با دیدنی های شهر بیله فلد آلمان بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر بیله فلد آلمان بیشتر آشنا شویم

21 مهر 1402

دیدنی های شهر بیله فلد، قلعه اسپارنبورگ نقطه عطف دیدنی های شهر بیله فلد است که بین سال‌های 1240 تا 1250 میلادی توسط کنت لودویگ فون راونسبرگ بنا گردید.

راهنمای کامل دیدنی های شهر بیله فلد آلمان

بیله فلد (Bielefeld ) شهری در منطقه اوستوستفالن – لیپ در شمال شرقی نوردراین – وستفالن، آلمان است. این شهر دارای جمعیت 341،755 بوده و پرجمعیت‌ترین شهر در منطقه اداری ( Regierungsbezirk ) دتمولد و هجدهمین شهر بزرگ آلمان به شمار می‌رود.

مرکز تاریخی شهر در شمال خط تپه‌‌های جنگل توتوبورگ واقع شده است؛ اما بیله ‌فلد مدرن دارای بخش‌‌هایی در طرف مقابل و روی تپه‌‌ها می‌باشد. این شهر در مسیر هرمانسوگ واقع شده است که به صورت یک مسیر پیاده روی به طول 156 کیلومتر در طول جنگل توتوبورگ ادامه دارد.

محل سکونت تعداد زیادی از شرکت‌های بین‌المللی فعال مثل دکتر اوتکر، گیلدمایستر و شوکو در شهر بیلد فلد قرار دارد. این شهر دارای یک دانشگاه و چندین کالج فنی ( Fachhochschulen ) است. دیدنی های شهر بیله فلد آلمان بسیار بی‌نظیر و جالب هستند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

با دیدنی های شهر بیله فلد آلمان بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

تاریخچه شهر بیله فلد آلمان

هر بیله ‌فلد در سال 1214 توسط کنت هرمان چهارم راونسبرگ برای محافظت از گذرگاهی که از جنگل توتوبورگ عبور می‌کرد، تأسیس شد. این شهر به ‌عنوان عضوی جزئی از اتحادیه هانسی، «شهر کتانی » بود که در قرن نوزدهم به ‌خاطر زمین ‌های سفید شهرت داشت. شهر Bielefeld زمانی که در سال 1807 ایجاد شد بخشی از پادشاهی وستفالن به شمار می‌رفت و در سال 1815 پس از شکست فرانسه و کنگره وین به پادشاهی پروس پیوست.

پس از افتتاح راه‌آهن کلن – میندن در سال 1849 در بیله فلد، برادران بوزی اولین کارخانه بزرگ ریسندگی مکانیزه را در سال 1851 ساختند. شرکت Dürkoppwerke AG به عنوان یک شرکت تعمیر چرخ خیاطی بیله فلد در سال 1867 تاسیس شد که در سال 1892 تعداد 1665 نفر در آن مشغول به کار شدند. این شرکت با دیگر شرکت‌های بیله فلد ادغام گردید و در سال 1990 Dürkopp Adler AG تشکیل شد.

بین سال‌‌های 1904 و 1930، بیله ‌فلد رشد و توسعه زیادی کرد و یک ایستگاه راه‌آهن بازسازی‌شده، یک تئاتر شهرداری، و در نهایت سالن کنسرت رودولف – اوتکر – هال که به‌خاطر آکوستیک عالی‌اش معروف بود، در این شهر افتتاح شدند.

همچنین بین سال‌های 1898 تا 1927 ماشین دور کوپ تولید شد و پس از چاپ پول اضطراری که به آلمانی، Notgeld گفته می‌شد در سال 1923 و هم زمان با تورم در جمهوری وایمار، بیله فلد یکی از چندین شهرهایی بود که اسکناس‌های بسیار جذاب و با طرح‌های ابریشم، کتان و مخمل چاپ می‌کرد.

قطعات اسکناس توسط Bielefeld Stadtsparkasse (بانک پس‌انداز شهر) صادر شد و در اوایل دهه 1920 به سراسر جهان ارسال گردید. این قطعات اسکناس به اصطلاح Stoffgeld شهرت داشتند و به معنی پولی که از پارچه ساخته است.

کنیسه شهر بیله فلد آلمان در سال 1938 در جریان قتل عام کریستال ناخت که علیه جمعیت یهودی صورت گرفت به آتش کشیده شد. در سال 1944، Boeing B-17 Flying Fortresses USAAF کارخانه گاز در بیله فلد را در 20 سپتامبر و محوطه مارشالینگ را در 30 سپتامبر بمباران کرد. دوباره شهر بیله فلد در 7 اکتبر توسط RAF بمباران شد و در 17 ژانویه 1945، B-17‌ها حیاط مارشالینگ پادربورن و مسیر راه آهن در حومه شیلدشه را بمباران کردند. در آوریل 1945 نیروهای آمریکایی به شهر بیله فلد آلمان وارد شدند.

به دلیل وجود تعدادی پادگان ساخته شده در طول دهه 1930 و قرار گرفتن آن در کنار اتوبان اصلی شرقی – غربی در شمال آلمان، پس از جنگ جهانی دوم، شهر بیله فلد به قرارگاه فرماندهی ارتش بریتانیا در راین تبدیل گردید و منطقه Rheindahlen نزدیک مرز هلند مقر اداری و استراتژیک قرار گرفت.

تا دهه 1980، بریتانیایی‌‌ها در پادگان ‌هایی که مقر سپاه اول بریتانیا و یگان ‌های پشتیبانی و همچنین مدارس، مغازه ‌های NAAFI، آشیانه ‌های افسران و گروهبان‌‌ها بودند، حضور داشتند. حضور بریتانیا پس از اتحاد مجدد آلمان به شدت کاهش یافت؛ ولی بیشتر زیرساخت‌ها و دیدنی های شهر بیله فلد در طی جنگ از بین رفتند. اولین روستاها در سال 1973 در قسمت جنوبی جنگل توتوبورگ ساخته شدند.

تقسیمات فرعی شهر بیله فلد

شهر بیله فلد به 10 ناحیه شامل مرکز شهر (Bielefeld-Mitte)، Brackwede، دورنبرگ، گادرباوم، هیپن، جولنبک، شیلدشه، سنستات، سنس و استیگرست تقسیم شده است.

دیدنی های شهر بیله فلد

در شهر بیله فلد آلمان دیدنی‌های زیادی شامل کلیساها، قلعه‌ها و موزه‌های هنر وجود دارد.

قلعه اسپارنبورگ یکی از دیدنی های شهر بیله فلد

قلعه اسپارنبورگ نقطه عطف دیدنی های شهر بیله فلد است که بین سال‌های 1240 تا 1250 میلادی توسط کنت لودویگ فون راونسبرگ بنا گردید. این قلعه دارای برجی با ارتفاع 37 متر (121 فوت) و دخمه‌هایی است که بازدید از آن‌ها برای عموم آزاد می‌باشد.

قلعه اسپارنبورگ یکی از دیدنی های شهر بیله فلد | سفری دیگر

تالار شهر قدیمی یکی از دیدنی های شهر بیله فلد

تالار شهر قدیمی (Altes Rathaus) که یکی از دیدنی های شهر بیله فلد محسوب می‌شود، در سال 1904 ساخته شد و در نمای آن عناصر سبک‌های مختلف معماری مثل گوتیک و رنسانس به کار رفته است. اگرچه این تالار شهر قدیمی هنوز محل کار شهردار است؛ ولی بیشتر مدیریت شهر در تالار شهر جدید مجاور ( Neues Rathaus ) مستقر می‌باشد.

تالار شهر قدیمی یکی از دیدنی های شهر بیله فلد | سفری دیگر

تئاتر شهر یکی از دیدنی های شهر بیله فلد

تئاتر شهر ( Stadttheater ) بخشی از همان مجموعه معماری تالار شهر قدیمی است که در سال 1904 ساخته شد. تئاتر شهر نمای قابل توجهی دارد و بزرگترین تئاتر بیله فلد و خانه اپرای بیله فلد محسوب می‌شود.

تئاتر شهر یکی از دیدنی های شهر بیله فلد | سفری دیگر

تئاتر آلتن مارکت بیله فلد

تئاتر دیگری به نام (Theater am Alten Markt) در ساختمان سابق تالار شهر در میدان بازار قدیم (Alter Markt) قرار دارد. همچنین در کنار این تئاتر ردیفی از خانه ‌های شهری مرمت شده در قرن 16 و 17 با نماهای متعلق به اواخر گوتیک و سبک رنسانس وزر وجود دارد.

تئاتر آلتن مارکت بیله فلد | سفری دیگر

کلیسای آلتن مارکت یکی از دیدنی های شهر بیله فلد

قدیمی‌ترین کلیسای شهر، آلتن مارکت است که دارای معماری گوتیک و ارتفاع 81.5 متر (267 فوت) می‌باشد. این کلیسا در سال 1236 توسط اسقف پادربورن تأسیس شد و در آغاز قرن 14 گسترش یافت. کلیسای آلتن مارکت طی جنگ جهانی دوم تخریب شد و دوباره بازسازی گردید از این کلیسا سه بار در روز صدای کاریلون شنیده می‌شود. ارزشمندترین گنجینه این کلیسا محراب حکاکی شده از آنتورپ بوده که با 250 مجسمه تزئین شده است. موزه کوچکی که در داخل آن قرار دارد، تاریخ کلیسا را تا جنگ جهانی دوم نشان می‌دهد.

کلیسای آلتن مارکت یکی از دیدنی های شهر بیله فلد | سفری دیگر

کلیسای Neustädter Marienkirche از دیدنی های شهر بیله فلد و بزرگترین کلیسای این شهر به شمار می‌رود. یک کلیسای تالار گوتیک که قدمت آن به سال 1293 باز می‌گردد و در سال 1512 تکمیل شد. ارتفاع آن 78 متر (256 فوت) و طول آن 52 متر (171 فوت) است. از نظر تاریخی، این بنا گرانبهاترین دارایی شهر بیله فلد آلمان محسوب می‌شود. ساخت این کلیسا نقطه آغاز اصلاحات پروتستان در سال 1553 در بیله فلد بود. در داخل این کلیسا یک محراب بال با ارزش با 13 تصویر، معروف به Marienaltar نگهداری می‌شود. مناره‌های باروک کلیسا در جنگ جهانی دوم از بین رفتند و بعداً با دو برج ساعت با شکل غیرعادی “گوتیک” جایگزین شدند.

محراب کلیسای Bielefeld Neustädter Marienkirche از حدود 1400 یکی از برجسته‌ترین شاهکارهای هنری قرون وسطی آلمان و دیدنی های شهر بیله فلد است. دو تا از محراب ‌ها به نام ‌های The Flagellation و The Crucifixion اکنون در مجموعه موزه هنر متروپولیتن نیویورک قرار دارند.

کلیسای آلتن مارکت یکی از دیدنی های شهر بیله فلد | سفری دیگر

مناظر فرهنگی مهم شهر بیله فلد

دیگر مناظر فرهنگی مهم شهر بیله فلد آلمان عبارتند از موزه هنر (Kunsthalle)، سالن کنسرت رودولف-اوتکر-هال و باغ گیاه شناسی شهرداری شهر (Botanischer Garten Bielefeld). همچنین شهر بیله ‌فلد خانه گروه معروف Bielefelder Kinderchor است که در سال 1932 توسط فردریش اوبرشلپ به ‌عنوان اولین گروه کر کودکان در آلمان تأسیس شد. این شهر به خاطر ضبط‌ها و کنسرت‌های سرودهای سنتی کریسمس آلمانی معروف شد که هر فصل چندین بار رودولف اوتکر هال را پر می‌کرد.

شرایط آب و هوایی بیله فلد

شهر بیله فلد آلمان دارای آب و هوای اقیانوسی بوده و میانگین دمای بالا سالانه 14 درجه سانتیگراد (57 درجه فارنهایت)، دمای پایین سالانه 6 درجه سانتیگراد (43 درجه فارنهایت) و بارندگی سالانه 483 میلی متر (19.02 اینچ) است.

صنعت و آموزش شهر بیله فلد آلمان

پول اضطراری کتانی بیله فلد آلمان توسط Stadt-Sparkasse در 8 نوامبر 1923 صادر شد. بیله‌ فلد یک شهر تولیدکننده کتان بود و در اوایل دهه 1920 بانک پس‌انداز شهر (Stadtsparkasse) پول‌هایی از کتان، ابریشم و مخمل منتشر می‌کرد.

علاوه بر تولید لوازم خانگی و صنایع سنگین مختلف، شرکت‌های بیله فلد شامل دکتر اوتکر (تولید مواد غذایی)، گروه مولر (محصولات چرمی و پلاستیک)، Seidensticker (پوشاک و منسوجات) و موسسه Bethel با 17000 کارمند در این شهر وجود دارند.

دانشگاه بیله‌فلد در سال 1969 تأسیس شد که از اولین اساتید آن نیکلاس لوما، جامعه‌شناس معاصر آلمانی بود. سایر مؤسسات آموزش عالی عبارتند از بیتل حوزه علمیه الهیات ( Kirchliche Hochschule Bethel ) و دانشگاه علوم کاربردی بیله فلد که 21 دوره در 8 بخش مختلف ارائه می‌دهد.

صنعت و آموزش شهر بیله فلد آلمان | سفری دیگر

جمع بندی

بیله فلد یکی از شهرهای محبوب برای گردشگری و تفریح در کشور آلمان است که در آن دیدنی‌های بسیار جذابی وجود دارد.


سوالات متداول دیدنی های شهر بیله فلد

به علاقه‌مندان تئاتر بازدید از کدام یک از دیدنی های شهر بیله فلد را پیشنهاد می‌دهید؟

تئاتر شهر ( Stadttheater ) بخشی از همان مجموعه معماری تالار شهر قدیمی است که در سال 1904 ساخته شد. تئاتر شهر نمای قابل توجهی دارد و بزرگترین تئاتر بیله فلد و خانه اپرای بیله فلد محسوب می‌شود.

یکی از دیدنی های بیله فلد که عنوان گرانبهاترین دارایی این شهر را دارد، کجاست؟

کلیسای Neustädter Marienkirche از دیدنی های شهر بیله فلد و بزرگترین کلیسای این شهر به شمار می‌رود. یک کلیسای تالار گوتیک که قدمت آن به سال 1293 باز می‌گردد و در سال 1512 تکمیل شد. ارتفاع آن 78 متر (256 فوت) و طول آن 52 متر (171 فوت) است. از نظر تاریخی، این بنا گرانبهاترین دارایی شهر بیله فلد آلمان محسوب می‌شود.

یکی از دیدنی های محبوب شهر بیله فلد چیست؟

قلعه اسپارنبورگ نقطه عطف دیدنی های شهر بیله فلد است که بین سال‌های 1240 تا 1250 میلادی توسط کنت لودویگ فون راونسبرگ بنا گردید. این قلعه دارای برجی با ارتفاع 37 متر (121 فوت) و دخمه‌هایی است که بازدید از آن‌ها برای عموم آزاد می‌باشد.

دیگر دیدنی های شهر بیله فلد که از آنها به عنوان مهم‌ترین مناظر فرهنگی بیله فلد هم یاد می‌شود، چیست؟

دیگر دیدنی های شهر بیله فلد که از آنها به عنوان مهم ترین مناظر فرهنگی بیله فلد هم یاد می‌شود، عبارتند از موزه هنر (Kunsthalle)، سالن کنسرت رودولف-اوتکر-هال و باغ گیاه شناسی شهرداری شهر (Botanischer Garten Bielefeld).

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نورنبرگ یا نورمبرگ شهری با ۱۸۶ کیلومترمربع مساحت در ایالت بایرن آلمان واقع شده است. به دلیل وجود دو دانشگاه...

درباره شهر فرانکفورت:‌ فرانکفورت ((frankfurt پنجمین شهر بزرگ کشور آلمان و از شهرهای ایالت هسن است که در جنوب شرقی...

درباره شهر مونیخ: سومین شهر بزرگ کشور آلمان شهر مونیخ (Munich) است که بیش از 1.5 میلیون نفر جمعیت دارد....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر