درباره کشور اتریش بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور اتریش بیشتر بدانیم

30 آبان 1400

کشور اتریش یکی از کشورهای کوچک و کوهستانی در قاره اروپاست. کشور اتریش جاذبه های طبیعی فراوانی دارد که موجب جذب گردشگران بسیاری می شود.

کشور اتریش کوچکترین کشور اروپایی است و در بخش اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور کوهستانی می باشد و دارای جاذبه های طبیعی فراوانی است. اطراف اتریش را مناطق خشک احاطه کرده اند. زبان مردم اتریش آلمانی است و اقتصاد این کشور بر پایه گردشگری می باشد. آب و هوای این کشور اروپایی سرد و معتدل است که در تمام طول سال بارندگی ادامه دارد. مکان های تاریخی اتریش بسیار دیدنی می باشند. خوب است بدانید برای سفر به کشور زیبای اتریش باید ویزای شینگن تهیه نمایید.

مساحت اتریش تقریبا چیزی حدود 83870 کیلومتر مربع است. این کشور زیبا و دوست داشتنی از بخش شمالی با کشور آلمان همسایه می باشد. جالب است بدانید اتریش از نظر نیروی فنی بسیار ضعیف می باشد بنابراین مکان مناسبی برای کار است. پایتخت اتریش شهر زیبای وین است که در واقع بزرگترین شهر اتریش بوده و به علت جاذبه های دیدنی فراوانش هر ساله تعداد کثیری از گردشگران و مسافران را به خود جذب می کند.

موقعیت جغرافیایی کشور اتریش

کشور اتریش در قسمت مرکزی قاره اروپا قرار دارد و از سمت شمال با کشور آلمان و کشور چک همسایه است. این کشور در بخش جنوبی با کشور زیبای ایتالیا و کشور اسلوونی هم مرز می باشد. در بخش شرقی آن کشور مجارستان و کشور اسلواکی واقع شده اند و اما از غرب با کشور سوئیس و کشور لیختن اشتاین هم مرز است. اتریش از بخش غربی و جنوبی دارای کوه های سر به فلک کشیده می باشد. همچنین کوه های آلپ بیشترین قسمت اتریش را فرا گرفته اند و اما برعکس قسمت شمال و بخش شرقی اتریش پست و کم ارتفاع می باشند. مساحت کشور اتریش تقریبا 83870 کیلومتر مربع می باشد و دارای آب و هوای کوهستانی است.

به علت وجود کوه های آلپ و مناطق کوهستانی مرتفع و متنوع ورزش اسکی در این کشور زیبا و توریستی رونق فراوانی دارد. رود زیبای دانوب از شهر وین، پایتخت اتریش، می گذرد که وجود این رود زیبا و خروشان طبیعت زیبایی را در این شهر به وجود آورده است و فضای دل انگیز و چشمگیری را برای ساکنین و گردشگران این شهر ایجاد نموده است به جرات می توان گفت طبیعت اتریش بی نظیر و جذاب می باشد.

موقعیت جغرافیایی کشور اتریش

آب و هوای اتریش

آب و هوای کشور اتریش معتدل و کوهستانی می باشد. در فصل های مختلف، آب و هوای اتریش متفاوت می باشد و هر فصلی هوای خاص خود را دارد. کشور اتریش دارای زمستان های بسیار سردی است ولی سرمای آن به حد و اندازه ای نیست که آزاردهنده باشد. تابستان ها در اتریش هوا خنک و دلچسب می باشد. آب و هوای اتریش در قسمت شرقی خشک تر از قسمت غربی می باشد. بنابراین بخش شرقی این کشور همیشه گرمتر از بخش غربی آن می باشد و اما آب و هوای قسمت های مرتفع اتریش بسیار متفاوت است و نسبت به مکان های دیگر سردتر می باشد چنانکه در اکثر اوقات کوه های این مناطق پوشیده از برف می باشند.

آب و هوای اتریش

بهترین زمان سفر به کشور اتریش

کشور اتریش یک کشور زیبا و توریستی می باشد. بنابراین در تمام طول سال پر از گردشگر و مسافر می باشد. اکثر گردشگران فصل تابستان را برای سفر به کشور اتریش انتخاب می کنند. ولی جالب است بدانید تمام فصل های سال برای سفر به اتریش مناسب می باشد. البته بهترین زمان سفر به کشور زیبای اتریش اواسط اردیبهشت ماه تا اواخر شهریور ماه است زیرا در طی این روز ها هوا لطافت خاصی دارد و بارش ها در این ایام کمتر است. خوب است بدانید در این ایام به علت ازدحام و شلوغی گردشگران و مسافران هزینه هتل ها نیز از قیمت بالایی برخوردار می باشد. همچنین مناطق گردشگری و تفریحی اتریش در این ایام با شرایط بسیار مناسب تری پذیرای مهمانان و گردشگران داخلی و خارجی می باشند.

بهترین زمان سفر به کشور اتریش

نوع پوشش در زمان سفر به اتریش

خوب است بدانید قبل از سفر به کشور اتریش با چه آب و هوایی روبرو خواهید شد و بنابراین چه نوع پوششی داشته باشید. کشور اتریش تقریبا در تمام طول سال دارای بارندگی می باشد و همچنین از آب و هوای خنکی برخوردار است. پس بهتر است پوشش متنوعی برای خود انتخاب نمایید و به همراه خود داشته باشید تا با خیال آسوده بتوانید به تمام مکان های تفریحی و گردشگری اتریش بروید و از آنها دیدن نمایید.

اگر فصل زمستان به اتریش سفر می کنید حتما از پوشش زمستانی و ضخیم استفاده نمایید و برعکس در فصل تابستان از پوشش کمتر و نازک تری استفاده کنید. توجه داشته باشید در هر فصلی به این کشور سفر می کنید حتما پلیور به همراه داشته باشید. همچنین برای مراقبت از پوست خود حتما کرم ضد آفتاب و کلاه آفتابی به همراه داشته باشید تا در زمان بازدید از مکان های دیدنی پوست شما از  اشعه آفتاب در امان بماند.

نوع پوشش در زمان سفر به اتریش

جاذبه های گردشگری کشور اتریش

یکی از جاذبه های دیدنی کشور اتریش شهر کرمس می باشد. این شهر تاریخی در بخش غربی وین قرار گرفته است که در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. جاذبه دیدنی دیگر اتریش، غار آیس ریزنت ولت می باشد. جالب است بدانید این غار بزرگترین غار در جهان محسوب می شود. این غار، غار های زیر زمینی بسیار پیچیده و بزرگی را در خود جای داده است. غار آیس ریزنت ولت در ورفن یکی از شهر های اتریش واقع شده است. کاخ میرابل مکان دیدنی و جذاب دیگر اتریش می باشد که در شهر سالزبورگ قرار دارد.

طراحی و معماری داخل این کاخ بسیار زیبا و دیدنی است. گچبری ها و سنگ های مرمر درون کاخ چشم های هر بیننده ای را خیره می کند. این کاخ نیز به ثبت جهانی یونسکو رسیده است و اما قله شافبرگ قله ای زیبا در دل کوه های آلپ است. این قله مکان بسیار دیدنی برای گردشگران می باشد.

سیاست کشور اتریش

بعد از تمام شدن جنگ جهانی دوم تا به حال کشور اتریش دارای جمهوری فدرال بوده است. خوب است بدانید رئیس جمهور کشور اتریش را مردم انتخاب می کنند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، اتریش اولین کشوری بود که حکومت جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت قبول کرد. روابط سیاسی ایران و اتریش از آن زمان تا کنون ادامه دارد و در تهران دارای سفارت می باشد. بعد از تمام شدن جنگ جهانی دوم اتریش توسط متفقین اشغال شد و از همان سال تا کنون سیاستش تغییر نیافته است. خوب است بدانید سفیر اتریش در زمان انقلاب به وزارت خارجه گزارش می دهد که فعالیت های اقتصادی و فعالیت های سیاسی ایران را زیر نظر دارد.

درباره کشور اتریش بیشتر بدانیم - سفری دیگر

شهر های مهم اتریش

بزرگ ترین شهر کشور اتریش شهر زیبای وین می باشد که شهر وین به علت دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان، شلوغ ترین شهر در اتریش می باشد. شهر بعدی اتریش گراتس است. این شهر زیبا نیز دارای مکان های دیدنی و تفریحی می باشد و اما شهر زالتسبورگ از شهر های مهم  اتریش است که مراکز خرید مهمی در آن جا واقع شده اند. چهارمین شهر مهم اتریش اینسبروک نام دارد و گردشگران بسیاری از این شهر دیدن می کنند. شهر کلاگنفورت به علت داشتن هتل های زیبا و چند ستاره محل مناسبی برای اقامت گردشگران و مسافران می باشد.

شهر های لئوبن و فیلاخ نیز از شهرهای مهم اتریش هستند و طبیعت آن ها بسیار زیبا و بی نظیر می باشد. شهر ایزن اشتات، دیگر شهر مهم اتریش است که رستوران های این شهر در دنیا بی نظیر می باشند. جالب است بدانید اتریش یک کشور فدرال می باشد و از 9 ایالت تشکیل شده است. اگر به اتریش سفر می کنید. حتما از شهر های مهم آن دیدن نمایید و مکان های تفریحی و گردشگری آن جا را مشاهده نمایید. یادتان باشد مکان های تاریخی و معماری بی نظیر ساختمان های اتریش را در هیچ جای دنیا نخواهید دید.

شهر های مهم اتریش

میزان بارش در اتریش

در کشور اتریش تقریبا در تمام طول سال بارش برف و باران را مشاهده می کنیم. البته در بعضی ماه ها، بارش برف و باران بسیار زیاد می باشد. مثلا بالاترین بارش در طول سال مربوط به فصل زمستان است و بالاترین میزان بارش در سال را به خود اختصاص داده است و اما مقدار بارش برف و باران در ماه سپتامبر و نیمه اول ماه اکتبر نسبت به دیگر ماه  های سال کمتر می باشد. خوب است بدانید ماه های آوریل و نوامبر بالا ترین درجه رطوبت را در طول سال دارند.

در ارتفاعات اتریش، بارش ها بیشتر به صورت برف می باشند و اما در قسمت های پست و خشک این کشور، میزان بارش برف و باران کمتر می باشد و بیشتر بارش ها به شکل باران هستند. مقدار بارش در طول سال در کوه های آلپ تا دو هزار میلی متر مربع هم می رسد این در حالی است که در قسمت های پست و خشک اتریش میانگین بارش ها به ششصد میلی متر مربع خواهد رسید. از ماه ژوئن تا اواخر ما آگوست آب و هوا طوفانی می شود.

حمل و نقل در اتریش

کشور اتریش دارای سیستم حمل و نقل خوب و مطمئنی می باشد. سیستم حمل و نقل عمومی اتریش شامل راه آهن درون شهری، راه آهن حومه شهر و راه آهن زیرزمینی می باشد. همچنین اتوبوس حمل و نقل عمومی نیز بسیار دیده می شود و در طی روز مسافران زیادی را جا به جا می کنند و اما متروی زیر زمینی اتریش، بسیار مدرن و به روز می باشد. همچنین مترو در اتریش از سرعت بسیار بالایی برخوردار است. جالب است بدانید سرعت مترو در اتریش به حدی است که به هر کجا بخواهید سفر کنید فقط برای چند دقیقه معطل خواهید شد. به جرات می توان گفت در اتریش شلوغ ترین مترو ها وجود دارند که در کل جهان بی نظیر است و اما شما می توانید در اتریش از سیستم حمل و نقل خصوصی و مطمئن هم استفاده کنید.

حمل و نقل در اتریش

رستوران های کشور اتریش

در زمان سفر به کشور اتریش نگران تهیه غذا نباشید زیرا در تمام مکان های دیدنی، رستوران هایی با کیفیت های عالی وجود دارند. رستوران های بسیار مدرن و لوکس چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند. فضای زیبا و بسیار عالی رستوران ها سبب شده است تا گردشگران در آن جا احساس راحتی کنند. همچنین تنوع بالای طبخ غذا ها سفارش تهیه غذا برای گردشگران را بسیار آسان نموده است. در این رستوران ها از آشپز های داخلی و خارجی استفاده می شود.

شما با دیدن منوی غذا ها به این نکته پی می برید و می توانید غذا های محلی و همچنین غذا های بین المللی را سفارش دهید. در هنگام بازدید از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری اتریش نگران تهیه غذا نباشید زیرا در آن قسمت ها رستوران های لوکس و مجللی وجود دارند و در زمان استراحت می توانید به آن جا مراجعه نموده و غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید.

غذاهای خیابانی اتریش

یکی از غذا های خوش مزه و خیابانی کشور اتریش شنیسل وینی می باشد که رتبه اول را در بین این غذا ها به خود اختصاص داده است. این غذا را هم با مرغ و هم با گوشت تهیه می کنند. در کنار آن لیمو،سیب زمینی و جعفری تازه هم سرو می کنند. جالب است بدانید. تمام سنین از بچه گرفته تا پیر ترین اشخاص، عاشق این نوع غذا هستند. به قدری این غذا، لذیذ می باشد و مشتری های فراوانی دارد که روز 9 سپتامبر را روز ملی شنیسل نام نهاده اند و اما غذای بعدی سوسیس وینی نام دارد که آن را در تمام خیابان های اتریش می توانید تهیه کنید. به خاطر طعم خاص و سس تندی که روی آن می ریزند. طعم بسیار بی نظیری دارد. غذای محلی دیگر اشترودل سیب نام دارد که در هر کافه و رستورانی تهیه می شود. جالب است بدانید یکی از غذا های پر طرفدار اتریش ساندویچ فلافل می باشد.

درباره کشور اتریش بیشتر بدانیم - سفری دیگر

بازار کار در اتریش

کشور اتریش مکان بسیار مناسبی برای کاریابی است. زیرا نیروی فنی و کار آزموده در اتریش کم می باشد. اگر شما فنی و کار آزموده می باشید به راحتی می توانید در اتریش، کار مورد علاقه خود را پیدا کنید. لازم به ذکر است، کارفرما ها در کشور زیبای اتریش به این راحتی به هر کسی کار نمی دهند. ابتدا افراد را از نظر تبحر می سنجند و اگر مورد تاییدشان باشد آن ها را استخدام می کنند. بنابراین سعی نمایید قبل از پر کردن فرم در خواست کار در مراکز تولیدی و کارخانه ها ابتدا مهارت خود را ارتقا دهید و بعد به فکر کار در اتریش باشید. جالب است بدانید برای گرفتن ویزای کار به اتریش به راحتی می توانید اقدام کنید. در مرحله اول ویزای کار یک ساله برای شما صادر خواهد شد و چنان چه بخواهید ویزا را تمدید کنید. ویزای کار به تعداد سه بار و تا سه سال تمدید خواهد شد.

تحصیل در اتریش

کشور اتریش از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و دارای دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیار عالی می باشد. همچنین استادان ماهر و با تجربه ای در این مراکز آموزشی تدریس می کنند. یکی از امتیاز های تحصیل در دانشگاه های اتریش کم بودن هزینه های آن می باشد. چنانچه بخواهید برای ادامه تحصیل به کشور اتریش سفر کنید باید ویزای تحصیل تهیه نمایید. بعد از اخذ مدرک تحصیلی می توانید در اتریش به دنبال کار باشید و به راحتی و مطابق با رشته تحصیلی خود کار مورد علاقه خودتان را پیدا کنید. خوب است بدانید دانشگاه ها و مراکز آموزشی اتریش از امکانات بسیار بالایی برخوردار می باشند و در کل دنیا رتبه بالایی را به خود اختصاص داده اند. مدارک تحصیلی ارائه شده در اتریش بین المللی می باشند و پس از اخذ مدرک تحصیلی از اتریش می توانید در هر کجای دنیا مشغول به کار شوید.

اقتصاد در کشور اتریش

کشور اتریش جزو کشور های ثروتمند دنیا می باشد. اتریش در مقام چهاردهم  از نظر ثروت در جهان است. اقتصاد این کشور بر اساس تولید ناخالص داخلی می باشد. لازم به ذکر است تا سال 1980 خیلی از مراکز صنعتی اتریش، ملی شدند. همچنین در طی سال های اخیر به علت خصوصی شدن بخش های دولتی کشور زیبای اتریش اقتصاد این کشور پیشرفت فراوانی نمود و بخش دولتی در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی کوچک تر شده  است و به همین علت اقتصاد اتریش پیشرفت چشمگیری داشته است. چرا که بخش های خصوصی نظارت بیش تری بر تولید داشته اند و تولید ناخالص مواد در این بخش ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

هتل های اتریش

کشور اتریش به علت داشتن جاذبه های گردشگری فراوان گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می کند. بنابراین جهت اقامت مهمانان خود هتل های مجلل و چند ستاره در اکثر نقاط دیدنی شهر برپا نموده است. این هتل ها از امکانات بسیار بالایی برخوردار می باشند. اتاق های موجود در هتل ها دارای تلویزیون، حمام، میز توالت و میز تحریر می باشند. اینترنت و وای فای رایگان هم در اختیار مهمانان قرار دارد. همچنین وسایل حمل و نقل خوب و مناسبی جهت رفت و آمد مسافران به مناطق دیدنی و تفریحی شهر وجود دارند.

مهمانداران هتل ها به چند زبان صحبت می کنند و شما به راحتی می توانید از آن ها کمک بخواهید. چنانچه مایل باشید،چندین ساعت در محوطه هتل ها قدم بزنید و از هوای تازه استفاده کنید. باغچه های بسیار زیبایی در محوطه هتل ها واقع شده اند و مناظر زیبا و چشم گیری را ایجاد نموده اند. این هتل ها دارای رستوران های مجلل و بسیار لوکسی هستند که غذا های محلی و بین المللی را طبخ می کنند و هر نوع غذایی که شما بخواهید می توانید در آن جا سفارش دهید.

هتل های اتریش

اخذ ویزای اتریش

برای سفر به کشور اتریش شما باید ویزای شینگن تهیه نمایید. خوب است بدانید تهیه ویزای شینگن کار راحتی نمی باشد و شما مراحل خاصی را باید طی نمایید. اگر سابقه سفر به اتریش را دارید راحت تر می توانید ویزا تهیه کنید. قبل از اخذ ویزا باید از سفارت اتریش وقت بگیرید و مدارک مورد نیاز را به سفارت ببرید و پس از طی مراحل قانونی و انگشت نگاری ویزای خود را اخذ کنید. بر اساس نوع سفر خود، ویزای شما متفاوت است. مثلا اگر برای سفر به اتریش می روید.

باید ویزای توریستی در خواست نمایید و چنانچه برای ادامه تحصیل به اتریش می روید باید درخواست ویزای تحصیل کنید. همچنین جهت کار و اشتغال در اتریش باید ویزای کار درخواست نمایید. برای اخذ ویزا باید هزینه پرداخت کنید. شما می توانید ویزای مورد نیاز خود را به روش آنلاین نیز تهیه نمایید. چنانچه به صورت حضوری نمی توانید جهت اخذ ویزا به سفارت اتریش مراجعه کنید، این بهترین روش می باشد.

دین و زبان مردم اتریش

ساکنین کشور اتریش دارای مذهب های متفاوتی هستند. حدود شصت درصد مردم اتریش کاتولیک می باشند. نزدیک به هفت درصد آن ها مسلمان هستند. طرفداران مذهب ارتدکس شرقی شش درصد جمعیت اتریش را شامل می شوند و اما افرادی که بودایی هستند تعدادشان بسیار کم است. در بین ساکنین این کشور هندوئیسم هم مشاهده می شود. طرفداران دین یهود در اتریش تعداد قابل ملاحظه ای می باشند.  زبان رسمی کشور زیبای اتریش، آلمانی می باشد. در واقع نود و هشت درصد ساکنین این کشور به زبان آلمانی سخن می گویند. در کنار این زبان تعداد کمی به زبان های کروات هم صحبت می کنند. و اما زبان مجارستانی هم در اتریش به گوش می رسد. بعضی ساکنین اتریش که تعدادشان بسیار کم می باشد به زبان اسلوونیایی صحبت می کنند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر اینسبروک اتریش: اینسبروک شهری است در غرب کشور اتریش که در مرکز ایالت فدرال تیرول واقع شده، این...

اتریش در قلب قاره اروپا قرار دارد و یکی از بهترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. وین اتریش به مدت چندین...

آب‌ و هوای وین به دلیل قرار گرفتن این شهر در نزدیکی رود دانوب یک آب‌وهوای اقیانوسی است. تابستان‌ها در...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر