با دیدنی های شهر اینسبروک اتریش بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر اینسبروک اتریش بیشتر آشنا شویم

28 آبان 1402

دیدنی های شهر اینسبروک، از جمله کوچه‌های تودرتو، بافت قدیمی و سبک گوتیک خانه‌های شهر مناظری شگفت انگیز را برای مسافران و توریست‌ها به وجود آورده است.

اینسبروک از شهرهای بسیار زیبا در غرب کشور اتریش بوده که جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. این شهر میان کوه‌های آلپ و در دره‌ای با عنوان «این» واقع شده است. قرار‌گیری اینسبروک در جاده ترافیکی که دو جاده وین سوئیس و جاده آلمان ایتالیا همدیگر را قطع می‌کنند باعث شده تا هر ساله گردشگران بسیاری به بازدید از این شهر بپردازند.

دیدنی های شهر اینسبروک از جمله کوچه‌های تودرتو، بافت قدیمی و سبک معماری گوتیک خانه‌های شهر مناظری شگفت انگیز را برای مسافران و توریست‌ها به وجود آورده است. برای آشنایی بیشتر با دیدنی‌های شهر اینسبروک اتریش با ما همراه باشید.

با دیدنی های شهر اینسبروک اتریش بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

هرتزوک فردریش عنوان خیابانی در بخش جنوبی شهر اینسبروک است که می‌توانید خانه‌های قدیمی و زیبای تاجران را در محلات آن مشاهده کنید.

همچنین ساختمان سقف طلایی (The Golden Roof) در این خیابان مستقر است. در اولین نگاه توجه‌تان به پنجره تراس آن جلب خواهد شد که دارای سبک گوتیک است. کاشی‌های مسی این ساختمان از دیگر نکات قابل توجه آن است. ساخت ساختمان مذکور در سال ۱۴۹۶ صورت گرفت تا جشن عروسی باشکوه ماکسیمیلیان اول و بیانکا ماریا در آنجا برگزار شود.

ساختمان سقف طلایی از دیدنی‌ های اینسبروک | سفری دیگر

از دیگر دیدنی های شهر اینسبروک اتریش می‌توان کلیسای هوف کرشه (Catheral The Hofkirche) را نام برد که در سال ۱۵۶۳ تاسیس شد. این کلیسای باشکوه که دارای معماری با سبک گوتیک است از معروف‌ترین و محبوب‌ترین کلیساهای در اینسبروک به شمار می‌آید. معماری کلیسا همانند سرسره بوده و دارای یک محراب نسبتا باریک، سه راهرو و برجی در مرکز است. مدفن آندریاس هوفر نیز در این کلیسا قرار دارد. اما قابل توجه‌ترین قسمت کلیسا به موزه بزرگ ماکسیمیلیان اول برمی‌گردد که در اوایل قرن شانزدهم تاسیس گردید.

مکانی که می‌توانید تاریخ باشکوه رنسانس آلمان را در نمونه‌های به جا مانده از این دوران مشاهده کنید. سنگ قبر ساخته شده از مرمر سیاه که متعلق به امپراتوری روم است از دیگر دیدنی‌های این موزه محسوب شده که قدمت آن به سال ۱۵۸۴ برمی‌گردد.

کلیسای هوف کرشه از دیدنی های شهر اینسبروک | سفری دیگر

کلیسای باسیلیکا (Wilten Parish Church and Basilica) در بخش جنوبی اینسبروک قرار دارد که جزو فوق العاده‌ترین کلیساها در سبک روکوکو نیز محسوب می‌شود. همچنین کلیسای ویلتن از دیگر کلیساهای محلی در این شهر است که در اولین نگاه برج‌های دوقلوی آن توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

این کلیسا سال ۱۷۵۵ بنا شده و دارای گچبری‌های داخلی بسیار زیبایی است. همچنین درست مقابل کلیسا می‌توانید مجموعه بزرگی از ساختمان‌های اشتیفت ویلتن را مشاهده کنید که بسیاری از صومعه‌های قدیمی آن در سال ۱۱۳۸ ساخته شده است. این مجموعه در سال ۱۶۹۵ بر اساس سبک باروک مرمت و مورد بازسازی قرار گرفت.

کلیسای ویلتن و کلیسای باسیلیکا از دیدنی های شهر اینسبروک | سفری دیگر

هوفبرگ کاخ بزرگ و بسیار قدیمی بوده که متعلق به اشراف زادگان در قرن‌های ۱۵ و ۱۶ است. این قلعه در قرن ۱۸ به دستور بانو ماریا ترزا مورد بازسازی قرار گرفت و در این زمان سبک‌هایی از جمله روکوکو و باروک روی بخش‌های مختلف آن اعمال گردید.

در کاخ هوفبرگ (The Hofburg) آپارتمان‌های بسیار لوکس به همراه سقف‌های نقاشی شده وجود دارد که آن را در شمار دیدنی های شهر اینسبروک قرار داده است. تالار بزرگ از جمله برجسته‌ترین اماکن این قلعه است که در بازدید از آن می‌توانید سرسرای بزرگی ساخته شده از سنگ مرمر را به همراه تزیینات طلایی و سفید رنگ با پرتره‌های مختلف به جا مانده از خاندان سلطنتی مشاهده کنید.

کاخ هوفبرگ از دیدنی های شهر اینسبروک | سفری دیگر

اینسبروک جزو شهرهای تاریخی اتریش است که در آن کلیساها و موزه‌های بسیاری قرار دارد که اغلب آنها دارای اعتبار و شهرت جهانی هستند. مجموعه‌ای از موزه‌های این شهر نیز به موزه‌های دلتی تیرولی (The Tyrolean State Museums) مشهور هستند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موزه محلی تیرولی اشاره کرد. این موزه که در مجاورت کلیسای هوف کورشه قرار گرفته، دارای آثار متعددی از هنر محلی و فولک است.

از جمله دیدنی‌های این موزه می‌توان انواع موضوعات تیرولی و تم‌ها، خانه‌های آجر نما همراه با پنجره‌های بالکنی، خانه‌های نیمه چوب Ziller Valley و فروشگاه‌هایی مملو از لوازم خانگی و لباس‌های بسیار قدیمی، سفال ظروف شیشه‌ای ابزارآلات، منسوجات و… را نام برد. موزه‌های تیرولی از جمله دیدنی های شهر اینسبروک برای علاقه مندان به آثار تاریخی و هنری اروپا خواهد بود.

موزه‌ های دولتی تیرولی از دیدنی های شهر اینسبروک | سفری دیگر

در بخش جنوب شرقی شهر اینسبروک می‌توانید سری به کاخ آمبراس (Ambras) که از دیگر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری اتریش است بزنید. این قلعه در سال‌های ۱۵۶۳ الی ۱۵۹۵ محل اقامت دوک اعظم با عنوان فردیناند بوده است. در بخش پایین کاخ اتاق‌هایی قرار دارد که در آن کلکسیون بی‌نظیری از زره و سلاح وجود دارد. همچنین در طبقه اول قلعه مجموعه ارزشمندی از آثار هنری و تندیس‌های فراوان را مشاهده خواهید کرد. در قلعه بالایی نیز اتاق استراحت فیلیپین ولزر همسر فردیناند قرار دارد.

در این اتاق مجسمه‌ها و تابلو نقاشی‌های بسیار قدیمی است که دیدن آنها برای گردشگران بسیار جالب خواهد بود. اما برجسته‌ترین نقطه کاخ مربوط به تالار مجلل اسپانیایی است که میان قلعه‌های پایین و بالا قرار دارد. در این بخش می‌توان دکوراسیون داخلی به سبک رنسانس که در طی سال‌های ۱۵۰۷ الی ۱۵۷۱ ایجاد شده، را مشاهده کرد.

کاخ آمبراس از دیدنی های شهر اینسبروک | سفری دیگر

اینسبروک از جمله شهرهای جذاب و دیدنی اتریش است که از گشت و گذار و قدم زدن در آن هیچگاه خسته نخواهید شد. یکی از این اماکن دیدنی کلیسای جامع این شهر بوده که تحت عنوان سن جیمز (The Cathedral of St. James) معروف است. این کلیسا در سال ۱۹۶۴ به عنوان بزرگترین نماد مذهبی شهر معرفی شد. بازسازی کلیسا در سال ۱۷۲۴ صورت گرفت.

اما بیشترین شهرت کلیسا مدیون وجود برج‌های دوقلو در ضلع جنوبی و همچنین گنبد مرتفعی است که در بخش سرود خوانی قرار دارد.

از بخش‌های حیرت انگیز و جالب این کلیسا می‌توان به گچکاری‌های هنرمندانه، نقاشی‌های سقفی، منبر باشکوهی مربوط به قرن هجدهم، محرابی با سبک باروک و ساخته شده از مرمر در سال ۱۷۳۲، همراه با پرتره‌ای از مریم باکره اشاره کرد.

کلیسای سن جیمز واقع در محله دومپلاتز | سفری دیگر

اما دیدنی های شهر اینسبروک تنها به اماکن و فضاهای تاریخی آن محدود نمی‌شود. رودخانه River Inn به عنوان بخشی از طبیعت جذاب اینسبروک است که می‌توانید با قدم زدن در حاشیه آن از آب و هوای کوهستانی و مطبوع شهر لذت ببرید. همچنین در حواشی این رودخانه کافه‌ها و رستوران‌های متعددی برای پذیرایی و استراحت گردشگران وجود دارد. در نزدیکی این رودخانه، کلیسای ماریاهیف نیز واقع شده که می‌توانید در هنگام قدم زدن سری هم به آنجا بزنید. همچنین به منطقه هوتینگ رفته و در کنار کلیسای قدیمی ساخته شده در سال ۱۹۱۱ نیز عکس‌های جذاب و به یاد ماندنی از خود و همراهانتان ثبت نمایید.

رودخانه این | سفری دیگر

خیابانگردی و تماشای خانه‌ها و مغازه‌های قدیمی متعدد در اینسبروک جزوی از تفریحات گردشگران در سفر به این شهر است. یکی از این خیابان‌ها ماریا ترزین (Maria-Theresien Strasse) نام دارد که می‌توانید در حین قدم زدن در آنجا انواع خانه‌های ساخته شده در سبک‌های گوتیک و باروک متعلق به قرن‌های ۱۷ و ۱۸ را مشاهده کنید. همچنین چشم‌انداز خیره‌کننده کوهستان شمالی از دیگر محاسن این خیابان معروف در اینسبروک به شمار می‌آید.

در امتداد خیابان عریض و قدیمی ماریا ترزین و درست مقابل تالار شهر می‌توانید ستون «سن آن» Annasaule که متعلق به سال۱۷۰۶ است را مشاهده کنید. تندیسی از مریم مقدس بر روی این ستون قرار گرفته که آن را به یکی از نمادهای شهر اینسبروک تبدیل ساخته است.

از دیگر دیدنی های شهر اینسبروک می‌توان به موزه آلپ-اتریش اشاره کرد که مجموعه‌ای از تجهیزات بسیار قدیمی کوهنوردی و دیگر آثار هنری را در خود جای داده است.

خیابان ماریا ترزین | سفری دیگر

اینسبروک دارای کاخ‌ها و قلعه‌های تاریخی متعددی بوده که به جاذبه‌های گردشگری هرچه بیشتر در این شهر افزوده است. قلعه آلپنزو اینسبروک تیرول (Alpenzoo Innsbruck Tyrol) از جمله قلعه‌های قرن پانزدهم است که در فاصله یک کیلومتری از اینسبروک قرار دارد. همچنین در نزدیکی این قلعه باغ وحش طبیعی است که در آن نمونه‌های فوق العاده‌ای از مجموعه‌های حیوانی مانند پرندگان، پستانداران و خزندگان در بیش از ۲۰۰۰ گونه زندگی می‌کنند.

این منطقه با توجه به قرارگیری در کوهستان‌های آلپ از جمله اماکن دیدنی برای مسافران و علاقمندان به جانورشناسی محسوب می‌شود. همچنین آکواریوم آب سرد متشکل از ماهی‌های رنگارنگ و متنوع از دیگر بخش‌های زیبا و تماشایی این باغ وحش است.

قلعه آلپنزو اینسبروک تیرول | سفری دیگر

شهر قدیمی و تاریخی اینسبروک (Old Town Innsbruck) از دیگر اماکن جذاب و دیدنی در این شهر است. خانه‌های بلند و باریک همراه با درهای باشکوه و مجلل، پنجره‌های بالکنی با سبک تیرول، بناهای متعلق به عصر رنسانس در سبک‌های روکوکو و باروک از جمله شگفتی‌های این شهر تاریخی برای گردشگران به شمار می‌آید. پیاده‌روی در کوچه‌های این شهر و مشاهده اماکن برجسته آن مانند هلبلینگ هاوس (Helblinghaus) شما را با خود به تاریخی بسیار دور از شهر اینسبروک خواهد برد.

شهر قدیمی اینسبروک | سفری دیگر

بسیاری از شهرهای اتریش از جمله اینسبروک دارای مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری فراوانی هستند که در سفر به این کشور اروپایی می‌توانید از آنها دیدن کنید. در این مقاله نیز سعی شد برخی از دیدنی های شهر اینسبروک و جاذبه‌های متعدد آن خدمت شما عزیزان معرفی شود.


یکی از معروف ترین کلیسا های شهر اینسبروک که جزء دیدنی های این شهر محسوب می‌شود، چیست؟

یکی از دیدنی های طبیعی شهر اینسبروک چیست؟

کاخ هوفبرگ که از دیدنی های شهر اینسبروک محسوب می‌شود، چه ویژگی هایی دارد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور اتریش کوچکترین کشور اروپایی است و در بخش اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور کوهستانی می باشد و دارای...

شهر زیبای وین با عنوان عروس شهرهای اروپایی، پایتخت کشور اتریش بوده و با سبک معماری و فرهنگ خاصش به...

درباره شهر سالزبورگ اتریش: شهرسالزبورگ یکی از زیباترین شهرهای کشور اتریش است که دارای جاذبه‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر