آب و هوای برلین در چهار فصل مختلف چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای برلین در چهار فصل مختلف چگونه است؟

1 مهر 1401

آب و هوای برلین، در فصول مختلف سال متفاوت بوده و گردشگران قبل از مهاجرت و سفر به آلمان و شهر برلین باید آب و هوای آن را مورد بررسی قرار داده.

آب و هوای برلین: برلین پایتخت کشور آلمان جزو ایالت براندنبورگ است، این شهر جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد، پوتسدام مرکز این شهر بوده و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. آب و هوای شهر برلین در فصول مختلف سال متفاوت بوده و گردشگران قبل از مهاجرت و سفر به آلمان و شهر برلین باید آب و هوای آن را مورد بررسی قرار داده تا بتوانند تجهیزات کافی را به همراه ببرند. در ادامه این مطلب تصمیم داریم شما را با آب و هوای شهر برلین در فصول مختلف سال آشنا کرده و بهترین فصل برای سفر به این شهر را به شما عزیزان معرفی کنیم؛ پس برای کسب اطلاعات بیشتر با سفری دیگر همراه شوید.

آب و هوای برلین در فصل زمستان

زمستان سردترین فصل شهر برلین بوده و میانگین دما در این فصل معمولا منفی 3 درجه سانتی گراد است. در فصل زمستان بالاترین دمای هوا تقریبا به 5 درجه سانتی گراد رسیده و معمولا در این فصل شاهد بارش‌های سهمیگن باران و برف خواهیم بود. به علت سرمای هوا در این فصل تعداد توریست‌ها به شدت کاهش پیدا می‌کند؛ از همین رو می‌توان گفت سفر به برلین در فصل زمستان به نسبت دیگر فصول سال هزینه کمتری را در پی دارد. در این فصل قیمت پروازها و هزینه‌های مربوط به رزرو هتل کاهش پیدا می‌کند. درصورت سفر به برلین در فصل زمستان حتما لباس‌های گرم همراه داشته باشید.

آب و هوای برلین در فصل زمستان | سفری دیگر

آب و هوای برلین در فصل بهار

بعد از گذراندن زمستان سرد و طولانی با فرا رسیدن بهار آب و هوای شهر برلین جان دوباره‌ای می‌گیرد. در فصل بهار دمای هوا افزایش قابل توجهی دارد؛ اما باز هم نسیم‌های سرد زمستان حس می‌شود. در بهار برلین با بارش‌های متناوب روبه رو بوده و با نزدیک شدن به روزهای پایینی فصل دمای هوا به مرور افزایش می‌یابد.

علی رغم افزایش دما در طی فصل بهار امکان بارش‌های سهمگین باران و سیل وجود دارد، پس در صورت سفر به برلین آن هم در فصل بهار چتر خود را فراموش نکنید. به طور کلی در اوایل بهار یعنی در ماه مارچ هوا در برخی از روزها بسیار سرد و در برخی روزها آفتابی است. در ماه مارچ معمولا دمای هوا بین 1 درجه تا 8 درجه سانتی متغییر بوده اما با فرا رسیدن آوریل روزهای آفتابی بیشتری مشاهده می‌شود. در آوریل درخت‌ها شکوفه زده و ظاهر شهر را به شدت زیبا و دوست داشتنی می‌کنند.

در ماه آخر فصل بهار یعنی ماه می‌توریست‌ها به این شهر هجوم می‌آورند، میانگین دما در این ماه بین 8 درجه تا 19 درجه سانتی گراد متغییر بوده و در اکثر روزها آسمان صاف و آبی به چشم می‌خورد. در این فصل فستیوال‌های زیادی برگذار شده و همین مسئله افزایش نجومی قیمت‌ها را در پی دارد. از آنجایی که آب و هوایی این فصل قابل پیشبینی نیست بهتر است در صورت سفر لباس‌های گرم به همراه داشته باشید.

آب و هوای برلین در فصل بهار | سفری دیگر

آب و هوای برلین در فصل تابستان

فصل تابستان بهترین فصل برای انجام فعالیت‌هایی چون شنا به شمار می‌رود. در این فصل آب و هوای شهر برلین گرم و مرطوب بوده و در ماه ژوئن دمای هوا بین 11 تا 13 درجه سانتی گراد متغییر خواهد بود. اما در ماه آگوست دمای هوا تا 24 درجه سانتی گراد هم افزایش پیدا کرده و تمام هزینه‌های مسافرتی افزایش می‌یابند.

این فصل را می‌توان پرهزینه‌ترین فصل سفر به برلین دانست؛ چرا که در تابستان گردشگران زیادی به برلین سفر کرده و هزنیه‌های مربوط به پرواز و رزرو هتل به شدت افزایش می‌یابد. برای سفر به برلین در فصل تابستان علاوه بر لباس‌های خنک یک ژاکت نخی هم به همراه داشته باشید؛ چرا که امکان بارش باران و سرد شدن هوا وجود دارد.

آب و هوای برلین در فصل تابستان | سفری دیگر

آب و هوای برلین در فصل پاییز

فصل پاییز یکی از زیباترین فصول برای سفر به برلین است، در این فصل دمای هوا کاهش می‌یابد. معمولا اواخر پاییز دمای هوا به ده درجه سانتی گراد کاهش پیدا کرده و حتی در برخی اوقات دمای 9 درجه سانتی گراد هم در ماه نوامبر گزارش شده است. اما در اوایل پاییز دمای هوا بین 17 تا 18 درجه سانتی گراد متغییر بوده و بارش‌های زیادی در این ماه رخ می‌دهد.

فصل پاییز را می‌توان بهترین فصل سفر به برلین دانست؛ چرا که علاوه بر برگذاری فستیوال‌ها و جشنواره‌های پاییزی بسیار در این فصل، هزینه‌های سفر هم به شدت کاهش می‌یابد. در پاییز می‌توانید بهترین هتل‌ها با مناسب‌ترین قیمت رزرو کرده و اوقات خوشی را در این شهر برای خود رقم بزنید. به یاد داشته باشید که همراه داشتن یک لباس یا ژاکت گرم در این فصل بسیار ضروری است.

آب و هوای برلین در فصل پاییز | سفری دیگر

جمع بندی

همانطور که گفیتم شهر برلین یکی از توریستی‌ترین ایالت‌های آلمان بوده و جشنوارهای بسیاری در این شهر برگزار می‌شود. امیدواریم که خواندن این مطالب برای تعیین بهترین زمان سفر به برلین کمک کرده باشد. از اینکه تا به اینجا همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم!


سوالات متداول آب و هوای برلین

آب و هوای برلین در زمستان به چه صورت است؟

زمستان سردترین فصل شهر برلین بوده و میانگین دما در این فصل معمولا منفی 3 درجه سانتی گراد است. در فصل زمستان بالاترین دمای هوا تقریبا به 5 درجه سانتی گراد رسیده و معمولا در این فصل شاهد بارش‌های سهمیگن باران و برف خواهیم بود.

آب و هوای برلین در فصل بهار چگونه است؟

بعد از گذراندن زمستان سرد و طولانی با فرا رسیدن بهار آب و هوای شهر برلین جان دوباره‌ای می‌گیرد. در فصل بهار دمای هوا افزایش قابل توجهی دارد؛ اما باز هم نسیم‌های سرد زمستان حس می‌شود.

آب و هوای برلین در فصل تابستان به چه صورت خواهد بود؟

فصل تابستان بهترین فصل برای انجام فعالیت‌هایی چون شنا به شمار می‌رود. در این فصل آب و هوای شهر برلین گرم و مرطوب بوده و در ماه ژوئن دمای هوا بین 11 تا 13 درجه سانتی گراد متغییر خواهد بود.

آب و هوای برلین در فصل پاییز به چه صورتی خواهد شد؟

فصل پاییز یکی از زیباترین فصول برای سفر به برلین است، در این فصل دمای هوا کاهش می‌یابد. معمولا اواخر پاییز دمای هوا به ده درجه سانتی گراد کاهش پیدا کرده و حتی در برخی اوقات دمای 9 درجه سانتی گراد هم در ماه نوامبر گزارش شده است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آلمان، کشوری در شمال اروپای مرکزی است که اسم اصلی آن جمهوری فدرال آلمان است. در این مقاله به بررسی...

 برلین به عنوان پاینخت کشور آلمان است که در حدود 9 برابر شهر پاریس وسعت دارد دارای جاذبه‌های زیادی است...

درباره شهر بن: در شهر‌بن آلمان قلعه‌ها و قصرهای تاریخی وجود دارد که سبب شده این شهر به مکانی توریستی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر