آب و هوای آلمان چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای آلمان چگونه است؟

28 مرداد 1401

آلمان یکی از کشورهای چهار فصل قاره اروپا می‌باشد که در نزدیکی کوه‌های آلپ، دشت اروپای شمالی و دریای بالتیک واقع شده است. آب و هوای آلمان دارا تنوع است و …

آلمان یکی از کشورهای چهار فصل قاره اروپا می‌باشد که در نزدیکی کوه‌های آلپ، دشت اروپای شمالی و دریای بالتیک واقع شده است. آب و هوای آلمان دارا تنوع است و اگر بخواهیم برای این کشور یک شرایط آب و هوایی کلی بیان کنیم، باید گفت که آلمان دارای آب و هوایی معتدل است و دلیل چنین آب و هوایی وجود دریای اطلس شمالی می‌باشد. آب و هوای آلمان به گونه‌ای است که در فصل‌های مختلف گردشگران زیادی به این کشور سفر می‌کنند.

هر فصلی در آلمان جشن‌های خاص خود را دارد. برای مثال شما در فصل زمستان می‌توانید شاهد تعطیلات کریسمس، مسابقات ورزشی مانند اسکی روی برف باشید. همچنین باید گفت در این کشور بازارهای فصلی زیادی وجود دارد که می‌توانند توجه هر ببینده‌ای را جلب کند. برای آشنایی با آب و هوای آلمان ما این مقاله را به معرفی آب و هوای این کشور اختصاص داده‌ایم.

آب و هوای آلمان در فصل بهار

با بارش اولین باران‌ها در کشور آلمان خورشید پدیدار شده و هوا به شدت خنک می‌شود. با شروع فصل بهار در شهر برلین می‌توانید از زیبایی‌هایی که شکوفه‌های گیلاس به نمایش می‌گذارند لذت ببرید. در این فصل فستیوال‌های مختلفی برگزار می‌شود که اکثر آن‌ها در اواسط ماه مارس شروع خواهند شد. از معروف‌ترین فستیوال‌های کشور آلمان می‌توان به فستیوال اشتوتگارت اشاره کرد.

جالب است بدانید هر کدام از شهرهای آلمان فستیوال‌های مخصوص خود را دارد. در فصل بهار نمی‌توان به آب و هوای آلمان اعتماد کرد و مردم این کشور ممکن است تا اوایل ماه آپریل شاهد بارش برف باشند. در واقع می‌توان گفت در ماه آپریل آب و هوای آلمان ناشناخته است و معمولا بارش‌های رگباری که می‌تواند موجب تگرگ شود در آن رخ می‌دهد.

آب و هوای آلمان در فصل تابستان

افرادی که در آلمان زندگی می‌کنند عاشق فصل تابستان هستند؛ زیرا در این فصل تفریحات فراوان و نوشیدنی‌های متنوعی وجود دارد. در این فصل فستیوال‌های متنوع فشن و رقص برگزار می‌شود. آب و هوای آلمان در فصل تابستان روزهای آفتابی طولای دارد که دمای آن بین 65 تا 75 درجه فارنهایت است. در این فصل گرم‌ترین نقطه آلمان، جنوب آن می‌باشد.

در ماه ژوئن میانگین کمترین دما 51 درجه فارنهایت و میانگین بیشترین دما 72 درجه فارنهایت است. در جولای نیز میانگین کمترین دما 54 درجه فارنهایت و بشترین دما 76 درجه فارنهایت می‌باشد.

آب و هوای آلمان در فصل پاییز

آب و هوای آلمان در فصل پاییز در ماه‌های سپتامبر و اکتبر بسیار خنک و متعادل می‌باشد و شاخ و برگ‌های رنگارنگ در سطح شهر زیبایی چشم نوازی را به تصویر می‌کشد. میانگین آب و هوای آلمان در فصل پاییز به این صورت است: در ماه اکتبر میانگین کمترین دما به 40 درجه فارنهایت و میانگین بیشترین دما به 58 درجه فارنهایت می‌رسد.

آب و هوای آلمان در فصل زمستان

در فصل زمستان و در ماه‌های ژانویه و فوریه اثر مردم این کشور به شهر برلین می‌روند تا بتوانند از فستیوال‌هایی که در این شهر برگزار می‌شود شرکت کرده و لذت ببرند. میانگین دمای هوای آلمان در ماه‌های ژانویه، فوریه و دسامبر به صورت زیر می‌باشد.
در ماه دسامبر میانگین کمترین دما 27 درجه فارنهایت و بیشترین دما 41 درجه فرانهایت بوده و در ماه فوریه میانگین کمترین دما 25 درجه فارنهایت و بیشترین دما 41 درجه فارنهایت است. در ماه ژانویه نیز میانگین کمترین دمای هوای در آلمان به 23 درجه فارنهایت و بیشترین دما به 40 درجه فارنهایت می‌رسد.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که افراد در فصل زمستان به آلمان سفر می‌کنند این است که در این کشور در فصل زمستان تورهای گردشگری و مسافرتی قیمت پایین‌تری دارند. بنابراین اگر قصد دارید در سفر خود در هزینه‌ها صرفه جویی کنید، بهترین زمان برای سفر به این کشور فصل زمستان است. همچنین علاوه بر قیمت‌های پایین‌تر این کشور در فصل زمستان، تعدا گردشگران کمتر است و در شرایط خلوت‌تری می‌توانید از این کشور بازدید کنید.

با سفر به آلمان در فصل زمستان می‌توانید جشن‌های کریسمس را ببینید و از دیدن مسابقات اسکی روی برف معروف این کشور و تخفیف‌های فوق العاده بازارها و فروشگاه‌های این کشور لذت ببرید. آب و هوای آلمان در فصل زمستان به گونه‌ای است که می‌توانید شاهد خیابان‌های پوشیده از برف و جشن‌های کریسمس جذاب باشید و دیدن درخت‌های کریسمس و آمادگی مردم برای شروع سال جدید می‌تواند تجربه جذابی برای شما باشد.
البته باید گفت که آلمان زمستان‌های نسبتا سردی دارد و در این فصل ممکن است دمای هوا به صفر درجه نیز برسد پس برای سفر به این کشور باید لباس‌های گرم همراه داشته باشید.

شاید فکر کنید که چون در آلمان هوا سرد است همیشه شاهد بارش برف در این کشور هستید. اما باید بدانید که آب و هوای آلمان قابل پیش‌بینی نیست و گاهی ممکن است در یک روز عادی که انتظار بارش را ندارید، بارش شدید باران رخ بدهد. بنابراین برای سفر به این کشور در فصل زمستان باید تجهیزات مناسب را همراه داشته باشید.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به آلمان

نکته‌ای که باید قبل از سفر به آلمان به یاد داشته باشید این است که در در فصل بهار مانند سایر فصل‌های این کشور نمی‌توان به آب و هوای آن اعتماد کرد. گاهی ممکن است در فصل بهار و تا ماه آوریل بادهای برفی شاهد بادهای برفی باشید و یا در این ماه در مدت یک ساعت هوا از آفتابی بودن به بارانی تبدیل شود. بنابراین همان طور که گفته شد لباس‌های مختلف مخصوص فصل‌ها را همراه داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید. رستوران‌های این کشور در فصل بهار امادگی چنین شرایطی دارند و معمولا در فضای باز نیز از وسایل گرمایشی استفاده می‌کنند.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به آلمان

جمع بندی

کشور آلمان یکی از کشورهای چهار فصل است و شما در هر شهری می‌توانید شاهد آب و هوای مختلفی باشید. این ویژگی‌ها موجب شده تا آلمان به یکی از مقاصد گردشگری تبدیل شود. البته آب و هوای آلمان در هر منطقه‌ای غیر قابل پیش‌بینی است.

سوالات متداول آب و هوای آلمان

کشور آلمان در کجا قرار دارد؟

آلمان یکی از کشورهای چهار فصل قاره اروپا می‌باشد که در نزدیکی کوه‌های آلپ، دشت اروپای شمالی و دریای بالتیک واقع شده است.

آب و هوای آلمان به طور کلی چگونه است؟

آب و هوای آلمان دارا تنوع است و اگر بخواهیم برای این کشور یک شرایط آب و هوایی کلی بیان کنیم، باید گفت که آلمان دارای آب و هوایی معتدل است و دلیل چنین آب و هوایی وجود دریای اطلس شمالی می‌باشد.

بهترین فصل برای سفر به کشور آلمان، کدام فصل است؟

بهترین فصل برای سفر، فصل تابستان است زیرا در این فصل تفریحات فراوان و نوشیدنی‌های متنوعی وجود دارد. در این فصل فستیوال‌های متنوع فشن و رقص برگزار می‌شود. آب و هوای آلمان در فصل تابستان روزهای آفتابی طولای دارد که دمای آن بین 65 تا 75 درجه فارنهایت است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر لایپزیگ: قطعا تا به امروز بارها لقب "پاریس کوچولو" را شنیده‌اید که به انواع شهرهایی که از نظر...

در دل شهر کلن ، کنار میراث عظیم کلیسای جامع کلن که گردن کلفتانه به آسمان خراشیده، جایی ویژه و...

وقتی نام دانشگاه لایپزیگ به میان می‌آید، ذهن‌ ناخودآگاه به سمت فضایی علمی و عمیق می‌رود، جایی که بر تارک...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر