با دیدنی های شهر هانوفر آلمان بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر هانوفر آلمان بیشتر آشنا شویم

16 مهر 1402

دیدنی های شهر هانوفر، به مراکز تاریخی و کهن آن محدود نمی‌ شود بلکه طبیعت زیبا و سرسبز این شهر نیز در نوع خود منحصر به فرد است. در این مقاله قصد داریم به …

هانوفر از شهرهای مهم آلمان است که مساحتی برابر با ۲۰۴ کیلومتر مربع دارد. جمعیت این شهر به بیش از نیم میلیون نفر می‌ رسد. از ویژگی‌‌های شاخص هانوفر می‌ توان به وجود ساختمان‌‌های تاریخی و قدیمی آن اشاره کرد که از معماری سبک قرون وسطی و گوتیک برخوردار هستند. اما دیدنی های شهر هانوفر به مراکز تاریخی و کهن آن محدود نمی‌ شود بلکه طبیعت زیبا و سرسبز این شهر نیز در نوع خود منحصر به فرد است. در این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر جاذبه‌‌های گردشگری و اماکن دیدنی خانوار پرداخته و آنها را به شما معرفی کنیم.

با دیدنی های شهر هانوفر آلمان بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

موزه اسپرنگل از دیدنی های شهر هانوفر

موزه اسپرنگل (Sprengel Museum) سال ۱۹۷۹ در ترکیبی از یک ساختمان خصوصی و دولتی در شهر هانوفر آلمان افتتاح گردید. در این موزه آثار هنری هنرمندان مشهوری مانند پل کلی، پیکاسو و مایکل ارنست نگهداری می‌ شود. علاوه بر این مجموعه‌‌ای از هدایای ارزشمند هنرمند برجسته با عنوان نیکی سنت فال و مجسمه‌‌های فلزی هنرمند مشهور الکساندر کالدر را می‌ توانید در این موزه معروف مشاهده کنید.

موزه اسپرنگل از دیدنی های شهر هانوفر | سفری دیگر

پارک ایلنریده

پارک ایلنریده (Eilenriede) از دیگر دیدنی های شهر هانوفر و طبیعت جذاب آن به شمار می‌ آید. برخورداری از مساحت ۶۴۰ هکتاری این پارک را تبدیل به یکی از بزرگترین پارک‌‌های جنگلی در قاره اروپا کرده است. پارک ایلنریده هر چند که سراسر آن با درختان سرسبز و انبوه پوشیده شده اما از بخش‌‌های مختلفی مانند زمین بازی، مسیر پیاده‌روی و فضاهای دنج برای تفریح و اقامت نیز برخوردار است. این پارک با توجه به هوای پاک و تمیزی که دارد به ریه سبز شهرت داشته و محل زندگی حیواناتی مانند اسب‌‌های وحشی، خوک و گوزن‌‌های قرمز است.

پارک ایلنریده | سفری دیگر

موزه آگوست کستنر

اگر به اشیای قدیمی مانند سکه‌ و عتیقه‌ علاقه‌مند هستید در سفر به هانوفر آلمان بازدید از موزه اگوست کسنتر (Museum August Kestner) را فراموش نکنید. این موزه جذاب در سال ۱۸۸۹ افتتاح گردید و هم اکنون محلی برای نگهداری و نمایش اشیا ارزشمند و قدیمی، صنایع دستی مختلف، سکه‌‌ها و آثار باستانی مختلف است. در این مجموعه عتیقه‌‌های گرانبهایی از کشورهای ایران و مصر نیز وجود دارد.

موزه آگوست کستنر | سفری دیگر

موزه ویلهلم بوش

ویلهلم بوش کاریکاتوریست، طنز‌پرداز و شاعر مشهور آلمانی بوده که امروزه بسیاری از آثار هنری وی در موزه‌‌ای به نام خودش موزه ویلهلم بوش (Wilhelm Busch Museum) نگهداری و به نمایش گذاشته شده است. افتتاح و تاسیس این موزه در سال ۱۹۳۷ صورت گرفت. موضوع اغلب کاریکاتورهای ویلهم بوش به ناپلئون بناپارت اختصاص دارد که از برجسته‌‌ترین آثار وی نیز محسوب می‌ شوند.

موزه ویلهلم بوش | سفری دیگر

باغ وحش هانوفر

دیدنی های شهر هانوفر آنقدر زیاد است که بدون شک سفری جذاب و هیجان انگیز را در این شهر تجربه خواهید کرد. باغ وحش هانوفر (Hanover Adventure Zoo) از جمله این دیدنی‌‌ها محسوب می‌ شود که در سال ۱۸۶۵ میلادی تاسیس شد. حیوانات مختلفی از گونه‌‌های کمیاب در این باغ وحش نگهداری می‌ شوند که از جمله آنها می‌ توان به گورخر، زرافه و فیل‌‌های آفریقایی، خرس قطبی، شیرهای باربارا، پنگوئن‌‌ها، فلامینگوی رز صورتی، میمون‌‌ها، ببر بنگال، کانگورو و پلنگ‌‌ها و…‌ اشاره کرد.

از نکات جالب توجه این باغ وحش دسته‌ بندی‌‌های مختلف آن است که با توجه به موضوعی که دارد حیوان‌‌های مختلفی را به نمایش می‌ گذارد. موضوعاتی از جمله کریسمس، جنگلی، بیابانی، کودکان و… در تقسیمات این باغ وحش وجود دارد. با انتخاب هر موضوع وارد فضایی خاصی خواهید شد که سراسر هیجان و زیبایی را از زندگی حیوانات به نمایش می‌ گذارد.

باغ وحش هانوفر | سفری دیگر

دریاچه ماش

کشور آلمان و به خصوص شهر هانوفر از جاذبه‌‌های گردشگری بسیاری برخوردار است که از جمله آنها می‌ توان دریاچه مصنوعی ماش (The Maschsee) را نام برد. ساخت این دریاچه که دارای طولی در حدود ۲ کیلومتر و عرض ۵۳۰ متر است در سال ۱۹۳۶ صورت گرفت. لاینه ماش عنوان منطقه‌‌ای بوده که دریاچه مصنوعی ماش در آنجا واقع شده است. اطراف این دریاچه مکان مناسبی برای پیاده‌روی و پیک نیک مسافران و گردشگران خواهد بود.

دریاچه ماش | سفری دیگر

شهر قدیمی هانوفر

شهر قدیمی هانوفر (Hanover’s Old Town) را نیز می‌ توان جزو دیدنی های شهر هانوفر برشمرد. این شهر بخشی از تاریخ کشور آلمان را در طی جنگ جهانی دوم به نمایش می‌ گذارد. زمانی که مردم در فقر و شرایط بسیار بدی زندگی می‌ کردند. در بازدید از این شهر قدیمی آثاری از ساختمان‌‌های نیمه چوبی به جا مانده از قرون وسطی مشاهده خواهید کرد.

با توجه به جرم و جنایت‌‌های بی‌شماری که در گذشته صورت می‌ گرفت بسیاری از مردم از زندگی در این شهر خودداری می‌ کردند. اما امروزه شهر قدیمی هانوفر تبدیل به یکی از اماکن گردشگری و دیدنی آلمان شده است که هر ساله گردشگران بسیاری برای بازدید به آنجا مراجعه می‌ کنند.

شهر قدیمی هانوفر | سفری دیگر

موزه دولتی لاور ساکسونی

در میان موزه‌‌های دیدنی و متعددی که در شهر هانوفر وجود دارد موزه لاور ساکسونی (Lower Saxony StateMuseum) از منحصر به فردترین آنها به شمار می‌ آید. در این موزه دولتی مجموعه‌ای از مجسمه‌‌ها و نقاشی‌‌های متعلق به قرون وسطی مشاهده می‌ شود. علاوه بر این مجموعه‌‌های تاریخ طبیعی، باستانی و قومی آلمان نیز تا قرن بیستم در این موزه به نمایش گذاشته شده است. به طور کلی بیش از ۲۰ هزار اثر تاریخی و هنری ارزشمند در موزه لاور ساکسونی وجود دارد.

موزه دولتی لاور ساکسونی | سفری دیگر

سالن اپرای هانوفر

اگر به اپرا علاقه‌مند هستید حتماً سری به سالن اپرای هانوفر (Hanover Opera House) در این شهر بزنید. این سالن با توجه به وسعت و زیبایی که دارد مورد توجه بسیاری از اپراهای حرفه‌ای بوده و همواره هنرمندان مشهور و به نامی به اجرای موسیقی در این سالن می‌ پردازند. بر همین اساس هر ساله گردشگران بسیاری برای دیدن اجراهای این سالن به شهر هانوفر سفر می‌ کنند.

سالن اپرای هانوفر | سفری دیگر

بازار کلیسای سنت جورج و جیمز از دیدنی های شهر هانوفر

بازار کلیسای سنت و جیمز (Marktkirche) را نیز می‌ توان در شمار دیدنی های شهر هانوفر قرار داد. ساخت این کلیسا که با عنوان Marktkirche نیز معروف بوده، به قرن ۱۴ میلادی برمی‌ گردد. معماری کلیسای سنت جورج و جیمز بر اساس سبک گوتیک صورت گرفته و می‌توان آن را جنوبی‌‌ترین سبک از این معماری در آلمان شمالی برشمرد.

بازار کلیسای سنت جورج و جیمز از دیدنی های شهر هانوفر | سفری دیگر

باغ هرنهاوزن از دیدنی های شهر هانوفر

در شهر هانوفر منطقه‌ای با عنوان هرنهاوزن (Herrenhausen Gardens) است که در کنار آن باغی تحت همین عنوان وجود دارد. این باغ خود نیز متشکل از سه باغ با عنوان ولفن گارتن، جورجن گارتن و برگارتن بوده که از زمان پادشاهان این منطقه به جای مانده است. در جوار باغ هرنهاوزن قصری قرار دارد که به تازگی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. داخل قصر موزه‌ای وجود دارد که جهت به نمایش گذاشتن آثار دوران غنی باروک و دیگر مصنوعات این دوره اختصاص یافته است.

باغ هرنهاوزن از دیدنی های شهر هانوفر | سفری دیگر

تالار جدید شهر هانوفر از دیدنی های شهر هانوفر

تالار جدید شهر هانوفر (The New Town Hall in Hanover) با توجه به معماری منحصر به فردی که دارد از جذاب‌ترین دیدنی های شهر هانوفر به شمار می‌ آید. ساخت این تالار ۱۲ سال به طول انجامیده و در نهایت در سی‌ام جولای ۱۹۱۳ افتتاح شد. مساحت این تالار به همراه محوطه‌‌های اطراف آن تقریباً ۱۰ هکتار است. بالاترین نقطه از این تالار در حدود ۱۰۰ متر ارتفاع داشته که با قرارگیری در آن چشم‌انداز کاملی به شهر خواهید داشت. در تورهای گردشگری امکان بازدید از این تالار وسیع و زیبا برای مسافران فراهم شده است.

تالار جدید شهر هانوفر از دیدنی های شهر هانوفر | سفری دیگر

کلیسای اگیدین کرشه

کلیسای اگیدین کرشه (Aegidienkirche) زمانی از زیباترین و لوکس‌ترین کلیساها در شهر هانوفر به شمار می‌ آمد. اما در سال ۱۹۴۳ همزمان با جنگ جهانی دوم با انفجار بمب بخش‌های زیادی از این کلیسا تخریب شد و خرابه‌ای از آن را به جا گذاشت. بعد از سال‌‌های طولانی این کلیسا همچنان به همان صورت باقی مانده و مورد بازسازی قرار نگرفته است. در حال حاضر خرابه‌‌های کلیسای اگیدین کرشه به عنوان بنای یادبود از دوران جنگ مورد بازدید بسیاری از مردم بومی و گردشگران قرار می‌ گیرد.

کلیسای اگیدین کرشه | سفری دیگر

مراکز خرید هانوفر

مراکز خرید را نیز می‌ توان در لیست دیدنی های شهر هانوفر قلمداد کرد چرا که در بسیاری از آنها به بازدید کنندگان جوایزی ارائه می‌شود. این بازارها از مواد غذایی و عتیقه گرفته تا بازارهای شیک و لوکس مانند ارنست اگوست گالری، پاساژ کروپکه، گالری لوییز و… را شامل می‌شود. اگر به فروشگاه‌ها و بوتیک‌های خاص علاقمند هستید در سفر به هانوفر حتماً سری به مناطقی مانند نوردشتات، زودشتات و لیندن بزنید.

موزه هانوفر-لاتزن

موزه لاتزن (Museum Hannover-Laatzen) در جنوب هانوفر قرار دارد که در آن بیش از ۳۶ هواپیمای بازسازی شده را که از دوران جنگ جهانی اول و دوم به جای مانده است مشاهده خواهید کرد. نحوه قرارگیری هواپیماها و آویزان شدن آنها از سقف لحظه جذاب پرواز را برای گردشگران تدایی می‌کند. همچنین در این موزه ۳۰ موتور جت به همراه لباس‌های خلبانی و دیگر تجهیزات پرواز برای نمایش به علاقه مندان وجود دارد.

موزه هانوفر-لاتزن | سفری دیگر

سخن پایانی

هانوفر از شهرهای بسیار مهم آلمان است که با سفر به آن می‌توانید از بناهای تاریخی بسیاری مانند موزه‌ها، کلیساها و طبیعت جذاب آن از جمله پارک جنگلی ایلنریده و… دیدن کنید. در این مقاله سعی کردیم شما را با برخی از دیدنی های شهر هانوفر آشنا ساخته و درباره جذابیت‌های این شهر منحصر به فرد توضیحاتی ارائه دهیم. آگاهی از جاذبه‌های گردشگری و اماکن دیدنی شهرهای مختلف آلمان از جمله هانوفر به شما این امکان می‌دهد تا سفری توام با برنامه‌ریزی و لذت را تجربه کنید.


سوالات متداول دیدنی های شهر هانوفر

یکی از دیدنی های شهر هانوفر که در آن می‌توان آثار هنرمندان آلمانی را مشاهده کرد، کجاست؟

موزه اسپرنگل (Sprengel Museum) سال ۱۹۷۹ در ترکیبی از یک ساختمان خصوصی و دولتی در شهر هانوفر آلمان افتتاح گردید. در این موزه آثار هنری هنرمندان مشهوری مانند پل کلی، پیکاسو و مایکل ارنست نگهداری می‌ شود.

یکی دیگر از دیدنی های هیجان انگیز شهر هانوفر چیست؟

باغ وحش هانوفر (Hanover Adventure Zoo) از جمله دیدنی های شهر هانوفر محسوب می‌ شود که در سال ۱۸۶۵ میلادی تاسیس شد. حیوانات مختلفی از گونه‌‌های کمیاب در این باغ وحش نگهداری می‌ شوند که از جمله آنها می‌ توان به گورخر، زرافه و فیل‌‌های آفریقایی، خرس قطبی، شیرهای باربارا، پنگوئن‌‌ها، فلامینگوی رز صورتی، میمون‌‌ها، ببر بنگال، کانگورو و پلنگ‌‌ها و…‌ اشاره کرد.

یکی از دیدنی های شهر هانوفر که توریست ها می‌توانند در آن خرید فوق‌العاده‌ای تجربه کنند، کجاست؟

مراکز خرید را نیز می‌ توان در لیست دیدنی های شهر هانوفر قلمداد کرد چرا که در بسیاری از آنها به بازدید کنندگان جوایزی ارائه می‌شود. این بازارها از مواد غذایی و عتیقه گرفته تا بازارهای شیک و لوکس مانند ارنست اگوست گالری، پاساژ کروپکه، گالری لوییز و… را شامل می‌شود.

به علاقه‌مندان موسیقی بازدید از کدام یک از دیدنی های شهر هانوفر را پیشنهاد می‌دهید؟

اگر به اپرا علاقه‌مند هستید حتماً سری به سالن اپرای هانوفر (Hanover Opera House) در این شهر بزنید. این سالن با توجه به وسعت و زیبایی که دارد مورد توجه بسیاری از اپراهای حرفه‌ای بوده و همواره هنرمندان مشهور و به نامی به اجرای موسیقی در این سالن می‌ پردازند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

وقتی پای صحبت معماری گوتیک و عظمت سازه‌های تاریخی به میان می‌آید، بی‌تردید یکی از افتخارات اروپا، کلیسای جامع بون...

کلیسای سنت نیکولاس، نمادی از تاریخ و هنر معماری کهن، چونان گوهری در میان ساختارهای شهری می‌درخشد و قصه‌ها از...

به عمق تاریخ پا می‌گذاریم و در حجم خاطره‌ها و سایه‌هایی که دیوارهای کنیسه قدیمی اسن در خود نهان کرده‌اند،...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر