هر آنچه که باید درباره شهر میلان ایتالیا بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر میلان ایتالیا بدانید

15 مهر 1401

درباره شهر میلان، بهتر است این نکته را بدانید که یکی از شهرهای پرطرفدار مهاجرتی در کشور ایتالیا است و به عنوان پایتخت مد جهان شناخته می‌شود.

درباره شهر میلان بهتر است این نکته را بدانید که یکی از شهرهای پرطرفدار مهاجرتی در کشور ایتالیا است و به عنوان پایتخت مد جهان شناخته می‌شود. افراد بسیار زیادی برای زندگی و تحصیل شهر‌میلان را انتخاب می‌کنند؛ اما همه این افراد بعد از اطلاعات کافی درباره تاریخچه شهر‌میلان، شرایط زندگی در شهر‌میلان، هزینه زندگی در شهر‌میلان، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر‌میلان، جمعیت شهر میلان و همچنین فرهنگ و آداب و رسوم مردم این شهر داشته باشند.

شهر‌میلان یکی از شهرهای تجاری و پر جنب و جوش در ایتالیا است. ازنظر تاریخی نیز شهر‌میلان بسیار غنی است و دارای معماری‌های کلاسیک برج‌های سربه فلک کشیده و جاذبه‌های گردشگری بیشماری است.

درباره شهر میلان | سفری دیگر

تاریخچه شهر میلان

درباره تاریخچه شهر میلان و ساخت این شهر باید بدانید که شهر‌میلان در ابتدا در قرن ششم قبل از میلاد توسط اینسوبری‌ها بنا شد، در سال ۲۲۲ پس از میلاد توسط امپراتوری روم باستان فتح شد و نام آن تغییر کرد؛ اما این شهر به عنوان یکی از پایتخت‌ها و مراکز سیاسی مهم در اروپا و ایتالیا شناخته می‌شد. آثار تاریخی بسیاری مانند کلیسای جامع میلان، کلیسای سانتا ماریا دل گرتزیه، خانه اپرای لا اسکالا و سایر عمارت‌ها و کلیسا‌ها و همچنین گالری‌های معروف از دوران تاریخی میلان به جای مانده‌اند.

تاریخچه شهر میلان | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر میلان

شرایط زندگی در شهر میلان رتبه ۲۷ را در سطح جهانی به خود اختصاص داده است. کیفیت زندگی در این شهر باعث شده تا میلان یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجران خارجی و دانشجویان بین‌المللی باشد. مراقبت‌های بهداشتی دارای رتبه بسیار خوبی در شهر‌میلان است و این شهر از نظر اقتصادی بسیار پیشرفته است. به همین خاطر شرایط مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند مناسب است و هزینه‌های زندگی در این شهر نسبتا بالا است.

شرایط زندگی در شهر میلان | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر میلان

هزینه زندگی در شهر میلان نسبت به برخی دیگر از شهرهای ایتالیا کمی بالاتر است. چراکه معمولاً افرادی که در این شهر معروف زندگی می‌کنند سبک زندگی مدرن و لوکسی دارند. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر‌میلان از ۸۵۲ تا ۱۵۰۰ یورو متغیر است. اجاره آپارتمان در خارج از شهر از ۶۵۰ یورو شروع می‌شود و تا هزار یورور ادامه دارد. برای اجاره آپارتمان سه خواب در شهر‌میلان و در مرکز شهر حداقل 2000 تا 3200 یورو مورد نیاز است و آپارتمان‌های سه خوابه را در حاشیه شهر‌میلان می‌توانید با 1200 یورو تا 2000 یورو در ماه اجاره کنید.

هزینه سفارش غذا در یک رستوران برای هر نفر از ۱۰ تا ۲۵ یورو متفاوت است. هزینه خرید یک بطری آب معدنی ۱ الی ۲ یورو و سایر مواد خوراکی مورد نیاز مانند شیر ۰.۹۰ الی ۱.۵۰ یورو است. برای خرید یک عدد نان سفید نیم کیلو گرمی از یک یورو تا ۳.۲۰ یورو باید پرداخت کنید.

هزینه‌های مربوط به قبض آب و گاز و زباله برای یک آپارتمان ۸۵ متری از ۱۰۰ یورو تا ۳۰۰ یورو است. هزینه‌های مربوط به حمل و نقل نیز با توجه به نوع وسیله حمل و نقل متفاوت است. در کل باید بگوییم که هزینه‌های زندگی افراد به سبک زندگی آن‌ها بستگی دارد؛ اما شهر‌میلان یکی از شهرهای گران ایتالیا است.

هزینه زندگی در شهر میلان | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر میلان

شهر میلان دارای مساحتی بیش از ۱۸۳.۷۷ کیلومتر مربع می‌باشد. آب و هوای شهر‌میلان ایتالیا آب و هوای معتدل و قاره‌ای است. زمستان‌های میلان بسیار سرد و دارای تابستان‌های گرم و مرطوب است. در کل سال هوا نیمه ابری است و با توجه به اینکه میلان در قسمت شمال غربی ایتالیا قرار گرفته از اطراف با رشته کوه‌های آلپ و پنین محاصره شده است.
دمای شهر‌میلان در طول فصل‌های گرم سال به ۲۱ درجه سانتیگراد می‌رسد.

ممکن است حداکثر دما گاهی اوقات ۲۳ درجه تا ۲۹ درجه سانتیگراد هم برسد؛ اما معمولاً آب و هوا در این شهر بسیار مناسب است. دما در فصل زمستان بین ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد می‌باشد و گاهی اوقات پس از غروب آفتاب دما به زیر صفر می‌رسد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر میلان | سفری دیگر

جمعیت شهر میلان

شهر میلان دومین شهر پرجمعیت ایتالیا است. این شهر مرکز ناحیه لومباردی در قسمت شمالی ایتالیا بوده و دارای جمعیتی حدود ۴۲۸۰۸۲۰ نفر می‌باشد.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر میلان

رفتار مردم شهر‌میلان با مهاجران بسیار گرم است و به دلیل اینکه این شهر هر ساله پذیرای گردشگران و دانشجویان بین‌المللی زیادی است، مردم رفتار مناسبی با خارجی‌ها دارند. مردم شهر‌میلان به زبان ایتالیایی با گویش لمباردی صحبت می‌کنند. اکثر مردم این شهر پیرو دین مسیحیت و مذهب کاتولیک هستند و برخی نیز به ادیان دیگر مانند بودایی، یهودیت، اسلام، ارتدوکس و پروتستان گرایش دارند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر میلان | سفری دیگر

اقتصاد شهر میلان

شهر میلان به عنوان قطب مالی و تجاری کشور ایتالیا شناخته می‌شود و چهار بانک معروف ایتالیا در این شهر قرار گرفته‌اند. بورس ایتالیا نیز در شهر‌میلان قرار دارد و به دلیل اینکه به عنوان پایتخت مد جهان شناخته می‌شود، برندهای معروفی مانند پرادا؛ ورساچه و آرمانی در شهر‌میلان قرار دارند و همین خود باعث شده تا اقتصاد شهر‌میلان بسیار پویا و موفق باشد.

اقتصاد شهر میلان | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی میلان

حمل و نقل عمومی در شهر میلان ایتالیا بسیار پیشرفته است. افرادی که در مرکز شهر‌میلان زندگی می‌کنند به راحتی به تراموا، اتوبوس، قطار و تاکسی دسترسی دارند و حتی می‌توانند با استفاده از این وسایل حمل و نقل عمومی به اطراف شهر نیز سفر کنند. هزینه خرید بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 2 یورو است. هزینه هر کیلومتر استفاده از تاکسی برای تردد در سطح شهر بسیار مناسب است. هزینه هر لیتر بنزین در شهر میلان ۱.۸۰ یورو ۲.۱۹ یورو است.

با توجه به این که گفتیم شهر میلان یکی از شهرهای گران ایتالیا است، برای کم کردن هزینه‌های زندگی می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند تراموا، مترو و اتوبوس با هزینه‌های پایین استفاده کنید.

حمل و نقل عمومی میلان | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر میلان

شرایط زندگی در شهر میلان ایتالیا چگونه است؟

شرایط زندگی در شهر میلان رتبه ۲۷ را در سطح جهانی به خود اختصاص داده است. کیفیت زندگی در این شهر باعث شده تا میلان یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجران خارجی و دانشجویان بین‌المللی باشد.

هزینه زندگی در شهر میلن چگونه است؟

هزینه زندگی در شهر میلان نسبت به برخی دیگر از شهرهای ایتالیا کمی بالاتر است. چراکه معمولاً افرادی که در این شهر معروف زندگی می‌کنند سبک زندگی مدرن و لوکسی دارند.

جمعیت شهر میلان چقدر است؟

شهر میلان دومین شهر پرجمعیت ایتالیا است. این شهر مرکز ناحیه لومباردی در قسمت شمالی ایتالیا بوده و دارای جمعیتی حدود ۴۲۸۰۸۲۰ نفر می‌باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

باغ‌ های بابولی فلورانس، از شاهکارهای معماری و طراحی باغ ایتالیایی محسوب می‌شوند. در قلب شهر زیبای فلورانس، این باغ‌ها...

راهنمای کامل دیدنی های فلورانس فلورانس از جمله کلان شهر‌های کشور ایتالیا و پایتخت ناحیه توسکانی است که آن را...

درباره شهر جنوا این شهر زیبای ایتالیا باید بگوییم که در نزدیکی مرز فرانسه قرار دارد، دانشگاه‌های برتر موجود در...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر