با دیدنی های نورنبرگ آلمان بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های نورنبرگ آلمان بیشتر آشنا شویم

18 مهر 1402

دیدنی های نورنبرگ، یکی از مشهورترین دیدنی های نورنبرگ، بازار کریسمس نورنبرگ است که هر سال از اول دسامبر تا روز کریسمس دایر می‌باشد و گردشگران داخلی و خارجی …

نورنبرگ یا نورمبرگ شهری با ۱۸۶ کیلومترمربع مساحت در ایالت بایرن آلمان واقع شده است. به دلیل وجود دو دانشگاه فریدریش – آلکساندر ارلانگن – نورنبرگ و دانشگاه صنعتی نورنبرگ در این شهر از جمله شهرهای مهم صنعتی و علمی کشور آلمان محسوب می‌شود. بیشتر مسلمانان ساکن نورنبرگ از مهاجران کشورهای عراق، ترکیه و بوسنی هستند.

یکی از مشهورترین دیدنی های نورنبرگ، بازار کریسمس نورنبرگ است که هر سال از اول دسامبر تا روز کریسمس دایر می‌باشد و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای خرید محصولات مختلف و دیدن این بازار سنتی به شهر نورنبرگ سفر می‌کنند. نورنبرگ دومین شهر بزرگ ایالت زیبای بایرن محسوب می‌شود که جاذبه‌های دیدنی بسیاری شامل ساختمان ‌های قرون وسطایی تا موزه‌‌های مشهور جهان را در خود جای داده است.

با دیدنی های نورنبرگ آلمان بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

آشنایی با شگفت انگیز ترین دیدنی های نورنبرگ

از مهم‌ترین مراکز هنر و فرهنگ کشور آلمان، شهر تاریخی نورنبرگ است که از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری این کشور اروپایی به شمار می‌رود. این شهر به دلیل داشتن جاذبه‌های توریستی بسیار زیاد در سطح جهانی شهرت دارد. نورنبرگ روی رودخانه پگنیتز قرار دارد و به همین خاطر محیط سرسبز و چشم‌انداز طبیعی زیبایی را به نمایش می‌گذارد.

ساختمان‌‌های قرون وسطایی که در طی جنگ جهانی دوم آسی دیده‌اند در حال حاضر بازسازی شده و شکوه سابق خود را به دست آورده‌اند و امروزه به یک مکان دیدنی برای توریست‌ها تبدیل شده‌اند. یکی از بزرگترین مراکز همایش در آلمان که فعالیت جهانی دارد، مرکز نمایشگاه نورنبرگ است که هنگام سفر به این شهر زیبا می‌توانید از آن بازدید کنید. اگر شما علاقه‌مند به دیدنی های نورنبرگ هستید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

قلعه امپراتوری از بهترین دیدنی های نورنبرگ

قلعه امپراتوری نورنبرگ دارای 31 متر ارتفاع است که منظره‌ای زیبا و چشمگیری دارد و هر ساله توریست‌های زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. این قلعه محل اقامت پادشاهان و امپراطوری قانونی کشور آلمان بوده و از مهم‌ترین دیدنی های نورنبرگ مربوط به قرون وسطایی به شمار می‌رود. از برترین جاذبه‌های دیدنی قلعه امپراتوری، چاه عمیقی به عمق 50 متر است؛ همچنین در انتهای قلعه اصطبل‌‌های امپراتوری ساخته شده در سال ۱۴۹۵ وجود دارد. برج 5 ضلعی که قدمت آن به سال 1040 می‌رسد از دیگر اماکن تاریخی شهر نورنبرگ در قلعه امپراتوری است.

قلعه امپراتوری از بهترین دیدنی های نورنبرگ | سفری دیگر

برترین دیدنی نورنبرگ شهر زیبای (HAUPTMARKT)

بازار شهر زیبای Hauptmarkt از برترین جاذبه‌های گردشگری آلمان است و در این شهر دیگر دیدنی های نورنبرگ وجود دارند که هنگام سفر به نورنبرگ می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

برترین دیدنی نورنبرگ شهر زیبای (HAUPTMARKT) | سفری دیگر

دیوار های شهر از تاریخی‌ ترین دیدنی های نورنبرگ

در نورنبرگ مسیرهای پیاده روی وجود دارد که شامل دیوارهای قدیمی این شهر است و در امتداد این مسیر و پایان دیوارها می‌توان از برج‌ها و دروازه‌های تاریخی دیدن کرد. این بناهای باستانی به دوره‌های متفاوت تاریخی تعلق دارند و از نظر تاریخی بسیار ارزشمند هستند.

دیوار های شهر از تاریخی‌ ترین دیدنی های نورنبرگ | سفری دیگر

موزه ملی آلمان یکی از برترین دیدنی های نورنبرگ

از بهترین جاهای دیدنی نورنبرگ که ارزش دیدن دارد، موزه ملی آلمان است. در این موزه بیش از ۱/۳ میلیون آیتم مربوط به تاریخ هنری و فرهنگی کشور آلمان نگهداری می‌شود. موزه ملی آلمان ویژگی‌های معماری بی‌نظیری داشته و بزرگ‌‌ترین مجموعه‌ هنری این کشور به شمار می‌رود. ۳۰۰،۰۰۰ اثر چاپی، طراحی و نقاشی از آثار برجسته در این موزه هستند که نشان دهنده تمام مکاتب اصلی هنر می‌باشند. در این موزه مجموعه‌ای جذاب از مجسمه‌ها و اسباب‌بازی ‌های عتیقه، آلات موسیقی تاریخی و خانه‌‌های عروسکی وجود دارد که در معرض بازدید توریست‌ها قرار دارند.

کلیسای سنت لارنس بزرگ ترین کلیسای نورنبرگ

قدمت کلیسای سنت لارنس به قرن چهاردهم می‌رسد که دارای برج ‌های دوقلو مشرف بر لورنزر پلاتز است و بزرگترین کلیسای شهر نورنبرگ شناخته می‌شود. در این کلیسا می‌توان آثار هنری مجللی را که توسط طبقه ثروتمند شهر در طی قرن‌ها نگهداری و ساخته شده است را مشاهده کرد. یکی از ویژگی‌های برجسته کلیسای سنت لارنس وجود خیمه‌ای متعلق به اواخر قرن پانزدهم است که از برترین دیدنی های نورنبرگ محسوب می‌شود.

کلیسای سنت لارنس بزرگترین کلیسای نورنبرگ | سفری دیگر

کلیسای بانوی ما با معماری سبک گوتیک

کلیسای بانوی ما یکی از جذاب‌ترین اماکن تاریخی دیدنی نورنبرگ است که قدمت آن به سال 1352 میلادی بر می‌گردد. نحوه ساخت این کلیسا به سبک ساختمان‌های گوتیک است و معماری بسیار زیبا و خاصی دارد.

در بالای ایوان کلیسای بانوی ما ساعت قدیمی زیبایی قرار دارد که در سال 1506 میلادی با پیکره‌های مکانیکی در این مکان نصب شده است. محراب توچر متعلق به سال ۱۴۴۰ میلادی و دو سازه تاریخی زیبا ساخته شده توسط آدام کرافت از آثار قابل توجه در کلیسای بانوی ما هستند. در سفر به آلمان و بازدید از دیدنی های نورنبرگ نباید دیدن این کلیسا را از دست داد.

خانه آلبرشت دورر از بهترین دیدنی های نورنبرگ

خانه آلبرشت دورر که ساخت آن به قرن پانزدهم میلادی بر می‌گردد در فاصله کمی از قلعه نورنبرگ قرار گرفته است. در حال حاضر این خانه پنج طبقه از بهترین جاهای دیدنی نورنبرگ آلمان به شمار می‌رود و به عنوان موزه از آن استفاده می‌کنند.

خانه آلبرشت دورر از بهترین دیدنی های نورنبرگ | سفری دیگر

مهم‌ ترین موزه آلمان مرکز اسناد محل تجمع حزب نازی

یکی از مهم‌ترین موزه‌های آلمان، مرکز اسناد محل تجمع حزب نازی است که به تاریک‌ترین سال‌های تاریخ این کشور تعلق دارد. در این نمایشگاه جذاب می‌توانید محاکمه‌های جنگی که پس از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاده است را مشاهده کرد.

مهم‌ ترین موزه آلمان مرکز اسناد محل تجمع حزب نازی | سفری دیگر

موزه اسباب بازی یک جاذبه گردشگری سرگرم کننده

موزه اسباب بازی یکی از موزه‌‌های برتر شهر نورنبرگ آلمان است و برای کودکان و بزرگسالان یک جاذبه سرگرم‌کننده محسوب می‌شود. این موزه در بین توریست‌ها محبوبیت بالایی داشته و در یک خانه قدیمی ساخته شده که قدمت آن به سال 1517 میلادی می‌رسد. در موزه اسباب بازی می‌توان اسباب‌بازی‌‌های قدیمی را مشاهده کرد که قدمت بعضی از آن‌ها به قرون وسطا بر می‌گردد. علاوه بر این می‌توانید خانه آرشیو بازی‌‌های آلمانی، مجموعه‌‌ای وسیع از بازی‌‌های رومیزی و سایر بازی‌های مرتبط را در موزه اسباب بازی شهر نورنبرگ ببینید.

موزه اسباب بازی یک جاذبه گردشگری سرگرم کننده | سفری دیگر

باغ وحش نورنبرگ قدیمی‌ ترین باغ وحش اروپا

باغ وحش نورنبرگ از هیجان انگیز‌ترین دیدنی های نورنبرگ است که در سال 1912 میلادی ساخته شده و در آن بیشتر از ۲۰۰۰ حیوان از ۳۰۰ گونه مختلف نگهداری می‌شوند. این باغ وحش از بزرگ ‌ترین و قدیمی ‌ترین باغ وحش ‌های منطقه اروپا است و مساحت 170 هکتاری دارد. از جمله مهم‌ترین حیوانات باغ وحش نورنبرگ می‌توان به ببرهای سیبری، شیرهای آسیایی، پلنگ‌‌های برفی، گوریل ‌های دشتی و بوفالوهای آفریقایی اشاره کرد.

باغ وحش نورنبرگ قدیمی‌ ترین باغ وحش اروپا | سفری دیگر

مشهور ترین موزه جهانی موزه نیوس نورنبرگ

بازدید از موزه نیوس در نورنبرگ برای افراد علاقه‌مند به هنر جذابیت بالایی خواهد داشت. این موزه که در سال 2000 میلادی افتتاح شد شهرت جهانی دارد و آثار مربوط به سال 1950 میلادی در آن نگهداری می‌شود. ساختمان موزه نیوس شبیه یک اثر هنری است که در ساخت آن فضاهای باز روشن، خطوط تمیز و معماری جالب مانند راه پله ‌های مارپیچ دیده می‌شود.

موزه فرهنگ صنعتی یکی از دیدنی های نورنبرگ

موزه فرهنگ صنعتی در نزدیکی موزه ملی آلمان قرار دارد؛ بنابراین می‌توانید از این دیدنی های نورنبرگ در یک زمان دیدن کنید. این موزه در یک کارخانه آهن‌سازی سابق مربوط به قرن نوزدهم ساخته شده است و گذشته صنعتی شهر نورنبرگ را به نمایش می‌گذارد. از مهم‌ترین آثاری که در موزه فرهنگ صنعتی می‌توان دیدن کرد ماشین آلات قدیمی و کالاهای تولیدی از جمله لوازم خانگی و وسایل نقلیه به همراه سینما هستند.

شلوس نونهوف مستحکم‌ ترین عمارت قدیمی

شلوس نونهوف یک عمارت مستحکم قدیمی و از دیدنی های نورنبرگ است که در 9 کیلومتری شمال شهر نورنبرگ قرار دارد. سالانه تعداد زیادی توریست برای بازدید از این عمارت به نورنبرگ آلمان سفر می‌کنند. در این عمارت می‌توان یک خندق و پل متحرک، دکوراسیون داخلی زیبا و باغی باشکوهی را دید که جلوه‌ای خاص به ساختمان عمارت داده‌اند.

شلوس نونهوف مستحکم‌ ترین عمارت قدیمی | سفری دیگر

زیباترین بنای نورنبرگ ساختمان زیبای واینستادل

یکی از زیباترین و جذاب‌ترین دیدنی های نورنبرگ، ساختمان واینستادل است. از مهم‌ترین کاربردهای این ساختمان استفاده از آن به عنوان بهترین مکان برای عکسبرداری می‌باشد.

زیباترین بنای نورنبرگ ساختمان زیبای واینستادل | سفری دیگر

منطقه گوهو از بهترین دیدنی های نورنبرگ

منطقه گوهو بهترین مکان برای گردشگری در شهر نورنبرگ است؛ در این منطقه بی‌نظیرترین اغذیه فروشی‌های شهر و مغازه‌هایی با معماری چشم نواز و زیبا وجود دارد. در مغازه‌های دنج منطقه گوهو می‌توانید لوازم آنتیک بسیاری را ببینید و خریداری نمایید.

منطقه گوهو از بهترین دیدنی های نورنبرگ | سفری دیگر

جمع بندی

شهر نورنبرگ به خاطر دیدنی‌های زیادی که دارد شهرت جهانی یافته و سالانه تعداد زیادی گردشگر از کشورهای مختلف به آلمان و نورنبرگ سفر می‌کنند. دیدنی های نورنبرگ بی‌نظیر هستند و صرف هزینه و زمان برای بازدید از آن‌ها بسیار ارزشمند خواهد بود.


سوالات متداول دیدنی های نورنبرگ

کدام یک از دیدنی های نورنبرگ به عنوان بهترین مکان برای عکاسی می‌باشد؟

یکی از زیباترین و جذاب‌ترین دیدنی های نورنبرگ، ساختمان واینستادل است. از مهم‌ترین کاربردهای این ساختمان استفاده از آن به عنوان بهترین مکان برای عکسبرداری می‌باشد.

یکی از دیدنی های تاریخی نورنبرگ چیست؟

در نورنبرگ مسیرهای پیاده روی وجود دارد که شامل دیوارهای قدیمی این شهر است و در امتداد این مسیر و پایان دیوارها می‌توان از برج‌ها و دروازه‌های تاریخی دیدن کرد. این بناهای باستانی به دوره‌های متفاوت تاریخی تعلق دارند و از نظر تاریخی بسیار ارزشمند هستند.

یکی از مهم‌ترین موزه های آلمان که از قضا در شهر نورنبرگ واقع شده است، کدام موزه است؟

یکی از مهم‌ترین موزه‌های آلمان، مرکز اسناد محل تجمع حزب نازی است که به تاریک‌ترین سال‌های تاریخ این کشور تعلق دارد. در این نمایشگاه جذاب می‌توانید محاکمه‌های جنگی که پس از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاده است را مشاهده کرد.

یکی از جذاب‌ترین دیدنی های نورنبرگ کجاست؟

کلیسای بانوی ما یکی از جذاب‌ترین اماکن تاریخی دیدنی نورنبرگ است که قدمت آن به سال 1352 میلادی بر می‌گردد. نحوه ساخت این کلیسا به سبک ساختمان‌های گوتیک است و معماری بسیار زیبا و خاصی دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی های بن بن از شهرهای دیدنی و جذاب کشور آلمان بوده که در موازات رودخانه راین و...

درباره شهر دوسلدورف: دوسلدورف یکی از شهرهای بین‌المللی آلمان است و مهاجران خارجی بسیاری در این شهر زندگی می‌کنند. این...

درباره شهر دورتموند و تاریخچه این شهر اطلاعات بسیاری است که شنیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. شهر‌دورتموند به‌عنوان یکی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر