درباره شهر ژنو سوئیس | معرفی - آب و هوا - بهترین زمان سفر - سفری دیگر

درباره شهر ژنو سوئیس | معرفی – آب و هوا – بهترین زمان سفر

1 آبان 1401

درباره شهر ژنو سوئیس، شهری لوکس و گران، شهری پر از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، دریاچه‌هایی که تنها در تصاویر مشاهده کرده‌اید در کنار کوه‌هایی با ارتفاعی که …

درباره شهر ژنو سوئیس: شهری لوکس و گران، شهری پر از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، دریاچه‌هایی که تنها در تصاویر مشاهده کرده‌اید در کنار کوه‌هایی با ارتفاعی که نفس را در سینه حبس می‌کنند، همگی مشخصات شهر ژنو سوئیس است. این شهر همان طور که اشاره کردیم به عنوان یک شهر گران معرفی می‌شود؛ پس اگر قصد دارید یک سفر بی‌نظیر را تجربه کنید و بودجه بسیاری را نیز برای خود دارید، شهر ژنو سوئیس می‌تواند بهترین گزینه در این بین باشد. همراه ما در این مطلب بمانید تا به معرفی اختصاصی این شهر بی‌نظیر بپردازیم.

درباره شهر ژنو سوئیس

معرفی شهر ژنو سوئیس

قبل از این که بخواهید چمدان‌های خود را ببندید و برای سفر ژنو آماده شوید، نیاز است که ابتدا اطلاعاتی را در رابطه با این شهر بدانید. شهر ژنو سوئیس، دومین شهر پرجمعیت در این کشور و همچنین مرکز استان ژنو است. این شهر در حاشیه دریای ژنو قرار دارد و همین موضوع باعث شده تا گردشگران بتوانند از زیبایی‌های دریای ژنو به هنگام سفر به این کشور نیز بهرمند شوند.

فاصله زمانی این شهر تا تهران 2 ساعت نیم است که به دلیل موقعیت جغرافیایی که روی کره زمین دارد باید گفت که دو ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. در یک تحقیقی که از شهر ژنو سوئیس در سال‌های گذشته انجام شده است، نشان می‌دهد که این شهر می‌تواند زندگی بسیار با کیفیتی را برای تمامی افراد به ارمغان آورد.

تنوع جاذبه‌های دیدنی که در ژنو وجود دارد، باعث می‌شود تا هر فرد با هر علاقه‌ای که به طبیعت یا مراکز تفریحی دارد بتواند در این شهر به معنای واقعی کلمه، خوش بگذراند. مهم است که تنها بودجه‌ای مناسب برای سفر به ژنو داشته باشید، زیرا همان طور که اشاره کردیم، هزینه‌ها در این شهر تا حدودی بالا است.

معرفی شهر ژنو سوئیس

آب و هوای شهر ژنو سوئیس

مهم است که قبل از سفر بدانید که قرار است با چه آب و هوایی رو به رو شوید. آب و هوای این شهر به عنوان آب و هوای معتدل اقیانوسی معرفی می‌شود؛ به این صورت که شما در زمستان با هوایی بسیار سرد رو به رو می‌شوید که منجر به یخبندان‌های بسیاری می‌شود. در تابستان نیز خبری از گرمای طاقت فرسا نیست و همه چیز معتدل است.

معمولا در تمامی روزهای سال، حتی در روزهای تابستانی نیز شما باران را به همراه خود دارید. در فصل پاییز اما این بارش‌ها شدت می‌گیرد؛ به همین دلیل است که بسیاری از افراد توصیه می‌کنند که گول آفتاب پاییز ژنو سوئیس را نخورید و اگر قصد دارید مدت زمانی را خارج از خانه باشید، حتما با خود چتر را به همراه داشته باشید.

اگر قصد دارید در فصل تابستان به این شهر سفر کنید، طوری برنامه‌ریزی کنید که به دو فستیوال مهم یعنی لیک پرید (Lake Parade) در ماه جولای و دیگری جشن ژنو (Fêtes de Genève) در ماه آگوست برسید. این دو فستیوال به عنوان یکی از پرطرفدارترین برنامه‌ها در کشور سوئیس معرفی می‌شوند.

آب و هوای شهر ژنو سوئیس

بهترین زمان سفر به شهر ژنو سوئیس

برای افرادی که برای اولین بار قصد دارند به شهر ژنو در سوئیس سفر کنند، مهم است که بدانند چه زمانی بهترین برای سفر به این شهر است. از ماه از ژوئن تا آگوست که در فصل تابستان است در واقع بهترین زمان برای سفر به این شهر است؛ اما متاسفانه تعداد گردشگرانی که این فصل را برای سفر به ژنو انتخاب می‌کنند بسیار زیاد است و شما با شلوغی بسیاری رو به رو می‌شوید.

اگر برایتان اهمیتی ندارد، پس همین الان برناه سفر تابستانه خود را بچینید؛ اما اگر از شلوغی فراری هستید، فصل پاییز نیز می‌تواند گزینه خوبی برای سفر به ژنو باشد. تنها مشکلی که در فصل پاییز وجود دارد این است که شما باید تمامی چمدان خود را از بارانی و چتر پر کنید؛ زیرا بارش در این فصل فوق العاده است. فصل پاییز سرمایی کمتر از فصل زمستان دارد اما مطلوب بودن هوای فصل تابستان را نیز با خود به همراه ندارد که می‌بایست این موضوع را نیز مد نظر خود قرار دهید.

بهترین زمان سفر به شهر ژنو سوئیس

شکم گردی در شهر ژنو سوئیس

همان طور که اشاره کردیم، ژنو سوئیس شهری گران است. پس مهم است که قبل از سفر نگاهی به هزینه‌های خود و خوراک در این شهر بی‌اندازیم. یک وعده غذای یک نفره در یک رستوران ارزان هزینه 22 فرانکی را برای شما به همراه دارد. همان مقدار غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط حدودا 95 فرانک می‌شود.

از سویی دیگر اما منوی مک دونالد، ساندویچ محبوب تمامی افراد در این شهر بسیار ارزان است و تنها 13 فرانک می‌باشد. هزینه خرید آب معدنی و همچنین یک فنجان قهوه نیز در این کشور بسیار ارزان است. این هزینه‌ها به ترتیب 3 و 4 فرانک می‌باشد. با توجه به این که در حال حاضر (مهر ماه 1401) قیمت هر فرانک سوئیس 33 هزار 800 تومان است، پس هزینه یک وعده غذای ارزان قیمت در یک رستوران ارزان قیمت در مقابله پول رایج کشور ایران چیزی حدود 743 هزار تومان تمام می‌شود!

جاذبه‌ های گردشگری شهر ژنو سوئیس

حال که با تمامی اطلاعات در رابطه با شهر ژنو سوئیس آشنا شدید، به سراغ معرفی برخی از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌رویم تا بتوانید برنامه سفر خود را به تمام و کمال بچینید.

  • کلیسای سنت پیر Cathedrale de St-Pierre
    این کلیسا در بخش قدیمی این شهر واقع شده و سبکی رومانسک دارد. قدمت این کلیسا از سال 1150 تا به امروز است. معماری فوق العاده‌ای که در این کلیسا وجود دارد باعث شده تا تمامی گردشگران را به خود جلب کند.
  • اسکله مون بلان
    اگر می‌خواهیم چشم اندازی فوق العاده به کوه‌های مون بلان داشته باشید، این اسکله بهترین انتخاب است. با این اسکله می‌توانید یک غروب بی‌نظیر را مشاهده کنید.
  • فواره جت دو
    فواره جت دو درواقع نماد شهر ژنو است. این فواره 145 متر ارتفاع دارد که به رود رن می‌ریزد و از هر جایی از شهر می‌توانید به راحتی آن را مشاهده کنید.

سخن پایانی

همان طور که مطالعه کردید، شهر ژنو سوئیس یکی از شهرهای گران قیمت و در عین حال بی‌نظیر در قاره اروپا است. شما می‌توانید در این شهر گشت و گذار داشته باشید، مکان‌های دیدنی با معماری بی‌نظیر را مشاهده کرده و از طبیعت بی‌نظیر ژنو نیز نهایت لذت را ببرید.


سوالات متداول درباره شهر ژنو سوئیس

آب و هوای این شهر چگونه است؟

این شهر به عنوان آب و هوای معتدل اقیانوسی معرفی می‌شود؛ به این صورت که شما در زمستان با هوایی بسیار سرد رو به رو می‌شوید که منجر به یخبندان‌های بسیاری می‌شود. در تابستان نیز خبری از گرمای طاقت فرسا نیست و همه چیز معتدل است.

بهترین زمان سفر به شهر ژنو سوئیس چه زمانی است؟

از ماه از ژوئن تا آگوست که در فصل تابستان است در واقع بهترین زمان برای سفر به این شهر است؛ اما متاسفانه تعداد گردشگرانی که این فصل را برای سفر به ژنو انتخاب می‌کنند بسیار زیاد است و شما با شلوغی بسیاری رو به رو می‌شوید.

شهر ژنو سوئیس در کجا قرار دارد؟

این شهر در حاشیه دریای ژنو قرار دارد و همین موضوع باعث شده تا گردشگران بتوانند از زیبایی‌های دریای ژنو به هنگام سفر به این کشور نیز بهرمند شوند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اقامت و مهاجرت به سوئیس، این کشور زیبای اروپای غربی می‌تواند رؤیای هر مهاجری باشد. این کشور دارای شرایط اقتصادی...

درباره شهر لوزان سوئیس: شهر‌لوزان در بخش فرانسوی زبان سوئیس قرار دارد. این شهر حدود ۵۰ کیلومتر با شهر ژنو...

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی درباره کشور سوئیس بپردازیم. در صورتی که می خواهید درباره سوئیس...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر