با بهترین دیدنی های برلین آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های برلین آشنا شوید

5 شهریور 1401

برلین به عنوان پاینخت کشور آلمان، در حدود 9 برابر شهر پاریس وسعت دارد و جاذبه‌های زیادی دارد. در این مقاله با دیدنی های برلین آشنا می‌شویم.

 برلین به عنوان پاینخت کشور آلمان است که در حدود 9 برابر شهر پاریس وسعت دارد دارای جاذبه‌های زیادی است که گردشگران می‌توانند با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی تمام دیدنی های برلین را به نظاره نشسته و نهایت لذت را ببرند. در ادامه این مقاله با چند نمونه از دیدنی های برلین آشنا می‌شویم.

دیدنی‌ های برلین- سفری دیگر

آشنایی با دیدنی‌ ها‌ی برلین

سفر به نقاط دیدنی و شهرهای سایر کشورها همیشه هیجان‌انگیز بوده و یک تجربه خوشایند به حساب می‌ آید. سفر به سایر نقاط جهان باعث می‌‌شود که بتوان با آداب، رسوم، فرهنگ و طبیعت مناطق مختلف جهان آشنا شد. برلین یکی از بزرگترین شهرهای اروپا و پایتخت کشور آلمان است که گردشگران زیادی در طول سال از دیدنی های برلین و جاذبه‌‌های این شهر دیدن می‌کنند.

آشنایی با دیدنی های برلین- سفری دیگر

منطقه مربع شکل الکساندر

یکی از دیدنی های برلین که در بخش مرکزی این شهر واقع شده است منطقه‌ای به نام الکساندر است. این منطقه مربع شکل اولین نقطه‌ای است که گردشگران برای بازدید انتخاب می‌کنند. برج مخابراتی برلین که بلندترین سازه در کشور آلمان است، میدان الکساندر پلاتز و مرکز خرید Alexa در این منطقه واقع شده‌‌اند.

منطقه مربع شکل الکساندر- سفری دیگر

برج مخابراتی برلین (Fernsehturm)

این برج مخابراتی تلویزیونی که در میدان الکساندر واقع شده است یکی از دیدنی های برلین به حساب می‌ آید که در حدود 368 متر ارتفاع دارد. این برج که دارای 147 طبقه است بلندترین سازه آلمان و چهارمین سازه در اروپا از نظر ارتفاع به حساب می‌ آید. رستوران گردان ساخته شده در وسط این برج که در هر 30 دقیقه یک بار به صورت کامل می‌چرخد از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این برج مخابراتی است.

برج مخابراتی برلین (Fernsehturm)- سفری دیگر

مقر تاریخی شهرداری برلین

مقر تاریخی شهرداری برلین ، روتس راتوس (Rotes Rathaus) یکی دیگر از دیدنی های برلین که به تالار شهر سرخ شهرت دارد، با سبک معماری نئو رنسانس ساخته شده که مقر تاریخی شهرداری برلین است. با توجه به بکارگیری آجرهای سرخ رنگ در ساخت این بنا، نام تالار شهر سرح را به آن داده‌اند.

مقر تاریخی شهرداری برلین- سفری دیگر

بنای تاریخی دروازه براندنبورگ

براندنبورگ یکی از نمادهای مهم و معروف در اروپا به حساب می‌آید که در فهرست دیدنی های برلین قرار دارد. این بنا در قرن 18 میلادی به دستور فردریک ویلهلم دوم ساخته شده است که اولین سازه نئوکلاسیک برلین محسوب می‌شود. این سازه که 26 متر ارتفاع و 65.5 متر طول دارد بر پایه 6 ستون بنا شده است که در غرب شهر برلین و در تقاطع دو مورد از معروف‌ترین خیابان‌های این شهر قرار دارد.

بنای تاریخی دروازه براندنبورگ- سفری دیگر

جزیره موزه

یکی از شگفت انگیزترین دیدنی های برلین که در مرکز شهر قرار دارد و توسط رود اسپری احاطه شده است جزیره موزه نام دارد. این جزیره دارای 5 موزه مختلف به همراه کلیسای جامع برلین است. موزه پرگامون، موزه آلتس، موزه بود، موزه نویزه و موزه آلته ناسیونال گالری پنج موزه دیدنی و جذاب این جزیره هستند. جزیره موزه به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو ثبت شده است.

جزیره موزه- سفری دیگر

کلیسای جامع برلین

کلیسای جامع برلین از دیدنی های برلین و جزو بهترین جاذبه‌های گردشگری در این شهر است که در جزیره موزه قرار دارد. این کلیسای بزرگ و با شکوه از مراسمات مذهبی، دولتی و کنسرت‌ها میزبانی می‌کند. گنبد زیبای 75 متری ساختمان مرکزی کلیسا، معماری مجلل و باشکوه داخل کلیسا و آرامگاه حیاط کلیسا که 97 نفر از افراد برجسته تاریخ آلمان در آن آرمیده‌اند سه جلوه اصلی شهرت این کلیسا به شمار می‌ آیند.

کلیسای جامع برلین- سفری دیگر

کلیسای جامع فرانسوی

در قرن هجدهم میلادی فردریش یکم دستور ساخت یکی از دیدنی های برلین را صادر کرد. این بنا برای فرانسوی‌های موسوم به هوگونت که به شهر برلین پناهنده شده بودند بنا شده است. برج بلند 70 متری این کلیسای باشکوه که بر اوج آن یک گنبد سبزرنگ زیبا قرار دارد از جاذبه‌های دیدنی این بنا و دلیل اصلی شهرت آن به حساب می‌ آید.

کلیسای جامع فرانسوی- سفری دیگر

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم

غرب برلین میزبان یکی دیگر از دیدنی های برلین به نام بناهای باشکوه این شهر است که در قرن نوزدهم میلادی بنا شده است. این بنا که در طول زمان دچار تخریب شده است در فاصله سال‌های 1959 تا 1963 میلادی بازسازی شد.

مرمت کنندگان قسمتی از ساختمان را که بر اثر جنگ ویران شده بود عمدا بازسازی نکردند تا به عنوان یک جاذبه گردشگری و یادگاری از جنگ در معرض دید گردشگران قرار بگیرد. ساختمان جدید کلیسا بر اساس معماری مدرن و از شیشه و استیل ساخته شده که 21292 قطعه شیشه رنگی در ساخت دیوار آن به کار رفته است.

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم- سفری دیگر

یادبود دیوار برلین

آلمان بعد از جنگ جهانی دوم به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد و برلین به عنوان پایتخت و مرز این جدایی با دیواری به دو بخش برلین شرقی و غربی تقسیم شد. این دیوار که 155 کیلومتر طول داشت به عنوان نماد جنگ سرد به مدت 28 سال پابرجا بود. پس از فروریختن دیوار برلین و اتحاد دو آلمان در حدود 1.4 کیلومتر از بخش انتهایی دیوار به عنوان یادبود حفظ شده که امروزه به یکی از دیدنی‌ های برلین تبدیل شده است.

یادبود دیوار برلین- سفری دیگر

ساختمان رایشتاگ

در نزدیکی دروازه براندنبورگ ساختمان تاریخی واقع شده است که از دیدنی‌ های برلین به حساب می‌آید. ساختمان تاریخ رایشتاگ میزبان جلسات مجلس فدرال آلمان یا بوندستاگ است که به عنوان معروف‌ترین سازه و ساختمان سیاسی در آلمان شناخته می‌شود.

ساختمان رایشتاگ این ساختمان زیبا که یک گنبد شیشه‌ای جذاب دارد یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم در برلین است که گردشگران می‌توانند از طریق ثبت نام و تهیه بلیط از قیمت‌های مختلف این ساختمان بازدید کنند. حتی این امکان وجود دارد که گردشگران بتوانند از طریق یک تور جلسات علنی بوندستاگ را مشاهده و گوش کنند.

محله نیکولای

محله‌ای قدیمی که از خیابان‌های باریک و زیبا تشکیل شده است یکی از دیدنی‌ های برلین به حساب می‌آید که گردشگران با قدم زدن در کوچه‌ها و خیابان‌های آن می‌توانند سفر در زمان را تجربه کنند. درصد زیادی از ساختمان‌های این محله زیبا و دیدنی بر اساس اصول معماری باروک بنا شده‌اند.

این محله زیبا و قدیمی که در مجاورت رود اسپری قرار دارد میزبان کلیسای زیبای سنت نیکولاس است که از چندین موزه هنرهای قرون وسطایی میزبانی می‌کند. فروشگاه‌های عتیقه فروشی، سوغات فروشی و کارگاه‌های هنری، کافه‌ها و رستوران‌های زیبا و دنج از جاذبه‌های دیدنی محله نیکولای به حساب می‌آید.

باغ حیوانات بزرگ و ستون پیروزی

این مجموعه که به یک پارک عمومی تبدیل شده است یکی دیگر از دیدنی های برلین است که در ابتدا شکارگاه محافظت شده برای خاندان سلطنتی برلین بود. این پارک عمومی در حدود 210 هکتار مساحت دارد که به بازسازی آن به سبک تزئینی انگلیسی انجام شده است. درختان انبوه، چمنزارهای سبز و حاشیه‌‌های گلکاری شده از دیدنی‌های این پارک عمومی محسوب می‌شود. این پارک از چند اثر تاریخی مهم میزبانی می‌کند که ستون پیروزی مهم‌ترین اثر موجود در این پارک است. این ستون در سال 1873 میلادی به عنوان نماد یادبود پیروزی پروس در جنگ دانمارک و اتریش بنا شده است.

باغ حیوانات بزرگ و ستون پیروزی- سفری دیگر

جنگل گرین وود (گرون والد)

مرکز شهر برلین میزبان یک جنگل سرسبر با مساحت 3000 هکتار است که گرون والد نام دارد و جزئی دیگر از دیدنی های برلین محسوب می‌شود. این گردشگاه زیبا و سرسبز از انبوه درختان بلوط، راش، کاج، توس و صنوبر میزبانی می‌کند که از سه دریاچه کوچک و تپه مصنوعی 80 متری از جاذبه‌های دیدنی آن است. این جنگل سرسبز و دیدنی زیستگاه گوزن، خوک‌های وحشی و انواع پرندگان است.

جنگل گرین وود (گرون والد)- سفری دیگر

کاخ شارلوتنبورگ

این کاخ زیبا و با شکوه که در وسط یک باغ با صفا قرار دارد به دستور امپراتور وقت آلمان یعنی فردریش سوم به عنوان هدیه‌ای به همسرش سوفیا بنا نهاده شده است. کاخ شارلوتنبورگ با شکوه و زیبا یکی از دیدنی‌ های برلین است که به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری مورد بازدید گردشگران قرار می‌گبرد. این کاخ با شکوه از یک گنبد 50 متری بلند و چشم نواز برخوردار است که فضای داخلی کاملا سلطنتی و مجلل دارد.

چندین نسل از شاهان و ملکه‌های آلمان در این کاخ سکونت داشته‌اند و مهمانی‌های پر زرق و برق و سلطنتی در این کاخ با شکوه برگزار شده است. پارک شارلوتنبورگ در اطراف این کاخ قرار دارد که به سبک فرانسوی ساخته شده و میزبان مقبره خاندان سلطنتی آلمان است.

کاخ شارلوتنبورگ- سفری دیگر

باغ و موزه گیاه شناسی برلین

یکی از دیدنی‌ های برلین به نام باغ موزه برلین داهلم در یک زمین به مساحت 43 هکتار قرار دارد و از یک باغ گیاه شناسی، موزه و کتابخانه میزبانی می‌کند. باغ گیاه شناسی برلین دارای چند بخش است؛ باغ اختصاصی کشاورزی که از 22 هزار گونه درخت و درختچه متنوع میزبان می‌کند. دومین بخش یک منطقه روباز است که بر اساس جغرافیا دسته بندی شده و انواع گیاهان استوایی، دارویی و غیره در آن قرار دارد.

 بخش سوم از چند ساختمان و خانه شیشه‌ای تشکیل شده است که نمایشگاه کاکتوس یکی از این ساختمان‌ها را شامل می‌شود. دریاچه بزرگ شامل انواع گیاهان دریایی و موزه‌ای که از بیش از دو میلیون گیاه بالغ میزبانی می‌کند از دیگر بخش‌های این باغ موزه است.

باغ و موزه گیاه شناسی برلین- سفری دیگر

باغ جانورشناسی برلین

یکی از دیدنی‌ های برلین که جذابیت زیاد و منحصر به فردی دارد از قرن هجدهم میلادی در این شهر بنا شده است. باغ جانورشناسی برلین در طول دهه‌ها فعالیت خود به یکی از جاذبه‌های دیدنی و زیبای این شهر تبدیل شده است که شرایطی را فراهم می‌کند تا گردشگران بتوانند انواع گونه‌های جانوری را در یک مکان ایمن از نزدیک مشاهده کنند. در این باغ زیبا و جذاب بیش از 15 هزار جانور از 1600 گونه مختلف وجود دارد که گردشگران می‌توانند از نزدیک به تماشای آن‌ها بپردازند.

باغ جانورشناسی برلین  - سفری دیگر

سوالات متداول درباره دیدنی­‌ های شهر برلین

توضیح مختصر درباره دیدنی‌­های شهر برلین؟

برلین که در حدود 9 برابر شهر پاریس وسعت دارد و دارای جاذبه‌های زیادی است. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای اروپا و پایتخت کشور آلمان است که گردشگران زیادی در طول سال از دیدنی‌ها و جاذبه‌‌های این شهر دیدن می‌کنند.

مهمترین کلیساهای شهر برلین کدامند؟

 کلیسای جامع برلین، کلیسای جامع فرانسوی و کلیسای یادبود قیصر ویلهلم از بهترین کلیساهای برلین هستند.

بهترین باغ­‌های شهر برلین کدامند؟

باغ حیوانات بزرگ و ستون پیروزی، باغ و موزه گیاه شناسی برلین، باغ جانورشناسی برلین از بهترین باغ­‌های شهر برلین هستند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

زمانی که پای در یکی از پرترددترین و مدرن‌ترین فرودگاه‌های اروپا می‌گذارید، عمق نفس تجربه‌ای که در انتظارتان است در...

راهنمای کامل دیدنی های بن بن از شهرهای دیدنی و جذاب کشور آلمان بوده که در موازات رودخانه راین و...

هانوفر از شهرهای مهم آلمان است که مساحتی برابر با ۲۰۴ کیلومتر مربع دارد. جمعیت این شهر به بیش از...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر