هر آنچه که باید درباره شهر دورتموند آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر دورتموند آلمان بدانید

3 مهر 1401

درباره شهر دورتموند و تاریخچه این شهر اطلاعات بسیاری است که شنیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. شهر دورتموند به‌عنوان یکی از شهرهای مهاجرپذیر در آلمان شناخته می‌شود.

درباره شهر دورتموند و تاریخچه این شهر اطلاعات بسیاری است که شنیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. شهر‌دورتموند به‌عنوان یکی از شهرهای مهاجرپذیر در آلمان شناخته می‌شود. بسیاری از گردشگران ایرانی برای سفر به این شهر سرسبز در قلب اقتصادی اروپا اقدام می‌کنند. وجود منطقه زغال‌سنگی در شهر‌دورتموند باعث شده تا هر سال نیروهای کار خارجی زیادی به این شهر مهاجرت کنند.

یکی از دلایلی که شهر دورتموند را به یک شهر مشهور و شناخته شده تبدیل کرده، قرار داشتن تیم فوتبال بروسیا دورتموند آلمان در این شهر است. البته وجود منابع طبیعی زیبا و جاذبه‌های گردشگری هیجان انگیز هم دلیل دیگر شهرت این شهر زیبای اروپایی است. هزینه زندگی نیز در شهر‌دورتموند نسبت به سایر شهرهای بزرگ آلمان کمتر است و به دلیل پایین بودن اجاره مسکن و هزینه خرید مواد غذایی در این شهر بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند تا شهر‌دورتموند را برای زندگی انتخاب کنند.

درباره شهر دورتموند | سفری دیگر

تاریخچه شهر دورتموند

دورتموند یکی از اولین شهرهای آلمان است که از سال ۸۸۵ به عنوان یک روستا وجود داشت؛ اما پس از سال ۱۲۲۰ و پیوستن این روستا به شهرهای دیگر آزاد امپراتوری، روستای تروتمانی به شهر دورتموند امروزی تبدیل شد و به ایالات وستفالیایی پیوست.

تاریخچه شهر دورتموند | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر دورتموند

شرایط زندگی در شهر دورتموند با توجه به کیفیت بالای زندگی در این شهر برای مهاجران و افرادی که قصد ادامه تحصیل در این شهر را دارند بسیار مناسب است. می‌توان گفت که قدرت خرید مردم در شهر‌دورتموند بسیار بالا است و کیفیت زندگی مردم نیز در شرایط مطلوبی قرار دارد. البته شاخص‌های مربوط به مراقبت‌های درمانی در این شهر بالا است ولی آلودگی هوا در شهر‌دورتموند زیاد است. می‌توان گفت که شاخص‌های زندگی در دورتموند مانند سایر شهرهای دیگر آلمان بوده و شباهت بسیاری با شهرهایی مانند فرانکفورت کلن و دوسلدورف دارد.

شرایط زندگی در شهر دورتموند | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر دورتموند

هزینه زندگی در شهر دورتموند با توجه به هزینه‌های مربوط به مواد غذایی، خرید غذا از رستوران، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و مسکن، هزینه اینترنت و قبض آب و گاز و هزینه‌های مربوط به پوشاک، تفریح و ورزش محاسبه می‌شود. با توجه به اینکه افراد سبک‌های زندگی مختلفی دارند، نمی‌توان گفت که هزینه زندگی همه با یکدیگر مساوی است؛ اما اگر بخواهیم به صورت میانگین حساب کنیم، هزینه زندگی در شهر‌دورتموند برای یک نفر به صورت ماهانه ۸۸۹.۱۱ بدون اجاره مسکن است.

اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر‌دورتموند به صورت ماهانه ۵۸۶.۶۷ یورو است. هزینه زندگی یک خانواده ۴ نفره در شهر‌دورتموند بدون اجاره مسکن ۲۹۸۵.۷۵ یورو است‌ و اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۴۵۰ یورو می‌باشد. هزینه‌های مربوط به آب و برق و گاز نیز در شهر‌دورتموند هر چقدر مصرف شما بیشتر باشد، بالا می‌رود؛ اما افرادی که از الگوی مصرف حامل‌های انرژی پیروی می‌کنند، هزینه‌های اضافی پرداخت نمی‌کنند. به صورت متوسط هزینه‌های مربوط به قبوض در یک آپارتمان کوچک ۸۵ متری ۳۱۷.۷۳ یورو است.

هزینه زندگی در شهر دورتموند | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر دورتموند

شهر دورتموند از نظر موقعیت جغرافیایی در غرب کشور آلمان قرار گرفته، این شهر در قسمت شمالی ایالت وستفالن واقع شده است. مساحت شهر‌دورتموند ۲۸۰.۷ کیلومتر مربع است. می‌توان گفت که آب و هوای دورتموند آب و هوایی مرطوب و بارانی و نیمه اقیانوسی است. این شهر در نزدیکی اقیانوس اطلس قرار دارد. آب و هوا در زمستان‌های دورتموند بسیار سرد است، اما به اندازه‌ای نیست که سطح شهر یخبندان شود. دمای هوا در تابستان نیز بسیار ملایم است و همیشه در ماه‌های نوامبر تا مارس از سمت اقیانوس شاهد وزش باد هستیم.

آب و هوا در فصل بهار در ابتدا برفی است، اما به مرور زمان رو به گرمی می‌رود و دمای مطبوع و دلپذیری را در ماه‌های ژوئن تا آگوست و در فصل تابستان شاهد هستیم. در فصل پاییز و زمستان همیشه هوای گرفته و سرد است.

جمعیت شهر دورتموند

بر اساس آمار به دست آمده در اواخر سال ۲۰۱۹ جمعیت شهر دورتموند حدود ۵۹۰ هزار نفر بوده است.

جمعیت شهر دورتموند | سفری دیگر

فرهنگ و آداب و رسوم شهر دورتموند

مردم شهر دورتموند چندان اهل ارتباط برقرار کردن با دیگران نیستند. فرهنگ و آداب و رسوم شهر‌دورتموند مانند سایر شهرهای دیگر اروپایی است و بیشتر جشن‌های مربوط به ایام کریسمس، روز پدر، روز مادر، عید پاک، جمعه خوب و … را جشن می‌گیرند. این روزها معمولاً جزو تعطیلات رسمی در کشور آلمان و شهر‌دورتموند هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر دورتموند | سفری دیگر

اقتصاد شهر دورتموند

به دلیل وجود تاسیسات بندرگاهی در شهر دورتموند، قرار گرفتن استادیوم ورزشی بزرگ وستفالن و همچنین تیم فوتبال بروسیا دورتموند، اقتصاد این کشور بسیار پیشرفته است. صنایع مربوط به وسایل نقلیه موتوری، ساخت تجهیزات الکترونیکی و زغال سنگ نیز از عواملی هستند که روی اقتصاد دورتموند تأثیر دارند. موزه‌های معروف و آثار باستانی تاریخی دورتموند دلایلی هستند که باعث شده اقتصاد این شهر رونق پیدا کند.

اقتصاد شهر دورتموند | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی دورتموند

با توجه به شلوغی شهر دورتموند می‌توان گفت که خدمات حمل و نقل عمومی در این شهر بسیار پیشرفته است و افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند، می‌توانند از خدمات دقیق با کیفیت و بی‌نظیر سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند. افرادی که نمی‌توانند در ترافیک بمانند، می‌تواند به جای استفاده از وسایل نقلیه از تاکسی، مترو و سایر وسایل حمل و نقل درون شهری استفاده کنند. امکانات و تجهیزات این شهر بسیار قابل قبول است و هزینه‌های مربوط به حمل و نقل عمومی بسیار مناسب است. هزینه خرید بلیط یک طرفه ۳ یورو، هزینه خرید کارت ماهانه برای سیستم حمل و نقل عمومی هفتاد یورو است.

کلام پایانی

درباره شهر دورتموند، هزینه‌های زندگی در این شهر، شرایط حمل و نقل عمومی، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای دورتموند صحبت کردیم. یکی از معایب زندگی در شهر‌دورتموند این است که مردم این شهر چندان به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند و افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند باید زبان آلمانی را به خوبی بدانند. یکی دیگر از معایب زندگی در دورتموند این است که مردم این شهر چندان با افراد غریبه و مهاجران ارتباط برقرار نمی‌کنند.

سردی آب و هوا نیز از دیگر معایب زندگی در دورتموند است؛ اما می‌توان گفت که وجود فضاهای سبز، قرار گرفتن دانشگاه‌های مدرن، سیستم حمل و نقل پیشرفته، سرعت بالای اینترنت و سایر مزایای دیگر زندگی در این شهر باعث شده تا دورتموند محبوبیت زیادی بین مهاجران داشته باشد. البته نمی‌توان شرایط اقتصادی مناسب و هزینه‌های زندگی پایین شهر‌دورتموند را نادیده گرفت که باعث شده بسیاری از افراد مهاجر این شهر را برای زندگی انتخاب کنند.


سوالات متداول درباره شهر دورتموند

یکی از دلایل شهرت شهر‌دورتموند چیست؟

یکی از دلایلی که شهر‌دورتموند را به یک شهر مشهور و شناخته شده تبدیل کرده، قرار داشتن تیم فوتبال بروسیا دورتموند آلمان در این شهر است.

روند تبدیل دورتموند به یک شهر امروزی چگونه بود؟

دورتموند یکی از اولین شهرهای آلمان است که از سال ۸۸۵ به عنوان یک روستا وجود داشت؛ اما پس از سال ۱۲۲۰ و پیوستن این روستا به شهرهای دیگر آزاد امپراتوری، روستای تروتمانی به شهر‌دورتموند امروزی تبدیل شد و به ایالات وستفالیایی پیوست.

جمعیت شهر‌دورتموند چقدر است؟

بر اساس آمار به دست آمده در اواخر سال ۲۰۱۹ جمعیت شهر‌دورتموند حدود ۵۹۰ هزار نفر بوده است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر اشتوتگارت ششمین شهر بزرگ در کشور آلمان است و به دلیل بالا بودن سطح امنیت در این شهر بعد...

کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل صنعتی بودن، بسیاری از تمایل به زندگی در آن هستند....

درباره شهر اسن: نهمین شهر بزرگ در آلمان که به‌عنوان قلب انرژی این کشور شناخته می‌شود، شهر اسن (Essen) نام...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر