هر آنچه که باید درباره شهر مارسی فرانسه بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر مارسی فرانسه بدانید

17 مهر 1401

درباره شهر مارسی، کشور فرانسه به عنوان کشوری معرفی می‌شود که شهرهای متعدد با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری دارد، اما شهر مارسی بعد از پاریس به عنوانن …

درباره شهر مارسی: کشور فرانسه به عنوان کشوری معرفی می‌شود که شهرهای متعدد با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری دارد، اما شهر مارسی بعد از پاریس به عنوان یکی از جذاب‌ترین شهرهای فرانسوی معرفی شده که لقب قدیمی‌ترین را نیز تا به امروز به خود گرفته است. در این مطلب ما قصد داریم شما را با قدیمی‌ترین شهر کشور فرانسه که بندرهای آن نیز شهرت بسیاری دارند آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

درباره شهر مارسی | سفری دیگر

تاریخچه شهر مارسی فرانسه

شهر مارسی واقع 862 کیلومتری جنوب شرقی قلب فرانسه یعنی پاریس و 350 کیلومتری شهر رکوردار یونکسو یعنی لیون قرار گرفته است. این شهر به عنوان دومین شهر بزرگ فرانسه بعد از پاریس معرفی می‌شود که مسافت آن نیز حدودا 240 کیلومتر مربع است. شاید برایتان جالب باشد زمانی که بدانید که مارسی به دست یونانی‌ها بنا شده است و در حال حاضر به 16 منطقه تقسیم می‌شود و حدودا یک میلیون جمعیت را با خود به همراه دارد.

به دلیل بندرهای بسیاری که مارسی دارد، یونانی‌ها این شهرها به عنوان یک شهر تجاری و بازرگانی بسیار مهم می‌دانستند. در سال‌های 218 و 201 این شهر در جنگ‌هایی به نام کارتاژ نقش به سزایی داشت. در این جنگ این رومی‌ها بودند که پیروز شدند و این شهر قبل از این که توسط رومی‌های به اتحاد برسد، توانست به استقلال تجاری و بازرگانی در منطقه مدیترانه دست پیدا کند که برای آن زمان یک دستیابی فوق‌العاده مهم تلقی می‌شد.

تاریخچه شهر مارسی فرانسه | سفری دیگر

اقتصاد شهر مارسی فرانسه

سوالی که برای بسیاری از گردشگران به وجود می‌آید این است که چرا افراد به مارسی به جهت اقتصادی نگاهی دیگر دارند و تا این اندازه برایشان این شهر مهم است. باید گفت، همان‌طور که در ابتدا نیز معرفی کردیم، شهر مارسی به عنوان یکی از بنادر معروف در کشور فرانسه معرفی می‌شود. همین موضوع باعث شده تا از گذشته تا به امروز هنوز به عنوان یک شهر تجاری معرفی شود.

شاید برایتان جالب باشد زمانی که بدانید، 90 درصد اقتصاد مارسی در حال حاضر به بنادرش متصل است و توانسته 4500 زمینه شغلی را نیز برای افراد ایجاد کند. نکته مهم دیگر این است که مارسی، تا به امروز به عنوان چهارمین بندر پر تردد در قاره اروپا معرفی می‌شود که سالانه میلیون‌ها تن بار تنها از این بندر جابه‌جا خواهند شد.

تمامی این موارد دست به دست هم داده‌اند که از سال 2000 تا به امروز، بیش از هفت هزار شرکت در این شهر تاسیس شده‌اند و توانسته‌اند زمینه کاری بسیار پر سودی را برای خود به همراه داشته باشند. اما مارسی تنها یک شهر اقتصادی برای فرانسه نیست! جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیری که این شهر با خود به همراه دارد باعث شده تا سالانه پذیرای گردشگران بسیاری نیز باشد.

اقتصاد شهر مارسی فرانسه | سفری دیگر

گردشگری در شهر مارسی فرانسه

شهر مارسی به عنوان بهشت گردشگران معرفی می‌شود، زیرا حدودا 300 روز در سال را در هوای گرم و معتدل می‌گذراند. به همین دلیل است که پاریس را قلب فرانسه می‌دانند و مارسی را مانند خون در رگ‌های فرانسه، زیرا می‌تواند به لحاظ گردشگری کشور فرانسه را به راحتی زنده نگه‌دارد.

شاید برایتان جالب باشد زمانی که بدانید که تنها بندر مارسی سالانه 2.4 میلیون گردشگر را در خود جای می‌دهد و از سویی دیگر 1.7 میلیون گردشگر از طرق دیگر وارد این شهر بی‌نظیر فرانسوی می‌شوند. دلایل بسیاری در مارسی است که گردشگران را مانند یک آهن ‌ربا به خود جذب می‌کند. رستوران‌های بی‌نظیر، بنادر بکر، محله‌های تاریخی جذاب و معماری فوق العاده این شهر تماما باعث می‌شود تا افراد این شهر را مقصد خود در تعطیلاتشان انتخاب کنند.

گردشگری در شهر مارسی فرانسه | سفری دیگر

شکم گردی در مارسی

یکی از بخش‌های دلچسب در سفر، تست کردن غذای سنتی و محلی شهری است که به آن مراجعه کرده‌اید. شهر مارسی به دلیل این که تماما از بنادر مختلف تشکیل شده است، غذاهای دریایی فوق‌العاده لذیذی را در خود دارد که در این جا برخی از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 • سوپ ماهی بویابِس | Bouillabaisse
  سوپ ماهی بویایس به عنوان غذای مشهور مارسی معرفی می‌شود. حتی افسانه‌ها و داستان‌های قدیمی بسیاری وجود دارد که در آن‌ها غذای اصلی افراد از این سوپ بوده و همچنین رمیان باستان نیز بسیار از این سوپ لذیذ استفاده می‌کردند. در هر رستورانی که در شهر مارسی پا می‌گذارید، سوپ ماهی بویابس را با ماهی صید شده در همان روز برای شما می‌پزند.
 • صدف خوراکی | Moules Marinière
  یکی دیگر از غذاهای پرطرفدار این شهر فرانسوی مول مارینیر یا صدف خوراکی می‌باشد. از آن جایی که مردم محلی در شهر مارسی به صدف علاقه بسیاری دارند، آن را به روش‌های مختلف تهیه می‌کنند؛ اما طرز تهیه اصلی آن به همراه سیر و سبزیجات است که طعم بی‌نظیری را به آن می‌دهد.

معرفی مکان های مختلف گردشگری شهر مارسی

حال وقت آن است که یک برنامه عالی برای سفر خود در مارسی بچینید. در این قسمت به معرفی برخی از بهترین مقاصد گردشگری این شهر زیبا می‌پردازیم.

 • بندر قدیمی مارسی | Old Harbor
  بیشتر جاذبه‌های گردشگری مارسی را مکان‌های تاریخی تشکیل می‌دهند که از بین آن‌ها بندر قدیمی این شهر یکی از پرطرفدارترین‌ها است. این بندر در زبان فرانسوی به نام Vieux Port نامیده می‌شود و همچنین آن را محل تولد مارسی نیز می‌دانند، زیرا این شهر حدود 600 سال قبل از میلاد در حوالی همین بندر شکل گرفت.
 • منطقه قدیمی مارسی | Old Town
  در بالای بندر قدیمی مارسی، منطقه قدیمی آن قرار دارد که در زبان فرانسوی لو پانیه گفته می‌شود. این محله که بسیار جذاب و دیدنی است، سراسر از رنگ‌های شاد ساخته شده و بافت آن صد در صد قدیمی است.
 • قلعه شاتو دیف | Château d’If
  یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری مارسی، قلعه شاتو دیف است که گردشگران می‌بایست با استفاده از کشتی‌های گردشگری به آن مراجعه کنند. این قلعه شبیه به یک جزیره کوچک در وسط آب‌های مارسی قرار دارد.

سخن پایانی

درباره شهر مارسی، همان‌طور که در این مطلب نیز به آن اشاره کردیم به عنوان یک شهر تاریخی بی‌نظیر در فرانسه معرفی می‌شود. با سفر به این شهر می‌توانید از جذابیت تاریخی فرانسه، دیدن کنید.


سوالات متداول درباره شهر مارسی

شهر مارسی فرانسه چندمین شهر جذاب این کشور است؟

شهر مارسی بعد از پاریس به عنوان یکی از جذاب‌ترین شهرهای فرانسوی معرفی شده که لقب قدیمی‌ترین را نیز تا به امروز به خود گرفته است.

شهر مارسی دقیقا در کجای کشور فرانسه قرار دارد؟

شهر مارسی واقع 862 کیلومتری جنوب شرقی قلب فرانسه یعنی پاریس و 350 کیلومتری شهر رکوردار یونکسو یعنی لیون قرار گرفته است.

بیشترین درصد اقتصاد شهر مارسی به چیزی متصل است؟

شاید برایتان جالب باشد زمانی که بدانید، 90 درصد اقتصاد مارسی در حال حاضر به بنادرش متصل است و توانسته 4500 زمینه شغلی را نیز برای افراد ایجاد کند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر نیس و زیبایی‌های این شهر ساحلی فرانسه باید بگوییم که شهر‌نیس در دامنه کوه‌های آلپ و در نزدیکی...

فرانسه یکی از پیشرفته ترین و زیبا ترین کشورهای اروپای غربی است که به دلیل رفاه و امکاناتی که دارد،...

درباره شهر تولوز فرانسه نکته جالبی وجود دارد و آن هم این است که این شهر در زمان امپراتوری روم...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر