cover 1 هر آنچه که باید درباره شهر دوسلدورف آلمان لدانید

هر آنچه که باید درباره شهر دوسلدورف آلمان لدانید

10 مهر 1401

درباره شهر دوسلدورف دوسلدورف یکی از شهرهای بین‌المللی آلمان است و مهاجران خارجی بسیاری در این شهر زندگی می‌کنند. این شهر از نظر هنر و موسیقی بسیار مشهور است.

درباره شهر دوسلدورف: دوسلدورف یکی از شهرهای بین‌المللی آلمان است و مهاجران خارجی بسیاری در این شهر زندگی می‌کنند. این شهر از نظر هنر و موسیقی بسیار مشهور است.دوسلدورف یکی از شهرهای بین‌المللی آلمان است و مهاجران خارجی بسیاری در این شهر زندگی می‌کنند. این شهر از نظر هنر و موسیقی بسیار مشهور است. چراکه شهر‌دوسلدورف محل زندگی و تولد هنرمندان مشهور آلمانی است. شهر‌دوسلدورف به عنوان مرکز شهر نوردراین-وستفالن در آلمان شناخته می‌شود. نام این شهر از نام رودخانه دوسل گرفته شده که در مجاورت شهر‌دوسلدورف قرار دارد.

دوسلدورف به عنوان یکی از مکان‌های جذاب برای گردشگری در اروپا محسوب می‌شود. جشنواره‌های متعددی که در کنار رودخانه راین و شهر‌دوسلدورف برگزار می‌شود، پذیرای گردشگران بسیاری است. شاهکارهای هنری بسیاری مانند موزه‌های متعدد باغ ژاپنی، اشلاس بنرت و… در شهر‌دوسلدورف قرار دارند. این شهر به شهر کافه‌ها معروف است و دانشگاه‌های معتبری نیز در سطح شهر‌دوسلدورف قرار دارند. این شهر از نظر اقتصادی و تجاری رونق چشمگیری داشته است. به همین خاطر مقصد گردشگران و مهاجران خارجی است.

درباره شهر دوسلدورف | سفری دیگر

تاریخچه شهر دوسلدورف

درباره شهر‌دوسلدورف باید بگوییم که این شهر در سال‌های 600 و 700 میلادی یک روستا بود؛ اما به دلیل این که در کنار رودخانه قرار داشت، محل مناسبی برای کشاورزی و ماهیگیری محسوب می‌شد. در قرن سیزدهم میلادی به دستور آدولف یکی از اعضای خانواده سلطنتی آلمان به شهر تبدیل شد و از آن پس مسیر رشد و توسعه را به خوبی طی کرده است. این شهر به عنوان پایتخت مد و هنر در کشور آلمان شناخته می‌شود.

تاریخچه شهر دوسلدورف | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر دوسلدورف

کیفیت و شرایط زندگی در شهر دوسلدورف بسیار بالا است. قدرت خرید مردم نیز به نسبت کیفیت زندگی در این شهر بالا محسوب می‌شود. از نظر شاخص‌های امنیتی نیز شهر دو سلول موقعیت مناسبی را دارا می‌باشد و مردم به راحتی از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده می‌کنند. آلودگی هوا در شهر‌دوسلدورف کم است و از نظر هزینه‌های زندگی می‌توان گفت که با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است. موقعیت‌های شغلی فراوانی در شهر‌دوسلدورف برای افراد جویای کار فراهم شده است و به دلیل اینکه اقتصاد شهر‌دوسلدورف قدرتمند است، تمام افرادی که جویای شغل هستند می‌توانند موقعیت‌های شغلی مناسبی را در شهر‌دوسلدورف به دست بیاورند.

شرایط زندگی در شهر دوسلدورف | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر دوسلدورف

هزینه زندگی در شهر دوسلدورف مربوط به هزینه اجاره یا خرید مسکن، هزینه خورد و خوراک و مواد غذایی، هزینه ارتباطات، هزینه قبض آب و برق و گاز و هزینه‌های مربوط به حمل و نقل می‌شود. همانطور که گفتیم موقعیت‌های شغلی مناسبی در این شهر قرار دارند؛ اما هزینه زندگی هر فرد با توجه به سبک زندگی مشخص می‌شود. استانداردهای زندگی در شهر‌دوسلدورف بالا است و این شهر به عنوان پایتخت مد و فشن در آلمان شناخته می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت که یکی از شهر‌های گران محسوب می‌شود. هزینه قبض و اینترنت در یک آپارتمان کوچک ۸۰ متری به صورت ماهانه ۲۱۶ یورو محاسبه شده است.

هزینه‌های مربوط به مسکن نیز بخش عمده هزینه زندگی در شهر اشتوتگارت را شامل می‌ شود. افرادی که در مرکز شهر‌دوسلدورف یک آپارتمان یک خوابه اجاره کنند، باید ماهیانه ۷۴۸ یورو بپردازند؛ اما برای اجاره همین آپارتمان در حومه شهر تنها ۵۵۶ یورو در ماه اجاره پرداخت می‌کنند. هزینه اجاره کردن یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر نیز ماهانه ۱۵۰۲ یورو می‌شود. هزینه‌های مربوط به حمل و نقل نیز مناسب است. البته اگر افراد بتوانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و با خرید بلیط‌های یک ماهه در سطح شهر تردد کنند؛ می‌توانند ماهیانه با ۷۸ یورو از این وسایل نقلیه استفاده کنند.

هزینه هر لیتر بنزین در شهر‌دوسلدورف ۱.۳۹ یورو است و افرادی که از وسایل نقلیه شخصی خودشان استفاده می‌کنند باید هزینه مربوط به بنزین را نیز محاسبه کنند. هزینه مواد غذایی نیز در شهر‌دوسلدورف مناسب است؛ اما باید گفت که هزینه زندگی در شهر‌دوسلدورف با توجه به نوع زندگی افراد فروشگاه‌هایی که خرید می‌کنند، هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح تحصیل کودکان و … متفاوت است؛ اما هر یک نفر بدون اجاره مسکن به صورت ماهیانه و میانگین ۷۹۰ یورو هزینه زندگی دارد.

هزینه زندگی در شهر دوسلدورف | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر دوسلدورف

مساحت شهر دوسلدورف ۴.۲۱۷ کیلومتر مربع است. این شهر در شمال غربی آلمان و در کنار شهر کلن قرار گرفته است. رودخانه راین در کنار شهر‌دوسلدورف قرار دارد. آب و هوای شهر‌دوسلدورف چهار فصل است. تابستان‌های معتدل، آسمان نیمه ابری از مشخصه‌های شهر‌دوسلدورف هستند و وزش باد در تابستان بسیار زیاد است. دمای هوا به صورت میانگین از صفر تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد متغیر است. البته ممکن است در برخی از قسمت‌های شهر در تابستان دماب ۳۱ درجه نیز برسد که بسیار هم شاهد این اتفاق هستیم.

فصول گرم سال از ماه ژوئن شروع می‌شود و میانگین هوا در این فصل‌ها ۲۰ درجه سانتیگراد است. زمستان‌ها در شهر‌دوسلدورف سرد است و ممکن است گاهی اوقات دما به -۶ درجه سانتیگراد نیز برسد.

جمعیت شهر دوسلدورف

بر اساس آمار‌ها و سرشماری انجام شده جمعیت شهر دوسلدورف در سال ۲۰۲۰، ۶۳۱۹۴۲ نفر بوده است.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر دوسلدورف

شهر دوسلدورف یکی از شهر‌های پرجمعیت و بزرگ آلمان است که مهد موسیقی و هنر می‌‌باشد. فرهنگ و آداب و رسوم دوسلدورف از علاقه مردم این شهر به فرهنگ و هنر سرچشمه می‌گیرد. مردم این شهر به زبان آلمانی صحبت می‌کنند اما زبان انگلیسی نیز در این شهر رایج است. دین مردم دوسلدورف مسیحیت است و پیروان ادیان دیگر نیز در این شهر در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر دوسلدورف | سفری دیگر

اقتصاد شهر دوسلدورف

اقتصاد شهر دوسلدورف بسیار قدرتمند است و جزء شهرهای محسوب می‌شود که از لحاظ کیفیت زندگی رتبه اول را دارد و در بین شهرهای اروپایی رتبه ششم را از نظر سطح کیفیت زندگی دارا می‌باشد. موقعیت‌های شغلی مناسب و متعدد در شهر دوسلدورف باعث شده تا با شهرهایی مانند فرانکفورت، هامبورگ و برلین مقایسه شود.

اقتصاد شهر دوسلدورف | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی دوسلدورف

استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر دوسلدورف کاملاً جا افتاده است و بیشتر مردم برای رفتن به دانشگاه یا محل کار خودشان از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و تاکسی استفاده می‌کنند. هزینه‌های مربوط به حمل و نقل نیز در شهر دوسلدورف مناسب است. افرادی که از مترو اتوبوس استفاده می‌کنند می‌توانند با پرداخت ۸۹ یورو بلیط یک ماهه، از این وسایل نقلیه استفاده کنند. با پرداخت سه یورو نیز می‌توان یک بلیط یک طرفه اتوبوس تهیه کرد. هزینه‌های مربوط به تاکسی نیز حدود ۵ یورو است.

حمل و نقل عمومی دوسلدورف | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر دوسلدورف

شهر دوسلدورف آلمان به چه چیزی مشهور است؟

این شهر از نظر هنر و موسیقی بسیار مشهور است. چراکه شهر دوسلدورف محل زندگی و تولد هنرمندان مشهور آلمانی است.

هزینه اجاره یک واحد یک خوابه در مرکز شهر دوسلدورف چقدر میباشد؟

افرادی که در مرکز شهر دوسلدورف یک آپارتمان یک خوابه اجاره کنند، باید ماهیانه ۷۴۸ یورو بپردازند.

جمعیت شهر دوسلدورف چقدر است؟

بر اساس آمار‌ها و سرشماری انجام شده جمعیت شهر دوسلدورف در سال ۲۰۲۰، ۶۳۱۹۴۲ نفر بوده است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر فرانکفورت:‌ فرانکفورت ((frankfurt پنجمین شهر بزرگ کشور آلمان و از شهرهای ایالت هسن است که در جنوب شرقی...

آب و هوای برلین: برلین پایتخت کشور آلمان جزو ایالت براندنبورگ است، این شهر جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد، پوتسدام مرکز...

افرادی که قصد سفر به کشور آلمان را دارد در اولین مرحله باید ویزای این کشور را دریافت کنند که...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر

فرناز حضوری  امیرحسین رحیمی  امین بابازاده
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!