درباره شهر نیس فرانسه | تاریخچه - شرایط زندگی - هزینه - سفری دیگر

درباره شهر نیس فرانسه | تاریخچه – شرایط زندگی – هزینه

24 مهر 1401

درباره شهر نیس، زیبایی‌های این شهر ساحلی فرانسه باید بگوییم که شهر نیس در دامنه کوه‌های آلپ و در نزدیکی دریای مدیترانه قرار گرفته و …

درباره شهر نیس و زیبایی‌های این شهر ساحلی فرانسه باید بگوییم که شهر‌نیس در دامنه کوه‌های آلپ و در نزدیکی دریای مدیترانه قرار گرفته و به همین خاطر زمستان‌ها در شهر‌نیس دارای آب و هوای معتدل و مطلوبی است. این شهر توسط آب‌های خلیج فرشتگان محاصره شده و یکی از شهرهای زیبای مناطق جنوب شرقی فرانسه است. جاذبه‌های شهر‌نیس شامل باغ‌های زیبا، سواحل بکر و بی‌نظیر، دریای آبی و آثار به جا مانده از معماری ایتالیایی است.

شهر نیس در نزدیکی کشور ایتالیا قرار گرفته، به همین خاطر بسیاری از مردم شهر‌نیس به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند و جز شهرهای گران فرانسه است که پذیرای گردشگران خارجی و سرمایه‌گذاران زیادی می‌باشد. به دست آوردن اطلاعات کافی درباره تاریخچه شهر‌نیس، شرایط زندگی در شهر‌نیس، هزینه‌های زندگی در شهر نیس و … برای افرادی که قصد سفر به کشور فرانسه و دیدن شهر نیس را دارند ضروری است؛ بنابراین ما قصد داریم در این مقاله به صورت جداگانه به هر یک از این مطالبه اشاره کنید با ما همراه باشید.

درباره شهر نیس فرانسه | سفری دیگر

تاریخچه شهر نیس

تاریخچه شهر نیس مربوط به سال ۱۸۲۰ میلادی است که برای اولین بار انگلیسی‌ها از این شهر به عنوان پایگاه زمستانی استفاده کردند؛ اما امروزه این شهر جزو شهرهای گردشگری فرانسه محسوب می‌شود. گفته می‌شود که در حدود ۵۰۰ سال قبل مهاجرانی از کشورهای شرق به شهر‌نیس سفر کردند و در سواحل فرانسه ساکن شدند. پس از اباد کردن شهر نام آن منطقه به نیس معروف شد. البته مدارکی هم وجود دارد که گفته می‌شود این شهر در دوران باستان شکارکارگاه بوده و انسان‌های اولیه در این منطقه شکار می‌کردند.

اولین بار در قرن چهارم میلادی این شهر توسط یونانی‌ها تاسیس شد و قلعه‌ای هم در بالای تپه‌ای باستانی نیس وجود دارد که از امپراتوری یونان به جا مانده است و به آن قلعه قرون وسطی گفته می‌شود.

تاریخچه شهر نیس | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر نیس

شرایط زندگی در شهر نیس یکی از واحدهای گردشگری و بازرگانی در کشور فرانسه به شمار می‌رود بسیار ایده آل است. البته باید بگوییم که نیس یکی از شهر‌های گران فرانسه است؛ بنابراین برای زندگی در این شهر باید ابتدا اطلاعات کافی درباره هزینه‌های زندگی و شرایط زندگی در این شهر داشته باشید. شهر‌نیس یکی از مکان‌های زیبا برای توریست‌ها و گردشگران است. به همه خاطر بیشتر افراد درباره این شهر سواحل گرم و آفتابی و مناظر زیبای کوهستانی داستان‌های زیادی شنیده‌اند.

بنابراین شرایط زندگی در شهر‌نیس، این شهر مهم توریستی کشور فرانسه بسیار مناسب تفریح و سرمایه‌گذاری است.

شرایط زندگی در شهر نیس | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر نیس

هزینه زندگی در شهر نیس، شامل هزینه‌های مربوط به اجاره مسکن، هزینه حمل و نقل در شهر‌نیس، هزینه خرید مواد غذایی، هزینه قبض آب گاز و اینترنت و سایر هزینه‌های مربوط به امرار معاش می‌باشد. یک فرد مجرد برای اجاره آپارتمان به صورت ماهانه به ۷۹۰ یورو نیاز دارد. هزینه مواد خوراکی و اقلام ضروری مانند هر کیلوگرم برنج سفید ۵۰.۱ یورو، هزینه خرید یک قرص نان ۵۰۰ گرمی ۳۰.۱ یورو و هزینه خرید یک لیتر شیر ۹۶.۰ یورو است.

هزینه‌های مربوط به حمل و نقل در شهر‌نیس فرانسه برای خرید بلیط یک طرف به ۵۰.۱ یورو و برای خرید بلیط ماهانه ۳۶.۳ یورو است. هزینه قبض یک آپارتمان در شهر‌نیس فرانسه با توجه به اندازه آپارتمان متغیر است. به عنوان مثال یک آپارتمان یک خوابه که اجاره آن در مرکز شهر که کرایه آن ۷۲.۷۸۳ یورو است، هزینه قبضی برابر با ۴۴.۳ ۱۱۷ یورو در ماه خواهد داشت. البته هزینه اینترنت از این هزینه‌ها جدا است.

هزینه زندگی در شهر نیس | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر نیس

موقعیت جغرافیایی شهر نیس با توجه به این که در جنوب شرق کشور فرانسه و در دامنه‌های رشته کوه آلپ قرار گرفته بسیار بی‌نظیر است. این شهر از نظر آب و هوایی دارای تابستان‌های گرم آفتابی و زمستان‌های سرد است. در تابستان همیشه باید منتظر باران‌های گاه و بی‌گاه باشید. فصل پاییز هم جز فصل‌های پر بارش و بارانی می‌باشد. دمای هوا در فصل بهار از ۱۲ درجه سانتیگراد تا ۲۰ درجه سانتیگراد متغیر است.

در فصل تابستان نیس، دما نهایت ممکن است به ۲۹ درجه سانتیگراد برسد. در فصل پاییز نیس، معمولاً دما تا ۱۶ درجه سانتیگراد کاهش پیدا می‌کند؛ اما ممکن است در فصل زمستان شهر‌نیس هوای ۵- درجه سانتیگراد را نیس تجربه کند.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر نیس | سفری دیگر

جمعیت شهر نیس

جمعیت شهر نیس فرانسه حدود ۹۴۲ هزار نفر است. مساحت شهر‌نیس ۷۴۴ کیلومتر مربع است.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر نیس

مردم شهر نیس بسیار مودب و دوست داشتنی هستند. روزهای دوشنبه به عنوان تعطیل رسمی در شهر‌نیس می‌باشد. زبان رایج مردم فرانسوی است، اما برخی از مردم این شهر به زبان ایتالیایی نیز تسلط دارند. مذهب غالب مردم کاتولیک بوده و مردم این شهر مردسالار هستند؛ اما زنان نقش مهمی در زندگی دارند. شهر‌نیس یکی از شهر‌های رمانتیک و هنرپرور فرانسه است که هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری می‌باشد. مردم این شهر به غذاهای کلاسیک سوز‌های خوشمزه فرانسوی و نوشیدنی‌های معروف خودشان بسیار اهمیت می‌دهند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر نیس | سفری دیگر

اقتصاد شهر نیس

اقتصاد شهر نیس در بخش خدمات گسترش پیدا کرده است و در حال حاضر اقتصاد این شهر نقش مهمی را در زمینه تکنولوژی‌های پیشرفته، بهداشت و درمان و رسانه‌های تصویری و همچنین خدمات مخابراتی ایفا می‌کند.

حمل و نقل عمومی نیس

سرویس ریلی سریع السیر یکی از وسایل حمل و نقل عمومی شهر نیس است که هر روز از شهر پاریس به سمت نیس حرکت می‌کند. کشتی، تراموا و سایر وسایل حمل و نقل عمومی نیز در این شهر قابل استفاده هستند و همه روز مسافران را بین شهرهای مختلف مانند مونت‌کارلو، کن، آنتیب، پاریس و نیس جابجا می‌کنند. شهر‌نیس ترافیک چندان سنگینی ندارد؛ اما اگر تمایل داشته باشید می‌توانید از تراموا استفاده کنید و به سایر پایتخت‌های اروپایی نیز سفر کنید.

حمل و نقل عمومی نیس | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر نیس

شهر‌نیس فرانسه در کجا قرار دارد؟

شهر‌نیس و زیبایی‌های این شهر ساحلی فرانسه در دامنه کوه‌های آلپ و در نزدیکی دریای مدیترانه قرار گرفته.

شرایط زندگی در شهر‌نیس فرانسه چگونه است؟

شرایط زندگی در شهر‌نیس یکی از واحدهای گردشگری و بازرگانی در کشور فرانسه به شمار می‌رود بسیار ایده آل است. البته باید بگوییم که نیس یکی از شهر‌های گران فرانسه است؛ بنابراین برای زندگی در این شهر باید ابتدا اطلاعات کافی درباره هزینه‌های زندگی و شرایط زندگی در این شهر داشته باشید.

جمعیت و مساحت شهر‌نیس فرانسه چقدر است؟

جمعیت شهر نیس فرانسه حدود ۹۴۲ هزار نفر است. مساحت شهر نیس ۷۴۴ کیلومتر مربع است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نواختن سرود بوسه‌های عاشقانه، در پشت پرده‌ی سبزینگی و خروشیدن فواره‌ها، گویی باغ لوکزامبورگ به گستره‌ی دلفریب خود دعوتتان می‌کند...

آب و هوای پاریس: پاریس از جمله بزرگ‌ترین شهرهای اروپا و پایتخت کشور فرانسه است. پاریس به شهر عاشقان معرف...

درباره شهر استراسبورگ که در شرق کشور فرانسه قرار دارد، باید بگوییم که استراسبورگ یکی از شهرهای اروپایی در کرانه...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر