هزینه های زندگی در کشور اتریش | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور اتریش | مسکن – خوراک – پوشاک

19 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور اتریش، پیش از هر چیز باید بدانید که هزینه‌های زندگی در کشور اتریش به عوامل مختلفی بستگی دارد که نمی‌توان مقدار کاملا …

هزینه های زندگی در کشور اتریش: اتریش یکی از کشورهای پیشرفته و محبوبی است که می‌توان از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و.. به آن مهاجرت کرد. زندگی در اتریش به علت بالا بودن کیفیت زندگی و وجود امکانات کافی بسیار مورد توجه قرار گرفته و باعث شده تا این کشور به یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی دنیا تبدیل شود.

بدون شک پیش اقامت در هر کشوری موارد زیادی هستند که باید به آن‌ها توجه کنیم، یکی از این فاکتورهای مهم هزینه‌های زندگی و برآورد صحیح از آن‌ها برای داشتن یک زندگی ایده آل است. چنانچه شما هم قصد اقامت در این کشور را دارید، پیش از هر چیز باید بدانید که هزینه‌های زندگی در کشور اتریش به عوامل مختلفی بستگی دارد که نمی‌توان مقدار کاملا دقیقی برای آن ذکر کرد.

به عنوان مثال سبک زندگی هر فرد یا الگوی مصرفی خانواده‌ها با یکدیگر تفاوت زیادی داشته و همین موضوع باعث می‌شود که هزینه‌های نهایی عدد بسیار متفاوتی را نشان دهد. اما به طور کلی هزینه‌های مهم در این کشور مقدار متوسطی دارند که با توجه به آن‌ها به راحتی می‌توانید مدیریت مالی داشته باشید. از همین رو ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به بررسی هزینه‌های زندگی در کشور اتریش و جزئیات مربوط به آن بپردازیم تا در صورت نیاز بتوانید از آن‌ها کمک بگیرید. بنابراین در ادامه همراه ما باشید.

هزینه های زندگی در کشور اتریش | سفری دیگر

آشنایی با شرایط کلی کشور اتریش

پیش از تخمین هزینه‌های لازم برای زندگی در این کشور، بد نیست تا اطلاعاتی کلی درباره اتریش و شرایط زندگی در آن کسب کنید. این کشور جذاب در قلب اروپای مرکزی واقع شده و پایتخت آن بهترین شهر جهان، یعنی شهر وین می‌باشد. اتریش حدود ۹ میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول آن نیز یورو است. جالب است بدانید که شهر وین با عنوان بهترین شهر جهان شناخته شده و در کنار کیفیت بالای زندگی، امکان زندگی با هزینه‌هایی به صرفه و نسبتا معمولی را فراهم کرده است. زبان رسمی این کشور آلمانی است، اما بیشتر مردم آن به زبان انگلیسی مسلط بوده و برای برقراری ارتباط مشکل خاصی ندارند.

اتریش نسبت به سایر کشورهای آلمانی زبان مهاجر پذیرتر بوده و نژاد پرستی کمتری در میان مردمانش مشاهده می‌شود. همین موضوع باعث شده تا این کشور بتواند به یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی میان مهاجران تبدیل شود. از جمله همسایه‌های دیگر این کشور می‌توانیم به ایتالیا، اسلواکی، سوئیس، لیختن اشتاین، مجارستان و آلمان اشاره کنیم.

هزینه‌ های کلی زندگی در کشور اتریش

هزینه‌های زندگی در کشور اتریش علاوه بر سبک زندگی، به شهر محل اقامت، مناطق مختلف و.. نیز بستگی دارد. اینکه کدام شهر برای زندگی شما مناسب خواهد بود به شرایط و اولویت‌های شخصی خودتان بستگی خواهد داشت، اما بدون شک همانطور که انتظار دارید زندگی در پایتخت یا شهرهای بزرگ اتریش هزینه‌های بیشتری برای‌تان به همراه خواهد داشت. معمولا متوسط میزان مخارج برای زندگی یک فرد تنها در این کشور ماهانه چیزی حدود ۸۴۰ یورو خواهد بود. البته توجه داشته باشید که این مقدار بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن تخمین زده شده است. خانواده‌های ساکن در اتریش با توجه به تعداد افراد خانواده به هزینه متفاوتی نیاز خواهند داشت.

به عنوان نمونه یک خانواده ۴ نفره برای تامین مخارج ماهیانه باید چیزی حدود ۲۹۵۰ یورو، بدون در نظر گرفتن اجاره منزل کنار بگذارند. به تبع هر چقدر که تعداد اعضای خانواده بیشتر باشد، این رقم نیز بالاتر خواهد بود. اگر درباره میزان درآمدها در این کشور کنجکاوید، باید بگوییم که به طور متوسط و پس از کسر مالیات، درآمد ماهانه افراد شاغل چیزی حدود ۲۰۵۵ یورو می‌باشد که با توجه به هزینه‌ها مقدار بسیار مناسبی بوده و باعث شده تا زندگی در این کشور کیفیت بالایی داشته باشد. هزینه‌های مربوط به حمل و نقل نیز به صورت ماهیانه مبلغی بین ۳۰ تا ۵۵ یورو می‌باشد.

هزینه‌های کلی زندگی در کشور اتریش | سفری دیگر

هزینه اجاره مسکن در کشور اتریش

هزینه‌های زندگی در کشور اتریش، به خصوص در زمینه مسکن یکی از مهم‌ترین دغدغه هاییست که ذهن افراد مختلف را مشغول کرده است. چنانچه شما هم قصد مهاجرت به اتریش و اقامت در این کشور را دارید، باید بدانید که علاوه بر مهاجران، اکثر شهروندان اتریشی نیر در منزل‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند.

بنابراین می‌توان گفت که پیدا کردن منزل مناسب در شهرهای بزرگ چندان کار سختی نیست و گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. برای پیدا کردن خانه مناسب شما علاوه بر ارتباط با عوامل املاک می‌توانید از طریق روزنامه‌های منطقه‌ای و محلی و یا به صورت آنلاین نیز اقدام کنید. در کل اجاره مسکن با توجه موقعیت مکانی، قدمت ساختمان و.. میزان متفاوتی خواهد داشت. اما برای برآورد بهتر هزینه‌ها، ما مقدار متوسط هزینه‌های لازم برای مسکن در شهر وین را برای‌تان شرح داده‌ایم (تمامی هزینه‌ها به واحد یورو عنوان شده‌اند.):

 • خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر: ۲۹۰۰ تا ۹۰۰۰
 • خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج شهر: ۲۵۰۰ تا ۵۹۰۰
 • اجاره ماهانه آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر: ۹۵۰ تا ۲۳۰۰
 • اجاره ماهانه آپارتمان ۳ خوابه خارج شهر: ۷۸۰ تا ۱۵۰۰
 • اجاره ماهیانه آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر: ۵۳۰ تا ۱۱۰۰
 • اجاره ماهیانه آپارتمان ۱ خوابه خارج شهر: ۴۵۰ تا ۸۰۰ یورو
هزینه اجاره مسکن در کشور اتریش | سفری دیگر

هزینه قبوض مختلف در کشور اتریش

کشورهای اروپایی، به خصوص کشورهای واقع در مرکز و غرب اروپا به علت آن که وارد‌کننده مواد خام و انرژی هستند، هر ساله هزینه‌های بالایی بابت این منابع پرداخت کرده و نظارتی جدی بر میزان مصرف انرژی و ارائه خدمات به مردم کشورشان دارند. اتریش نیز جزو این دسته کشورها بوده و از همین رو شما باید هزینه‌های مربوط به قبوض را نیز به مخارج‌تان اضافه کنید. این هزینه‌ها به طور کلی به شرح زیر می‌باشد:

 • هزینه ماهانه قبوض آب، برق، گاز و.. برای یک آپارتمان ۸۵ متری: ۱۳۷ تا ۳۸۲ یورو
 • هزینه ۱ دقیقه مکالمه با تلفن همراه: ۰۳.۰ تا ۱۵.۰ یورو
 • هزینه ماهانه ADSL با حجم نامحدود و سرعت ۶۰ مگابایت بر ثانیه: ۲۷ تا ۵۰ یورو
هزینه قبوض مختلف در کشور اتریش | سفری دیگر

هزینه خوراک و اقلام مصرفی در کشور اتریش

بدون شک در میان هزینه‌های زندگی در کشور اتریش، مخارج مربوط به خورد و خوراک اهمیت ویژه‌ای دارند. خوشبختانه در اکثر کشورهای اروپایی هزینه‌های خوراک و اقلام مصرفی با درآمد شهروندان متناسب بوده و بیشتر افراد می‌توانند با یک درآمد متوسط نیز از پس هزینه‌های‌شان بر بیایند. برای بهتر متوجه شدن این موضوع هزینه برخی از مهم‌ترین خوراکی‌ها و کالاهای مصرفی در زیر به واحد یورو برای‌تان ذکر شده است:

 • یک کیلو برنج: ۲
 • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۲۱.۳
 • یک کیلو پنیر: ۷۴.۱۳
 • یک کیلو فیله مرغ: ۷۶.۱۰
 • آب معدنی ۵‌.۱ لیتری: ۶۴.۰
 • ۵۰۰ گرم نان سفید: ۹۵.۱
هزینه خوراک و اقلام مصرفی در کشور اتریش | سفری دیگر

هزینه‌ های حمل و نقل در کشور اتریش

حمل و نقل یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی روزمره ما انسان‌ها را تشکیل می‌دهد که بدون وجود آن قطعا در انجام بسیاری از کارهای‌مان دچار مشکل خواهیم شد. خوشبختانه در کشور اتریش و پایتخت آن وسایل نقلیه عمومی مختلف و باکیفیتی در حال فعالیت هستند که به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. هزینه‌های مهم مربوط به حمل و نقل نیز به شرح زیر است:

 • بلیط یک طرفه برای حمل و نقل محلی: ۱۰.۲ تا ۳ یورو
 • مجوز ماهانه: ۳۰ تا ۵۹ یورو
 • تعرفه عادی تاکسی: شروع از ۶.۳ تا ۷ یورو
 • تاکسی برای مسافت ۱ کیلومتر: ۲۷.۱ تا ۱۰.۲ یورو
 • تاکسی با یک ساعت انتظار: ۲۴ تا ۳۰ یورو
 • ۱ لیتر سوخت،: ۴۰.۱ تا ۲ یورو
هزینه‌های حمل و نقل در کشور اتریش | سفری دیگر

هزینه پوشاک در کشور اتریش

چنانچه شما هم درباره هزینه‌های زندگی در کشور اتریش کنجکاوید، باید بدانید که مخارج مربوط به پوشاک نیز از دسته هزینه‌هایی هستند که علارغم مهم بودن‌شان، ممکن است در ابتدا توجهی به آن‌ها نداشته باشید. اتریش نیز مانند سایر کشورهای اروپایی از فروشگاه‌های قیمت مناسب گرفته تا برندهای گران و لاکچری را در خودش جای داده است و افراد با توجه به سلیقه و وضع مالی‌شان می‌توانند انتخاب‌های متفاوتی داشته باشند. هزینه رایج‌ترین پوشاک مورد استفاده افراد در کشور اتریش به صورت زیر می‌باشد:

 • شلوار جین Levis: 45 تا ۱۲۰ یورو
 • لباس برند تابستانه مانند زارا، اچ اند‌ام و..: ۱۵ تا ۵۰ یورو
 • کفش نایک با کیفیت متوسط: ۵۰ تا ۱۲۰‌ یورو
 • کفش چرم مردانه مجلسی: ۶۳ تا ۱۵۹ یورو
هزینه پوشاک در کشور اتریش | سفری دیگر

کلام پایانی

همانطور که گفته شد؛ هزینه زندگی در کشور اتریش به عوامل مختلفی از جمله شهر محل اقامت، سبک زندگی، الگوی مصرف و.. بستگی خواهد داشت. اما به طور کلی ما در این مطلب سعی کردیم تا متوسط هزینه‌های لازم برای زندگی در این کشور جذاب را برای‌تان توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید از آن‌ها بهره بگیرید. در آخر امیدواریم که از مطالب گفته شده نهایت استفاده را برده باشید.


سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور اتریش

چرا کشور اتریش؟

اتریش یکی از کشورهای پیشرفته و محبوبی است که می‌توان از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و.. به آن مهاجرت کرد.

به طرو کلی هزینه های مهم در این کشور به چه گونه ای است؟

به طور کلی هزینه‌های مهم در این کشور مقدار متوسطی دارند که با توجه به آن‌ها به راحتی می‌توانید مدیریت مالی داشته باشید.

قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر چقدر میباشد؟

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر: ۲۹۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر اینسبروک اتریش: اینسبروک شهری است در غرب کشور اتریش که در مرکز ایالت فدرال تیرول واقع شده، این...

درباره شهر وین پایتخت اتریش اطلاعات جذابی وجود دارد. وین نهمین شهر بزرگ در اروپا است و قبل از شروع...

در دل اروپای مرکزی، جایی که فرهنگ و تاریخ در گره‌های هر خیابان نهفته‌اند و معماری‌های باشکوه زبانزد خاص و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر