درباره شهر تولوز فرانسه | شرایط زندگی - هزینه - فرهنگ - سفری دیگر

درباره شهر تولوز فرانسه | شرایط زندگی – هزینه – فرهنگ

22 مهر 1401

درباره شهر تولوز، نکته جالبی وجود دارد و آن هم این است که این شهر در زمان امپراتوری روم باستان ساخته‌شده است. قبل از انقلاب فرانسه شهر تولوز مرکز …

درباره شهر تولوز فرانسه نکته جالبی وجود دارد و آن هم این است که این شهر در زمان امپراتوری روم باستان ساخته‌شده است. قبل از انقلاب فرانسه شهر‌تولوز مرکز استان لانگدوک بوده است. مهاجران خارجی و افرادی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند و می‌خواهند در شهر‌تولوز ساکن شوند، باید اطلاعات کافی درباره شرایط زندگی در شهر‌تولوز، هزینه زندگی در شهر تولوز، موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی این شهر و همچنین اقتصاد شهر تولوز داشته باشند.
ما قصد داریم در این مقاله با بررسی شرایط و کیفیت زندگی در شهر‌تولوز، اطلاعات کافی را در اختیار هم‌وطنان عزیزی قرار دهیم که قصد مهاجرت به شهر‌تولوز را دارند.

درباره شهر تولوز فرانسه | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر تولوز

شرایط زندگی در شهر تولوز با توجه به شاخص‌های کیفیت زندگی در این شهر شامل موارد زیر می‌شود.
توان خرید مردم در شهر‌تولوز ۹۴ درصد می‌باشد و می‌توان گفت که قدرت خرید متوسطی دارند.
شاخص‌های امنیت زندگی در شهر‌تولوز ۵۴ درصد، شاخص‌های مربوط به هزینه زندگی ۶۸ درصد بوده و میزان آلودگی هوا در شهر‌تولوز حدود ۴۵ درصد است.

این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی مانند باسیلیکای سنت سرنین، موزه آگوستین، موزه سنت ریموند و … می‌باشد. از نظر آب و هوایی شهر‌تولوز فرانسه یک شهر سرد و نیمه ابری است که معمولاً گردشگران برای بازدید این شهر در ماه‌های جولای و اواخر ماه سپتامبر به این شهر سفر می‌کنند.

از ژوئن تا سپتامبر دمای هوا در شهر‌تولوز گرم است و حدود ۲۴ درجه سانتی گراد می‌باشد. هزینه‌های زندگی در شهر‌تولوز در نواحی مختلف این شهر متفاوت است و به سبک زندگی افراد بستگی دارد.

شرایط زندگی در شهر تولوز | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر تولوز

هزینه زندگی در شهر تولوز مربوط به هزینه‌های اجاره مسکن، خرید مواد غذایی، هزینه حمل‌ونقل، هزینه قبض گاز، آب، برق و اینترنت، هزینه تحصیل، هزینه پوشاک، تفریح و … می‌شود. البته هر فردی با توجه به سبک زندگی که دارد، هزینه‌های متفاوتی در این شهر برای زندگی پرداخت می‌کند. به‌صورت میانگین افرادی که یک زندگی دانشجویی در شهر‌تولوز دارند، باید ماهیانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو پرداخت کنند.

هزینه مسکن در شهر‌تولوز برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۷۱.۶۲۵ یورو، برای کرایه یک آپارتمان یک‌خوابه در حاشیه شهر‌تولوز ۴۶۰ یورو و هزینه مربوط به اجاره آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ۶۷.۱۰۹۶ یورو است. هزینه مربوط به قبض در تولوز فرانسه مربوط به قبض‌های سرمایشی و گرمایشی آب و برق و غیره می‌شود.

اگر در یک آپارتمان ۸۵ متری زندگی می‌کنید باید ماهیانه ۲۹.۱۲۷ یورو برای این قبض‌ها پرداخت کنید. البته هزینه قبض اینترنت این قبض‌ها محاسبه نشده، هزینه‌های مربوط به مواد غذایی با توجه به فروشگاهی که خرید می‌کنید متفاوت است؛ اما معمولا هزینه یک لیتر شیر ۹۰ یورو، یک نان سفید ۵۰۰ گرمی ۲۹.۱ یورو و خرید یک کیلو گرم گوشت مرغ ۷۱.۱۰ یورو است.

هزینه زندگی در شهر تولوز | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر تولوز

شهر تولوز در قسمت جنوبی کشور فرانسه قرار گرفته است. این شهر در منطقه‌ای واقع شده که نقطه اتصال اقیانوس اطلس، دریای مدیترانه و رود گارون است. فاصله شهر‌تولوز تا دریای مدیترانه ۱۵۰ کیلومتر تا اقیانوس اطلس ۲۳۰ کیلومتر و تا شهر پاریس 730 کیلومتر است. آب و هوای شهر‌تولوز به دلیل اینکه هر سه منطقه آب و هوایی روی آن تاثیر دارد، یک آب و هوای مدیترانه‌ای و قاره‌ای است.

تابستان‌ها در شهر‌تولوز داغ پر بارش و در زمستان‌ها خنک و دلپذیر است. البته در فصل بهار و پاییز نیز شاهد بارش‌های سنگین و طوفان هستیم. دمای هوا در طول سال بین دو درجه سانتی گراد تا ۲۸ درجه تا انسان دیگر را تغییر می‌کند. در فصل سرد سال ممکن است ما به -۳ درجه سانتیگراد کاهش پیدا کند و در فصل تابستان نیز به ندرت شاهد گرمای ۳۳ درجه‌ای خواهیم بود.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر تولوز | سفری دیگر

جمعیت شهر تولوز

جمعیت شهر تولوز ۴۷۹۵۰۰ نفر است؛ اما جمعیت کلانشهری حدود یک میلیون نفر است. مساحت این شهر زیبای فرانسه ۱۱۸ کیلومتر مربع است. این شهر دارای بزرگترین صنایع هوایی در اروپا، بزرگترین بخش فضایی و همچنین سیستم‌های الکترونیکی در صنعت و خدمات فرانسه است.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر تولوز

مردم شهر تولوز بسیار مهربان و خونگرم هستند. در اطراف شهر‌تولوز ۱۴ روستا و شهر دیگر قرار دارند که همگی فرهنگ و آداب و رسوم غنی دارند. مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و اگر قصد سفر به شهر‌تولوز را دارید، باید حتماً به زبان فرانسوی تسلط کافی داشته باشید. چرا که کمتر فردی پیدا می‌شود که بتواند به زبان انگلیسی صحبت کند. اعیاد مذهبی در این شهر هم تعطیل هستند و سایر رسوم مردم فرانسه در شهر‌تولوز نیز حاکم است.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر تولوز | سفری دیگر

اقتصاد شهر تولوز

اقتصاد شهر تولوز وابسته به صنایع اصلی شهر مانند صنایع هوافضا، الکترونیک، بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات است. درباره شهر‌تولوز ذکر این نکته لازم است که شعبه مرکزی شرکت ایرباس فرانسه در نزدیکی این شهر قرار دارد. کمپانی‌هایی که در زمینه هواپیمایی و فضایی فعالیت می‌کنند، در این شهر قرار دارند. کمپانی اینتل غول الکترونیک دنیا نیز در شهر‌تولوز است و به عنوان یکی از جاذبه‌های سرمایه گذاری در این شهر شناخته می‌شود. به طور کلی بخش‌های شمالی شهر‌تولوز و حاشیه شهر دارای پویایی اقتصادی بیشتری هستند.

اقتصاد شهر تولوز | سفری دیگر

حمل‌ و نقل عمومی تولوز

شهر تولوز چندان بزرگ نیست و جمعیت آن تقریباً یک میلیون نفر است. برای حمل‌ونقل عمومی در این شهر دو خط مترو و یک خط تراموا وجود دارد. علاوه بر این دو خط شبکه اتوبوس نیز در شهر‌تولوز فعالیت می‌کند. سیستم حمل‌ونقل عمومی در شهر‌تولوز کاملاً پیشرفته و مجهز است و مردم این شهر به راحتی می‌توانند با پرداخت هزینه‌هایی مناسب از سیستم حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند. مسافران برای خرید بلیط یک طرفه حمل‌ونقل داخلی باید ۷۰.۱ یورو بپردازند.
در صورتی که قصد خرید بلیط یک ماه را داشته باشید، باید ۵۰ یورو بپردازید. کرایه تاکسی برای هر کیلومتر ۷۵.۲ یورو و ورودی تاکسی ۶ یورو است. هزینه خرید هر لیتر بنزین در شهر‌تولوز ۴۸.۱ یورو است.

حمل‌ و نقل عمومی تولوز | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر تولوز

توان خرید مردم شهر تولوز فرانسه چگونه است؟

توان خرید مردم در شهر تولوز ۹۴ درصد می‌باشد و می‌توان گفت که قدرت خرید متوسطی دارند.

شهر تولوز فرانسه از نظر آب و هوایی چگونه است؟

از نظر آب و هوایی شهر تولوز فرانسه یک شهر سرد و نیمه ابری است که معمولاً گردشگران برای بازدید این شهر در ماه‌های جولای و اواخر ماه سپتامبر به این شهر سفر می‌کنند.

تعداد مردمان شهر تولوز چقدر است؟

جمعیت شهر تولوز ۴۷۹۵۰۰ نفر است؛ اما جمعیت کلانشهری حدود یک میلیون نفر است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر مارسی: کشور فرانسه به عنوان کشوری معرفی می‌شود که شهرهای متعدد با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری دارد،...

درباره شهر لیون: کمتر کسی در حال حاضر وجود دارد که کشور فرانسه را به عنوان یکی از زیباترین کشورها...

به دل پاریس، شهر نور و عشق، چه امری می‌تواند دلپذیرتر از گشت و گذار در دالان‌های تاریخ و هنر...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر