درباره شهر والنسیا اسپانیا | تاریخچه - شرایط زندگی - هزینه - سفری دیگر

درباره شهر والنسیا اسپانیا | تاریخچه – شرایط زندگی – هزینه

18 مهر 1401

درباره شهر والنسیا، شهر والنسیا که سومین شهر بزرگ اسپانیا بوده، شهر محبوبی برای گردشگران و مهاجران محسوب می‌شود. اگر به دنبال زندگی در والنسیا به عنوان …

درباره شهر والنسیا: شهر‌والنسیا که سومین شهر بزرگ کشور اسپانیا بوده، شهر محبوبی برای گردشگران و مهاجران محسوب می‌شود. اگر به دنبال زندگی در والنسیا به عنوان یک مهاجر فکر می‌کنید، بهتر است موارد مهم را در نظر بگیرید. با آگاهی کامل می‌توانید تصمیم آگاهانه‌ای نیز داشته باشید. در این مقاله به تمام نکات مهم در مورد زندگی در والنسیا مانند سبک زندگی، فرهنگ آن، هزینه زندگی و دیگر موارد پرداخته می‌شود.

درباره شهر والنسیا | سفری دیگر

تاریخچه مختصری از شهر والنسیا اسپانیا

می توان گفت شهر والنسیا در واقع در طول قرن اول پس از میلاد ظهور پیدا کرد. متعاقبا بخشی از پادشاهی گوت‌ها را تشکیل داد. پس از سرنگونی گوت‌ها، مورها در سال 718 میلادی وارد این شهر شدند و فرهنگ جدید اسلامی به مدت پنج قرن در این شهر پایه گذاری شد و به آن ویژگی خاصی بخشید و هنوز هم آثاری از آن، قابل مشاهده است. اقتصاد مسلمانان والنسیا مبتنی بر کشاورزی بود و همچنان کشاورزی در این شهر رونق ویژه‌ای دارد.

از سال 1808 تا 1874 شهر به طور مداوم تغییر و بازسازی شد. اولین مرحله ورود نیروهای ناپلئون بود که خرابی‌های بسیاری بر جای گذاشت. آخرین مرحله نیز تخریب دیواری بود که اعراب ساخته بودند. در حال حاضر شهر رو به رشد است ولی ساخت ساختمان‌های بی‌رویه، تأثیر نامطلوبی بر رشد شهر گذاشته و در برنامه‌ریزی شهری آن نیز تأثیر منفی داشته است؛ اما با این حال شهر والنسیا زیبایی و مزایای زیادی دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

تاریخچه مختصری از شهر والنسیا اسپانیا | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر والنسیا

اگر بخواهیم از لحاظ آب و هوایی در نظر بگیریم، باید بگوییم شهر والنسیا آب و هوای عالی دارد. این شهر بندری با خلیج والنسیا در دریای مدیترانه هم مرز بوده و به همین دلیل افراد ساکن در آن، می‌توانند از مزایای زندگی مدیترانه‌ای و ارتباطات سفری که در آن وجود دارد، بهره ببرند. جالب است که در پاییز و زمستان نیز بیشتر مناطق در این شهر همچنان سرسبز و زیبا هستند، مخصوصا در مناطق تپه‌ای که شهر را احاطه کرده‌اند.

اگر اهل زندگی شبانه هستید، والنسیا یکی از بهترین انتخاب‌ها است. باشگاه‌ها ورزشی و سالن‌های تئاتر در شب فعالیت دارند و بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها در شب نیز باز هستند.
شهر والنسیا در اطراف یک مرکز قرون وسطایی ساخته شده است؛ اما دارای مجموعه‌ای از ساختمان‌های مدرن و امروزی نیز هست. این شهر در عین وسعت دیدنی‌ها و جذابیت‌هایی که دارد، جزء شهرهای کوچک محسوب می‌شود. هزینه زندگی در این شهر بالا نیست اما متأسفانه حقوق‌ها پایین است.

به هر حال می‌توان گفت والنسیا شهری با ترکیب نادری از هیاهو، فرهنگ و سبک زندگی آرام را ارائه می‌دهد.

شرایط زندگی در شهر والنسیا | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر والنسیا

شهر والنسیا یکی از کمترین هزینه‌های زندگی در اروپا را دارد. این شهر مانند دیگر شهرهای اسپانیا دارای حمل و نقل عمومی و غذای ارزان بوده و قیمت اجاره و خرید خانه نسبت به دیگر شهرهای اروپایی نسبتا پایین است. هزینه زندگی در والنسیا به طور متوسط 40 درصد از شهرهای اروپایی مانند لندن، ارزان‌تر بوده، همچنین هزینه زندگی در این شهر حدود 17 درصد از مادرید، پایتخت اسپانیا، ارزان‌تر است. اگر به دنبال خرید ملک هستید، والنسیا انتخاب مناسبی است.
حقوق‌ها در والنسیا پایین است، به همین جهت این شهر به شهر بازنشسته‌ها معروف است، یعنی افراد مهاجری که بازنشسته شده‌اند و قصد استراحت دارند، والنسیا را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند، زیرا شهر ارزانی است.

هزینه زندگی در شهر والنسیا | سفری دیگر

شرایط آب و هوایی والنسیا

شهر والنسیا یکی از جذاب‌ترین آب و هواها را دارد. میانگین دما در تابستان آن بین 22 تا 30 درجه بوده و به این معنی است که خیلی گرم نمی‌شود. نسیم دریا به خنکی در اوج تابستان کمک می‌کند و به همین دلیل گاهی احساس مرطوب بودن می‌کنید. این مرطوب بودن هوا برای برخی خوشایند نیست. زمستان‌های این شهر دارای کمترین درجه 6 خواهد بود.

شرایط آب و هوایی والنسیا | سفری دیگر

فرهنگ پر جنب و جوش والنسیا

شهر والنسیا همراه با موزه‌ها و گالری‌های متعدد خود، میزبان جشنواره فالاس است. این یک موسیقی پنج روزه است که شامل موسیقی، آتش بازی و غذاهای شگفت انگیز است. مردم شهر به مهاجرین احترام می‌گذارند؛ اما کمی شلوغ هستند.

فرهنگ پر جنب و جوش والنسیا | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی والنسیا

معمولا تصمیم‌گیری برای زندگی در یک شهر بر اساس کیفیت حمل و نقل عمومی آن است. خوشبختانه شهر والنسیا در این زمینه با کیفیت عمل می‌کند. دارای یک خط مترو و مسیرهای اتوبوس کارآمد بوده که به فرودگاه والنسیا که تقریبا 9 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد نیز متصل هستند.

حمل و نقل عمومی والنسیا | سفری دیگر

وضعیت بهداشت و درمان در والنسیا

شاخص و بهداشت عمومی در والنسیا متوسط محسوب می‌شود زیرا پزشکان در بخش دولتی عالی عمل می‌کنند اما در بخش خصوصی چندان خوب نیستند؛ به همین دلیل متوسط محسوب می‌شود. برخی از افراد که در والنسیا زندگی می‌کنند معتقد هستند پزشکان بخش دولتی عالی هستند اما باید زیاد در نوبت بود مثلا یک تا دو ماه طول می‌کشد.

وضعیت بهداشت و درمان در والنسیا | سفری دیگر

دیدنی‌ های شهر والنسیا

نهایتا به دیدنی‌های شهر والنسیا اشاره می‌کنیم. این شهر به شهر 100 برج ناقوس نیز معروف است که برجسته‌ترین آنها برج گوتیک میگله در مجاورت کلیسای جامع و برج شش ضلعی سانتا کاتالینا است.

مهم‌ترین کلیسای این شهر، کلیسای جامع بوده که در مرکز شهر قرار دارد که دارای چندین سبک بوده و دارای سه درب رومی، باروک و گوتیک هستند. این شهر دارای باغ‌های گیاه شناسی و موزه‌های هنر و سرامیک بوده و شهر هنرها و علم این شهر، مجموعه بزرگی از افلاک نما، موزه علم و درختکاری است. این مجموعه به دلیل معماری منحصر به فرد خود مورد توجه قرار گرفته و شامل ساختمانی به شکل چشم است که توسط معمار معروف اسپانیایی سانتیاگو طراحی شده است.
این شهر همچنین دارای یک میدان سنّتی گاو بازی بوده که در طول جشنواره فالاس به یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر تبدیل می‌شود.


سوالات متداول درباره شهر والنسیا

شهر والنسیا چندمین شهر بزرگ کشور اسپانیا است؟

شهر والنسیا که سومین شهر بزرگ کشور اسپانیا بوده، شهر محبوبی برای گردشگران و مهاجران محسوب می‌شود.

هزینه های شهر والنسیا به چه صورت است؟

هزینه زندگی در والنسیا به طور متوسط 40 درصد از شهرهای اروپایی مانند لندن، ارزان‌تر بوده، همچنین هزینه زندگی در این شهر حدود 17 درصد از مادرید، پایتخت اسپانیا، ارزان‌تر است. اگر به دنبال خرید ملک هستید، والنسیا انتخاب مناسبی است.

شهر والنسیا چگونه آب و هوایی دارد؟

شهر والنسیا یکی از جذاب‌ترین آب و هواها را دارد. میانگین دما در تابستان آن بین 22 تا 30 درجه بوده و به این معنی است که خیلی گرم نمی‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اسپانیا نیز مانند دیگر کشور های اروپایی، پروسه خاصی برای دریافت ویزا دارد. یکی از این پروسه ها، تحویل مدارک...

برای سفر یا مهاجرت به کشور اسپانیا به صورت دائم و یا موقت روش های مختلفی وجود دارد. یکی از...

راهنمای کامل دیدنی ‌های جزیره تنریف پیش از اینکه درباره دیدنی ‌های جزیره تنریف صحبت کنیم، بهتر است در ابتدای...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر