با بهترین دیدنی های آلمان آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های آلمان آشنا شوید

29 آبان 1400

با دیدنی های آلمان و این کشور بیشتر آشنا شوید .حتما با داشتن آگاهی درباره دیدنی های آلمان به این کشور سفر کنید.

آلمان از کشورهای اروپایی است که گردشگران بسیاری هر ساله از دیدنی های آلمان بازدید می کنند. در این مقاله گذری چند داریم بر تعدادی از هزاران جاذبه توریستی این کشور. در صورتی که شما برای تعطیلات عازم این کشور هستید. برای آشنایی بیشتر با ما در این مقاله همراه باشید.

پایتخت بزرگ کشور آلمان شهر برلین

این شهر از برترین دیدنی های آلمان محسوب می شود. شهری که به نام مرکز سیاست و رسانه در دنیا شناخته شده است. این شهر ترکیبی است از معماری جدید و قدیم. با دیدنی های آلمان در شهر برلین بیشتر آشنا خواهیم شد.

دیدنی های آلمان در شهر برلین

اگر چه برلین پایتخت بزرگ کشور آلمان است و دیدنی های آلمان در این منطقه بسیار زیاد است اما در این قسمت فقط به ذکر نام تعداد دیگری از این مکان ها بسنده می نماییم. در تور آلمان از شهر برلین و دیدنی های آلمان در این شهر حتما از این مناطق نیز بازدید نمایید.

یادبود دیوار برلین و چک پوینت چارلی، گروسر تیرگارتن و ستون پیروزی، جزیره موزه، کاخ و پارک شارلوتنبورگ، رایشتاگ، کلیسای یادبود قیصر ویلهلم، باغ های جانور شناسی، محله نیکولای.

دیدنی های آلمان در شهر برلین

دروازه براندنبورگ

این بنا یک اثر تاریخی که به وضوح نشان دهنده شهر برلین است و بیشتر افراد این شهر را با دروازه براندنبورگ می شناسند. ارتفاع این دروازه 26 متر و در منطقه پاریسر پلاتس میته واقع شده است. این دروازه تشکیل شده است از 6 ستون سنگی بلند که در بالای آن یک ارابه با 4 اسب خودنمایی می کند. در گذشته از ساختمان ها در کنار این ستون ها برای جمع آوری عوارض استفاده می شده است.

دروازه براندنبورگ

دیدنی های آلمان در جنگل گرون والد

اگر طرفدار طبیعت و پیاده روی در محیطی طبیعی هستید حتما گردش در این جنگل را به خاطر بسپارید. درختانی که مخلوطی از کاج، اقاقیا، صنوبر و بلوط هستند. در این جنگل رودخانه ای به طول 9 کیلومتر وجود دارد که در آن افراد به آبتنی و تفریح می پردازند. تپه ای مصنوعی در این جنگل شما را به سوی خود می کشاند و در ارتفاع 80 متری آن شما ویرانه هایی از برج گرون والد خواهید دید. این ویران ها در گذشته ایستگاه رادیویی آمریکا بوده است.

کلیسای جامع برلین

برای دیدنی های آلمان در برلین باید به تمام مناطق آشنایی داشته باشید. اما بعضی از مکان ها خود به تنهایی یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد به حساب می آید. یکی از این مکان ها کلیسای جامع برلین است. گنبد بلند با ارتفاع 75 متر و ناقوسی متعلق به 1532 از ویژگی های بارز این جاذبه است.  این بنا به سبک باروک ساخته شده است و از تحسین برانگیزترین جاذبه های توریستی شهر محسوب می شود.

کلیسای جامع برلین

کلیسای جامع فرانسوی آن ببینید

این کلیسا نیز همانند کلیسای جامع برلین از شناخته شده ترین و معتبرترین کلیساهای آلمان است. زیبایی این بنا چشم ها را به سوی خود خیره می نماید. قدمت این کلیسا به سال های 1705 بر می گردد. در آن زمان این کلیسا برای جامعه هوگونت ساخته شد. از دیدنی های برلین در این کلیسا می توان به برج 70 متری  با کاریلون 5 و 8 ضلعی و همچنین اتاق های 20 متری و نرده ایوان 40 متر اشاره نمود.

کلیسای جامع فرانسوی آن ببینید

باغ و موزه گیاه شناسی برلین

از مهمترین باغ های دنیا در شهر برلین آلمان قرار دارد. این باغ به نام گروسر تیرگارتن مشهور است و در سال 1679 ساخته شده است. مساحت این باغ  بیشتر از 104 هکتار است و در آن از بیش از 2 میلیون نوع گیاه نگهداری می شود.

 فراموش نکنید هنگام بازدید از این مکان از کتابخانه بزرگ این منطقه نیز دیدن فرمایید.

دیدنی های آلمان در شهر درسدن

اگر طالب شب زنده داری و شب گردی هستید این شهر تمام رویای شما را تحقق می بخشد. اگر چه این شهر زیبای آلمان و این منطقه رویایی در طول جنگ به ویرانه ای بدل شده بود. اما بعد از اتمام جنگ به طور کامل بازسازی و  زیباسازی شد. دیدنی های آلمان را در این شهر بیشتر بشناسید.

کلیسای فرائن

این بنا ساخته شده در سال های 1743 می باشد. معماری بنا به سبک باروک و از زیباترین کلیساها در این سبک است. گردشگران برای دیدار از این کلیسا می توانند بر بالای گنبد آن رفته و نمایی از شهر را از بالای آن به تماشا بنشینند.

از ویژگی ها و دیدنی های آلمان در این مکان برگزاری سالانه حدود 180 کنسرت و رویداد موسیقی در این جاذبه گردشگری است.

کلیسای فرائن

میدان تئاتر و اپرای زمپر

از جمله شاهکارهای عمومی در این شهر میدان تئاتر است. در این میدان مجسمه ای زیبا از پادشاه جان سوار بر اسب متعلق به سال 1883 قرار دارد. در قسمت غربی این میدان هم اپرای زمپر به زیبایی هر گردشگری را به سوی خود می خواند. اما جاذبه گردشی دیگری نیز در این میدان واقع شده است و بر دیدنی های آلمان در این میدان می افزاید. کاخ راشنبرگ که به سبک معماری باروک ساخته شده و متعلق به سال 1711 می باشد.

کلیسای جامع درسدن

این کلیسا که به دادگاه کاتولیک نیز شهرت دارد در سال 1755 تکمیل شده است اما در سال 1980 به عنوان کلیسای جامع شهر درسدن نام گرفت. جایگاه این کلیسا در انتهای پل رودخانه البه است. معماری بنا به سبک باروک ایتالیایی و با ویژگی های منحصر به فرد ساخته شده است. از شاخصه های این بنا می توان به میز خطابه حکاکی شده در سال 1722 و تزئینات محراب در سال 1751 و همچنین ارگ زیلبرمان در سال 1753 اشاره نمود.در زیرزمین این کلیسا 4 مقبره زیرزمینی قرار دارد. که در آن بقایای اجساد شاهزادگان و شاهان واقع شده است. از مهمترین قسمت های این مقبره ظرفی فلزی حاوی قلب آگوستوس است.

کلیسای جامع درسدن

ایوان برول

اگر برای سفر به کشور آلمان با تور ارزان آلمان در حال تدارک هستید. سفر به شهر درسدن برای شما یک خاطره فراموش ناشدنی خواهد بود و هنگام سفر به این شهر بازدید از ایوان برول نیز برای شما یک تجربه به یاد ماندنی است.

ایوان برول که به بالکن اروپا شهرت دارد از استحکامات قدیمی شهر است. از زیبایی های این ایوان گروهی از مجسمه ها هستند که بر روی پلکان صبح و ظهر و عصر و شب قرار گرفته و این زمان را نشان می دهند.

از قسمت هایی که از بنای اصلی باقی مانده است می توان به فواره دلفین اشاره نمود. همچنین در دیدنی های آلمان در این منطقه می توان به یادمان موریتز و کالج هنری اشاره نمود.

ایوان برول

کلیسای صلیب مقدس و لیندهاوس

کلیسای صلیب مقدس قدیمی ترین  کلیسای شهر درسدن است که در میان دیوارهای این شهر قرار داشته است. در سال 1760 این بنا به طور کامل نابود و با خاک یکسان شد. اما در سال های بعد به سبک باروک امروزی نوسازی و ساخته شد. در این قسمت از شهر می توانید برنامه های کنسرت و رویدادهای هنری را پیگیری نمایید.

لیندهاوس نیز یک ساختمان به سبک پلکانی روکوکویی است که در حال حاضر به موزه تبدیل شده است. در این مکان از آثار هنری شهر درسدن نگهداری می شود.

کلیسای صلیب مقدس و لیندهاوس

کاخ ژاپنی و سوار طلایی

در یک میدان بزرگ به نام نویشدار در شهر جدید درسدن سواری بر اسب به نام آگوستوس بزرگ که با زره رومی شبیه سازی شده است وجود دارد. این مجسمه در سال 1736 ساخته شده است و به سوارکار طلایی مشهور است.

کاخ ژاپنی نیز از بناهای شناخته شده و چشمگیر این شهر است. این بنا یک عمارت باروکی ونئو کلاسیک است که برای نگهداری از مجموعه چینی های آگوستوس ساخته شده بود. اما امروز تبدیل به موزه مردم شناسی و تاریخ شهر درسدن شده است.

همچنین در این قسمت از شهر موزه زاکسی قرار دارد. این موزه بیشتر به جهت هنر مردمی شناخته می شود.

کاخ ژاپنی و سوار طلایی

مکان های دیگر شهر درسدن

دیدنی های آلمان در شهر درسدن فقط محدود به این مناطق نیست. در این شهر جاذبه های توریستی و گردشی بسیار وجود دارد که به ذکر نام آن ها برای آشنایی بیشتر اکتفا خواهیم نمود.

کاخ زوینگر و زمپر بائو، گئورگ تور و صف شاهزادگان، آلبرتینو و مجموعه های هنری شهر، قلعه مسکونی و موزه های شهر درسدن، مجموعه باغ بزرگ، کاخ های پیل نیتز.

شهر مونیخ دیدنی ترین شهر آلمان

این شهر خود سومین شهر بزرگ کشور آلمان است. در این شهر هزاران جاذبه گردشگری هر ساله گردشگران را به سوی خود فرا می خواند . در این قسمت چند جاذبه توریستی از دیدنی های آلمان را خواهیم شناخت.

شهر مونیخ دیدنی تر از دیدنی های آلمان

کلیسای فرانکیرچ یا کلیسای جامع شهر مونیخ

باشکوه ترین کلیسای شهر مونیخ و یکی از دیدنی های آلمان در این شهر کلیسای فرانکیرچ است. معماری این بنا به سبک گوتیک بوده و نمایی از آجر قرمز رنگ تمام سطح بیرونی آن را پوشش داده است. از ویژگی های بارز این کلیسا  برج هایی به ارتفاع 100 متر و محلی به نام رد پای شیطان است. ردپایی که عموم بر این اعتقادند که شیطان این رد پا را هنگام عبور از این کلیسا بر جای گذاشته است.

بعد از این 3 دقیقه که در این کلیسای باشکوه پیاده روی کنید به منطقه سبز می رسید. در گذشته این مکان به بازار نمک شهر مشهور بوده است.

باغ انگلیسی نماد شهر مونیخ

یکی از زیباترین و چشم نوازترین مکان هایی که در این شهر بعد از سفر به مونیخ خواهید دید  یک باغ بزرگ و سرسبز است که بزرگ ترین فضای سبز کشور آلمان محسوب می شود. برای سفر به این منطقه حتما کفش راحت بپوشید زیرا در باغ انگلیسی یک مسیر 36 کیلومتری در انتظار شماست که البته می توانید در آن قدم بزنید و یا بار و بنه پیک نیک و گذراندن یک روز تعطیل را با خود به همراه ببرید و در آن به استراحت و تفریح بپردازید.

البته به جز تفریح در این مکان می توانید از جاذبه های شهر و دیدنی های آلمان در این منطقه مانند: موزه ملی مونیخ و کلکسیون باستان شناسی ایالت باواریا نیز دیدن نمایید.

باغ انگلیسی نماد شهر مونیخ

 عاشقان تئاتر در تئاتر کویلیز

یکی از پر جاذبه ترین و با شکوه ترین مکان هایی که در شهر مونیخ چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند تئاتر کویلیز است. این بنا در اوج شکوه و ابهت معماری باروک  یکی از زیباترین مکان هایی که هر فرد در طول عمر خود شاهد آن می تواند باشد. جلوه کنده کاری های روی چوب در این تئاتر به آن زیبایی دو چندان بخشیده است.

بسیاری از موسیقیدانان بزرگ دنیا در این محل به اجرای آثار نفیس خود پرداخته اند.

پارک المپیک محلی برای ورزش و اجرای کنسرت

دیدنی های آلمان در همه شهر های آن قابل رویت است. زیبایی هایی که چشم هر گردشگر را به سوی خود خیره می نماید. از زیباترین مکان هایی که در شهر مونیخ جلوه ای بی همتا به این شهر بخشیده است، پارک المپیک در این شهر است. فضایی به مساحت 2.7 میلیون متر مربع که بخشی از بزرگ ترین رویدادهای مختلف شهر در آن برگزار می شود. از بزرگترین این رویدادها می توان به فستیوال تالوود اشاره نمود.

اگر طالب خوردن غذا در بهترین مکان شهر هستید ما به شما توصیه می کنیم که برج المپیک با ارتفاع 290 متر را در این مکان  انتخاب نمایید. در این محل رستوران هایی به غایت لوکس و مجلل و البته بی نظیر شما را مهمان چشم اندازهای خیره کننده شهر می نماید.

پارک المپیک محلی برای ورزش و اجرای کنسرت

کاخ نیمفنبورگ

یک کاخ باشکوه با مساحتی حدود 600 متر زیر بنا که با رنگ های سفید و طوسی و تزئینات زرد و آجری از بی نظیرترین جاذبه های شهر مونیخ است و از دیدنی های آلمان در این شهر محسوب می شود. اگر شما زمان کافی برای بازدیدی از تمام قسمت های کاخ را داشته باشید می توانید از عمارت کلاه فرنگی و کلیسای کوچک با نقاشی های منحصر به فرد دیواری آن بازدید نمایید.

 چند جاذبه دیدنی آلمان در شهر مونیخ

البته در این شهر در هر محله و منطقه که قدم بگذارید حتما یک جاذبه گردشی شما را درگیر زیبایی خود می نماید اما در این قسمت به ذکر نمونه هایی از آن می پردازیم.کرسی سلطنتی مونیخ، مارین پلاتز، سالن جدید شهر مونیخ، کلیسای آزام، کلیسای سنت پیتر، کلیسای سنت مایکل،  تئاتر ملی مونیخ و اپرای ایالتی بایرن، کلیسای کایتان مقدس، باغ وحش هلا برون، کاخ سلطنتی و محله کونستارئال.

بعد از دیدنی های آلمان در چند شهر معروف این کشور به ذکر چند مکان دیدنی در چندین شهر این کشور خواهیم پرداخت.

شهر رگنسبورگ این

تارخ این شهر به دوران روم باستان باز می گردد. از همان تاریخ نیز آثار و بناهای شگرفی هنوز در این شهر به چشم می خورد. یک شهر قرون وسطایی و بی نظیر که معماری و سبک خانه های آن شما را به یاد کشور ایتالیا خواهد انداخت.

از مهم ترین مکان های این شهر می توان به دارایی کلیسا و پل سنگی باستانی آن اشاره نمود.

جنگل سیاه در جنوب غربی آلمان

اگر چه نام این جنگل سیاه است اما در این منطقه شما فقط شاهد سبزی و خرمی خواهید بود. این مکان به بهشت طبیعت گردها شهرت دارد. برای دیدار از طبیعت بی بدیل آلمان حتما در سفر آلمان از این منطقه دیدن کنید و در طبیعت روح نواز آن به استراحت و گردش بپردازید.از دیدنی های آلمان در این منطقه می توان به این موارد اشاره نمود.

توتناوکه در گذشته محل اسکی مردم آلمان بوده است، اسپای بادن بادن، تفریحگاه باد لیونل، راه آهن جنگل سیاه، شهر تریبرگ و موزه روباز جنگل سیاه.

جنگل سیاه در جنوب غربی آلمان

سرزمین مینیاتوری و بندر تاریخی هامبورگ

اگر شما علاقمند به بازدید از مکان های مینیاتوری با تمام جزئیات هستید، این مکان که در مرکز بندر تاریخی هامبورگ واقع شده است از عجایب ایده آل است.  اگر هم فکر می کنید که این مکان ها بیشتر برای سرگرمی کودکان ساخته شده است، سخت در اشتباه هستید. شما با هر سن و هر علاقمندی می توانید در این مکان ساعت ها سرگرم شوید بدون این که به ساعت توجه کنید.

توجه به ریزترین نکات در هنگام ساخت این ماکت مینیاتوری شما را به حیرت وا می دارد.  البته فکر نکنید که این مکان یک فضای بسته و بی تحرک است. با توجه به ساعات پرواز هواپیما ها در فرودگاه و یا ساعات حرکت قطارها و کشتی ها، این ماکت ها در ساعت دقیق خود به حرکت در می آیند  شما را در حیرت و تعجب نگاه می دارد.

بندر زیبای هامبورگ نیز یک فضای 100 کیلومتری مربعی که به دروازه آلمان شهرت گرفته است. دیدنی های آلمان در این منطقه را فراموش نکنید. تفرجگاه کنار بندر و منطقه ورهاوس از پر جاذبه ترین مکان ها در این بندر است.

سرزمین مینیاتوری و بندر تاریخی هامبورگ

دره راین

 دیدنی های آلمان بدون دیدار از رودخانه راین امکان پذیر نیست. و هر فردی که پا به این کشور بزرگ و زیبا می گذارد صد البته که ابتدا به دیدن این رودخانه شگفت انگیز خواهد رفت.

رودخانه ای با وسعت 1320 کیلومتری که از کشور سوئیس آغاز  و با گذر از کشورهای آلمان، هلند به مقصد خود می رسد. هنگام سفر به آلمان از دره راین در این کشور دیدن نمایید.  در این منطقه بیش از 40 قلعه تاریخی و 60 شهر قرون وسطایی وجود دارد که از پر جاذبه ترین مناطق در آلمان و از دیدنی های آلمان در این منطقه است.

جزیره موزه ها

اگر طالب گشت و گذار در موزه های شهر هستید و برای شما هیچ جاذبه ای مانند بازدید از موزه های شهر نیست به شما جزیره موزه ها از دیدنی های آلمان را پیشنهاد می کنیم.

این مکان در منطقه مابین رودخانه شپری و کوپفر گرابن  است. در مرکز منطقه موزه قدیم قرار دارد. این منطقه از سال های 1830 به عنوان مکانی برای نشان دادن گنجینه های کشور آلمان در نظر گرفته شد و هر سال به تعداد موزه ها در این منطقه افزوده شده است.

در میان موزه های این منطقه، موزه پرگامون زیباترین و پر جاذبه ترین موزه است.

جزیره روگن یکی از دیدنی های آلمان

یک جزیره بی نظیر و با شکوه که در قلب جزایر بالتیک جا گرفته است. در این منطقه می توانید دیدنی های آلمان را به عینه مشاهده نمایید. سواحل شنی، مرداب، شبه جزیره  های خیره کننده و هر آنچه که علاقمند به دیدن آن هستید در این منطقه وجود دارد.

 از جاذبه های روگن می توان به شبه جزیره یاسموند با ارتفاع 161 متر اشاره نمود. همچنین در این منطقه جنگل راش اشتو بنیتس نیز خودنمایی می کند.  اگر این جنگل را تا انتهای آن بروید حتما به صخره گچی خواهید رسید که با ارتفاعی حدود 117 متر سر از آب های نیلگون دریا بر آورده و تا نزدیک آسمان قد برافراشته است.

اگر علاقمند به گردش در مکان هایی با معماری نئوکلاسیک هستید حتما سری به شهر تفریحی پوتوس بزنید. اینجا مکانی برای استراحت و تفریح شاهزاده پوتوس در گذشته بوده است.

جزیره روگن یکی از دیدنی های آلمان

دیدنی های آلمان

در کشور زیبای آلمان به هر منطقه و هر شهری که قدم بگذارید حتما جاذبه های گردشگری آن شما را مسحور و مجذوب خود می نماید. کشوری به غایت زیبا  که برای طرفداران هر تفریح یک منطقه اعجاب برانگیز دارد.

اگر شما طرفدار کوهنوردی باشید می توانید دیدنی های آلمان را در کوه های بلند آن مانند منطقه کوهستانی آلپ باواریایی ببینید.

اگر طرفدار طبیعت گردی و جنگل باشید. به شما مژده می دهیم این کشور پر است از مناطق جنگلی و زیبا که بیشتر از نیمی از شهر های آن را مناطق طبیعی پوشانده است.

اگر شما طرفدار تفریحات آبی و یا دیدار از آثار تاریخی هستید باز هم کشور آلمان شما را در دیدنی های آلمان شگفت زده می نماید. تفریح در اطراف رودخانه راین و رودخانه هایی که در این کشور وجود دارد شما را از این تفریح نیز بی نصیب نمی گذارد.

داشتن قلعه های رویایی  و دیدن از آن ها شما را در سفر کشور آلمان به رویا فرو می برد.  حتی در این کشور کاخ هایی وجود دارد که بازدید از آن شاید در رویا نیز امکان پذیر نباشد اما در دیدنی های آلمان حتما به رویاهای خود دست پیدا خواهید نمود.

دیدنی های آلمان

اگر برای سفر به این کشور در انتظار یک تعطیلات هستید. حتما با داشتن آگاهی درباره دیدنی های آلمان به این کشور سفر نمایید. در این صورت برای شما سفری خوب و خوش همراه با تجارب و خاطرات فراموش ناشدنی آرزومند هستیم.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی های شهر بوخوم بوخوم که در قلب دره روهر واقع شده است، جواهر پنهان آلمان است که...

آلمان یکی از کشورهای چهار فصل قاره اروپا می‌باشد که در نزدیکی کوه‌های آلپ، دشت اروپای شمالی و دریای بالتیک...

درباره شهر بیله فلد: اگر می‌خواهید سفری را به یکی از شهر های اروپایی داشته باشید که در کنار مشاهده...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر