Cover 39 آب و هوای وین در چهار فصل مختلف چگونه است؟

آب و هوای وین در چهار فصل مختلف چگونه است؟

28 شهریور 1401

آب و هوای وین به دلیل قرار گرفتن این شهر در نزدیکی رود دانوب یک آب‌وهوای اقیانوسی است. تابستان‌ها در شهر وین هوا گرم و خشک است، اما در فصل زمستان …

آب‌ و هوای وین به دلیل قرار گرفتن این شهر در نزدیکی رود دانوب یک آب‌وهوای اقیانوسی است. تابستان‌ها در شهر وین هوا گرم و خشک است، اما در فصل زمستان آب‌وهوا بسیار سرد می‌شود. آب‌وهوای شهر وین در فصل پاییز و بهار معمولی است. دمای هوا در فصل تابستان نهایتاً به ۲۵ درجه سانتی گراد می‌رسد؛ بنابراین می‌توان گفت بهترین زمان سفر به وین از فصل بهار تا تابستان است. جاذبه‌های طبیعی وین در فصل بهار خودنمایی می‌کنند و بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند که در فصل بهار به این شهر زیبای اروپایی سفر کنند.

البته هستند افرادی که علاقه‌مند به ورزش‌های زمستانی هستند در فصل‌هایی مانند زمستان به اتریش سفر می‌کنند؛ اما باید بدانید که شهر وین مکان مناسبی برای ورزش‌های زمستانی نیست، چراکه به‌ندرت پیش می‌آید که در این شهر برف ببارد.

آب‌ و هوای وین در فصل بهار

آب‌وهوای وین در فصل بهار و پاییز بسیار مشابه است. کشور اتریش دارای دشت‌های وسیع و مناطق کم ارتفاع زیادی است. به همین خاطر در ماه‌های می‌و سپتامبر هوا در این مناطق کم ارتفاع بسیار خنک است و هوای مطبوعی دارد. ممکن است در گرم‌ترین روزهای سال هوا به ۳۰ درجه سانتیگراد برسد.

فصل بهار در شهر وین از ماه مارس شروع می‌شود و دمای هوا بالاتر از صفر است؛ اما هنوز دما مناسب گردش در طبیعت نیست. چرا که همچنان هوا در شب‌ها بسیار سرد است. پس از فرا رسیدن ماه آوریل کم کم هوا گرم می‌شود و به مرور دمای هوا به ۲۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. می‌توان گفت که فصل بهار یکی از فصل‌های مناسب برای سفر به وین است.

آب‌ و هوای وین در فصل بهار |  سفری دیگر

آب و هوای وین در فصل تابستان

آب و هوای وین و کشور اتریش در فصل تابستان همیشه گرم است و دمای هوا به ۲۵ درجه سانتی گراد می‌رسد. ممکن است در برخی از روزهای بسیار گرم دما به ۳۰ درجه هم برسد. معمولاً در طول روز شاهد روزهای آفتابی و هوای گرم هستند؛ اما شب‌ها خنک و مناسب است. دمای هوا در تابستان‌های وین اصلاً اذیت‌کننده نیست و ما بسیار معتدل است. در مناطق کوهستانی کمینه دما به ۱۲ درجه سانتیگراد می‌رسد و آب و هوا بسیار خنک و خوب است. بسیاری از جشن‌های محلی وین در این فصل برگزار می‌شوند و مسافران زیادی در فصل تابستان و آخر فصل بهار به وین سفر می‌کنند.

البته ناگفته نماند که در بعضی از مناطق کوهستانی حتی در تابستان نیز ممکن است شاهد رعد و برق و طوفان و بارش‌های پراکنده باشیم. ولی به طور کلی آب و هوا در روزها تابستان گرم و مطبوع است.

آب و هوای وین در فصل تابستان |  سفری دیگر

آب و هوای وین در فصل پاییز

آب و هوای وین در فصل پاییز بسیار معتدل و خنک است. فصل پاییز شباهت زیادی به فصل بهار دارد و هرچه روبه زمستان پیش می‌رویم دمای هوا سرد می‌شود. میانگین دما در فصل پاییز از ۱۹ تا ۲۱ درجه سانتیگراد است؛ اما پس از فرا رسیدن ماه اکتبر پاییز واقعی آغاز می‌شود و هوا به تدریج سرد می‌شود. در ماه نوامبر نیز آب‌های دریاچه‌ها یخ می‌زنند و بارش باران آغاز می‌شود.

آب و هوای وین در فصل پاییز |  سفری دیگر

آب و هوای وین در فصل زمستان

زمستان‌های وین همیشه سرد است. بیشتر مناطقی که در حاشیه رود دانوب قرار دارند، زمستان‌های سردی را تجربه می‌کنند؛ اما این سرما بیشتر در مناطق کوهستانی و دره‌ها احساس می‌شود و گاهی هوا در این مناطق به زیر صفر درجه می‌رسد. در اغلب شهرها و مناطق اتریش در فصل زمستان برف می‌بارد؛ اما در شهر وین کمتر شاهد بارش برف هستیم. توده هوایی که از سمت کشور روسیه وارد اتریش می‌شود باعث می‌شود تا دمای هوا به -۲۰ درجه سانتی گراد کاهش پیدا کند.

آب و هوای وین در فصل زمستان |  سفری دیگر

کلام پایانی

وین به عنوان مهم‌ترین شهر و پایتخت اتریش نشناخته می‌شود. این کشور در قسمت شرقی کشور اتریش قرار دارد. شهر وین دارای آب و هوای چهار فصل است و مانند سایر کشورهای اروپایی آب و هوای معتدل و خنکی دارد. کمینه دما در شهر وین در سردترین روزها -۲ درجه و گرمترین روزها + ۲۶ درجه سانتیگراد است. شهر وین در زمستان‌ها به ندرت شاهد بارش برف است؛ اما موج سرما در سراسر زمستان در شهر وین قابل مشاهده است.

آب و هوا در فصل بهار و پاییز در شهر وین بسیار خنک و معتدل است؛ اما تابستان‌های وین هوا گرم می‌شود. بهترین زمان سفر به وین با توجه به آب و هوای این شهر، اواخر فصل بهار و فصل تابستان است. چرا که در فصل تابستان روزها گرم هستند و شب‌ها خنک، مناطق کم ارتفاعی مانند دشت‌ها در وین دارای آب و هوای خنکی در تابستان هستند؛ اما در مناطق کوهستانی حتی در فصل تابستان نیز امکان بارش باران و طوفان وجود دارد.


سوالات متداول آب و هوای وین

آب‌ و هوای وین در فصل بهار چگونه است؟

فصل بهار در شهر وین از ماه مارس شروع می‌شود و دمای هوا بالاتر از صفر است؛ اما هنوز دما مناسب گردش در طبیعت نیست. چرا که همچنان هوا در شب‌ها بسیار سرد است.

آب و هوای وین در فصل تابستان به چه صورت است؟

آب و هوای وین و کشور اتریش در فصل تابستان همیشه گرم است و دمای هوا به ۲۵ درجه سانتی گراد می‌رسد. ممکن است در برخی از روزهای بسیار گرم دما به ۳۰ درجه هم برسد.

آب و هوای وین در فصل پاییز چگونه میشود؟

آب و هوای وین در فصل پاییز بسیار معتدل و خنک است. فصل پاییز شباهت زیادی به فصل بهار دارد و هرچه روبه زمستان پیش می‌رویم دمای هوا سرد می‌شود. میانگین دما در فصل پاییز از ۱۹ تا ۲۱ درجه سانتیگراد است؛

آب و هوای وین در فصل زمستان به چه صورت میشود؟

زمستان‌های وین همیشه سرد است. بیشتر مناطقی که در حاشیه رود دانوب قرار دارند، زمستان‌های سردی را تجربه می‌کنند؛ اما این سرما بیشتر در مناطق کوهستانی و دره‌ها احساس می‌شود و گاهی هوا در این مناطق به زیر صفر درجه می‌رسد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هزینه های زندگی در کشور اتریش: اتریش یکی از کشورهای پیشرفته و محبوبی است که می‌توان از طریق تحصیل، کار،...

اتریش یکی از کشورهای واقع در اروپای مرکزی است که پایتخت آن شهر وین بوده و دارای زبان رسمی آلمانی...

شهر زیبای وین با عنوان عروس شهرهای اروپایی، پایتخت کشور اتریش بوده و با سبک معماری و فرهنگ خاصش به...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
فرناز حضوری  امیرحسین رحیمی  امین بابازاده
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!