درباره شهر وین چه میدانید؟ - سفری دیگر

درباره شهر وین چه میدانید؟

3 شهریور 1401

شهر وین نهمین شهر بزرگ در اروپا است. درباره شهر وین پایتخت اتریش اطلاعات جذابی وجود دارد، در این مقاله درباره شهر وین بیشتر می‌خوانیم.

درباره شهر وین پایتخت اتریش اطلاعات جذابی وجود دارد. وین نهمین شهر بزرگ در اروپا است و قبل از شروع قرن ۲۰ میلادی بزرگ‌ترین شهر اروپا بود که مردم آن به زبان آلمانی صحبت می‌کردند. قبل از جنگ جهانی اول جمعیت وین دو میلیون نفر بود. بعد از جنگ جهانی این شهر به چهار قسمت تقسیم شد و هر یک از قسمت‌ها تحت حکم‌فرمایی نیروهای انگلیس، آمریکا، فرانسه و نیروهای شوروی بودند. در سال ۱۹۵۵ اتریش اعلام بی‌طرفی کرد و از ناتو، پیمان آتلانتیک شمالی جدا شد.

یکی از دفاتر سازمان ملل متحد در شهر وین قرار دارد و سازمان انرژی اتمی، سازمان اوپک نیز در این شهر قرار دارند. وین به‌عنوان میراث فرهنگی جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر در کشور اتریش قرار دارد و رود دانوب به آن نزدیک می‌باشد. مساحت وین ۴۱۵ کیلومتر و جمعیت آن یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است. یک نکته جالب درباره شهر وین این است که ۷۰ هزار نفر ایرانی در این شهر زندگی می‌کنند.

با توجه به اینکه دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه وین، دانشگاه بودن، کولتور وین در این شهر قرار دارند، بسیاری از مهاجران خارجی که برای تحصیل در کشورهای اروپایی اقدام کرده‌اند در دانشگاه‌های وین تحصیل می‌کنند. دانشگاه فنی وین نیز جز بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فنی و مهندسی اروپا است.

دانشگاه خصوصی وبستر نیز در وین قرار دارد. با توجه به سطح بالای رفاه اجتماعی و امنیت در این کشور هرساله مهاجران بسیاری برای گرفتن اقامت اتریش به این کشور سفر می‌کنند. وین به‌عنوان پایتخت جهانی موسیقی شناخته شده است و بسیاری از موسیقیدانان معروف جهان دروین به دنیا آمده‌اند. پس‌ازاینکه اطلاعات کلی در رابطه با تاریخچه این شهر عنوان کردیم، نوبت به این می‌رسد تا در رابطه با شرایط زندگی در وین، هزینه‌های زندگی در وین و همچنین موقعیت جغرافیایی و آب‌وهوای وین کمی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

شرایط زندگی در وین

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپایی مرفه و شناخته شده است. شهر وین پایتخت این کشور است و جمعیتی حدود ۲ میلیون نفر دارد. شرایط زندگی در وین این پایتخت اروپایی بسیار ایدئال است. مردم این شهر در وضعیت رفاهی بسیار خوبی زندگی می‌کنند. شهروندان اتریشی معمولاً در این شهر زندگی می‌کنند. مردم کشور اتریش دارای فرهنگ غنی و پیشینه تاریخی هستند.

زبان مردم اتریش زبان آلمانی است، اما لهجه آن با مردم آلمان کمی تفاوت دارد. سطح بالای زندگی شهروندان وین پس از پایان جنگ جهانی و روند رونق اقتصادی این کشور به وجود آمده است. در حال حاضر کشور اتریش یکی از کشورهای ثروتمند اروپا است و شرایط مناسبی برای شروع شرکت‌های استارت آپی دارد.

صنعت توریسم یکی از عوامل تأثیرگذار بر پیشرفت اقتصادی وین است. وضعیت کار و درآمد مردم وین بسیار مناسب است. ممکن است پیدا کردن کار برای مهاجران خارجی در وین ساده نباشد، اما با توجه به این که نرخ بیکاری در این کشور ۵.۳ درصد است، می‌توان گفت که از نظر رفاه و شرایط زندگی مهاجران مشکلی نخواهند داشت. در حال حاضر در این کشور احتیاج به نیروی کار زیاد است. مشاغلی مانند مهندسی سیستم تهویه، تراشکاری، مهندس سازه، تکنیسین و مهندس برق، پرستار، روانپزشک، مهندس آی تی، پرستار کودک، مهندس طراحی، مهندس خدمات ساختمان و … وجود دارد. هزینه‌های زندگی در شهر وین نسبت به کشورهای اروپایی بالا است.

 به‌عنوان مثال متوسط هزینه زندگی و اجاره خانه در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالاتر است و یک فرد مجرد برای زندگی در وین ماهانه به ۸۹۵.۷۹ دلار نیاز دارد. البته این میزان بدون محاسبه کرایه خانه است.

هزینه زندگی در وین

هزینه زندگی در شهر وین به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالاتر است و می‌توان گفت که یک خانواده ۴ نفره برای زندگی ماهیانه بدون اجاره خانه به ۳۱۱۴.۱۳ دلار نیاز دارند هزینه. اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر وین ۲۲.۶۰۶.۰۰۰ دلار است.

هزینه زندگی در وین سفری دیگر

جمعیت وین

کشور اتریش ۸ و نیم میلیون نفر جمعیت دارد که دو میلیون نفر آن در شهر وین پایتخت این کشور زندگی می‌کنند. کشور اتریش چندان شلوغ نیست و جمعیت بالایی ندارد. به همین خاطر دارای وضعیت رفاهی بسیار مناسبی است. مردم این کشور بسیار قانونمند هستند و در شهرهایی مانند وین مهاجران غیر قانونی به هیچ وجه امکان زندگی کردن ندارند؛ اما تعداد ایرانیانی که در این شهر زندگی می‌کنند ۷۰ هزار نفر است.

جمعیت وین سفری دیگر

فرهنگ و آداب و رسوم وین

از نظر فرهنگ و آداب و رسوم مردم وین ذکر این نکته لازم است که مردم دارای فرهنگ بسیار غنی هستند. مردم این شهر بسیار اجتماعی و مهربان بوده و به هیچ وجه نژادپرست نیستند. سعی کنید به زبان آلمانی آشنایی داشته باشید تا حتی برای سلام و احوالپرسی هم که شده بتوانید از زبان آلمانی استفاده کنید و با مردم وین ارتباط برقرار کنید. مردم وین بسیار مهربان هستند.

 افرادی که به‌عنوان مهاجر وارد این کشور شده‌اند نیز خلق و خوی مردم اتریش را پیدا کرده‌اند. از فرهنگ و آداب و رسوم مردم وین می‌توان به این نکته اشاره کرد که به ظاهر و سر و وضع خودشان خیلی اهمیت می‌دهند. در قرار‌ها به هیچ وجه تاخیر ندارند و به برای وقت اهمیت بسیاری قائل هستند. اگر با خانمی قرار داشتید اول به خانم تعارف کنید و قبل از خانم ننشینید.

اقتصاد شهر وین

اقتصاد شهر وین تابع اقتصاد سوسیالیستی کشور اتریش می‌باشد. این کشور پس از جنگ جهانی دوم شرایط اقتصادی خوبی نداشته اما با گذشت چند سال به یکی از کشورهای ثروتمند و قدرتمند اروپا تبدیل شده است. شرایط اقتصادی وین برای سرمایه گذاری خارجی بسیار مناسب است و سرمایه گذاری در صنایع مختلف این کشور که در وین قرار دارند، قطعاً سودآور است. وضعیت کار و درآمد نیز در کشور اتریش مناسب است؛ اما پیدا کردن کار برای مهاجران کمی دشوارتر از اتباع اروپا است.

اقتصاد شهر وین سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب‌وهوای شهر وین

شهر وین دارای آب‌وهوای اقیانوسی است. تابستان‌های این شهر گرم و خشک و زمستان‌ها بسیار سرد است. بهترین زمان سفر به وین بهار و تابستان است. دمای هوا در در اواسط تابستان حدود ۲۵ درجه سانتی گراد است و در زمستان دمای هوا به -۱۷ درجه سانتی گراد نیز می‌رسد و همه چیز یخ می‌زند. بارش باران در این شهر بسیار زیاد است و بیشتر بارش‌ها در ماه دسامبر تا فوریه است.

موقعیت جغرافیایی و آب‌وهوای شهر وین سفری دیگر

حمل و نقل در شهر وین

سیستم حمل و نقل در شهر وین بسیار منظم و خوب است و به راحتی امکان استفاده از انواع وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو قطارهای سریع السیر، اتوبوس، اتوبوس برقی، اتوبوس شب و تاکسی و سایر وسایل دیگر می‌باشد. هزینه حمل و نقل در وین با توجه به بالا بودن قیمت سوخت به صرفه‌تر است چرا که می‌توانید با تهیه بلیط از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنیم.

حمل و نقل در شهر وین - سفری دیگر

سؤالات متداول درباره شهر وین

مزایای زندگی در وین چیست؟

از مزایای زندگی در وین امنیت اجتماعی، درآمد بالا، زندگی در یک کشور پیشرفته اروپایی و همچنین استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی مناسب می‌توان اشاره کرد. سیستم آموزشی پیشرفته اتریش نیز جز مزایای زندگی در وین هستند.

معایب زندگی در وین چیست؟

هزینه‌های زندگی بالا، هزینه خرید و اجاره مسکن بالا، یاد گرفتن زبان اتریشی برای تحصیل در این کشور جزء معایب زندگی در وین هستند.

هزینه زندگی در شهر وین چقدر است؟

هزینه زندگی در شهر وین بدون اجاره خانه برای یک فرد مجرد ۸۹۵.۷۹ دلار است.

آب‌وهوای وین چگونه است؟

آب‌وهوای وین آب‌وهوای اقیانوسی است. دمای هوا در تابستان ۲۵ درجه سانتیگراد است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آب‌ و هوای وین به دلیل قرار گرفتن این شهر در نزدیکی رود دانوب یک آب‌وهوای اقیانوسی است. تابستان‌ها در...

شهر زیبای وین با عنوان عروس شهرهای اروپایی، پایتخت کشور اتریش بوده و با سبک معماری و فرهنگ خاصش به...

کشور اتریش کوچکترین کشور اروپایی است و در بخش اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور کوهستانی می باشد و دارای...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر