هر آنچه که باید درباره شهر فرانکفورت آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر فرانکفورت آلمان بدانید

10 مهر 1401

درباره شهر فرانکفورت، فرانکفورت ((frankfurt پنجمین شهر بزرگ کشور آلمان و از شهرهای ایالت هسن است که در جنوب شرقی کوه تاونوس قرار دارد.

درباره شهر فرانکفورت:‌ فرانکفورت ((frankfurt پنجمین شهر بزرگ کشور آلمان و از شهرهای ایالت هسن است که در جنوب شرقی کوه تاونوس قرار دارد. این شهر از اقتصاد پر رونقی برخوردار بوده و موقعیت‌های شغلی فراوانی در آن وجود دارد؛ به همین دلیل یک شهر مهاجرپذیر محسوب می‌شود. در فرانکفورت ساختمان‌های بلند، نمایشگاه‌ها، بانک‌های زیاد و بورس اوراق بهادار وجود دارد که سبب مدرنیته دیده شدن این شهر شده‌اند. با این مقاله همراه باشید تا بیشتر با شهر فرانکفورت آلمان آشنا شوید.

درباره شهر فرانکفورت | سفری دیگر

شرایط آب و هوایی فرانکفورت

در شهر فرانکفورت چهار فصل سال با آب و هوایی کاملا متغیر وجود داشته و اغلب هوا در بیشتر شبانه روز تمام سال حالت نیمه ابری دارد. در طول سال دمای هوا بین منفی یک تا 25 درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت دما به پایین‌تر از منفی 8 درجه یا بالاتر از 31 درجه می‌رسد. در این شهر میانگین دمای روزانه در ماه ژانویه 1.5 درجه سانتیگراد و 20 درجه سانتیگراد در ماه جولای می‌باشد. طبق برآوردهای آب و هوایی و نظرسنجی توریست‌ها بهترین زمان سفر به فرانکفورت اواسط ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

شرایط آب و هوایی فرانکفورت | سفری دیگر

موقعیت اقتصاد فرانکفورت

رونق اقتصادی موجود در فرانکفورت متاثر از قدرت اقتصادی حاکم بر آلمان است؛ این شهر یکی از برجسته‌ترین اقتصادی‌های جهان را دارد. وجود تعداد زیادی کسب و کار متنوع و فعال در زمینه صنعت، لجستیک، فناوری اطلاعات و مخابرات، بخش‌های مالی و بیمه و صنعت خلاق باعث ایجاد پتانسیل توسعه زیادی در فرانکفورت شده است. موقعیت اقتصادی قدرتمند این شهر سبب برخورداری از ثبات و اعتماد بیشتر در مواقع بحرانی گردیده است.

موقعیت اقتصاد فرانکفورت | سفری دیگر

وضعیت تحصیل در فرانکفورت آلمان

دانشگاه‌های شهر فرانکفورت دارای شاخص‌های جهانی هستند و از این لحاظ جزو دانشگاه‌های برتر برای ادامه تحصیل دانشجویان بین الملل محسوب می‌شوند. این دانشگاه در زمینه‌های مختلف تربیت و آموزش متخصصان فناوری اطلاعات و اقتصاددانان و فارغ التحصیلان مدیریت فعالیت می‌کنند.

یکی از موسسات آموزشی این شهر در زمینه فلسفه و جامعه شناسی مطالعات مهمی انجام داده است؛ به همین دلیل از مشهورترین دانشگاه‌های فرانکفورت شناخته می‌شود. تعداد کمی مدارس بین‌المللی شامل مدرسه بین‌المللی فرانکفورت، استروتوف و مدرسه متروپولیتن وجود دارد که با نیروی کار خارجی فراوان که از سراسر جهان به فرانکفورت می‌آیند تناسبی ندارد. قدیمی‌ترین مرکز آموزشی در شهر فرانکفورت آلمان دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته است که دانشجویان بین الملل آن 70 درصد جمعیت آن را تشکیل می‌دهند.

دانشجویان سایر کشورها که به رشته پزشکی و داروسازی علاقه دارند و می‌خواهند در دانشگاه‌های معتبر دنیا تحصیل کنند می‌توانند در دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت درخواست بدهند. همچنین این شهر در دانشگاه گوته مدرسه بازرگانی وجود دارد که دانش‌آموزان برای فراگیری این رشته می‌توانند در مدرسه گوته ثبت نام کنند.

وضعیت تحصیل در فرانکفورت آلمان | سفری دیگر

فرصت‌ های شغلی در فرانکفورت

همان طور که گفتیم فرانکفورت به دلیل قدرت اقتصادی بالا، مرکز مالی کشور آلمان محسوب می‌شود. در این شهر نرخ بیکاری بسیار کم بوده و پایتخت تجاری اروپا شناخته شده است. در صورت سرمایه گذاری در این شهر می‌توانید کسب و کاری را در حوزه مالی راه اندازی کنید و از انواع فرصت‌های شغلی موجود استفاده نمایید.

زبان اصلی در معاملات تجاری در شهر فرانکفورت زبان انگلیسی است و افرادی که به این زبان تسلط داشته باشند می‌توانند به راحتی موقعیت‌های شغلی خوبی به دست آورند. علاوه بر فرصت‌های شغلی مالی، نیاز به داروساز و پرستار بچه نیز در این شهر وجود دارد؛ بنابراین افرادی که تحصیلات علمی در حوزه داروسازی دارند می‌توانند در فرانکفورت شغل مناسبی پیدا کنند. همچنین تعداد زیادی کارمند که از سایر کشورها در این شهر زندگی می‌کنند نیاز به استخدام پرستار بچه دارند که اگر فردی در این زمینه تخصص کافی داشته باشد می‌تواند شغل ایده الی پیدا کند.

فرصت‌ های شغلی در فرانکفورت | سفری دیگر

راه‌ های دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر فرانکفورت

از طریق تور آلمان و یا خرید بلیط پرواز می‌توان به فرانکفورت سفر نمود؛ در شرایط عادی می‌توان با هواپیما شرکت لوفت هانزا به طور مستقیم به مقصد فرانکفورت پرواز کرد. اصلی‌ترین فرودگاه بین‌المللی شهر و پایانه پروازهای شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، فرودگاه فرانکفورت است که از مرکز شهر 12 کیلومتر فاصله دارد. بعد از پیاده شدن از هواپیما می‌توانید به چهار روش در فرانکفورت به محل اقامت خود بروید. استفاده از قطار سریع‌ترین راه است که هزینه آن از کرایه تاکسی ارزان‌تر می‌باشد. ایستگاه قطار زیر ترمینال شماره یک فرودگاه واقع است و هر 30 دقیقه حرکت دارند و تنها در مدت 15 دقیقه مسافران را به مقصد می‌رسانند.

روش دیگر سفر با اوبر است که هزینه آن نسبت به کرایه قطار گران‌تر می‌باشد. تاکسی‌های فرودگاه در دسترین وسایل نقلیه برای رفتن به محل اقامت است که حدود 20 دقیقه شما در مسیر خواهید بود. کرایه تاکسی از دیگر وسایل نقلیه مثل قطار، اوبر و اتوبوس گران‌تر است. اگر می‌خواهید هزینه رفت و آمد کمتری داشته باشید می‌توانید از اتوبوس استفاده کنید. ایستگاه اتوبوس شهری فرانکفورت مقابل ترمینال شماره یک و دو قرار دارد و بسته به مسافت هزینه متغیری دارد.

راه‌ های دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر فرانکفورت | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی فرانکفورت

سیستم حمل و نقل شهر فرانکفورت که به RMV شناخته می‌شود شامل مترو، تراموا، قطارهای مسافربری و اتوبوس‌ است. این سیستم از گسترده‌ترین و پیشرفته‌ترین شبکه حمل و نقل عمومی کشور آلمان به حساب می‌آید. در این شبکه حمل و نقل عمومی امکان کرایه کردن دوچرخه وجود دارد و دانشجویان می‌توانند 45 دقیقه اول را به صورت رایگان از دوچرخه استفاده کنند.

حمل و نقل عمومی فرانکفورت | سفری دیگر

بهترین زمان سفر به فرانکفورت

برای سفر به فرانکفورت بهترین زمان از لحاظ شرایط آب و هوایی اواخر بهار تا اوایل فصل پاییز است؛ زیرا دمای هوا در تابستان حدود 25 درجه بوده و گاهی دمای هوا تا 35 درجه نیز افزایش می‌یابد که بسیار گرم و اذیت‌کننده بوده و زمستان‌های آن سرد و بارانی است.

در زمان برگزاری نمایشگاه‌های تجاری سفر به فرانکفورت با مشکلات بسیاری همراه است؛ زیرا به دلیل ازدحام مسافران پیدا کردن محل اقامت ارزان قیمت به ندرت امکان‌پذیر است. دو نمایشگاه بزرگ فرانکفورت یعنی نمایشگاه اتومبیلرانی ( Automobil-Ausstellung ) و نمایشگاه کتاب (بوکمس) که اولی هر دو سال یک بار در اواسط ماه سپتامبر و دیگری هر ساله در اواسط اکتبر برگزار می‌شوند از مهم‌ترین و شلوغ‌ترین فستیوال‌های فرانکفورت هستند.

بهترین زمان سفر به فرانکفورت | سفری دیگر

جمع بندی

شهر فرانکفورت آلمان بسیار مدرن، زیبا بوده و از رونق اقتصادی بالایی برخوردار است. وجود جاذبه‌های گردشگری جذاب و فراوان و دانشگاه‌های معتبر یک مقصد گردشگری و تحصیلی محبوب محسوب می‌شود. فرصت‌های شغلی این شهر سبب مهاجرپذیر بودن این شهر شده است.


سوالات متداول درباره شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت در کجا قرار دارد؟

فرانکفورت ((frankfurt پنجمین شهر بزرگ کشور آلمان و از شهرهای ایالت هسن است که در جنوب شرقی کوه تاونوس قرار دارد.

آب و هوای شهر فرانکفورت چگونه است؟

در شهر فرانکفورت چهار فصل سال با آب و هوایی کاملا متغیر وجود داشته و اغلب هوا در بیشتر شبانه روز تمام سال حالت نیمه ابری دارد.

وضعیت اقتصاد شهر فرانکفورت چگونه است؟

رونق اقتصادی موجود در فرانکفورت متاثر از قدرت اقتصادی حاکم بر آلمان است؛ این شهر یکی از برجسته‌ترین اقتصادی‌های جهان را دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر بوخوم این نکته را بدانید که یکی از شهرهای ارزان کشور آلمان محسوب می‌شود و به‌عنوان شهر دانشگاهی...

درباره شهر برمن: برمن (Bremen) مرکز ایالت برمن در کشور آلمان است که زیباترین مجموعه‌های شهرسازی در آن وجود دارد....

راهنمای کامل دیدنی های شهر اسن اسن که در قلب منطقه روهر آلمان واقع شده است، شهری است که با...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر