هزینه های زندگی در کشور فرانسه | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور فرانسه | مسکن – خوراک – پوشاک

20 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور فرانسه، به طور کلی باید گفت که هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه به چند بخش مسکن، پوشاک، بیمه، مواد غذایی و تحصیل تقسیم می‌شود.

هزینه های زندگی در کشور فرانسه: به طور کلی باید گفت که هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه به چند بخش مسکن، پوشاک، بیمه، مواد غذایی و تحصیل تقسیم می‌شود. فرانسه یکی از صنعتی‌ترین کشورهای اروپایی است که به عنوان چهل و سومین کشور بزرگ جهان شناخته می‌شود. افرادی که به کشور فرانسه سفر می‌کنند به راحتی می‌توانند به کشورهای اروپایی دیگر هم سفر داشته باشند؛ زیرا فرانسه دارای مرز مشترک با 8 کشور بلژیک، سوئیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، موناکو، آندورا و لوکزامبورگ است. جالب است بدانید کشور فرانسه یک کشور چهار فصل بوده و هر کدام از شهرهای آن آب و هوای خاصی دارد.

مهاجرت به هر کشوری نیازمند تحقیقات زیادی است که به خوبی بتوان با هزینه‌های آن کشور آشنا شد. بنابراین افرادی که قصد دارند به کشور فرانسه سفر کرده و یا مهاجرت کنند، باید در خصوص هزینه‌های این کشور اطلاعات لازم را کسب نمایند. به همین دلیل ما موضوع این مقاله را به هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه اختصاص داده‌ایم.

هزینه های زندگی در کشور فرانسه | سفری دیگر

فرانسه، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت

فرانسه یکی از کشورهایی است که بخش زیادی از درآمد آن بر پایه صنعت توریست به دست می‌آید و با ایجاد شرایط مناسب برای مهاجران توانسته کشور خود را به یک کشور مهاجر‌پذیر تبدیل نماید. دولت فرانسه در تلاش است تا بتواند اعتبار سیستم آموزشی خود را نیز بالا ببرد و دانشگاه‌های این کشور دارای رتبه‌های عالی در سطح بین الملل هستند. بدین منظور این کشور دانشجوهای بین‌المللی را جذب می‌نماید و تمامی رشته‌ها را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

در حالت کلی باید گفت هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه با توجه به سبک زندگی افراد و هدف آن‌ها از زندگی در این کشور متفاوت است، اما مهم‌ترین موضوعی که می‌تواند روی هزینه‌های زندگی در این کشور تاثیرگذار باشد، انتخاب یک شهر مناسب برای تحصیل و یا زندگی است. به عنوان مثال شهر پاریس یکی از شهرهای این کشور است که هزینه‌های زندگی در آن بالا بوده و افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند باید برای تهیه نیازهای زندگی خود هزینه‌های بیشتری بپردازند.

به طور کلی باید گفت که هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه به چند بخش مسکن، پوشاک، بیمه، مواد غذایی و تحصیل تقسیم می‌شود. به عنوان مثال برای زندگی در شهر پاریس به جهت ساکن شدن در خوابگاه بین 1050 تا 1200 یورو هزینه صرف می‌شود. این در حالی است که برای زندگی در شهر نیس فرد باید بین 700 الی 920 یورو هزینه کند. همین طور در شهرهای دیگر نیز هزینه‌های متفاوت خواهند بود.

هزینه زندگی در شهر های کشور فرانسه

همان طور که اشاره کردیم هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه با توجه به شهر محل سکونت متفاوت است اما به طور کلی از آن جایی که این کشور توانسته شرایط مناسب برای زندگی افراد را فراهم کند، هر کدام از شهرهای آن می‌تواند بهترین گزینه برای زندگی و اقامت دائم باشند. در این بخش ما قصد داریم تا هزینه‌های زندگی در برخی از شهرهای فرانسه را بررسی نماییم.

هزینه زندگی در شهر های کشور فرانسه | سفری دیگر

هزینه‌ های زندگی در پاریس

شهر پاریس به دلایل مختلفی توانسته به یکی از شهرهای مهاجرپذیر تبدیل شود و افراد را ترغیب کند تا این شهر را برای زندگی انتخاب کنند و در نهایت بتوانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. بسیاری از افراد این شهر را به دلیل آب و هوای مناسب و برخی دیگر به دلیل داشتن شرایط زندگی و کاری مناسب انتخاب می‌کنند. اما مهم‌ترین موضوعی که به دغدغه اصلی افراد تبدیل شده است، هزینه‌های زندگی در شهر پاریس است.

در گزارش هزینه زندگی Mercer’s در سال 2018، پاریس به عنوان یکی از شهرهای گران کشور فرانسه و حتی کل اروپا به شمار رفت. در این گزارش پاریس حتی از شهرهای آمستردام، مونیخ و بروکسل نیز گران‌تر بود. این در حالی است که این شهر نسبت به شهرهای نیویورک، لندن و زورنیخ هزینه‌های ارزان‌تری دارد. درصد گران بودن و ارزان بودن این شهر در مقایسه با سایر شهرها به شرح زیر است.

  • پاریس 22 درصد ارزان‌تر از شهر نیویورک
  • پاریس 37 درصد گران‌تر از شهر مادرید
  • پاریس 29 درصد گران‌تر از بروکسل
  • پاریس 10 درصد ارزان‌تر از شهر لس آنجلس
  • پاریس 17 درصد ارزان‌تر از شهر لندن

هزینه‌ های زندگی در لیون

سومین شهر بزرگ کشور فرانسه، شهر لیون است. این شهر با داشتن بهترین شرایط برای کار و زندگی موجب شده تا افراد زیادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند، این شهر را برای زندگی انتخاب کنند. شهر لیون را به عنوان قطب داروسازی، بانکی، نرم‌افزار و غیره می‌شناسند. وجود فرصت‌های شغلی مناسب در این شهر یکی از دلایل محبوبیت آن در بین مهاجران است.

در گزارش‌های مربوط به هزینه‌های زندگی مرسر در سال 2018، شهر لیون تنها شهری بود که توانست رتبه 105 جهان را کسب نماید. در ادامه تفاوت هزینه‌های زندگی در این شهر با سایر شهرها را مقایسه می‌کنیم.

  • لیون 33 درصد ارزان‌تر از شهر نیویورک
  • لیون 18 درصد گران‌تر از شهر مادرید
  • لیون 12 درصد گران‌تر از شهر بروکسل
  • لیون 22 درصد ارزان‌تر از شهر لس آنجس
  • لیون 28 درصد ارزان‌تر از شهر لندن

هزینه‌ های خرید ملک در کشور فرانسه

اگر شما بخواهید در کشور فرانسه زندگی کنید و به دنبال خرید یک آپارتمان معمولی در یکی از شهرهای بزرگ این کشور باشید، هزینه‌های خرید ملک و اجاره بالا است. اما بهتر است بدانید کشور فرانسه برای بومیان و مهاجرانی که این کشور را برای زندگی انتخاب کرده‌اند، شرایط ایده آلی در نظر گرفته است.

یکی از این شرایط این است که افراد می‌توانند حدود 50 درصد از حقوق و دستمزد ماهانه خود را به پرداخت اجاره اختصاص دهند و به تنهایی در شهرهایی نظیر پاریس یا لیون زندگی کنند. توجه داشته باشید این هزینه‌ها در شهرهای مختلف متفاوت است. برای مثال برای داشتن یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر پاریس، فرد باید بتواند به صورت ماهانه حداکثر 1400 یورو و یا دو برابر آن را پرداخت نماید.

شهر لیون در مقایسه با شهر پاریس ار نظر خرید و اجاره مسکن ارزان‌تر است. برای مثال برای داشتن یک آپارتمان یک خوابه در مرکز لیون شما باید در ماه بین 600 تا 800 یورو پرداخت کنید و برای آپارتمان سه خوابه در ماه حداکثر 110 یورو بپردازید. پس از شهر لیون، شهر مارسی یک شهر ارزان برای خرید ملک است.

هزینه‌ های خرید ملک در کشور فرانسه | سفری دیگر

هزینه‌ های خدمات و اینترنت در کشور فرانسه

قبل از بررسی هزینه و خدمات اینترنت باید یادآوری کنیم که هزینه‌های هر شهر با هم تفاوت دارند. پاریس یکی از شهرهایی است که برای هزینه‌های اساسی و امور مورد نیاز مردم از یک برنامه شبیه به برنامه‌های دیگر مناطق اروپایی پیروی می‌کند. به طور کلی در شهر پاریس در یک ماه باید حدود 160 یورو برای آپاراتمانی 85 متری و پرداخت هزینه‌های مورد نظر از جمله اینترنت، آب، برق و گرمایش در نظر بگیرید.

در شهرهای کوچک‌تر این هزینه‌ها ممکن است مقداری کمتر باشد. نکته دیگر این که در فصل‌های مختلف سال صورت حساب‌های متغییر است. برای مثال در فصل‌های سرد سال باید هزینه بیشتری برای گرمایش و در فصل‌های گرم هزینه بیشتری برای برق بپردازید. جالب است بدانید هزینه‌های برق در کشور فرانسه کمتر از متوسط اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است.

همچنین در خصوص هزینه‌های اینترنت در کشور فرانسه باید گفت که این هزینه‌ها به صورت نسبی است. بسته‌های اولیه اینترنتی از 20 الی 30 یورو در ماه شروع می‌شود. این بدین معناست که برای مثال اگر شما طرفدار برنامه‌های تلویزیونی باشید و به صورت مدام از این رسانه استفاده کنید، متوجه می‌شوید که هزینه‌های شما بالا می‌رود.

هزینه‌ های خرید ملک در کشور فرانسه | سفری دیگر

هزینه‌ های حمل و نقل عمومی در کشور فرانسه

هزینه‌های زندگی در فرانسه به این صورت است که اگر شما در یک کلان شهر مانند پاریس زندگی کنید، با این که هزینه‌های زندگی شما بالا می‌رود اما شما فرصت زندگی در یک شهر پیشرفته و توسعه یافته را دارید و برای رفت و امد سیستم حمل و نقل ایده آلی را در دسترس خواهد داشت. مزیت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی این است که شما می‌توانید میزان پس‌انداز خود را بالا ببرید و از پرداخت هزینه‌های اضافه جلوگیری می‌شود.

نکته جالب این است که دولت فرانسته تصمیم گرفته تا برای افرادی که به صورت مرتب برای جا به جایی از وسایل حمل و نقل عمومی بهره می‌برند، تخفیف‌های ویژه‌ای را در نظر بگیرد. بنابراین اگر به دنبال خذ اقامت دائم در این کشور هستید به این نکته توجه داشته باشید. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که مناطق روستایی این کشور از حمل و نقل عمومی برخوردار نیستند و برای جا به جایی افراد باید از خودروهای خود استفاده کنند.

هزینه‌ های حمل و نقل عمومی در کشور فرانسه | سفری دیگر

هزینه‌ های مواد غذایی در کشور فرانسه

در خصوص بررسی هزینه‌های مواد غذایی در کشور فرانسه باید گفت که فاکتورهای مهمی در میزان این هزینه‌های تاثیر دارند. به عنوان مثال با خرید از فروشگاه‌های بزرگ این کشور شما مجبور می‌شوید تا هزینه‌های بیشتری پرداخت نمایید. بنابراین افراد با توجه به هزینه‌های خود و خانواده باید هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنند.

هزینه‌ های مواد غذایی در کشور فرانسه | سفری دیگر

سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور فرانسه

یکی از مزایای انتخاب کشور فرانسه برای سفر یا مهاجرت چیست؟

افرادی که به کشور فرانسه سفر می‌کنند به راحتی می‌توانند به کشورهای اروپایی دیگر هم سفر داشته باشند؛ زیرا فرانسه دارای مرز مشترک با 8 کشور بلژیک، سوئیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، موناکو، آندورا و لوکزامبورگ است.

به طور کلی هزینه زندگی یا تحصیل در کشور فرانسه چقدر میباشد؟

در حالت کلی باید گفت هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه با توجه به سبک زندگی افراد و هدف آن‌ها از زندگی در این کشور متفاوت است، اما مهم‌ترین موضوعی که می‌تواند روی هزینه‌های زندگی در این کشور تاثیرگذار باشد، انتخاب یک شهر مناسب برای تحصیل و یا زندگی است.

هزینه های زندگی در کشور فرانسه به چند دسته تقسیم میشود؟

به طور کلی باید گفت که هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه به چند بخش مسکن، پوشاک، بیمه، مواد غذایی و تحصیل تقسیم می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نواختن سرود بوسه‌های عاشقانه، در پشت پرده‌ی سبزینگی و خروشیدن فواره‌ها، گویی باغ لوکزامبورگ به گستره‌ی دلفریب خود دعوتتان می‌کند...

درباره شهر مارسی: کشور فرانسه به عنوان کشوری معرفی می‌شود که شهرهای متعدد با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری دارد،...

درباره شهر استراسبورگ که در شرق کشور فرانسه قرار دارد، باید بگوییم که استراسبورگ یکی از شهرهای اروپایی در کرانه...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر