهار و تابستان گرم و مناسب است؛ اما هرچه رو به پاییز و زمستان می‌رویم آب و هوا در شهر زوریخ سرد می‌شود. با شروع فصل پاییز رونق گردشگری نیز کمتر می‌شود چراکه آب و هوا در این فصل کاهش پیدا می‌کند. اگرچه در اوایل پاییز آب و هوا هنوز گرم است، اما هرچه پیش برویم هوا سردتر می‌شود و دیگر امکان گشت و گذار در کنار رودخانه‌ها، شنا در دریاچه‌ها وجود نخواهد داشت.

روز‌ها به تدریج کوتاه می‌شوند برای همین گردشگران در این ماه کمتر به زوریخ سفر می‌کنند. اگرچه جشن‌های بزرگی در این فصل در شهرهای مختلف سوئیس برگزار می‌شود و مسافرانی که در این ماه به زوریخ سفر کنند می‌توانند با فرهنگ سنتی این کشور بیشتر آشنا شوند، ولی جزو ایام گردشگری به شمار نمی‌رود.

آب و هوای زوریخ در فصل پاییز | سفری دیگر

آب و هوای زوریخ در فصل زمستان

شروع فصل زمستان در شهر زوریخ از ماه دسامبر است و تا ماه فوریه نیز ادامه پیدا می‌کند. درست است که آب و هوا در شهر زوریخ در فصل زمستان بسیار سرد است و سرتاسر زمین پوشیده از برف می‌شود، اما گردشگرانی که به ورزش‌های زمستانی علاقه دارند و عاشق اسکی هستند بیشتر در این فصل‌ها به سوئیس سفر می‌کنند. پس می‌توان گفت که یکی از پر گردشگر‌ترین فصل‌ها در سوئیس زمستان است.

چرا که تفرجگاه‌های زمستانی و مناطق کوهستانی این کشور مملو از گردشگر می‌شود. البته قیمت این گردشگاه‌ها نسبت به هتل‌های سطح شهر بسیار مناسب‌تر است. شرکت در جشن‌های مربوط به کریسمس و سال نو میلادی نیز در این ایام لذت زیادی دارد و می‌توان با فرهنگ و آداب رسوم مردم سوئیس آشنایی بیشتری پیدا کرد.

آب و هوای زوریخ در فصل زمستان | سفری دیگر

کلام پایانی

زوریخ در فصل‌‌های ابتدایی سال یعنی بهار و تابستان مناسب گردشگری است؛ اما در فصل‌های پاییز و زمستان روزها کوتاه‌تر شده و آب و هوا رو به سردی می‌رود؛ بنابراین می‌توان گفت بهترین زمان سفر به زوریخ از فصل بهار تا تابستان است.


سوالات متداول آب و هوای زوریخ

آب و هوای زوریخ در فصل بهار چگونه است؟

آب و هوای شهر زوریخ در فصل بهار هنوز متاثر از سرمای زمستان است و دمای هوا معمولاً ۶ درجه سانتیگراد است. اگرچه در نوروز هوا گرم‌تر می‌شود، اما همچنان باید انتظار بارش و سرما را داشته باشید.

آب و هوای زوریخ در فصل تابستان به چه صورت است؟

دمای هوا در فصل تابستان ۲۵ درجه سانتیگراد است و فراتر از این نمی‌رود. یکی از بهترین ماه‌های فصل تابستان برای سفر به کشور سوئیس شهریور است.

آب و هوای زوریخ در فصل پاییز چگونه میشود؟

به طور کلی آب و هوای شهر زوریخ در در نیمه اول سال یعنی بهار و تابستان گرم و مناسب است؛ اما هرچه رو به پاییز و زمستان می‌رویم آب و هوا در شهر زوریخ سرد می‌شود.

آب و هوای زوریخ در فصل زمستان به چه صورت میشود؟

شروع فصل زمستان در شهر زوریخ از ماه دسامبر است و تا ماه فوریه نیز ادامه پیدا می‌کند. درست است که آب و هوا در شهر زوریخ در فصل زمستان بسیار سرد است و سرتاسر زمین پوشیده از برف می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر زوریخ سوئیس: شهر زوریخ سوئیس بزرگترین و پر جمعیت‌ترین شهر این کشور است‌ که معمولا در دنیا به...

دیدنی های سوئیس یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین نقاط مثبت این کشور هست که سالالنه هزاران نفر گردشگر...

اقامت و مهاجرت به سوئیس، این کشور زیبای اروپای غربی می‌تواند رؤیای هر مهاجری باشد. این کشور دارای شرایط اقتصادی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر