با بهترین دیدنی های اتریش آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های اتریش آشنا شوید

25 تیر 1401

بهترین دیدنی های اتریش برای همه گردشگران چه آنهایی که در جستجوی کشف مناظر طبیعی و بکر هستند و چه آن دسته از افرادی که به تاریخ علاقه دارند، جالب و جذاب …

بهترین دیدنی های کشور اتریش برای همه گردشگران چه آنهایی که در جستجوی کشف مناظر طبیعی و بکر هستند و چه آن دسته از افرادی که به تاریخ علاقه دارند، جالب و جذاب است. این کشور اروپایی دارای تاریخ پرفراز و نشیبی است و جای ‌جای شهر های اتریش پوشیدن قصر ها، قلعه ها و آثار تاریخی است که سرشار از معماری های گوتیک، رمانسک و باروک هستند.

به همین خاطر همه گردشگران خارجی که علاقه مند به فرهنگ و تمدن اروپایی هستند اتریش را برای بازدید انتخاب می کنند.کشور اتریش در اروپای مرکزی واقع شده و در میان کشور های اروپایی از نظر سطح رفاه اجتماعی دارای رتبه بالایی است.

بسیاری از ایرانیان به قصد تحصیل و کار به این کشور مهاجرت می‌ کنند؛ اما از دست دادن دیدنی های اتریش در سفر به این کشور اشتباه بزرگی است و کمتر کسی پیدا می ‌شود که سفر به اتریش و دیدن جاذبه های دیدنی این کشور را از دست بدهد. کشور اتریش با آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، ایتالیا و سوئیس همسایه است.

جمهوری فدرال اتریش دارای ۹ ایالت می باشد که هر کدام از این ایالت ها و شهر ها دارای مناطق دیدنی بسیاری هستند و هر ساله پذیرای گردشگران خارجی از سراسر نقاط جهان می باشند. با توجه به اینکه فرهنگ و تمدن کشور اتریش از زمان امپراطوری روم نشأت می گیرد، بسیاری از جاذبه های گردشگری اتریش مربوط به آن زمان است.

زبان مردم اتریش آلمانی است؛ اما بسیاری از مردم اتریش قادر هستند به زبان انگلیسی هم صحبت کنند.۷۵ درصد مردم اتریش مسیحیان کاتولیک هستند و بسیاری از سازمان های بین المللی در این کشور قرار دارد. به همین خاطر همیشه مهاجران خارجی با اهداف مختلف به این کشور سفر می کنند.

داشتن اطلاعات کافی در رابطه با بهترین دیدنی های کشور اتریش می تواند به آن ها کمک کند تا به راحتی بتوانند از این مناطق دیدن کنند. به همین خاطر در ادامه ما به برخی از دیدنی های اتریش اشاره می کنیم.

دیدنی های اتریش

دیدنی های اتریش

شهر وین که پایتخت کشور اتریش است به عنوان بزرگ ترین شهر این کشور محسوب شده و یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران خارجی است.

این شهر دارای سازمان ها و موسسات مهم جهانی است؛ اما وجود سالن ‌های موسیقی اپرا و همچنین اماکن دیدنی و تاریخی باعث شده تا هر ساله گردشگران خارجی بسیاری برای دیدن این جاذبه ها به وین پایتخت اتریش سفر کنند. قصر هافبورگ و موزه هنر جز مکان های دیدنی شهر وین هستند. در ادامه به برخی از دیدنی های اتریش در شهر وین و سایر شهر های کشور اتریش می پردازیم.

دیدنی های اتریش

استات سوپر

استاتسوپر یکی از دیدنی های شهر وین است که به عنوان سالن اصلی اپرا و باله معروف است. علاوه بر اینکه این سالن یکی از بی نظیر ترین سالن های کنسرت در اروپا و جهان محسوب می شود، دارای آثار تاریخی و نقاشی ها و طراحی های بی نظیری نیز می باشد.

این سالن اپرا از سال ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۹ به مدت ۸ سال ساخته شده و در زمان خاندان سلطنتی هابسبورگ برای بازدید عموم مورد استفاده قرار گرفت. مردم این کشور به این سالن لاکپشت سنگین می گویند. بسیاری از تورهای گردشگری اتریش بازدید از این سالن اپرا، راه پله های زیبا و بی نظیر آن و همچنین نقاشی های معروف را در برنامه خودشان قرار می دهند.

استات سوپر

کلیسای جامع شهر وین

کلیسای جامع سنت استفان، یکی از شاهکار های معماری گوتیک در شهر وین است که با نام استفل یا استفان شناخته می شود. سقف با شکوه و بینظیر این کلیسا که با استفاده از کاشی کاری های زیبا پوشانده شده است، نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. نماد های عقاب اتریشی و همچنین درجه های نظامی هنگام ورود به کلیسا بسیار جذاب و چشمگیر است.

این کلیسا دارای مجسمه های جالبی از وزغ و سمندر است که با یکدیگر در حال مبارزه هستند و نماد نبرد بین و خیر می باشند. در محراب این کلیسا تصاویری از سنگسار کردن سنت استفان به چشم می خورد. محراب این کلیسا نیز دربردارنده مقبره رنسانسی قدیمی است که دارای یک سنگ قرمز رنگ است.

محله موزه ها در وین

یکی از دیدنی های اتریش محله موزه ها در وین است که شامل مجموعه های بی نظیری از چندین بار، رستوران، موزه و کافه است. این موزه ها در فضایی حدود ۹۰ هزار متر مربع در کنار یکدیگر قرار دارند و معروف ترین موزه های این منطقه موزه لئوپولد، موزه موموک و موزه کونستهال هستند.

محله موزه ها در وین

خزانه داری سلطنتی شهر وین

خزانه داری سلطنتی شهر وین که مملو از آثار معنوی و مادی بی‌نظیری است، یکی دیگر از دیدنی های اتریش است. مجموعه های بی نظیر جواهرات ارزشمندی در این خزانه داری به چشم می ‌خورد. آثار هنری و نقاشی های مربوط به دوره باروک نیز در این خزانه داری نگهداری می ‌شود. بسیاری از عتیقه ‌جات مذهبی مانند صلیب حقیقی، نیزه مقدس و … نیز در این گنجینه نگهداری می شوند. یک تکه از رومیزی شام آخر حضرت عیسی نیز به همراه یک خار که بخشی از تاج حضرت عیسی بوده در این خزانه داری در معرض دید عموم قرار گرفته است.

خزانه داری سلطنتی شهر وین

قصر بلودر در وین

قصر بلودر یکی از زیباترین و برترین نمونه های معماری باروک در اروپا و جهان است. سازنده این قصر یوهان لوکاس فون هیلدبرانت است. قصر بلودر دارای دو ساختمان اصلی است و نقاشی های بی نظیر و آثار هنری بسیاری در این قصر جای گرفته است.

قصر بلودر در وین

 هافبورگ در وین

هافبورگ در شهر وین به عنوان نماد میراث فرهنگی در کشور اتریش شناخته می شود و می توان گفت که یکی از قدیمی ترین دیدنی های اتریش که متعلق به قرن سیزدهم میلادی است در این قسمت قرار گرفته است. دروازه سوئیسی در سال 1553 ساخته شده و دارای یک حیاط بزرگ به همراه مجسمه یاد بود از امپراطور فرانتس دوم است. دفتر ریاست جمهوری کشور اتریش نیز در این کاخ قرار دارد. کاخ هافبورگ نیز دارای گنبد های بسیار زیبا و نمای سفید رنگی است که مربوط به قرن پانزدهم میلادی است. نقاشی ‌های دیواری از ماریا ترزا و ماری آنتوانت در این کاخ به چشم می خورد.

 هافبورگ در وین

موزه تاریخ و هنر وین (کونست هیستوریشز وینا)

موزه تاریخ و هنر شهر وین مملو از نقاشی‌ ها، مجسمه ‌ها و آثار هنرمندان اروپایی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این مجموعه یکی از دیدنی های اتریش است و آثار مربوط به دوران رنسانس و روم کلاسیک را در خود جای داده است.

موزه تاریخ و هنر وین (کونست هیستوریشز وینا)

آپارتمان های سلطنتی شهر وین

آپارتمان های سلطنتی شهر وین که درگذشته محل زندگی فرانتس جوزف اول بوده است به عنوان یکی از آثار تاریخی و دیدنی های اتریش از گردشگران پذیرایی می کند.

آپارتمان های سلطنتی شهر وین

کاخ شونبرون شهر وین

کاخ شونبرون یکی از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است. این کاخ دارای ۴۰ اتاق است و شامل آپارتمان های معروف به فرانتس جوزف و سیسی می باشد.

کاخ شونبرون شهر وین

 قلعه آمبراس

قلعه آمبراس مربوط به زمان رنسانس است و دارای سالن های معروفی مانند سالن اسپانیایی است که با استفاده از سقف های منبت کاری شده و چوبی طراحی شده اند. مجموعه رست کامر یکی از کلکسیون های ارزشمند این قلعه است. یک زره غول پیکر به طول ۶/۲ متر را این قلعه وجود دارد که مربوط به بارتلما بون است.

 قلعه آمبراس

کونستهاوس در شهر گراتس

از دیدنی های اتریش می توان به این فضای هنری بسیار زیبا در شهر گراتس اشاره کرد که مملو از هنر های معاصر می باشد و در ارتباط با زندگی اجتماعی و سیاسی و فرهنگی مردم این کشور است. این سازه عجیب و غریب که به آدم فضایی مهربان در کشور اتریش شهرت دارد، توجه بسیاری از گردشگران خارجی را به خود جلب می کند. البته محیط تاریخی اطراف آن و مدرن بودن این سازه هنری تضاد بسیاری دارد اما همین متضاد بودن باعث جذابیت آن شده است.

قلعه هلبورن در سالزبورگ

این قلعه در واقع توسط مارکوس سیتیکوس در قرن هفدهم ساخته شد و فضای داخلی آن دارای نقاشی ها و آثار معماری بی نظیری می باشد. ۲۰ مجسمه کوچک و سفالی در سالن این قلعه به نمایش گذاشته شده اند.

قلعه هلبورن در سالزبورگ

قلعه اورت در گموندن

قلعه اورت یکی از قلعه هایی است که در ویرانه ‌های قلعه رومی ساخته شده و مربوط به سال ۱۹۰۹ می باشد، اما در قرن هفدهم مورد بازسازی قرار گرفت.

قلعه اورت در گموندن

غار های یخی در ورفن

یکی از دیدنی های اتریش که جزء جاذبه های طبیعی این کشور می باشد، غار های یخی آیس پلاس است. کریستال های یخی بلند این غار ها بسیار منحصر به فرد هستند و توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کنند. معمولاً کریستال های یخی در این غار توسط شعله های منیزیم درخشش خاصی دارند و هنگام بازدید از این غار ها در فصل زمستان حتماً باید کفش و لباس مناسب داشته باشید.

غار های یخی در ورفن

دریاچه ورث

این دریاچه در فصل تابستان یکی از مناطق جذاب برای قایقرانی و تفریح گردشگران است. آبشار کریمل وآبشار گاشتاین نیز جزء جاذبه های طبیعی اتریش هستند. آبشار کریمل همیشه دارای یک قوس رنگین کمان بسیار زیبا است و آبشار گاشتاین ارتفاعی حدود ۳۴۱ متر دارد. کلیسای هوف کرکه در شهر اینسبروکو باسیلیکای ماریازل نیز از دیگر دیدنی های اتریش هستند دارای معماری بی نظیر تاریخی می باشند.

سخن پایانی

در آخر امیدوایم از این مطلب هماننده ما لذت برده باشید، اگر قصد سفر به کشور اتریش دارید حتما به این کشور سفر کنید و از جاذبه های دیدنی و فوق العاده آن دیدن فرمایید و نهایت لذت را ببرید.

سوالات متداول بهترین دیدنی های اتریش

کشور اتریش در کجا واقع شده است؟

کشور اتریش در اروپای مرکزی واقع شده و در میان کشور های اروپایی از نظر سطح رفاه اجتماعی دارای رتبه بالایی است.

زبان مردم اتریش چیست؟

زبان مردم اتریش آلمانی است؛ اما بسیاری از مردم اتریش قادر هستند به زبان انگلیسی هم صحبت کنند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر اینسبروک اتریش: اینسبروک شهری است در غرب کشور اتریش که در مرکز ایالت فدرال تیرول واقع شده، این...

درباره شهر سالزبورگ اتریش: شهرسالزبورگ یکی از زیباترین شهرهای کشور اتریش است که دارای جاذبه‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری و...

آب‌ و هوای وین به دلیل قرار گرفتن این شهر در نزدیکی رود دانوب یک آب‌وهوای اقیانوسی است. تابستان‌ها در...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر