هر آنچه که باید درباره شهر لایپزیگ آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر لایپزیگ آلمان بدانید

8 مهر 1401

درباره شهر لایپزیگ، قطعا تا به امروز بارها لقب “پاریس کوچولو” را شنیده‌اید که به انواع شهرهایی که از نظر هنر در درجات بالایی قرار دارند، اهدا می‌شود.

درباره شهر لایپزیگ: قطعا تا به امروز بارها لقب “پاریس کوچولو” را شنیده‌اید که به انواع شهرهایی که از نظر هنر در درجات بالایی قرار دارند، اهدا می‌شود. باید بگوییم که شهر لایپزیگ (Leipzig – تلفظ درست آن با لهجه استاندارد آلمانی: لَیپزیش) نیز امروز به‌عنوان پاریس کوچولو ایالت فدرال زاکسن در کشور آلمان معرفی می‌شود. این شهر که به عنوان یک شهر دانشجویی برای دانشجویان مهاجر نیز معرفی می‌شود، یکی از شهرهای بزرگ و مهم شرق کشور آلمان است که به‌عنوان یک مرکز تجاری و نمایشگاهی در این کشور نیز معرفی می‌شود. در این مطلب همراه ما باشید تا در کنار یکدیگر به معرفی این شهر باشکوه در اروپا بپردازیم.

درباره شهر لایپزیگ | سفری دیگر

معرفی شهر لایپزیگ قلب موسیقی آلمان

شهر لایپزیگ که علاوه بر پاریس کوچولو که از سوی گوته، شاعر به‌نام آلمانی این لقب را دریافت کرده است، به عنوان قلب موسیقی کشور آلمان نیز معرفی می‌شود. این شهر، دارای جمعیتی حدودا ۵۳۰٬۰۰۰ نفر است که آن را تبدیل به یکی از شهرهای بزرگ کشور آلمان می‌کند. لایپزیگ سالانه مقصد بسیاری از توریستان و گردشگران است. شب نشینی‌هایی که مردمان لایپزیگ و توریستان در این شهر دارند، یکی از فعالیت‌های تفریحی معروفی است که باعث محبوبیت این شهر می‌شود.

اگر بخواهیم صحنه‌ای را برای شما از حضور در شهر لایپزیگ تصویر‌سازی کنیم، می‌توانیم بگوییم که با قدم زدن در خیابان‌های این شهر گویی انگار در یک سالن اوپرای موسیقی هستید که از شکوه بی‌نظیر اشباع شده است. هنرهای خیابانی عالی، فضاهای سبز بی‌نظیر که در جای جای شهر لایپزیگ قرار دارند در کنار سکوت و آرامشی که ساکنین این شهر با خود به همراه دارند، تماما باعث می‌شود تا هر توریستی که به لایپزیگ می‌آید، هیچوقت علاقه به بازگشت نداشته باشد!

معرفی شهر لایپزیگ قلب موسیقی آلمان | سفری دیگر

بررسی جاذبه‌ های گردشگری و تفریحی شهر لایپزیگ

حال که با این شهر آشنا شدید، بد نیست به سراغ معرفی مکان‌هایی برویم که با حضورشان در برنامه سفرتان می‌توانید آن را هیجان انگیزتر کنید. در ابتدا می‌توان به یکی از فضاهای سبز معروف شهر لایپزیگ به‌ نام حلقه سبز پرداخت. این فضای سبز، که آرامش بسیاری را با خود به همراه دارد، مکانی عالی برای دوچرخه سواری و لذت برند از انواع گونه‌های گیاهی بوده که نظیرش را در جایی دیگر نمی‌توانید مشاهده کنید. دوچرخه‌ها در این منطقه اجاره‌ای هستند و هزینه بسیار ارزانی را نیز برای خود دارند.

از سویی دیگر، اگر علاقه به تاریخ و هنر دارید، می‌توانید از موزه بی‌نظیر Runde Ecke دیدن کنید. این موزه در سال 1989 ساخته شد و تا به امروز نیز توسط کمیته شهروندان لایپزیگ اداره شده است. برای دسته افرادی که علاقه به خرید دارند نیز ما پاساژ Mädlerpassage را توصیه می‌کنیم که در سال 1914 ساخته شده است. با مراجعه به این پاساژ، علاوه بر خرید، از یک منطقه تاریخی برجسته نیز دیدن می‌کنید.

بررسی جاذبه‌ های گردشگری و تفریحی شهر لایپزیگ | سفری دیگر

آب و هوای شهر لایپزیگ چگونه است؟

مهم استکه قبل از سفر به لایپزیگ، بدانید که قرار است از سرما بلرزید یا چمدان خود را از لباس‌های تابستانه پر کنید. اگر بخواهیم سرما در این شهر را برای شما توصیف کنیم، می‌توانیم بگوییم که در ماه ژانویه، دمای هوا تا دو درجه زیر صفر خواهد رسید که برای برخی از افراد که در شهرهای سرد ایران زندگی می‌کنند، آنقدرها هم سرمای طاقت‌فرسایی نیست.

از سویی دیگر، در فصول گرم شما دمایی به میزا 24 درجه بالای صفر را در شهر لایپزیگ تجربه می‌کنید که نشان می‌دهد تابستانی ملایم را برای خود دارد. البته شایان ذکر است که تا امروز لایپزیگ دمای 36 درجه و منفی چهار درجه را نیز در خود دیده است. پس در یک نتیجه‌گیری می‌توان گفت که لایپزیگ غیرقابل پیش‌بینی است، پس خود را برای دمانی منفی چهار درجه تا 36 درجه بالای صفر هم آماده کنید!

دمای هوای این شهر چگونه است؟ | سفری دیگر

بررسی وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر لایپزیگ

از آنجایی که شهر لایپزیگ به عنوان یک شهر دانشجویی و توریستی در کشور آلمان معرفی می‌شود، پس وضعیت حمل‌ونقل عمومی در این شهر باید در بهترین حالت باشد که همان‌طور که در اخبار مربوط به لایپزیگ منتشر می‎شود، در همین حالت نیز قرار دارد. شاید برایتان جالب باشد زمانی که بدانید لایپزیگ متصل به 61 خط اتوبوسی است که تمامی مناطق این شهر را پوشش می‌دهد.

از سویی دیگر، در کنار اتوبوس‌ها، قطارهای داخلی شهری نیز وجود دارند. نکته جالب و حائز اهمیت این است که مسئولان در این زمینه فعالیت قطارهای داخل شهر را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند که با قطارهای خارج از شهر هماهنگ باشند. این گونه، افرادی که قصد دارند از شهر لایپزیگ به شهرهایی دیگر مانند هامبورگ یا برلین سفر کنند، می‌توانند از خانه تا ایستگاه راه‌آهن را با قطارهای داخل شهری طی کنند و دقیقا سر زمان معین به حرکت قطار بین شهری مد نظر خود برسند.

با سفر به لایپزیگ از کجا ها دیدن کنید؟

در عنوان جاذبه‌های تفریحی و گردشگری، سه مورد از مکان‌های مهم این کشور را به شما معرفی کردیم. اما در این بخش قصد داریم برنامه‌ای جذاب برای سفر شما بچینیم. شما به جزء سه مورد اشاره شده، می‌توانید هفت مکان مختلف دیگر را نیز در برنامه تفریحی خود قرار دهید. اولین مکان، موزه گراسی است که به سه بخش موزه آلات موسیقی، فرهنگ شناسی و هنرهای کابردی تقسیم می‌شود.

پس از آن می‌توانید به تالار شهر قدیم بروید که به عنوان یک ساختمان افسانه‌ای در شهر لایپزیگ معرفی می‌شود. از سویی دیگر، به هیچ عنوان دیدن کلیسای سنت نیکولاس را از دست ندهید. این کلیسا از قرن 12 تا به امروز برپا بوده است. برای دسته افرادی که به علم علاقه دارند، دیدن دانشگاه قدیمی لایپزیگ نیز خالی از لطف نیست. این دانشگاه تاریخچه‌ای فوق‌العاده دارد و افراد سرشناسی نظیر نیچه، گونه و صدراعظم آلمان آنگلا مرکل در آن تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اند.

در انتها، سالن کنسرت گواندهاوس و بنای یادب ود نبرد ملت‌ها را به هیچ عنوان از دست ندهید. سالن کنسرت گواندهاوس از سال 1781 تا به امروز محل برگزاری کنسرت‌های بی‌نظیر در این شهر بوده و بنای یاد بود نبرد ملت‌ها نیز برای دسته افرادی که به تاریخ علاقه‌مند هستند، می‌تواند بسیار جذاب باشد. می‌توانید آدرس این مکان‌ها را از طریق نقشه گوگل مشاهده کنید.

سخن پایانی

درباره شهر لایپزیگ: همان‌طور که در این مطلب مطالعه کردید، شهر لایپزیگ یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور آلمان است که توسط گوته، شاعر آلمانی به عنوان پاریس کوچولو معرفی می‌شود. سفر به لایپزیگ می‌تواند برای شما بی‌نظیر باشد، زیرا؛ می‌توانید در شهری قدم بردارید که قدمت آن بر پایه هنر و علم بنا شده است.

با توجه به عنوان انتهایی که مراکز دیدنی شهر لایپزیگ را به شما عزیزان معرفی کردیم، می‌توانید یک برنامه سفر هیجان‌انگیز را برای خود چیده و با مشاهده کردن مکان‌های دیدنی این شهر، به تاریخ اروپا و با هر آنچه در فصول تاریخی مختلف برای کشور آلمان رخ داده است آشنا شوید.


سوالات متداول درباره شهر لایپزیگ

به شهر لایپزیگ چه لقبی داده اند؟

پاریس کوچولو لقب این شهر جذاب یعنی لایپزیگ است.

شهر لایپزیگ در کجای کشور آلمان قرار دارد؟

این شهر در شرق کشور آلمان قرار دارد؟

یکی از بهترین گزینه های سفر به این شهر چه میباشد؟

این شهر بسیار مورد پسند دانشجویان در سراسر جهان است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آیا تا به حال تجربه نفس گیری از میان فضای باز و بلند مرتفعات را داشته‌اید، جایی که می‌توانید باورنکردنی‌ترین...

در دل شهر مانهایم ، همانند گوهری تابان و مملو از روح طبیعت، باغ و پارک لوئیزن به عنوان یکی...

درباره شهر اسن: نهمین شهر بزرگ در آلمان که به‌عنوان قلب انرژی این کشور شناخته می‌شود، شهر اسن (Essen) نام...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر