هر آنچه که باید درباره شهر برمن آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر برمن آلمان بدانید

8 مهر 1401

درباره شهر برمن، برمن (Bremen) مرکز ایالت برمن در کشور آلمان است که زیباترین مجموعه‌های شهرسازی در آن وجود دارد.

درباره شهر برمن: برمن (Bremen) مرکز ایالت برمن در کشور آلمان است که زیباترین مجموعه‌های شهرسازی در آن وجود دارد. این شهر در شمال کشور آلمان واقع شده و دومین شهر پرجمعیت در شمال آلمان دهمین شهر پرجمعیت در این کشور محسوب می‌شود. شهرهای ایالت برمن شامل شهر برمن و بندر برمرهافن هستند و این ایالت در شمال غربی آلمان قرار دارد و از کم جمعیت‌ترین و کوچکترین ایالت ‌های کشور آلمان به شمار می‌رود.

این دو شهر در احاطه کامل ایالت نیدرزاکسن بوده و شهر برمرهافن در دهانه رود وزر واقع شده که نزدیک به دریای شمال است. ایالت برمن دارای مساحت 419 کیلومتر مربع و جمعیت 680،130 نفری است ولی از لحاظ اقتصادی در موقعیتی خوبی قرار داشته و اهمیت ویژه ‌‌ای دارد. با این مقاله همراه باشید تا بیشتر در مورد ایالت برمن آلمان و شرایط اقتصادی و فرهنگی آن بدانید.

درباره شهر برمن | سفری دیگر

تاریخچه شهر برمن

در سال 150 میلادی شهر و خانه‌هایی کوچک توسط بطلیموس جغرافیدان طراحی شد که اکنون با نام شهر برمن آلمان شناخته می‌شود. دیوار اولیه شهر در سال 1032 میلادی بنا گردید و قدمتی 1200 ساله دارد که در تمام طول تاریخ یک شهر مستقل از دولت بوده است. در گذشته شهر برمن آلمان عضو اتادیه قرون وسطایی به شمار می‌رفته است و در حال حاضر نیز از با اهمیت‌ترین شهرهای قسمت شمال آلمان محسوب می‌شود. از قدیم به دلیل تجارت با کشورهایی نظیر انگلستان، هلند و نروژ سبب با اهمیت اقتصادی شهر برمن شد.

تاریخچه شهر برمن | سفری دیگر

زندگی و فرهنگ شهر برمن

شهر برمن آلمان دارای قدمت طولانی از لحاظ تاریخی و اقتصادی و فرهنگی است و از زیباترین شهرهای تاریخی آلمان به شمار می‌رود و در مجاورت رودخانه وزر قرار دارد. طیف وسیعی از تفریحات سرگرم‌کننده در این شهر وجود دارد که برای مسافران و شهروندان جذاب بوده و می‌تواند تا ساعت آن‌ها را سرگرم نماید.

در این ایالت تعداد زیادی اماکن تاریخی شامل موزه و بناهای باستانی و جاذبه‌های طبیعی چون پاک‌های عمومی وجود دارد. علاوه بر این‌ها دانشگاه‌ها و شرکت‌های چند ملیتی نیز شرایط را فراهم کرده‌اند که شهروندان سایر کشورها می‌توانند در این شهر سرمایه گذاری کنند یا دانشجویان خارجی به ادامه تحصیل در شهر برمن بپردازند.

زندگی و فرهنگ شهر برمن | سفری دیگر

آب و هوای شهر برمن

برمن به دلیل قرارگیری در نزدیکی سواحل دریای شمال و توده‌های هوای معتدل دریایی دارای آب و هوایی اقیانوسی معتدل است. فصل تابستان در شهر برمن نیمه ابری با هوایی ملایم بوده و فصل زمستان در بیشتر روزها ابری و بسیار سرد و به همراه وزش باد است. ماه‌های گرم سال در ایالت برمن از اوایل ژئن شورع و تا اوایل سپتامبر تا حدود سه ماه ادامه دارند.

دما در ماه جولای به 22 درجه سانتیگراد می‌رسد که گرم‌ترین ماه سال است و کمترنی دمای این ماه حدود 13 درجه سانتیگراد است. چهار ماه یعنی از اواسط نوامبر تا اوایل مارس سردترین ماه‌های سال در شهر برمن است؛ به طوری که ماه ژانویه با حداقل دمای منفی یک درجه و بیشترین دمای 4 درجه سانتیگراد سردترین ماه سال شهر برمن به شمار می‌رود.

آب و هوای شهر برمن | سفری دیگر

اقتصاد شهر برمن آلمان

تجارت دریایی مخصوصا دادوستدهای قهوه از مهم‌ترین عوامل در توسعه شهر برمن بوده؛ به دلیل وجود کارخانه قهوه یاکوب در این ایالت و در بندر برمن از هر سه نفر، یک نفر در این کارخانه مشغول کار است. در شهر برمن شرکت‌های بزرگی چون دایملر کرایسل، راین متال و اطلس الکترونیک (در این دو شرکت قطعات الکترونیکی جهت مصارف نظامی و شهری ساخته می‌شود) وجوددارند.

علاوه بر این شرکت‌ها که در اقتصاد شهر برمن نقش مهمی ایفا می‌کنند شرکت‌های‌ای آ دی اس ( شرکت دفاعی هوا و فضای اروپا) و شرکت اوها ب (شرکت مونتاژ هواپیمای ایرباس) منابع مهم اقتصادی برمن محسوب می‌شوند. کارخانه‌های آبجوی بکس، کلوگز و کرافت که در ایالت برمن آلمان قرار دارند نیز نقش مهمی در صنایع مهم این شهر دارند.

مهندسی خودرو، مراقبت‌های بهداشتی، مهندسی هوافضا، لجستیک و بندر، کشتی‌سازی، انرژی بادی، صنایع غذایی، اطلاعات و ارتباطات از مهم‌ترین صنایع فعال در شهر برمن آلمان هستند. همچنین بخش‌های زیادی از جمله هوافضا و صنعت هواپیمایی، تولید خودرو، خدمات دریایی و لجستیکی و توسعه زیرساخت ‌های آموزشی و تجاری برای شرکت‌های علمی و دیجیتالی جدید روی اقتصاد ایالت برمن تاثیر دارند.

با نگاهی به اقتصاد برمن در می‌یابیم که این ایالت در باز از صنعت کشتی رانی و تجارت خارجی بهره‌مند بوده و اقتصاد خود را از این طریق تامین کرده است. در این ایالت شرکت‌های بین‌المللی گوناگون، تعداد زیادی کشتی حمل بار و کشتی دریایی وجود دارند که در زمینه واردات و صادرات فعالیت می‌کنند. در حال حاضر تأسیسات بندری برمن و برمرهافن که از بنادر آزاد به شمار می‌روند سبب شده کالاهای واردتی از سایر نقاط جهان به این ایالت بدون محدودیت زمانی و تشریفات گمرگی وارد این بنادر شوند.

کارخانه فولادسازی داخل ایالت برمن، تولید فولاد مورد نیاز برای صنعت کشتی‌سازی در این ایالت را برعهده دارد. در صنعت برق ایالت برمن تولید تجهیزات صنعتی مختلف، دستگاه‌‌های رادیویی و تلویزیونی و تجهیزات الکترونیکی مدرن انجام می‌گیرد و متخصصان آن در صنایع ماشین‌سازی در ساخت موتورها و تجهیزات برای کشتی‌ها، کامیون‌ها و ساخت ماشین‌آلات برای صنایع مختلف فعال هستند.

اقتصاد شهر برمن آلمان | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی شهر برمن

اداره سیستم حمل و نقل عمومی شهر برمن بر عهده Bremer Strassenbahn AG است و از طریق ایستگاه مرکزی امکان دسترسی راحت به اتوبوس‌ها و قطارها برای مسافران وجود دارد. همچنین برای رفتن ب نقاط مختلف شهر مثل فرودگاه می‌توان از تراموا و اتوبوس استفاده کرد. در ایستگاه‌ها می‌توان برای سفر با قطار بلیت تهیه خریداری کرد و یا به صورت اعتباری و برای صرفه جویی از وقت آن را به صورت آنلاین تهیه نمود. بلیت یک روزه نامحدود برای افرادی که میزان تردد آن‌ها در سطح شهر زیاد است گزینه مناسبی خواهد بود؛ زیرا در هزینه‌های رفت و آمد صرفه جویی می‌شود.

حمل و نقل عمومی شهر برمن | سفری دیگر

جمع بندی

درباره شهر برمن: ایالت برمن آلمان دارای دو شهر برمن و بندر برمرهافن است که هر دو در نزدیکی رودخانه وزر واقع شده‌اند. از لحاظ اقتصادی این ایالت در موقعیت تجاری آزاد قرار دارد که می‌تواند با کشورهای زیادی به تحارت بپردازد. همچنین این شهر آلمان یک شهر صنعتی شناخته می‌شود؛ زیرا در آن تعداد زیادی کارخانه در زمینه‌های فولاد؛، خودروسازی، صنعت هوافضا، صنعت هواپیمایی فعالیت می‌کنند و افراد زیادی در این کارخانه‌ها مشغول به کار هستند. وجود شرکت‌های چند ملیتی سبب شده بسیاری از مهاجران به قصد پیدا کردن فرصت شغلی مناسب به این شهر سفر کنند.


سوالات متداول درباره شهر برمن

شهر برمن آلمان در کجا قرار دارد؟

این شهر در شمال کشور آلمان واقع شده و دومین شهر پرجمعیت در شمال آلمان دهمین شهر پرجمعیت در این کشور محسوب می‌شود.

شهر برمن چگونه تبدیل به یک شهر در کشور آلمان شد؟

در سال 150 میلادی شهر و خانه‌هایی کوچک توسط بطلیموس جغرافیدان طراحی شد که اکنون با نام شهر برمن آلمان شناخته می‌شود.

آب و هوای کلی شهر برمن آلمان چگونه است؟

برمن به دلیل قرارگیری در نزدیکی سواحل دریای شمال و توده‌های هوای معتدل دریایی دارای آب و هوایی اقیانوسی معتدل است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آلمان از کشورهای اروپایی است که گردشگران بسیاری هر ساله از دیدنی های آلمان بازدید می کنند. در این مقاله...

آلمان، کشوری در شمال اروپای مرکزی است که اسم اصلی آن جمهوری فدرال آلمان است. در این مقاله به بررسی...

 برلین به عنوان پاینخت کشور آلمان است که در حدود 9 برابر شهر پاریس وسعت دارد دارای جاذبه‌های زیادی است...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر