هر آنچه که باید درباره شهر بوخوم آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر بوخوم آلمان بدانید

12 مهر 1401

درباره شهر بوخوم، این نکته را بدانید که یکی از شهرهای ارزان کشور آلمان محسوب می‌شود و به‌عنوان شهر دانشگاهی آلمان محسوب می‌شود.

درباره شهر بوخوم این نکته را بدانید که یکی از شهرهای ارزان کشور آلمان محسوب می‌شود و به‌عنوان شهر دانشگاهی آلمان محسوب می‌شود. درسدن یکی از ایالت‌های پرجمعیت و شانزدهمین شهر بزرگ در کشور آلمان است. دانشگاه رور بوخوم و موسسه‌های آموزش عالی که در این شهر قرار دارند، بوخوم را به یک شهر فرهنگی تبدیل کرده‌اند. افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در آلمان هستند، هرساله از دانشگاه‌های معروف این شهر پذیرش می‌گیرند.

از نظر اقتصادی نیز شهر‌بوخوم یک شهر ارزان محسوب می‌شود و جاذبه‌های گردشگری بسیاری مانند موزه معادن نیز در شهر‌بوخوم قرار دارند. تئاتر و سینما نیز از اهمیت ویژه‌ای در این شهر برخوردار است و بوخوم در قسمت شرقی ایالت نوردراین-وستفالن قرار گرفته است. مردم شهر‌بوخوم به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و به‌عنوان پایتخت فرهنگی قاره اروپا در کشور آلمان شناخته می‌شود.

درباره شهر بوخوم

تاریخچه شهر بوخوم

تاریخچه شهر دوم بعد از جنگ جهانی دوم و بمباران‌های هوایی شکل گرفته است. چرا که حدود ۳۸ درصد از شهر‌بوخوم در زمان بمباران‌ها در جنگ جهانی خسارت دید؛ اما وجود صنعت فولاد و معادن زغال سنگ در این شهر باعث شد تا به سرعت بازسازی شود. کارخانه خودروسازی اپل نیز در شهر‌بوخوم قرار دارد.

تاریخچه شهر بوخوم

شرایط زندگی در شهر بوخوم

کیفیت و شرایط زندگی در شهر بوخوم بسیار مطلوب است. این شهر از نظر فرهنگی یکی از شهرهای فعال در قاره اروپا است و مردمی که در شهر‌بوخوم زندگی می‌کنند قدرت خرید بالایی دارند و می‌توانند از خدمات بهداشتی منحصربه‌فردی استفاده کنند. هزینه‌های زندگی در شهر‌بوخوم متوسط و نسبتا پایین است. آلودگی هوا کم و مدت زمانی که در ترافیک بمانید بسیار کم است.

همان طور که گفتیم دانشگاه‌های معروف و مناطق گردشگری بسیاری در این شهر قرار دارند و کیفیت زندگی مردم در شهر‌بوخوم بسیار مناسب است. اگر بخواهیم نسبت به شهرهای بزرگ آلمان مقایسه کنیم، باید بگوییم که هزینه اجاره خانه در شهر‌بوخوم تقریباً نصف اجاره خانه در شهر‌های گران آلمان است و این شهر که قطب آموزشی اروپا محسوب می‌شود، هر سال پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان است.

شرایط زندگی در شهر بوخوم

هزینه زندگی در شهر بوخوم

هزینه زندگی در شهر بوخوم نسبت به سایر شهرهای آلمان ارزانتر است. اگر بخواهیم هزینه زندگی در شهر‌بوخوم برای یک ماه را محاسبه کنیم، باید هزینه‌های مربوط به مواد غذایی، حمل و نقل و مسکن، هزینه قبض اینترنت و سایر موارد را محاسبه کنیم؛ اما باید بگوییم که به طور کلی نسبت به سایر شهرهای بزرگ هزینه زندگی در شهر به هم خیلی کمتر است. به‌عنوان مثال هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۴۹۱.۲۵ یورو است و اگر بخواهید در خارج از شهر همین آپارتمان را اجاره کنید، با پرداخت ۳۸۰ یورو در ماه می‌توانید یک آپارتمان یک خوابه اجاره کنید.

هزینه اجاره کردن یک آپارتمان سه خوابه نیز در مرکز شهر حدود ۹۰۰ یورو است؛ اما اگر همین آپارتمان سه خوابه را در خارج از شهر اجاره کنید ۶۸۷.۵۰ یورو باید اجاره پرداخت کنید. هزینه زندگی در شهر‌بوخوم و هزینه قبض و اینترنت نیز با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است و معمولا افرادی که در شهر‌بوخوم زندگی می‌کنند باید هزینه‌های مربوط به قبض آب و برق و سیستم‌های گرمایشی حمل زباله را پرداخت کنند که به صورت ماهانه حدود ۲۱۴.۲۷ یورو است. البته این هزینه برای افرادی است که در آپارتمان کوچک زندگی می‌کنند.

هزینه زندگی در شهر بوخوم

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر بوخوم

شهر بوخوم حدود ۱۴۵.۴ کیلومتر مربع مساحت دارد. این شهر در بخش غربی کشور آلمان قرار گرفته و حدود ۱۹۶ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. در جنوب شهر‌بوخوم نواحی جنگلی و دریاچه کمنادر دیده می‌شود. این شهر در میان رودخانه‌های موجود در شمال بر رودخانه رور در جنوب قرار گرفته است. آب و هوای شهر‌بوخوم چهار فصل است و افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند می‌توانند تمام فصل‌های سال را مشاهده کنند. این شهر دارای آب و هوایی پایدار است و بهترین زمان سفر به بوخوم در فصل بهار و تابستان می‌باشد.

میانگین دمای هوای شهر‌بوخوم ۰ تا ۲۳ درجه سانتیگراد است. ممکن است در تابستان تا ۲۹ درجه سانتیگراد برسد و اگر در زمستان هوا سرد باشد، گاهی اوقات دما به – ۷ درجه سانتیگراد می‌رسد. میزان بارش‌ها و وزش باد در فصل‌های سرد زیاد است.

جمعیت شهر بوخوم

شهر بوخوم ششمین شهر پرجمعیت در نوردراین-وستفالن است. جمعیتی حدود ۳۶۵۵۸ نفر در شهر‌بوخوم زندگی می‌کنند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر بوخوم

فرهنگ و آداب و رسوم شهر بوخوم و مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند بسیار متنوع است. چرا که اغلب مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند از فرهنگ‌های مختلف به شهر‌بوخوم آمده‌اند؛ اما به دلیل سطح کیفی زندگی مناسب مردم این شهر در یک محیط فرهنگی و مناسب زندگی می‌کنند. اغلب مردم به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و پیرو دین مسیحیت هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر بوخوم

اقتصاد شهر بوخوم

اقتصاد شهر‌بوخوم با توجه به اینکه مراکز آموزشی بسیاری در این شهر قرار دارد، مناسب است. هزینه‌های زندگی هم در شهر بوقوم متوسط و رو به پایین محسوب می‌شود. بسیاری از افراد در این شهر فرهنگی در دانشگاه علوم کاربردی، موسسه‌های آموزش عالی، مدارس پیشرفته و دانشگاه‌ها مشغول به کار هستند. این شهر از گذشته تا کنون به صنایع معدن وابسته بوده اما امروزه این معدن‌ها به صورت موزه درآمده و استفاده چندانی ندارد.

اقتصاد شهر بوخوم

حمل و نقل عمومی بوخوم

حمل و نقل عمومی در شهر بوخوم نیز مانند سایر شهرهای آلمان بسیار پیشرفته است؛ اما اگر بخواهیم درباره هزینه‌های مربوط به حمل و نقل در شهر‌بوخوم حساب صحبت کنیم باید بگوییم که یکی از هزینه‌های مهم زندگی در شهر‌بوخوم مربوط به هزینه حمل و نقل است.

مسافرانی که بخواهند بلیط یک ماهه خریداری کنند، باید ۷۶ یورو پرداخت کنند؛ اما برای خرید بلیط یک طرفه ۲.۸۰ یورو مورد نیاز است. اگر مسافران بخواهند با استفاده از تاکسی در سطح شهر تردد داشته باشند، برای ورودی باید ۳.۳۳ و برای هر کیلومتر ۱.۷۰ یورو پرداخت کنند. هزینه بنزین در شهر بخون برای هر لیتر ۱.۳۲ یورو است.

حمل و نقل عمومی بوخوم

کلام پایانی

درباره شهر بوخوم هزینه‌های زندگی، شرایط و کیفیت زندگی و همچنین وضعیت آب و هوایی بوخوم صحبت کردیم. وجود دانشگاه معروفی مانند دانشگاه رور بوخوم باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در این شهر زندگی کنند. شهر بوخوم به‌عنوان یک شهر فرهنگی شناخته می‌شود و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی شهر اسن، دورتموند، ویتن و کاستروپ راوکسل قرار دارد.


سوالات متداول درباره شهر بوخوم

هزینه های زندگی در شهر بوخوم چگونه است؟

هزینه زندگی در شهر بوخوم نسبت به سایر شهرهای آلمان ارزانتر است. اگر بخواهیم هزینه زندگی در شهر بوخوم برای یک ماه را محاسبه کنیم، باید هزینه‌های مربوط به مواد غذایی، حمل و نقل و مسکن، هزینه قبض اینترنت و سایر موارد را محاسبه کنیم؛ اما باید بگوییم که به طور کلی نسبت به سایر شهرهای بزرگ هزینه زندگی در شهر به هم خیلی کمتر است.

آب و هوای شهر بوخوم در طول سال چگونه است؟

میانگین دمای هوای شهر بوخوم ۰ تا ۲۳ درجه سانتیگراد است. ممکن است در تابستان تا ۲۹ درجه سانتیگراد برسد و اگر در زمستان هوا سرد باشد، گاهی اوقات دما به ۷- درجه سانتیگراد می‌رسد. میزان بارش‌ها و وزش باد در فصل‌های سرد زیاد است.

جمعیت شهر بوخوم چقدر است؟

شهر بوخوم ششمین شهر پرجمعیت در نوردراین-وستفالن است. جمعیتی حدود ۳۶۵۵۸ نفر در شهر بوخوم زندگی می‌کنند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی های شهر فرانکفورت فرانکفورت از شهرهای بزرگ آلمان به شمار آمده و با توجه به جاذبه‌های فراوانی...

راهنمای کامل دیدنی های شهر بوخوم بوخوم که در قلب دره روهر واقع شده است، جواهر پنهان آلمان است که...

آلمان یکی از کشورهای چهار فصل قاره اروپا می‌باشد که در نزدیکی کوه‌های آلپ، دشت اروپای شمالی و دریای بالتیک...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر