هر آنچه که باید درباره شهر کلن آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر کلن آلمان بدانید

11 مهر 1401

درباره شهر کلن، قدیمی‌ترین و چهارمین شهر بزرگ کشور آلمان، شهر کلن است که در غرب آلمان قرار دارد و از شهرهای بندرگاهی مهم این کشور به شمار می‌رود.

درباره شهر کلن: قدیمی‌ترین و چهارمین شهر بزرگ کشور آلمان، شهر‌کلن است که در غرب آلمان قرار دارد و از شهرهای بندرگاهی مهم این کشور به شمار می‌رود. مهم‌ترین بخش‌های صنعت آلمان در شهر‌کلن تاسیس شده‌اند که از این لحاظ قطب صنعتی آلمان بوده و اصلی‌ترین نمادهای این کشور یعنی کلیسای جامع کلن و پل معروف هوهنزولرن ()Hohenzollern در این شهر وجود دارند.

شهر‌کلن آلمان در جنوب غربی رود راین واقع شده و توسط این رود به دو بخش شرقی (راست) و غربی (چپ) تقسیم گردیده است. در قسمت غربی آن دانشگاه‌های کلن و مناطق دانشجویی تاسیس شده‌اند و همچنین ایستگاه‌‌های رادیویی-تلویزیونی و شرکت هوایی مشهوری چون لوفت‌هانزا در شهر‌کلن قرار دارند. با این مقاله از سری مقالات شهرهای آلمان همراه باشید تا اطلاعات جامعی را در مورد شهر‌کلن آلمان در اختیارتان قرار دهیم.

درباره شهر کلن | سفری دیگر

شرایط آب و هوای شهر کلن

از لحاظ موقعیت جغرافیایی شهر کلن در ایالت وستفالین در شمال رود راین و در غرب کشور آلمان قرار دارد. این شهر تحت تاثیر اقیانوس اطلس دارای آب و هوایی مرطوب و بارانی بوده و در فصل زمستان با وجود سرمای زیاد ولی یخبندان اتفاق نمی‌فتد. این شهر دارای تابستان‌های معتدل با وزش باد شدید است که بیشتر بین ماه‌های نوامبر تا مارس رخ می‌دهد.

در ماه‌های ژوئن و ژوئیه فصل تابستان آب و هوایی گرم و کمی مرطوب بر شهر‌کلن حاکم می‌شود و فصل‌های بهار و پاییز نیز هوای این شهر بسیار خنک و دلپذیر است. دمای هوای سالانه شهر‌کلن به طور میانگین بین 2.5 تا 19 درجه سانتیگراد است که در طول فصول مختلف دمای روز و شب متغییر می‌باشد. از لحاظ شرایط آب و هوایی بهترین زمان سفر به شهر‌کلن آلمان فصل تابستان است ولی در این فصل هزینه سفر شامل رزرو هتل و محل اقامت و خرید بلیط پرواز بسیار گران خواهد شد.

شرایط آب و هوای کلن | سفری دیگر

جمعیت شهر کلن آلمان

جمعیت شهر کلن طبق سرشماری سال 2020 حدود ۱،۱۱۸،۷۸۹ نفر بوده است که مهاجرین 36 درصد جمعیت این شهر را تشکیل داده‌اند و بسیاری از این مهاجرین مر بوط به اروپای شرقی هستند. پس از برلین، هامبورگ و مونیخ، این شهر چهارمین شهر پرجمعیت آلمان و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت نوردراین وستالفن به شمار می‌رود.

جمعیت شهر کلن آلمان | سفری دیگر

شرایط تحصیل در شهر کلن آلمان

بسیاری از شهرهای آلمان به دلیل داشتن دانشگاه‌های معتبر و امکانات آموزشی با کیفیت، شهرهایی مناسب برای ادامه تحصیل هستند. دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود می‌توانند به یکی از دانشگاه‌های این کشور درخواست ارائه دهند. قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان یعنی دانشگاه کلن در سال 188 میلادی در این شهر تاسیس شده است.8 دانشگاه برتر آلمان در شهر کلن واقع هستند که در آن‌ها انواع رشته‌ها از موسیقی و ورزش گرفته تا رشته‌های فنی توسط استادان زبده تدریس می‌شود.

از شرایط ورود به شهر‌کلن آلمان برای تحصیل داشتن ویزای معتبر و مدت‌دار، بیمه دانشجویی و داشتن محل اقامت مناسب است. یکی از شرایط مهم دریافت ویزای تحصیلی تسلط به زبان آلمانی در حد پیشرفته است که باید دانشجویان این زبان را بلد باشند یا قبل از تحصیل به صورت پیش نیاز این زبان را فرابگیرند و مدرک معتبر آن را دریافت نمایند. وظیفه ارزیابی سطح زبان آلمانی دانشجویان بر عهده موسسه زبان گوته، تست داف (TestDaF) و تلس دوچ است.

در دانشگاه‌های شهر‌کلن رشته‌های مختلفی برای تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می‌شود. علاوه بر زبان آلمانی، تسلط بر زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان مزیت محسوب می‌شود و برای تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری مفید است. در صورتی که دانشجویی تسلطی به زبان آلمانی نداشته باشد دانشگاه‌ها و موسسات مورد نظر امکانات و خدمات کارآمدی را برای یادگیری این زبان به دانشجویان ارائه می‌دهند.

شرایط تحصیل در شهر کلن آلمان | سفری دیگر

دانشگاه‌ های برتر شهر کلن

مهم‌ترین دانشگاه‌های شهر کلن که پذیرای دانشجویان سایر کشورهای جهان هستند شامل موارد زیر هستند:

  • دانشگاه اقتصاد کلن
  • دانشگاه هنرهای رسانه ای
  • دانشگاه علوم پایه کاتولیک
  • دانشگاه تربیت بدنی کلن
  • دانشگاه موزیک کلن
  • دانشگاه علوم پایه کلن
  • دانشگاه فنی کلن
  • دانشگاه علوم پایه (Praxis)
  • دانشگاه باستانی کلن
دانشگاه‌ های برتر شهر کلن | سفری دیگر

وضعیت اقتصادی شهر کلن آلمان

همانند ایالت برمن، شهر کلن نیز به سبب وجود شرکت‌ها و کارخانه‌های خودروسازی یک شهر با رونق اقتصادی زیاد برای کشور آلمان به حساب می‌آید. همچنین بخش پژوهش‌‌ها و تحقیقات کشور آلمان نیز در شهر‌کلن واقع است که سرمایه آن از بخش همین شرکت و کارخانه تامین می‌شود. وجود مراکز و نمایندگی‌های شرکت‌های بزرگی مثل دایملر، پورشه و بوش در شهر‌کلن سبب شده این شهر دارای فرصت‌های شغلی و اقتصادی بی‌نظیری شود که روی وضعیت اقتصادی آن بسیار تاثیرگذار هستند.

وضعیت اقتصادی شهر کلن آلمان | سفری دیگر

جاذبه‌ ها و امکان دیدنی و گردشگری کلن

شهر کلن آلمان دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار جذابی است که توریست‌های زیادی را در فصول مختلف سال به سوی خود جذب می‌کند. از جمله مهم‌ترین دیدنی‌های کلن می‌توان به سالن شهر کل، موزه لودویگ، کلیسای بزرگ سنت مارتی، کلیسای کلن رومانو، کلیسای حواریون مقدس، سالن رقص گورتسنلیش، کلیسای جورج مقدس، کلیسای سزیلیای مقدس، موزه پل هوهنزولرن و باغ گل و گیاه این شهر اشاره کرد.

جاذبه‌ ها و امکان دیدنی و گردشگری کلن | سفری دیگر

سیستم حمل و نقل عمومی شهر کلن

شهر کلن آلمان سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته و گسترده‌ای داشته و مسافران می‌توانند با تراموا، مترو، اتوبوس و خطوط راه آهن به نقاط مختلف این شهر تردد کنند. متروی این شهر با نام Stadtbahn یا S-Bahn از سال 1968 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده است. طول مسیر این سیستم حمل و نقل 194.8 کیلومتر بوده که دارای ۱۲ خط و ۲۳۳ ایستگاه می‌باشد.

علاوه بر این، سیستم حمل و نقل محلی شهر‌کلن با نام Kölner Verkehrs-Betriebe یا KVB دارای ۶۰ خط، ۳۸۰ تراموا و ۳۲۰ اتوبوس است که روزانه حدود 800 هزار مسافر را جا به جا می‌کند. ایستگاه‌های قطار محلی شهر‌کلن به ایستگاه‌های تراموای اصلی وصل هستند و دارای تابلوهای ورود و خروج آنلاین برای راهنمایی مسافران می‌باشند. می‌توان از طریق دستگاه‌های خودکار تمام بلیت‌های تراموا و اتوبوس KVB خریداری کرد.

سیستم حمل و نقل عمومی کلن | سفری دیگر

جمع بندی

شهر کلن از شهرهای قدیمی آلمان بوده و چهارمین شهر پرجمعیت این کشور محسوب می‌شود. وجود مکان‌های دیدنی در این شهر آن را به شهر توریستی تبدیل کرده که سالانه تعداد زیادی گردشگر را به سوی خود جذب می‌کند. همچنین تاسیس دانشگاه‌های معتبر و با کیفیت آموزشی بالا نیز سبب شده شهر‌کلن یکی از مقاصد مهم برای ادامه تحصیل دانشجویان سایر کشورها به شمار رود.


سوالات متداول درباره شهر کلن

شهر کلن چندمین شهر بزرگ آلمان است؟

قدیمی‌ترین و چهارمین شهر بزرگ کشور آلمان، شهر کلن است.

جمعیت شهر کلن آلمان چقدر است؟

جمعیت شهر کلن طبق سرشماری سال 2020 حدود ۱،۱۱۸،۷۸۹ نفر بوده است که مهاجرین 36 درصد جمعیت این شهر را تشکیل داده‌اند.

وضعیت اقتصاد شهر کلن چگونه است؟

همانند ایالت برمن، شهر کلن نیز به سبب وجود شرکت‌ها و کارخانه‌های خودروسازی یک شهر با رونق اقتصادی زیاد برای کشور آلمان به حساب می‌آید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر دوسلدورف: دوسلدورف یکی از شهرهای بین‌المللی آلمان است و مهاجران خارجی بسیاری در این شهر زندگی می‌کنند. این...

راهنمای کامل دیدنی های شهر بیله فلد آلمان بیله فلد (Bielefeld ) شهری در منطقه اوستوستفالن - لیپ در شمال...

در دل پایتخت آلمان، ساختمانی باشکوه و پر از حکایت قرار دارد که به عنوان یکی از نمادهای تاریخی و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر