درباره شهر پاریس چه میدانید؟ - سفری دیگر

درباره شهر پاریس چه میدانید؟

18 مرداد 1401

پاریس از بزرگترین شهرهای اروپا و پایتخت کشور فرانسه است که در سمت شمال فرانسه قرار دارد. در این مقاله درباره شهر پاریس بیشتر می‌خوانیم.

پاریس از بزرگترین شهرهای اروپا و پایتخت کشور فرانسه است که در سمت شمال فرانسه قرار دارد. این شهر از لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از مهم‌ترین شهرهای فرانسه محسوب می‌شود. به دلیل وجود گردشگری مختلف و امکانات رفاهی و خدماتی متعدد در پاریس سالانه مسافران زیادی جهت گردشگری به این شهر سفر می‌کنند.

جذابیت و زیبایی‌های شهر پاریس بسیار بیشتر و جذاب‌تر از سایر شهرهای فرانسه است به همین دلیل پاریس یک مقصد توریستی پر طرفدار در بین مردم سراسر جهان تبدیل شده است. قصد داریم در این مقاله بیشتر درباره شهر پاریس بدانیم.

از رایج‌ترین مذاهب این شهر مذهب کاتولیک است که 64 درصد جمعیت کشور فرانسه به مذهب کاتولیک رومی گرایش دارند. زبان رسمی مردمان فرانسه و پاریس زبان فرانسوی است البته در کنار آن زبان‌های آلمانی و عربی نیز زبان تعداد دیگری از افراد است و در این کشور رواج دارد. زبان انگلیسی به ندرت در بین مردم این کشور استفاده می‌شود.

تاریخچه شهر پاریس

تغییرات بسیاری در میانه سده 19 میلادی سبب ایجاد پاریس مدرن امروزی شده است. در قرن‌های گذشته پاریس از خیابان‌های باریک و کم عرض تشکیل شده بود ولی در سال 1852 با انجام عملیات بارون هاوسمن این خیابان‌های کم عرض به خیابان‌هایی عریض تبدیل شد. در پاریس ارتفاع ساختمان‌ها با توجه به عرض خیابان انتخای می‌شود؛ این موضوع از سال 1852 تا به امروز مورد توجه قرار گرفته است.

اگر بخواهیم درباره شهر پاریس بیشتر بدانیم باید گفت، این شهر بیشترین میزان رشد خود را در دوران انقلاب صنعتی و آغاز حکومت امپراتوری دوم فرانسه داشت. این شهر طی چهار دوره به عنوان میزبان نمایشگاه‌های جهانی فعالیت کرده است؛ در این نمایشگاه‌ها کشورهای انقلاب صنعتی بیشترین پیشرفت‌های خود را در معرض دید افراد می‌گذاشتند.

در سال 1889 میلادی یک برج تمام فلزی “گوستاو ایفل” به مناسب بزرگذاشت صدمین سال انقلاب فرانسه و برگزاری نمایشگاه‌های صنعت و تکنولوژی در مرکز این شهر ساخته شد. در ابتدا بنایی این برج به صورت موقت انجام شد ولی در حال حاضر زیباترین نماد شهر پاریس است که به برج ایفل شهرت دارد.

تاریخچه شهر پاریس سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر پاریس

بیشتر اوقات از پاریس به عنوان پایتخت مد جهان و زیباترین شهر دنیا و شهر نور یاد می‌کنند ولی برخی مواقع می‌توان در این شهر شاهد خیابان‌های کثیف و زشت نیز بود. امن‌ترین و بهترین سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر قرار دارد و در این شهر دوچرخه از محبوب‌ترین وسایل نقلیه بوده و دوچرخه سواری متداول است.

پاریس در سال 2000 به عنوان شهری دارای تقریبا کامل‌ترین مراقبت‌های بهداشتی معرفی شد و از این نظر در سطح خوبی قرار دارد.

هزینه زندگی از جنبه‌های مختلف در این شهر بالا است ولی تفریحات ارزانی در پاریس وجود دارد و رفاه اجتماعی و امنیت در این شهر بالا است از این جهت شرایط زندگی ایده آل خواهد بود. ولی اجاره منزل نیاز به بودجه بالا دارد و گرفتن یک آپارتمان مناسب مشکل است.

شرایط زندگی در شهر پاریس سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر پاریس

طبق گزارش هزینه زندگی Mercer’s 2018شهر پاریس دارای هزینه‌های زندگی گران‌تری از آمستردام، مونیخ و بروکسل است ولی نسبت به شهرهای دیگر چون زوریخ، لندن و نیویورک هزینه‌های آن پایین‌تر است. بسیاری افراد به دلیل آب و هوای مناسب پاریس و تعدادی برای کار و یافتن شغل مناسب به پاریس مهاجرت می‌کنند. هزینه‌های زندگی بسته به نوع شهر و منطقه زندگی و درآمد افراد و سبک زندگی که دارند متفاوت است.

هزینه زندگی در شهر پاریس سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر پاریس

پاریس پایتخت کشور فرانسه بوده و از کشورهای قاره اروپا به شمار می‌رود که در مجاورت اقیانوس اطلس واقع شده است. این شهر دارای آب و هوایی اقیانوسی بوده و پدیده غلب آن بارش باران به طور مداوم است. در تابستان اوج زیبایی پاریس است که بهترین شرایط آب و هوایی را دارد و گردشگران بسیاری به آنجا سفر می‌کنند.

شرایط آب و هوایی شهر پاریس در فصل‌های مختلف متفاوت است؛ پاریس به طور متوسط سالانه دمای هوای 15 درجه سانتیگراد را تجربه می‌کند. بالاترین دمای ثبت شده در سال 1948 در پاریس برابر ۴۰٫۴ درجه سانتیگراد بوده و پایین دمای آن در سال 1879 دمایی برابر ۲۳٫۹- درجه سانتیگراد ثبت گردیده است.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر پاریس سفری دیگر

جمعیت شهر پاریس

یکی از شهرهای بزرگ اروپا، شهر پاریس در کشور فرانسه است و جمعیت منطقه شهری آن 9 میلیون نفر بوده که با اضافه کردن جمعیت بخش‌های حومه آن، جمعیت این شهر به 12 میلیون نفر می‌رسد. مساحت اصلی شهر پاریس به تنهایی 105 کیلومتر مربع است که به همراه مساحت منطقه شهری و حومه آن مساحتی حدود 1457 کیلومتر مربع را تشکیل می‌دهد.

جمعیت شهر پاریس سفری دیگر

فرهنگ و آداب و رسوم شهر پاریس

از آداب و رسوم جالب مردمان پاریس می‌توان به علاقه آن‌ها به غذا خوردن اشاره کرد؛ به طوری که در رستوران‌ها و کافه‌های این شهر انواع مختلفی از غذاهای مدرن تهیه می‌شود. از دیگر فرهنگ‌های ساکنان این شهر تعصب زیاد آن‌ها نسبت به دولت و ملت خود است. هر نظر منفی در مورد کشورشان برای‌شان حکم توهین را دارد و از آن ناراحت می‌شوند.

مردمان پاریس دارای سطح سواد بالایی بوده و از فرهنگ غنی و وضعیت بهداشتی و اقتصادی بالایی برخوردار هستند. وجود کتابخانه‌های فراوان و بزرگ و موزه‌های متعدد و همچنین انجمن‌های ادبی و هنری مختلف فعال در این شهر گواه بر وجود فرهنگ غنی در این شهر است.

اقتصاد شهر پاریس

شهر پاریس از لحاظ سطح تولید ناخالص داخلی در رتبه پنجم اقتصاد جهان قرار دارد و بزرگ‌ترین شهر اقتصادی اروپا به شمار می‌رود. این شهر حدود ۲۵٪ تولید ناخالص داخلی کشور فرانسه دارد که از این نظر رتبه اول را در قاره اروپا به خود اختصاص داده است. پاریس پس از توکیو در رتبه دوم تمرکز دفاتر شرکت‌های برتر جهان است؛ به طوری که دفتر مرکزی 36 شرکت از 500 شرکت برتر جهان در پاریس قرار دارد. مهم‌ترین مرکز اقتصادی اروپا در منطقه «لا دفانس» شهر پاریس واقع شده است.

اقتصاد شهر پاریس سفری دیگر

حمل و نقل در شهر پاریس

پاریس یکی از شهرهای شلوغ کشور فرانسه به حساب می‌آید ولی از وسعت بالایی برخوردار نیست؛ وجود حمل و نقل کارآمد و مدرن راه حل خوبی برای مدیریت شلوغی این شهر است. پاریس جهت تسهیل در حمل و نقل عمومی از جدیدترین و کاربردی‌ترین سیستم‌های حمل و نقل شامل مترو قطار شهری، اتوبوس، تراموا، قایق و تاکسی حمل و نقل عمومی استفاده کرده است.

 سوالات متداول درباره مزایا و معایب زندگی در شهر پاریس

1. شرایط زندگی در پاریس چگونه است؟

در بین بهترین شهرهای جهان پاریس و کشور فرانسه از لحاظ شرایط زندگی در رتبه دهم قرار دارند. استانداردهای خوب زندگی شامل احترام به حقوق شهروندی، تحصیلات، بهداشت و سلامت، رعایت حق مالکیت، مراقبت و حفاظت از محیط زیست و بسیاری موارد دیگر سبب شده شرایط زندگی در پاریس در سطح بالایی باشد.

2. مزایای مهاجرت به پاریس چیست؟

از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به پاریس برای زندگی یا تحصیل یا کار دسترسی به یکی از کشورهای اروپایی و دریافت تابعیت معتبر اروپایی است.

3. آیا در پاریس تمام نقاط شهرها از امکانات رفاهی یکسان برخوردارند؟

خیر- حومه شهر به طور معمول از مرکز شهر دور بوده و به همین دلیل چشم اندازهای شغلی و سیستم حمل و نقل در این مناطق ضعیف است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر استراسبورگ که در شرق کشور فرانسه قرار دارد، باید بگوییم که استراسبورگ یکی از شهرهای اروپایی در کرانه...

درباره شهر تولوز فرانسه نکته جالبی وجود دارد و آن هم این است که این شهر در زمان امپراتوری روم...

فرانسه یکی از پیشرفته ترین و زیبا ترین کشورهای اروپای غربی است که به دلیل رفاه و امکاناتی که دارد،...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر