هر آنچه که باید درباره شهر اشتوتگارت آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر اشتوتگارت آلمان بدانید

13 مهر 1401

درباره شهر اشتوتگارت، شهر اشتوتگارت ششمین شهر بزرگ در کشور آلمان است و به دلیل بالا بودن سطح امنیت در این شهر بعد از نورنبرگ رتبه دوم را در میان …

شهر اشتوتگارت ششمین شهر بزرگ در کشور آلمان است و به دلیل بالا بودن سطح امنیت در این شهر بعد از نورنبرگ رتبه دوم را در میان شهرهای امن آلمان دارد. از نکاتی که درباره شهر‌اشتوتگارت باید بدانید این است که این شهر پایتخت ایالت بادن وورتمبرگ است. ازنظر جغرافیایی در قسمت جنوب غربی آلمان قرارگرفته است. مردم محلی اشتوتگارت به دلیل اینکه این شهر روی رودخانه نکار قرارگرفته به آن دیگ بخار اشتوتگارت می‌گویند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کارخانه بزرگ خودروسازی مرسدس بنز و پورشه در شهر‌اشتوتگارت هستند. به همین خاطر این شهر ازنظر اقتصادی و تجاری بسیار پیشرفته است. کیفیت زندگی و استانداردهای بالای زندگی در این شهر باعث شده تا هر ساله مهاجران خارجی بسیاری به قصد سکونت در شهر‌اشتوتگارت اقدام کنند و این شهر را به عنوان مقصد مناسبی برای تحصیل اشتغال یا زندگی انتخاب کنند.

درباره شهر اشتوتگارت | سفری دیگر

تاریخچه شهر اشتوتگارت

تاریخچه شهر اشتوتگارت نیز داستان جالبی دارد. در گذشته مردم شهر‌اشتوتگارت اغلب به شغل پرورش اسب مشغول بودند و در حومه این شهر اسب‌های سوار نظام آلمان را پرورش می‌دادند. این ماجرا مربوط به قرن ۱۰ میلادی است؛ اما امروزه این شهر به یکی از قطب‌های اقتصادی در کشور آلمان تبدیل شده است. دانشگاه‌های معتبر موجود در این شهر و همچنین موقعیت‌های شغلی و شرایط اقتصادی مناسب اشتوتگارت باعث شهرت این شهر شده است. شهر‌اشتوتگارت در زمان جنگ جهانی دوم هدف حملات هوایی قرار گرفت و ساختمان‌های بسیار زیادی در این شهر تخریب شدند؛ اما بعد از جنگ جهانی روند بازسازی شهر شهر موجب تمام این ساختمان‌ها شد.

تاریخچه شهر اشتوتگارت | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر اشتوتگارت

شرایط زندگی در شهر اشتوتگارت از سطح بالایی برخوردار است؛ اما هزینه‌های زندگی و تحصیل در این شهر به مراتب نسبت به سایر کشورهای اروپایی و دیگر شهرهای آلمان مناسب‌تر و معقول‌تر است. موقعیت‌های شغلی بسیاری در اشتوتگارت برای دانشجویان خارجی وجود دارد و می‌توانند در زمینه‌های مختلف مانند مشاغل اجرایی و مدیریتی یا تدریس، مشاغل مربوط به خدمات درمانی و … به راحتی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. ازنظر فرهنگی نیز شهر‌اشتوتگارت یکی از شهرهای مشهور در کشور آلمان است.

چرا که مراکز فرهنگی هنری و موزه‌های زیادی در این شهر قرار دارند و برای افرادی که علاقمند به گردشگری در این مکان‌ها هستند، بسیار جذاب است. در شهر‌اشتوتگارت فضاهای سبز و پارک‌های معروف و بزرگی قرار دارند که جزو جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شوند. باغ وحش ویلهلم نیز در شهر‌اشتوتگارت قرار دارد. مرکز گیاه شناسی بزرگ اروپا نیز در این شهر واقع شده و جاذبه‌های گردشگری بسیاری در این شهر قرار دارد.

شرکت‌های معروف خودروسازی پورشه و بنز، شرکت‌هایی مانند شرکت باکنش و شرکت بوش هم در شهر‌اشتوتگارت قرار دارند. کیفیت زندگی در این شهر بسیار مطلوب است و قدرت خرید مردم بالا است. ازنظر امنیتی نیز شرایط زندگی در اشتوتگارت بسیار مناسب است و مردم می‌توانند به راحتی از خدمات درمانی و مراقبت‌های بهداشتی استفاده کنند. می‌توان گفت که سطح آلودگی هوا در شهر‌اشتوتگارت پایین است.

شرایط زندگی در شهر اشتوتگارت | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر اشتوتگارت

هزینه زندگی در شهر اشتوتگارت به صورت ماهانه برای هر نفر حدود ۷۹۰ یورو می‌شود؛ اما اگر بخواهید به صورت دقیق مدینه را مشخص کنید امکان‌پذیر نیست. چرا که با توجه به سبک زندگی افراد هزینه‌های زندگی آن‌ها نیز متفاوت است؛ اما اگر به عنوان یک دانشجو قصد مهاجرت به شهر‌اشتوتگارت را دارید، باید بدانید که زندگی دانشجویی و هزینه‌های تحصیل در این کشور بسیار معقولانه و مناسب است. تنها مشکلی که در این شهر ممکن است برای مهاجران و دانشجویان ازنظر هزینه وجود داشته باشد هزینه اجاره مسکن است.

البته هزینه اجاره آپارتمان در حومه شهر بسیار ارزان‌تر از مرکز شهر است. دانشجویان خارجی نیز می‌توانند با استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی این هزینه‌ها را کمتر کنند. قسمت‌های مرکزی و غربی شهر‌اشتوتگارت به دلیل اینکه مراکز تفریحی و مراکز تجاری زیادی در آنجا وجود دارد، گرانتر هستند و حتی هزینه اجاره مسکن نیز در این قسمت شهر، بالا است.

هزینه زندگی در شهر اشتوتگارت | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر اشتوتگارت

اشتوتگارت ازنظر موقعیت جغرافیایی در جنوب غربی کشور آلمان واقع شده است و حدود ۲۷۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. مساحت این منطقه حدود ۲۰۷.۳۵ کیلومتر مربع بوده و دارای آب و هوای قاره‌ای می‌باشد. معمولاً زمستان‌ها در شهر اشتوتگارت بسیار سرد است اما به قدری نیست که همه جا یخبندان شود. ولی برعکس تابستان‌ها هوا گرم و مطبوع می‌باشد. البته موقعیت جغرافیایی می‌تواند دلیل گرمای تابستان در این شهر غربی باشد؛ اما به دلیل اینکه ارتفاع این شهر از سطح دریا زیاد است در فصل‌های تابستان نیز کمتر شاهد گرما هستیم. معمولاً در تمام روزهای زمستانی آب و هوای اشتوتگارت کمی بالاتر از صفر است.

ولی در طول شب ممکن است دما به زیر صفر برسد. اشتوتگارت جز شهر‌های آفتابی اروپا محسوب نمی‌شود و کمتر می‌توانید گرمای خورشید را در تمام روزهای سال احساس کنید؛ اما می‌توان گفت که دمای هوا در تابستان گاهی اوقات تا ۳۲ درجه سانتی گراد هم می‌رسد.

جمعیت شهر اشتوتگارت

پس از سال ۲۰۱۹ که یک سرشماری انجام شد و جمعیت شهر اشتوتگارت حدود ۶۳۲.۷۴۳ هزار نفر برآورد شده است.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر اشتوتگارت

مردم اشتوتگارت پیرو دین مسیحیت هستند؛ اما بسیاری از ساکنان این شهر هم پروتستان و کاتولیک هستند. البته آداب و رسوم شهر اشتوتگارت مانند سایر مناطق دیگر آلمان است. مردم آلمان به طور کلی علاقه چندانی به برقراری ارتباط با غریبه‌ها ندارند؛ اما مرسوم است که بعد از ظهرها خانواده‌های آلمانی با دوستان و اقوام خود دور یکدیگر جمع می‌شوند و برای خوردن یک کیک یا قهوه با یکدیگر معاشرت می‌کنند. تعطیلی‌های رسمی و جشن‌ها در شهر‌اشتوتگارت نیز مانند سایر شهرهای آلمان است و مردم عاشق فرهنگ موسیقی و آشپزی آلمانی هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر اشتوتگارت | سفری دیگر

اقتصاد شهر اشتوتگارت

اقتصاد شهر اشتوتگارت وابسته بهش شرکت‌های خودروسازی معروف این شهر استو باعث شده تا یکی از واحدهای اقتصادی آلمان محسوب شود. به همین خاطر می‌توان گفت کیفیت زندگی در این شهر بالا است و ازنظر اقتصادی یک شهر پیشرفته محسوب می‌شود.

اقتصاد شهر اشتوتگارت | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی اشتوتگارت

سیستم حمل و نقل عمومی اشتوتگارن بسیار پیشرفته و مدرن است. مترو، تاکسی، اتوبوس و کلیه وسایل حمل و نقل زیر زمینی از ساعات اولیه صبح آماده سرویس دهی به مردم این شهر هستند. افرادی که در نیمه شب‌ها در سطح شهر تردد می‌کنند، می‌توانند از وسایل حمل و نقل عمومی مخصوص نیمه شب استفاده کنند.

حمل و نقل عمومی اشتوتگارت | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر اشتوتگارت

شهر اشتوتگارت چندمین شهر بزرگ آلمان است؟

شهر اشتوتگارت ششمین شهر بزرگ در کشور آلمان است.

شرایط زندگی در شهر اشتوتگارت آلمان چگونه است؟

شرایط زندگی در شهر اشتوتگارت از سطح بالایی برخوردار است؛ اما هزینه‌های زندگی و تحصیل در این شهر به مراتب نسبت به سایر کشورهای اروپایی و دیگر شهرهای آلمان مناسب‌تر و معقول‌تر است.

هزینه زندگی در شهر اشتوتگارت حدودا چقدر می‌باشد به صورت ماهیانه؟

هزینه زندگی در شهر اشتوتگارت به صورت ماهانه برای هر نفر حدود ۷۹۰ یورو می‌شود؛ اما اگر بخواهید به صورت دقیق مدینه را مشخص کنید امکان‌پذیر نیست.

جمعیت شهر اشتوتگارت چقدر است؟

پس از سال ۲۰۱۹ که یک سرشماری انجام شد و جمعیت شهر اشتوتگارت حدود ۶۳۲.۷۴۳ هزار نفر برآورد شده است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر اسن: نهمین شهر بزرگ در آلمان که به‌عنوان قلب انرژی این کشور شناخته می‌شود، شهر اسن (Essen) نام...

هانوفر از شهرهای مهم آلمان است که مساحتی برابر با ۲۰۴ کیلومتر مربع دارد. جمعیت این شهر به بیش از...

وقتی نام دانشگاه لایپزیگ به میان می‌آید، ذهن‌ ناخودآگاه به سمت فضایی علمی و عمیق می‌رود، جایی که بر تارک...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر