با دیدنی های شهر دوسلدورف آلمان بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر دوسلدورف آلمان بیشتر آشنا شویم

19 مهر 1402

دیدنی های شهر دوسلدورف، در شهر دوسلدورف خیابانی وجود دارد که به یکی از دیدنی‌های این شهر تبدیل شده و عکس این خیابان زیبا، گویای همه چیز است.

دیدنی‌ها و جاذبه‌های کشور آلمان در سراسر دنیا معروفند. آلمان شهرهایی با دیدنی‌های فوق العاده جذاب دارد که هر یک از آن‌ها گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا جذب می‌کنند. یکی از شهرهای زیبای این کشور، شهر دوسلدورف نام دارد.

شهر زیبای دوسلدورف در غرب این کشور و در ساحل راین واقع شده است. در این شهر نمایشگاه‌های بین‌المللی مد و لباس مختلفی برگزار می‌شود که همین امر این شهر را معروف کرده است. همچنین دیدنی‌های این شهر مورد توجه گردشگران دنیا قرار گرفته‌اند. به همین علت ما در این مطلب قصد داریم برخی از بهترین دیدنی های شهر دوسلدورف را به شما معرفی کنیم.

با دیدنی های شهر دوسلدورف آلمان بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

خیابان کنیزالی یکی از دیدنی های شهر دوسلدورف

در شهر دوسلدورف خیابانی وجود دارد که به یکی از دیدنی‌های این شهر تبدیل شده و عکس این خیابان زیبا، گویای همه چیز است. کنیزالی از جمله محبوب‌ترین خیابان‌های کشور آلمان و شهر دوسلدورف به شمار می‌رود. قدیمی‌های این شهر، خیابان کنیزالی را با نام کو نیز می‌شناسند.

در شهر پاریس نیز نمونه‌ای از این خیابان وجود دارد؛ به همین علت همیشه خیابان کنیزالی را با خیابان شهر زیبای پاریس مقایسه می‌کنند. خیابان کنیزالی بخش‌های متنوعی مانند گالری‌های هنری، کافه‌های دلنشین و بوتیک‌های متنوع دارد.

خط آب روی این خیابان و درختان زیبای موجود، زیبایی‌های این خیابان را چند برابر کرده‌اند. این طبیعت زیبا موجب شده تا گردشگران بتوانند لذت یک پیاده روی آرام و دلنشین را تجربه کنند. این خیابان زیبا از گرفآدولفپلتز واقع در جنوب آغاز شده و تا شمال ادامه دارد. در نهایت این خیابان در فواره تریتون به اتمام می‌رسد.

خیابان کنیزالی یکی از دیدنی های شهر دوسلدورف | سفری دیگر

کاخ اشلاس بنرت

کاخ اشلاس بنرت یکی دیگر از دیدنی های شهر دوسلدورف است. این کاخ پر زرق و برق یکی از قدیمی‌ترین کاخ‌های آلمان به شمار می‌رود‌. این کاخ زیبا در سال‌های ۱۷۵۶ تا ۱۷۷۳ بر اساس معماری باروکی بنا شده است. برای بازدید از این کاخ فوق العاده زیبا، باید ۱۰ کیلومتر از مرکز شهر دور شوید.

بهتر است بدانید برای بازدید از کاخ اشلاس بنرت می‌توانید از وسایل نقلیه‌ای که توسط دولت این کشور برای گردشگران قرار داده شده استفاده کنید. با رسیدن به این کاخ می‌توانید متوجه زیبایی و معماری فوق العاده آن شوید.
این کاخ خود دارای سه موزه زیبا و جذاب است. در این موزه‌ها سبک‌های زندگی در قرن ۱۸ به نمایش گذاشته شده و می‌توانید سفری به تاریخ داشته باشید. موزه کوپس دس لوگس در ساختمان اصلی کاخ اشلاس بنرت واقع شده است که می‌توان در آن موارد قدیمی و زیبای زیادی را مشاهده کرد.

کاخ اشلاس بنرت | سفری دیگر

مجموعه هنری راین شمالی – وست فالیا

این مجموعه که یکی از مجموعه‌های دیدنی آلمان محسوب می‌شود، در سه ناحیه مختلف از شهر دوسلدورف واقع شده است. بزرگ‌ترین مجموعه در منطقه Grabbeplatz قرار دارد. در این مجموعه‌های زیبا می‌توان آثار مختلف نظیر طراحی‌های مدرن، نقاشی‌های مختلف، مجسمه‌ها و آثار هنری دیگر را مشاهده کرد. تمامی این آثار زیبا توانسته‌اند که مجموعه هنری راین شمالی – وست فالیا را به یکی از بهترین دیدنی های شهر دوسلدورف آلمان تبدیل کنند.

با سفر به شهر دوسلدورف آلمان می‌توانید از این سه مجموعه زیبا که در این شهر واقع شده، دیدن کنید. هر مجموعه دارای زیبایی‌های خاصی است که می‌توانند توجه گردشگران را به خود جلب نمایند.

مجموعه هنری راین شمالی - وست فالیا | سفری دیگر

کایزس ورت

در بین معرفی بهترین دیدنی های شهر دوسلدورف می‌خواهیم به یک محله قدیمی به نام کایزس ورت بپردازیم. این محله تاریخی و قدیمی در سال ۱۹۲۹ به این شهر پیوسته و امروزه به یکی از جاذبه‌های دیدنی آن تبدیل شده است.

با بازدید از این محله می‌توانید ساختمان‌های قدیمی مختلفی را مشاهده کنید. این ساختمان‌های قدیمی و به طور کلی ساختار قدیمی محله کایزس ورت، شما را به قرن سیزدهم می‌برد. تمامی بناهای این منطقه، معماری قدیمی و فوق العاده‌ای دارند.

یکی از ساختمان‌ها و بناهای قدیمی موجود در این محله، کلیسایی به نام کلیسای سنت سوت برتوس است. جالب است بدانید دیدنی‌های این محله از شهر زیبای دوسلدورف تنها به بناهای قدیمی و کلیسای ذکر شده ختم نمی‌شود.
شما در این محله می‌توانید آثاری از دژ امپراطوری فردریک اول را نیز ببینید. البته از این امپراطوری تنها آثار کمی به جای مانده است.

موزه کونست پلست

موزه کونست پلست نه تنها یک موزه معروف در شهر دوسلدورف است؛ بلکه به عنوان یکی از معروف‌ترین موزه‌های آلمان نیز شناخته می‌شود. این دیدنی مهم هنر در این شهر دارای آثاری از قرن سوم پیش از میلاد تا کنون است. این آثار متنوع، این موزه را به یکی از بهترین و محبوب‌ترین دیدنی های شهر دوسلدورف تبدیل کرده است.

در موزه کونست پلست بیش از ۷۰ هزار آثاری هنری مختلف نظیر گرافیک، هنر کاربردی و عکس وجود دارد. نقاشی‌ها و مجسمه‌های قدیمی از آثار شاخص این موزه به حساب می‌آیند.

در این موزه مجموعه آبگینه همراه با اثرهایی نادر از سبک باروک ایتالیایی قرار دارد. همچنین شما می‌توانید مجموعه‌های هنری مدرنی نظیر آثار کاراواجیو، دالی و وارهول را ببینید.

موزه کونست پلست | سفری دیگر

محله قدیمی دوسلدورف

محله قدیمی یا آلتشتات از دیگر آثار دیدنی شهر دوسلدورف آلمان محسوب می‌شود. این محله یکی از محله‌هایی است که دولت آلمان به شدت از آن محافظت کرده، به همین علت برخی از آثار قدیمی آن همچنان به قوت خود باقی هستند.
این آثار قدیمی موجب شده تا این محله جز جاذبه‌های پرطرفدار شهر دوسلدورف به شمار رود. در بخش مرکزی این محله یعنی برگ پلتز یکی از پرابهت‌ترین تالارهای دوسلدورف واقع شده است.

به علاوه در نقطه مرکزی این محله می‌توانید مجسمه‌ای بسیار بزرگ از جان ویلیام دوم را که سوار بر اسب است را مشاهده کنید. این مجسمه عظیم و زیبا به سال ۱۷۱۱ تعلق دارد.

محله قدیمی دوسلدورف | سفری دیگر

ساختمان‌ های گری

بسیاری از جسورترین و خلاق‌ترین معماران طول تاریخ، آثاری از خود را در شهر زیبای دوسلدورف به جای گذاشته‌اند. قسمت توسعه پیدا کرده بندر قدیمی شهر، یکی از زیباترین بخش‌هایی است که شما می‌توانید در این شهر ببینید.

فرانک‌گری شخصی است که طراحی ساختمان‌های اداری بندرگاه را به عهده داشته و همین امر موجب شده تا این بخش از شهر بسیار مورد توجه قرار بگیرد. سه ساختار این بخش به گونه‌ای ساخته شده که گویی به سمت زمین کشش دارد. به عبارتی به صورت کج و خمیده طراحی شده است.

برج راین نیز در همین نزدیکی قرا دارد که دارای یک معماری فوق العاده دیدنی و زیبا است. این یک برج مخابراتی بوده که ارتفاع آن به ۲۴۰ متر می‌رسد. این برج زیبا در سال ۱۹۸۱ ساخته شده و از بخش بالایی آن می‌توان منظره‌ای جذاب از شهر را مشاهده کرد.

در ارتفاع ۱۷۰ متری این برج، یک رستوران گردان قرار دارد. همچنین روی بدنه این برج بزرگ‌ترین ساعت دیجیتالی دنیا نیز قرار گرفته است.

ساختمان‌ های گری | سفری دیگر

باغ ژاپنی نرد پارک

یکی از دیدنی های شهر دوسلدورف که گردشگران زیادی را جذب می‌کند، باغ ژاپنی نرد پارک است. این پارک برای گشت گذار یک انتخاب عالی به شمار می‌رود و شما می‌توانید آثار و بخش‌های مختلفی را در این باغ ببینید.

قدم زدن در این پارک می‌تواند به یک تجربه بی‌نظیر و فراموش نشدنی برای شما تبدیل شود؛ زیرا شما می‌توانید در این باغ آثاری مانند مجسمه هورس تامر را مشاهده کنید. این باغ زیبا امروزه به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده و گردشگرانی که به شهر دوسلدورف آلمان سفر می‌کنند، حتما از این باغ بازدید می‌نمایند.

باغ ژاپنی نرد پارک | سفری دیگر

تفرجگاه ساحلی

تفرجگاه ساحلی یکی از جذاب‌ترین دیدنی های شهر دوسلدورف آلمان به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید از طبیعتی زیبا و دلنشین لذت ببرید، از این تفرجگاه دیدن کنید. این تفرجگاه برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ با هدف مخفی کردن یکی از خیابان‌های شلوغ این شهر تاسیس شد.

لذت پیاده روی در این منطقه را می‌توانید با رفتن به کافه و رستوران این تفرجگاه تکمیل کنید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید در این تفرجگاه دوچرخه سواری کنید و بخش‌های مختلف آن را به خوبی ببینید.

تفرجگاه ساحلی | سفری دیگر

هوف گارتن

در نهایت می‌خواهیم هوف گارتن را به عنوان یکی دیگر از بهترین جاذبه‌های شهر دوسلدورف معرفی کنیم. هوف گارتن یک پارک بزرگ و قدیمی در این شهر است. پارک هوف گارتن در سال ۱۷۷۰ ساخته شد و امروزه به یکی از دیدنی های شهر دوسلدورف تبدیل شده است.

هوف گارتن | سفری دیگر

جمع بندی

دوسلدورف یک شهر بسیار زیبا و دیدنی در آلمان است. این شهر زیبا جاذبه‌ها و دیدنی‌های فوق العاده زیبایی دارد که می‌توانند توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب کنند. دیدنی‌های تاریخی و معماری قدیمی محله‌های مختلف این شهر موجب شده تا هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر به آلمان سفر کنند.

ما در این مطلب سعی کردیم برخی از بهترین دیدنی های شهر دوسلدورف آلمان را به شما معرفی کنیم. در این شهر موزه‌ها، کاخ‌ها، کلیسا و ساختمان‌هایی تاریخی و قدیمی وجود دارند که در هر یک از این بخش‌ها می‌توان آثاری قدیمی و تاریخی را از هنرمندان برجسته دنیا مشاهده کرد.


سوالات متداول دیدنی های شهر دوسلدورف

یکی از دیدنی های پر زرق و برق شهر دوسلدورف کجاست؟

کاخ اشلاس بنرت یکی دیگر از دیدنی های شهر دوسلدورف است. این کاخ پر زرق و برق یکی از قدیمی‌ترین کاخ‌های آلمان به شمار می‌رود‌.

یکی از قدیمی ترین دیدنی های شهر دوسلدورف کجاست؟

در بین معرفی بهترین دیدنی های شهر دوسلدورف می‌خواهیم به یک محله قدیمی به نام کایزس ورت بپردازیم. این محله تاریخی و قدیمی در سال ۱۹۲۹ به این سهر پیوسته و امروزه به یکی از جاذبه‌های دیدنی آن تبدیل شده است.

یکی دیگر از دیدنی های شهر دوسلدورف که برای گشت و گذار هم مناسب است، کجاست؟

یکی از دیدنی های شهر دوسلدورف که گردشگران زیادی را جذب می‌کند، باغ ژاپنی نرد پارک است. این پارک برای گشت گذار یک انتخاب عالی به شمار می‌رود و شما می‌توانید آثار و بخش‌های مختلفی را در این باغ ببینید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در دل آلمان و در شهری که تلفیقی از تاریخ باشکوه و حداثت روز افزون را در خود جای داده...

مطلع شدن از تاریخچه‌ی هنری، بازتاب فرهنگی و هنری یک شهر در بطن ساختمان‌ها و نهادهای فرهنگی‌اش نهفته است. در...

در دل شهر هانوفر ، جایی که فرهنگ و هنر در هم تنیده شده است، موزه‌ای قرار دارد که نه...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر