هر آنچه که باید درباره شهر برلین بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر برلین بدانید

4 شهریور 1401

شهر برلین، از بزرگترین و پر جمعیت‌ترین شهرهای کشور آلمان به شمار می‌رود که از این لحاظ در کل اتحادیه اروپا رتبه دوم را دارد.

شهر برلین، از بزرگترین و پر جمعیت‌ترین شهرهای کشور آلمان به شمار می‌رود که از این لحاظ در کل اتحادیه اروپا رتبه دوم را دارد. این شهر یکی از شانزده ایالت آلمان است و یک سوم آن را جنگل‌ها، پارک‌ها، باغ‌ها و رود هاتشکیل می‌دهند. طبق اسناد به دست آمده از قرن سیزده میلادی، برلین از مراکز مهم راه‌های اصلی تجارت در اروپا بوده است. برلین مرکز سیاسی و فرهنگی کشور آلمان به شمار می‌رود و به دو بخش برلین غربی و شرق تقسیم شده و از این لحاظ محیط شهری متنوعی دارد.

درباره شهر برلین - سفری دیگر

تاریخچه شهر برلین

در طول تاریخ و طی جنگ جهانی دوم برلین بیشترین میزان بمباران را داشته از این رو دارای تاریخ پر فراز و نشیبی است. بعد از اینکه در سال‌های 1943 تا 1945 قسمت زیادی از برلین از بین رفت، دیوار برلین در سال 1961 ساخته شد. این دیوار با پایان یافتن جنگ سرد در سال 1989 توسط مردم خراب گردید و دوباره شهر برلین با تبدیل شدن آلمان به دولت فدرال یکپارچگی خود را به دست آورد. در حال حاضر شهر برلین از مدرن‌ترین، زیباترین و بهترین شهرهای جهان به شمار می‌رود که تنها یادبودهایی از کشته شدگان و مناطق جنگی باقی مانده و به آثار تاریخی این شهر تبدیل شده‌اند.

تاریخچه شهر برلین - سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر برلین

طبق گفته مجله Monocle که در زمینه امور جهانی و سبک زندگی فعالیت می‌کند، شهر برلین از لحاظ شرایط زندگی در رده ششم شهر قابل زندگی در دنیا انتخاب شده است. همچنین این شهر بر اساس آمار واحد اطلاعات اکونومیست از نظر اقتصادی در بین همه شهرهای جهان در رتبه 21 قرار گرفته و از لحاظ شاخص قدرت شهری دارای رتبه هشتم است. برلین یک مقصد عالی برای مهاجرت کاری به شمار می‌رود؛ زیرا به دلیل فعالیت صنایع مختلف در این شهر قلب اقتصادی اروپا محسوب می‌شود فرصت‌های شغلی بسیاری در آن وجود دارد. از این رو کیفیت و شرایط زندگی در این شهر در سطح خوبی قرار دارد.

شرایط زندگی در شهر برلین - سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر برلین

با توجه به نرخ پایین بیکاری و وجود فرصت‌های شغلی خوب می‌توان گفت هزینه‌های زندگی در این شهر می‌تواند به راحتی تامین شود؛ بنابراین برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری و به طور کلی زندگی در برلین را دارند شهر مناسبی خواهد بود. به نسبتی که هزینه‌های زندگی در این شهر بالا است به همان میزان درآمدها و حقوق و مزایای شهروندی نیز در سطح خوبی قرار دارند.

به طور کلی هزینه زندگی در برلین که یک شهر مدرن و پیشرفته و بزرگ به حساب می‌آید نسبت به شهرهای کوچک‌تر بیشتر است. وجود امکانات شهری مدرن در برلین سبب شده هزینه‌های حمل و نقل عمومی نسبت به سایر شهرهای آلمان بیشتر باشد ولی این هزینه‌ها به همراه هزینه‌های پوشاک، خوراک و اجاره مسکن همسو با میزان درآمد شهروندان بوده و منطقی و معقول به نظر می‌رسد.

هزینه زندگی در شهر برلین - سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر برلین

شهر برلین در شمال شرق کشور آلمان قرار دارد و دارای مساحت 890 هزار کیلومتر مربع است. این شهر از سطح دربا 34 متر فاصله دارد و منطقه زمانی آن UTC+1 و در تابستان UTC+2 است. همان طور که بیان شد یک سوم شهر برلین را طبیعتی بکر شامل رودخانه، دریاچه (7 درصد)، آبراهه، جنگل و پارک (به ترتیب 17 و 12 درصد) تشکیل داده است؛ و بیش ز 45 دریاجه زیبا در این شهر مثل دریاچه موجیلسی، پلوتزینسى و وانسی وجود دارد.

در بخش غربی برلین و از شمال تا جنوب آن رود هاول جریان دارد و زمین‌های جان پناه برای محافظت در زمان وقوع بلایای طبیعی در اطراف شهر حدود 20 درصد فضای باز را به خود اختصاص داده‌اند.

از لحاظ شرایط آب و هوایی شهر برلین دارای اقلیم اقیانوسی است و تابستان ‌های ملایم و گاها به ندرت گرم و زمستان‌های با سردی نسبی کم دارد. البته به دلیل تغییرات در اقلیم اقیانوسی زمستان‌های یخبندان در برخی مناطق شهر برلین وجود دارد. در برلین به طور نامنظم و در طی سال بارندگی‌های فراوان اتفاق می‌افتد؛ به طوری که در سال میزان بارش‌ها به 669 میلیمتر می‌رسد. دمای شهر برلین در فصل تابستان بین 14 تا 24 درجه سانتی گراد بوده، در ماه‌های سرد سال بین -2 تا 4 درجه سانتی‌ گراد است و ماه‌های بهاری که هوا معتدل بوده دما بین 9 تا 19 درجه متغیر است.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر برلین - سفری دیگر

جمعیت شهر برلین

در قرن سیزدهم شهر برلین به عنوان پایتخت آلمان پایه گذاری شد و در شمال شرقی آلمان قرار دارد. جمعیت برلین طبق آخرین شماری تا ماه دسامبر 2019 میلادی در حدود 3،769،495 نفر برآورد شده است.

جمعیت شهر برلین - سفری دیگر

فرهنگ و آداب و رسوم شهر برلین

کمال گرایی و دقت در تمام جنبه‌های زندگی جز جدانشدنی از فرهنگ مردمان شهر برلین و کشور آلمان است. تعارف کردن در بین آن‌ها به ندرت صورت می‌گیرد و در بین مردم یک حس عمیق اجتماعی وجود دارد. از دیگر نکات فرهنگی این مردمان اهمیت دادن به حریم خصوصی و وقت شناسی است. صرفه جویی، تلاش و سخت کوشی از مهم‌ترین ارزش‌های آن‌ها بوده و در مدیریت زمان دقت زیادی دارند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر برلین - سفری دیگر

اقتصاد شهر برلین

پیشینه تاریخی غنی این شهر سبب شده از طریق ارائه خدمات با کیفیت در زمینه گردشگری بخشی از اقتصاد خود را از این بخش تامین کند. در این شهر شرکت‌های پیشرو در زمینه تکنولوژی فعالیت دارند که بخش عمده اقتصاد آن را تشکیل می‌دهند. همچنین برلین در زمینه‌های مختلف آی‌تی، داروسازی، مهندسی پزشکی، ساخت و ساز، الکترونیک و بیوتکنولوژی از موفق‌ترین شهرهای اروپا محسوب می‌شود.

اقتصاد شهر برلین - سفری دیگر

حمل و نقل عمومی برلین

کشور آلمان و پس از آن برلین دارای قدرتمندترین و مدرن‌ترین سیستم‌های حمل و نقل در جهان را دارند که شامل قطار، سامانه اتوبوسرانی درون شهری، مترو، مترو زیرزمینی، تراموا، کشتی، سامانه تاکسیرانی و 6 فرودگاه هستند. جامع‌ترین سیستم حمل و نقل عمومی در شهر برلین به اسم BVG است که خود به دو بخش U-Bahn و S-Bahn تقسیم می‌‌شود. بخش U-Bahn شامل مترو و راه‌های زیرزمینی و S-Bahn شامل راه آهن سبک مثل اتوبوس و تراموا است. این سیستم‌های حمل و نقل به صورت 24 ساعته و در زمان‌های معین به مسافران سرویس دهی می‌کنند.


سوالات متداول درباره مزایا و معایب زندگی در شهر برلین

1.آیا برلین بهترین شهر آلمان است؟

تقریبا از سوی اکثر منابع و نظرات مردم به طور قطعی برلین بهترین شهر آلمان (یا حداقل جزء 3 شهر برتر) برای زندگی شناخته شده است؛ چون به عنوان پایتخت آلمان این شهر در اوج پیشرفت و رفاه بوده و هزینه‌های زندگی در آن اصلا گران نبوده و امنیت بالایی دارد.

2.آیا هزینه‌های زندگی در شهر برلین گران است؟

شهر برلین به عنوان شهر برتر آلمان، تقریبا در همه معیارها، نه تنها گران نبوده و بلکه یکی از به صرفه‌ترین شهرهای آلمان است. همچنین برلین به صرفه‌ترین پایتخت در بین کشورهای اروپای غربی محسوب می‌شود.

3.آیا برلین از لحاظ اجتماعی شهر امنی به شمار می‌‌رود؟

برلین به‌عنوان یکی از امن‌ترین شهرهای دنیا به شمار می‌رود؛ ولی به طور طبیعی در تمام دنیا امکان وقوع جرم‌های ساده وجود دارد که برلین از این موضوع استثنا نخواهد بود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر بوخوم این نکته را بدانید که یکی از شهرهای ارزان کشور آلمان محسوب می‌شود و به‌عنوان شهر دانشگاهی...

درباره شهر هامبورگ: هامبورگ (Hamburg) بعد از برلین دومین شهر بزرگ کشور آلمان و هشتمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است....

داشتن دعوت نامه آلمان باعث می‌شود تا مهاجران خارجی مشکلات زیادی برای دریافت ویزا و سفر به این کشور نداشته...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر