با دیدنی های شهر درسدن آلمان بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر درسدن آلمان بیشتر آشنا شویم

20 مهر 1402

دیدنی های شهر درسدن، اولین جاذبه دیدنی شهر درسدن که قصد داریم درباره آن صحبت کنیم، یک مجموعه موزه و کاخ قدیمی است که قدمت آن به قرن هجدهم میلادی باز می‌گردد.

یکی از زیباترین شهرهای کشور آلمان و اتحادیه اروپا، شهر درسدن است. این شهر سلطنتی دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است. طبیعت زیبای شهر در کنار بناهای تاریخی که از دوران پادشاهی کشورهای اروپایی به‌جامانده، جزو دیدنی های شهر درسدن هستند که در سفر خود به اروپا و کشور آلمان حتماً باید از آن‌ها دیدن کنید.

با دیدنی های شهر درسدن آلمان بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

کاخ زوئینگر یکی از دیدنی های شهر درسدن

اولین جاذبه دیدنی شهر درسدن که قصد داریم درباره آن صحبت کنیم، یک مجموعه موزه و کاخ قدیمی است که قدمت آن به قرن هجدهم میلادی باز می‌گردد. برای ساخت این کاخ‌های باشکوه از معماری باروک استفاده شده است. در موزه‌های این کاخ زیبا از ابزارهای علمی، ظروف چینی، ابزارآلات آموزش فیزیک و ریاضی و آثار هنری نگهداری می‌شود. موزه اسلحه، موزه تاریخ و موزه جانورشناسی نیز جزو دیگر جذابیت‌های این مجموعه تاریخی و فرهنگی هستند.

کاخ زوئینگر یکی از دیدنی های شهر درسدن | سفری دیگر

کاخ ژاپنی یکی از دیدنی های شهر درسدن

کاخ ژاپنی یک بنای نئوکلاسیک است که در سال ۱۷۳۷ در شهر ساخته شده است. این بنای بسیار زیبا در کنار مجسمه‌ای که در سال ۱۷۳۶ ساخته شده و به نام سوارکار طلایی مشهور است، یکی از زیباترین دیدنی های شهر درسدن آلمان است. این کاخ در میدان نویشدتر و در یکی از مناطق جدید درسدن قرار گرفته است.

کاخ ژاپنی یکی از دیدنی های شهر درسدن | سفری دیگر

کلیسای فرائن یکی از دیدنی های شهر درسدن

کلیسای فرائن یک بنای تاریخی است که شهر درسدن آلمان در طول جنگ جهانی آسیب‌های زیادی دیده و بسیاری از قسمت‌های آن تخریب شده است. اما کلیساها و بناهای تاریخی این شهر مجدداً نوسازی شده‌اند و هنوز هم مانند گذشته شکوه و زیبایی خیره کننده‌ای دارند. کلیسای فرائن که در سال ۱۷۴۳ ساخته شده، دارای معماری باروک اروپایی است. اما در سال ۱۹۴۵ در جنگ جهانی به شدت تخریب شد. مجدداً در سال ۱۹۹۰ و اتحاد آلمان، این بنا در سال ۲۰۰۵ بازسازی و بازگشایی شد.

برای ساخت مجدد این کلیسا از ۴۰۰۰ سنگ و قطعات به جا مانده از کلیسای مخروبه استفاده شده است. فضای داخلی این کلیسا دارای تزیینات بسیار زیادی است و معمولاً کنسرت‌های موسیقی بزرگ درسدن در این کلیسا برگزار می‌شوند.

کلیسای فرائن یکی از دیدنی های شهر درسدن | سفری دیگر

قلعه مسکونی درسدن

این بنای تاریخی که در زمان پادشاهان زاکسنی محل زندگی پادشاهان و رای دهندگان بوده، ۴۰۰ سال کاربری مسکونی داشته است. اما در این روزها این قلعه به یک مجموعه موزه تبدیل شده که از برجسته‌ترین آثار هنری نگهداری می‌کند. انواع جواهر آلات طلا، عاج‌های مربوط به قرن ۱۴ تا ۱۸ میلادی، سکه‌های ضرب شده در دوران زاکسنی، اسلحه‌های قدیمی، آثار هنری، گرافیک و … نگهداری می‌کند. حتی یکی از ساخته‌های دست انسان که به دوران امپراتوری عثمانی باز می‌گردد، در این موزه قرار دارد. بنابراین علاقمندان به تاریخ و هنر می‌توانند بهشت گمشده خود را در قلعه مسکونی درسدن و موزه‌ها پیدا کنند.

قلعه مسکونی درسدن | سفری دیگر

میدان تئاتر و اپرای زمپر یکی از دیدنی های شهر درسدن

میدان تئاتر که در سال ۱۸۸۳ ساخته شده یکی از جالب‌ترین دیدنی‌های این شهر است. در این میدان یک مجسمه وجود دارد که مردی سوار بر اسب را نشان می‌دهد. بعضی از کارشناسان تاریخی معتقدند که این مرد پادشاه جان است. البته در این میدان می‌توانید شاهکارهای هنری دیگری را هم پیدا کنید. به عنوان مثال کاخ تاریخی تاشنبرگ که دارای معماری باروک است، یکی دیگر از جاذبه‌های به جا مانده از دوران گذشته است و ساخت آن به سال ۱۷۱۱ باز می‌گردد.

میدان تئاتر و اپرای زمپر یکی از دیدنی های شهر درسدن | سفری دیگر

کلیسای جامع درسدن یکی از دیدنی های شهر درسدن

این کلیسا در سال ۱۷۵۵ ساخته شد و عنوان کلیسای جامع را در سال ۱۹۸۰ به دست آورد. این کلیسا که با نام دادگاه کاتولیک هم شناخته می‌شود، فاصله کمی تا پل رودخانه البه دارد. معماری استفاده شده برای ساخت این بنا، معماری باروک است و تمام بخش‌های آن پس از جنگ جهانی و بمباران‌های شدید به صورت کامل بازسازی شده است.

این کلیسا دارای یک برج بلند به ارتفاع نزدیک به ۸۶ متر است. در بخش‌های مختلف این کلیسا ۷۸ مجسمه وجود دارد که برای هر گردشگری جالب و تماشایی به نظر می‌رسند. محراب این کلیسا نیز دارای تزیینات بسیار زیبایی است که به نقوش مختلف آراسته شده است. در بخش زیرزمین کلیسا نیز مقبره شاهان و شاهزادگان پادشاهی زاکسنی قرار دارد. همچنین گفته می‌شود که ظرفی در این مقبره زیرزمینی قرار دارد که قلب آگوستوس داخل آن قرار گرفته است. اما بدن او در کراکوف و در جای دیگری دفن شده است.

کلیسای جامع درسدن یکی از دیدنی های شهر درسدن | سفری دیگر

ایوان برول یکی از دیدنی های شهر درسدن

یکی دیگر از دیدنی های شهر درسدن آلمان، ایوان برول است. این بنای تاریخی بخش‌های مختلفی دارد که مجدداً بازسازی شده‌اند. اما بعضی از آن‌ها از دوران گذشته به جا مانده‌اند. به عنوان مثال فواره دلفین که در سال ۱۷۴۹ ساخته شده و همچنان در معرض دید گردشگران قرار دارد. مجسمه‌های زیادی نیز روی پلکان این بنا که به بالکن اروپا شهرت دارد، قرار گرفته‌اند. بعضی از این مجسمه‌ها ساعات مختلف روز مانند ظهر، عصر، صبح و شب را نشان می‌دهند.

ایوان برول یکی از دیدنی های شهر درسدن | سفری دیگر

گئورگنتور و صف شاهزادگان

یکی از بناهای تاریخی شهر درسدن که برای ساخت آن از معماری رنسانس استفاده شده، گئورگنتور است. این ساختمان که با تزیینات قدیمی، مجسمه‌ها و طراحی‌های بی‌نظیر آراسته شده، در بخش خروجی شهر قرار دارد. صف شاهزادگان یکی از مهم‌ترین بخش‌های این ساختمان است که شامل پرتره‌ای به طول ۱۰۱ متر می‌شود. در این پرتره شاهزادگان، رأی دهندگان، دوک‌ها، چهره‌های سرشناس آلمان، هنرمندان و … دیده می‌شوند که در امتداد یک ردیف قرار گرفته‌اند. برای ساخت این پرتره از ۲۴۰۰۰ کاشی از جنس چینی استفاده شده است و زمان ساخت آن به ۱۸۷۰ باز می‌گردد.

گئورگنتور و صف شاهزادگان | سفری دیگر

باغ بزرگ درسدن یکی از دیدنی های شهر درسدن

باغ قدیمی درسدن که در سال ۱۸۱۴ ساخته شده یکی از زیباترین بخش‌های این شهر است و همه افراد می‌توانند از آن دیدن کنند. در این باغ یک کاخ تابستانی بزرگ قرار دارد که گفته می‌شود در سال‌های ۱۶۷۸ تا ۱۶۸۳ ساخته شده است. این باغ گیاه شناسی و باغ وحش دارای یک راه آهن کوچک و مینیاتوری است که برای خانواده‌ها و کودکان بسیار جذاب است. طول این راه آهن ۶ کیلومتر است.

باغ بزرگ درسدن یکی از دیدنی های شهر درسدن | سفری دیگر

آلبرتینوم و مجموعه‌ های هنری شهر درسدن

یکی از مهم‌ترین دیدنی های شهر درسدن آلمان، آلبرتینوم است. این ساختمان که در سال ۱۸۸۴ ساخت آن آغاز شده و ۳ سال بعد بازگشایی شده، یک موزه مشهور است. آثار هنری اساتید شناخته شده هنر رئالیست رمانتیک و … در این موزه نگهداری می‌شود. بسیاری از نقاشی‌هایی که در این موزه قرار دارند هنر دست نقاشان مجارستانی، لهستانی، بلژیکی، رومانیایی و فرانسوی هستند که در قرن نوزدهم طراحی شده‌اند. مجموعه مجسمه‌های این ساختمان نیز که از کشورهای آسیایی مانند مصر و کشورهای اروپایی مانند یونان و روم هستند، جذابیت زیادی برای تماشاگران دارند.

کلیسای صلیب مقدس و لندهاوس یکی از دیدنی های شهر درسدن

یک ساختمان قدیمی که در سال ۱۷۶۰ ساخته شده، لندهاوس درسدن است. معماری این کلیسای قدیمی به سبک نئوکلاسیک است. این کلیسا که امروزه کاربری جدیدی دارد و به یک موزه و گالری هنری تبدیل شده از قرن سیزدهم میلادی به جا مانده است. در آن دوران با عنوان کلیسای صلیب مقدس شناخته می‌شد. به خاطر اینکه لندهاوس در سال‌های جنگ آسیب زیادی دید، مجدداً در سال ۱۷۶۴ تا سال ۱۷۹۲ با استفاده از معماری باروک ترمیم و بازسازی شد. در این روزها بیشتر کنسرت‌ها و رویدادهای هنری و موسیقی در این کلیسا برگزار می‌شوند.

کلیسای صلیب مقدس و لندهاوس یکی از دیدنی های شهر درسدن | سفری دیگر

مجموعه کاخ‌ های پیلنیتز یکی از دیدنی های شهر درسدن

مجموعه کاخ‌های پلینتز یکی دیگر از زیباترین جاذبه‌های گردشگری درسدن است که مسیر دسترسی به آن‌ها با قایق و از روی رود البه است. این بناهای بسیار ظریف و زیبا که در زمان حکومت اگوستوس ساخته شده‌اند، به خاطر قرار گرفتن در کرانه‌های رود جذابیت بیشتری دارند. در روبروی این کاخ‌های زیبا کاخ تپه قرار گرفته، هر دو بنای تاریخی دارای معماری باروک هستند و در سال ۱۷۲۲ ساخته شده‌اند.

موزه آثار هنری این مجموعه نیز از انواع ابزارآلات موسیقی، کاشی، سفال، مبلمان، شیشه‌های قدیمی و … نگهداری می‌کند. البته دو موزه هنری دیگر هم در این کاخ وجود دارند که با نام موزه قلعه و موزه هنرهای تزیینی شناخته می‌شوند. پارک این قلعه تاریخی نیز یکی دیگر از جذابیت‌های آن است که در قرن هجدهم میلادی ساخته شده. در این پارک درخت‌های نارنج، درخت کاملیای ژاپنی و نمونه‌های دیگری از گیاهان و درختان قرار دارند که قدمت آن‌ها به بیش از ۲۰۰ سال پیش باز می‌گردد.

مجموعه کاخ‌ های پیلنیتز یکی از دیدنی های شهر درسدن | سفری دیگر

خانه اپرای سمپر

خانه اپرای سمپر در میدان تاریخی شهر یا همان میدان تئاتر قرار گرفته است. این خانه تاریخی که در سال ۱۸۴۱ ساخته شده، اولین محل اجرای اولین اپرا در شهر درسدن آلمان بوده است. سازنده آهنگ این اپرا نیز کارل ماریا فون وبر آهنگساز مشهور آلمانی می‌باشد. امروزه بسیاری از تور‌های گردشگری علاوه بر دیدن این بنای باشکوه، ترتیبی می‌دهند که گردشگران بتوانند از برنامه‌های رقص باله و اپرا هم در این میدان دیدن کنند.

خانه اپرای سمپر | سفری دیگر

موزه گرین والت

یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جواهر اروپا همین موزه گرین والت در شهر درسدن است. بیشتر جواهرات گران‌بهایی که در این موزه نگهداری می‌شوند، مربوط به قرن هفدهم میلادی هستند. این موزه در قلعه درسدن و کاخ سلطنتی این شهر قرار گرفته و بخش‌های مختلفی دارد.

کلام پایانی

جاذبه‌های دیدنی دیگری هم در شهر درسدن وجود دارند که می‌توان از آن‌ها به کلیسای صلیب مقدس، لندهاوس، قصر شاهنشاهی، موزه تاریخی نظامی، پل آگوستوس، موزه حمل و نقل و … اشاره کرد. این شهر را می‌توان به عنوان گنجینه‌ای عظیم از کلیساها و موزه‌های قدیمی دانست که هر گردشگری از دیدن آن مسحور می‌شود.


سوالات متداول دیدنی های شهر درسدن

یکی از زیباترین دیدنی های شهر درسدن آلمان چیست؟

کاخ ژاپنی یک بنای نئوکلاسیک است که در سال ۱۷۳۷ در شهر ساخته شده است. این بنای بسیار زیبا در کنار مجسمه‌ای که در سال ۱۷۳۶ ساخته شده و به نام سوارکار طلایی مشهور است، یکی از زیباترین دیدنی های شهر درسدن آلمان است.

از مهم‌ترین دیدنی های شهر درسدن آلمان به کجا می‌توان اشاره کرد؟

یکی از مهم‌ترین دیدنی های شهر درسدن آلمان، آلبرتینوم است. این ساختمان که در سال ۱۸۸۴ ساخت آن آغاز شده و ۳ سال بعد بازگشایی شده، یک موزه مشهور است. آثار هنری اساتید شناخته شده هنر رئالیست رمانتیک و … در این موزه نگهداری می‌شود.

یکی از دیدنی های مذهبی شهر درسدن آلمان کجاست؟

یک ساختمان قدیمی که در سال ۱۷۶۰ ساخته شده، لندهاوس درسدن است. معماری این کلیسای قدیمی به سبک نئوکلاسیک است. این کلیسا که امروزه کاربری جدیدی دارد و به یک موزه و گالری هنری تبدیل شده از قرن سیزدهم میلادی به جا مانده است. در آن دوران با عنوان کلیسای صلیب مقدس شناخته می‌شد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

افرادی که قصد سفر به کشور آلمان را دارد در اولین مرحله باید ویزای این کشور را دریافت کنند که...

آلمان، کشوری در شمال اروپای مرکزی است که اسم اصلی آن جمهوری فدرال آلمان است. در این مقاله به بررسی...

آلمان از کشورهای مهاجر‌ پذیر است که هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان به این کشور مهاجرت می‌کنند. از جمله...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر