هر آنچه که باید درباره شهر نورنبرگ آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر نورنبرگ آلمان بدانید

6 مهر 1401

درباره شهر نورنبرگ: شهر نورنبرگ در بخش جنوب غربی آلمان قرار دارد. این شهر دومین شهر بزرگ ایالت فدرال آلمان بایرن (باواریا) بعد از مونیخ بوده و چهاردهمین شهر بزرگ کشور آلمان محسوب می‌شود. درباره این شهر می‌توان گفت یک منطقه با رشد بالا برای خدمات مرتبط با تولید مانند مشاوره، برنامه‌ریزی، تحقیقات بازار و مصرف‌کننده است. از طرف دیگر نورنبرگ به خاطر دیدنی‌های تاریخی که دارد مانند قلعه امپراتوری و شهر قدیمی محصور شده، مشهور است.

موقعیت این شهر بعد از قرون وسطی، به یک موقعیت تجاری تبدیل شد که هنوز هم به عنوان یک مرکز تجاری مهم در آلمان شناخته می‌شود. بخش صنعتی نورنبرگ در زمینه‌های ارتباطات، فناوری انرژی، فناوری حمل و نقل، مهندسی اندازه‌گیری و کنترل مواد غذایی تمرکز دارد.

درباره شهر نورنبرگ | سفری دیگر

تاریخچه مختصری از شهر نورنبرگ

شهر نورنبرگ تاریخچه‌ای دارد که در آن هم شانس و هم بدبختی تاریخ آلمان به راحتی قابل ردیابی است. این شهر را که خیلی وقت پیش صندوق گنج امپراتوری می‌نامیدند در جنگ جهانی، آن را با شهر تجمعات حزب نازی می‌شناختند. سلسله اشتاوفر کمک زیادی به این واقعیت کرد که این شهر به یک مکان مهم در امپراتوری آلمان تبدیل شود. امپراتور فردریک دوم در سال 1219 به این شهر لقب امپراتوری داد. این امر مزایای زیادی برای نورنبرگ به همراه داشت، همچنین تضمین‌کننده این امر بود که فقط تابع امپراتوری‌ها باشد و لزومی به تبعیت کردن از شاهزاده‌ها نداشت.

اوایل قرن نوزدهم دوران اوج فرهنگی نورنبرگ در عین حال که هیجان انگیز به نظر می‌آمد، سقوط آن نیز غم انگیز بود. شیوع مکرر طاعون و پذیرش اصلاحات مارتین لوتر از خانواده سلطنتی، این شهر را 500 سال عقب انداخت. بی‌طرف ماندن در جنگ 30 ساله و از بین رفتن افراد زیادی از شهروندان نیز باعث زوال بیشتر این شهر شد.

شروع عصر صنعتی برای نورنبرگ یک موهبت بود و در سال 1835 بود که اولین قطار بخار از نورنبرگ به شهر همسایه فورت راه یافت. چند سال بعد نیز موزه ملی ژورمنیک درهای خود را به روی علاقه مندان باز کرد. در نیمه اول قرن بیستم شهر نورنبرگ دوباره به رسمیت شناخته شد و موقعیت‌های ملی و بین‌المللی زیادی به دست آورد. این پیشرفت ادامه داشت و در حال حاضر یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای قدیمی آلمان محسوب می‌شود که توانسته است سنّت و دنیای مدرن را به خوبی در حد تعادل داشته باشد و فضایی را ایجاد کند که در هیچ جای دیگر آلمان نمی‌توان یافت. در ادامه با این شهر تاریخی آلمان بیشتر آشنا می‌شویم.

تاریخچه مختصری از شهر نورنبرگ | سفری دیگر

شهر قدیمی نورنبرگ

درباره شهر نورنبرگ، شهر قدیمی نورنبرگ پس از جنگ جهانی دوم به طور کامل به حالت اولیه و قدیمی خود بازسازی شد. این شهر در زبان آلمانی Altstadt نامیده می‌شود. این شهر یکی از بزرگترین مناطق پیاده روی اروپا را در خود جای داده است. بناها و موزه‌های تاریخی زیادی در این شهر جای دارند. قلعه نورنبرگ، کلیسای سنت سبالد، خانه آلبرشت دورر و موزه اسباب بازی تنها تعداد کمی از مکان‌های خیره‌کننده هستند که می‌توان در پیچ و خم‌های عجیب خیابان‌های سنگفرش شده این شهر، بازدید کرد. خانه‌های رنگارنگ نیمه چوبی واقع در این شهر نیز دیدن دارند.

شهر قدیمی نورنبرگ | سفری دیگر

قلعه کایزربورگ

این قلعه یکی از نمادیترین نمادهای امپراتوری روم در شهر نورنبرگ محسوب می‌شود. این قلعه مجموعه‌ای چشمگیر از ماسه و سنگ بوده که از قرن یازدهم به بعد ساخته شده است. این قلعه میزبان موزه و مکان‌های باشکوهی مانند آپارتمان‌های امپراتوری بوده که می‌توانید از آنها دیدن کنید. قلعه کایزربورگ پر از شگفتی‌های تاریخی بوده و چشم‌انداز خیره‌کننده شهر قدیمی از بالای برج سین ول بسیار خیره‌کننده است.

خیابان کارولین

خیابان کارولین در شهر نورنبرگ، یک خیابان عابر پیاده به طول 300 متر بوده که درست مقابل کلیسای سنت لورنتس قرار دارد. یکی از مراکز خرید اصلی شهر محسوب شده و طراحان مد در این خیابان فعالیت دارند. فروشگاه‌های ورزشی و دیگر فروشگاه‌های بزرگ و همچنین گزینه‌های زیادی از غذاخوری را در این خیابان خواهید یافت.

مرکز اسناد محل تجمع حزب نازی

مرکز اسناد محل تجمع حزب نازی در 3 کیلومتری جنوب شرقی شهر نورنبرگ قرار دارد. این مجموعه عظیم 11 کیلومتر مربعی در کنار دریاچه بزرگ گروسر دوتز واقع است. این مرکز دارای نمایشگاه دائمی با نام «شیفتگی و وحشت» بوده که چگونگی تأثیر حزب نازی بر چشم‌انداز سیاسی آلمان را به نمایش می‌گذارد.

موزه ملی آلمان

موزه ملی آلمان در اواخر قرن نوزدهم تأسیس شده و یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های تاریخ فرهنگی در کشور آلمان محسوب می‌شود. این موزه با اشیاء مختلف مانند مجسمه‌های مذهبی، سلاح‌ها و ابزارهای علمی؛ کل تاریخ آلمان را از دوران ما قبل تاریخ تا به امروز پوشش می‌دهد. این موزه مدرن که دیدنی‌های زیادی دارد، یک رستوران به سبک اتریشی‌ها به نام «کافه آرته» دارد که برای استراحت و صرف عصرانه عالی است.

تئاتر ایالتی نورنبرگ

تئاتر ایالتی شهر نورنبرگ در سال 1905 ساخته شد و میزبان یکی از بزرگ‌ترین خانه‌های اپرای آلمان است. در این مرکز می‌توانید در طیف وسیعی از نمایش‌ها، اپراها، باله‌ها و کنسرت‌ها در محیط‌های باشکوه هنر نو شرکت کنید. در این مکان ارکستر سمفونیک نورنبرگ اجرا می‌شود.

بازار اصلی شهر نورنبرگ با نام Hauptmarkt

بازار اصلی شهر نورنبرگ با نام Hauptmarkt شناخته می‌شود و در میدان پر جنب و جوشی در مرکز این شهر، درست در شمال رودخانه پگینتز واقع شده است. محصولات تازه و غذاهای خیابانی اصیل آلمانی مانند Currywurst که همان سوسیس آلمانی با چاشنی سس کچاپ، کاری و پاپریکا است، امتحان کردن دارند. آب نمای زیبای شهر با نام شونر برونن که از زیباترین دیدنی‌های شهر محسوب می‌شود در گوشه شمال غربی بازار قرار دارد.

دیگر دیدنی‌ های شهر نورنبرگ

درباره شهر نورنبرگ باید گفت که این شهر دارای دیدنی‌های زیاد دیگری بوده که می‌توان به طور خلاصه به بازار کریسمس (از بزرگترین رویدادهای سالانه شهر بوده و در سراسر ماه دسامبر شاهد جشن‌های رنگا رنگ خواهیم بود.

این میدان مملو از غرفه‌های قرمز و سفید با زیورآلات کریسمس بوده و بوی دلپذیر سوسیس‌های بریان شده و نان زنجبیلی عالی هستند.)، سیاه چاله قرون وسطایی زیر تالار شهر، کلیسای سنت لارنس (بزرگترین کلیسای شهر با برج‌های دوقلوی مشرف به لورنزر پلاتز)، کلیسای بانوی ما با قدمت گوتیک، خانه هنرمند معروف آلبرشت دورر (یک موزه شخصی)، موزه اسباب بازی پر از اسباب بازی‌های رومیزی، باغ وحش نورنبرگ با بیش از 2000 حیوان از حدود 300 گونه مختلف، موزه شهر در خانه فمبو، موزه فرهنگ صنعتی و موزه حمل و نقل اشاره کرد.

دیگر دیدنی‌ های شهر نورنبرگ | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر نورنبرگ

شهر نورنبرگ آلمان در کجا قرار دارد؟

شهر نورنبرگ در بخش جنوب غربی آلمان قرار دارد.

بعضی از دیدنی های شهر نورنبرگ چه مکان هایی هستند؟

شهر قدیمی نورنبرگ، قلعه کایزربورگ، خیابان کارولین، موزه ملی آلمان، تئاتر ایالتی نورنبرگ و بازار اصلی شهر نورنبرگ با نام Hauptmarkt.

شهر نورنبرگ با پشت سر گذاشتن دوران بد خود در چه قرنی به به یکی از بهترین شهر های آلمان تبدیل شد؟

در نیمه اول قرن بیستم شهر نورنبرگ دوباره به رسمیت شناخته شد و موقعیت‌های ملی و بین‌المللی زیادی به دست آورد. این پیشرفت ادامه داشت و در حال حاضر یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای قدیمی آلمان محسوب می‌شود که توانسته است سنّت و دنیای مدرن را به خوبی در حد تعادل داشته باشد و فضایی را ایجاد کند که در هیچ جای دیگر آلمان نمی‌توان یافت.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

یکی از زیباترین شهرهای کشور آلمان و اتحادیه اروپا، شهر درسدن است. این شهر سلطنتی دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی...

دیدنی‌ها و جاذبه‌های کشور آلمان در سراسر دنیا معروفند. آلمان شهرهایی با دیدنی‌های فوق العاده جذاب دارد که هر یک...

کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل صنعتی بودن، بسیاری از تمایل به زندگی در آن هستند....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر