هزینه های زندگی در کشور مجارستان | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور مجارستان | مسکن – خوراک – پوشاک

26 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور مجارستان، مجارستان حقوق‌های خوبی را به‌عنوان بخشی از شرایط کاری ارائه می.دهد. این کشور به‌طور مداوم سیستم‌های آموزشی و …

هزینه های زندگی در کشور مجارستان: بعضی از افراد به دلیل شرایط خاص خود تمایل دارند که یک کشور دیگر را برای ادامه زندگی انتخاب کنند. کشورهای مختلفی وجود دارد که می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد در میان این کشورها معمولاً مجارستان متقاضیان بسیار بیشتری دارد. قبل از اینکه به این کشور مراجعه کنید نیاز است که حتما عواملی را در نظر داشته باشید. یکی از این عوامل هزینه‌‌های زندگی در کشور مجارستان است، بررسی این عامل به شما کمک می‌کند آگاهانه این کشور را برای زندگی انتخاب کنید. بر این اساس در این مطلب ما قصد داریم این هزینه‌ها را بررسی کنیم. اگر قصد سفر به این کشور را دارد تا پایان ما را همراهی کنید.

هزینه های زندگی در کشور مجارستان | سفری دیگر

با مجارستان آشنا شوید

قبل از بحث و پرداختن به هزینه‌‌های زندگی در کشور مجارستان بهتر است کمی با این کشور آشنا شوید، این کشور محصور در خشکی بوده و در اروپای مرکزی واقع شده است. که با اتریش، کرواسی، رومانی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی و اوکراین همسایه است. چشم‌انداز مجارستان شامل دشت‌های مسطح تا غلتکی است که توسط آبراه اصلی آن، که دانوب نام دارد به دو قسمت تقسیم شده‌اند.

نظام حکومتی این کشور یک دموکراسی پارلمانی است رئیس دولت رئیس جمهور بوده و رئیس دولت نخست وزیر است. مجارستان از یک سیستم اقتصادی برنامه‌ریزی مرکزی به یک اقتصاد بازار گذر کرده که در آن قیمت کالاها و خدمات در یک سیستم قیمت آزاد تعیین می‌شوند. همچنین مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا (EU) است.

با مجارستان آشنا شوید | سفری دیگر

چرا مجارستان را برای زندگی انتخاب کنیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که شما را متقاعد می‌کند این کشور منحصربه‌فرد را برای زندگی انتخاب کنید. مجارستان به خاطر آداب و رسوم خاص و تاریخ جالبش مشهور است. بوداپست، دبرسن، سگد و میسکولک، بزرگترین شهرهای مجارستان و مراکز مهم اقتصادی، فرهنگی یا صنعتی هستند. این شهرها فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را ارائه می‌دهند، به‌ویژه پس از افزایش سریع حوزه فناوری IT. مجارستان حقوق‌های خوبی را به‌عنوان بخشی از شرایط کاری ارائه می.دهد. این کشور به‌طور مداوم سیستم‌های آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی را افزایش داده است.

در این کشور، زیرساخت‌های برجسته و سبک زندگی لذت بخش وجود دارد. آب و هوای مجارستان معمولاً اروپای شرقی است که زندگی در آن را بسیار دلنشین کرده است. البته این کشور یک مقصد محبوب برای دانشجویان است زیرا سالانه هزاران جوان از سراسر جهان برای گذراندن یک ترم تحصیلی یا اتمام یک برنامه تحصیلی کامل در یکی از دانشگاه‌های مجارستان به آن وارد می‌شوند. با این حال، قبل از شروع تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید یک برنامه برای بررسی نحوه پوشش هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان در طول تحصیل خود تهیه کنید.

چرا مجارستان را برای زندگی انتخاب کنیم؟ | سفری دیگر

لیست هزینه‌‌های زندگی در کشور مجارستان

برای درک و آگاهی دقیق شما یک لیست قرار داده‌ایم که که در آن هزینه‌ها بررسی شده است. بهتر است که قبل از تصمیم به مهاجرت این لیست را مطالعه کنید.

هزینه ی رستوران در کشور مجارستان

سرو غذاهای ملی مجارستان یک رویداد جالب و هیجان‌انگیز خواهد است. رستوران‌های مجارستانی تنها رستوران‌هایی در اروپا هستند که می‌توانید فوا گراس پخته شده با دستور کلاسیک را امتحان کنید. غذاهای ملی بسیار خوشمزه و سالم هستند و شامل سوپ‌های غنی، غذاهای ماهی و شیرینی‌های بسیار شیرین و خوشمزه هستند. شما باید هزینه رفتن به رستوران را در برنامه خود داشته باشد البته این امر تا حدود زیادی به سلیقه و ذائقه شما بستگی دارد.

هزینه رستوران‌های کشور مجارستان متغیر است اگر شما قصد داشته باشید که به رستوران‌های معروف برای سرو غذا مراجعه کنید قطعاً باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. اما به شما توصیه می‌کنیم اگر به این کشور سفر می‌کنید ساده از کنار غذاهای ملی خاص این کشور عبور نکنید.

هزینه ی رستوران در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه ی بازارها در کشور مجارستان

در هر شهر و روستای این کشور بازارهای محصولات کشاورزی متنوعی وجود دارد. شهرهای بزرگ مانند بوداپست دارای بازارهای مرکزی نیز هستند که بسیار مرتب و منظم هستند. بسیاری از بازارها یکشنبه‌ها باز هستند که برای اکثر اروپا معمول نیست. قیمت‌ها بسیار مقرون به‌صرفه است، اما کارت اعتباری را نمی‌پذیرند. شما در این بازارها قادر خواهید بود که مایحتاج روزانه خود را خریداری کنید. البته اگر قصد خرید نیز نداشته باشید می‌توانید از زیبایی و شلوغی این بازارها لذت ببرید.

هزینه ی بازارها در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه مسکن در کشور مجارستان

قطعاً شما برای زندگی در کشور مجارستان به یک محل مسکونت نیاز دارید. اگر شما قصد خریداری یک خانه را داشته باشید باید مبلغ قابل‌توجهی را به آن اختصاص دهید. البته با خرید یک خانه دیگر نیازی نیست که هزینه‌هایی بابت اجاره ماهیانه و دیگر موارد بپردازید. اگر توان خرید خانه را ندارید باید مبلغی به اجاره یک ساختمان اختصاص دهید. این اجاره ماهیانه معمولا بسته به عوامل متعددی متغیر است.

اگر شما قصد داشته باشید که این محل سکونت در شهرهای بزرگ و محله‌های معروف مجارستان باشد باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. البته ابعاد ساختمان نیز در قیمت آن نقش قابل‌توجهی را ایفا می‌کند. معمولا ساختمان‌های بزرگ دارای قیمت بیشتری هستند و شما از نظر اجاره و خرید باید مبلغ بالاتری را پرداخت کنید. اگر محل سکونت شما دارای امکاناتی مانند پارکینگ نباشد شما مجبور هستید هزینه جداگانه‌ای نیز به اجاره پارکینگ اختصاص دهید.

چند نکته ضروری در خرید و اجاره یک واحد مسکونی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. اگر قصد خرید خرید و اجاره خانه را در این کشور دارید باید به هزینه‌های نهفته و پنهان توجه داشته باشید. منظور از هزینه نهفته مبالغی است که شما باید برای بازسازی بپردازید. در برخی مواقع برای یک ساختمان این هزینه‌ها به‌حدی زیاد هستند که خرید خانه یا اجاره آن چندان به‌صرفه نیست.

هزینه مسکن در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه حمل‌ و‌ نقل در کشور مجارستان

حمل‌و‌نقل عمومی در مجارستان ارزان و قابل اعتماد است. می‌توانید از اتوبوس، مترو، قطار و تراموا استفاده کنید یا در صورت نیاز برای پرواز به فرودگاه بروید. گذرنامه ماهانه ارزان است و برنامه‌های تخفیف زیادی برای بچه‌ها، دانش‌آموزان و افراد بازنشسته وجود دارد. البته هزینه حمل‌و‌نقل تا حدود زیادی به شما بستگی دارد. قطعا اگر فردی باشید که زیاد تردد نکنید نیازی نیست که مبلغ زیادی را برای حمل‌و‌نقل و جابجایی بپردازید. البته اگر فردی هستید که باید دائماً در تردد باشید نیاز است مبلغ مناسبی را برای جابجایی با انواع وسایل عمومی و غیر عمومی در نظر بگیرید.

هزینه حمل‌ و‌ نقل در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه آب و برق در کشور مجارستان

اگر میانگین یا حداقل حقوق ماهانه را در نظر بگیرید، آب و برق در مجارستان چندان ارزان نیست. به همین دلیل است که مردم یاد می‌گیرند در مصرف آب، برق یا گاز صرفه‌جویی کنند و همچنان خانه خود را برای زندگی راحت کنند. اما مبلغ واقعی همیشه به مصرف فردی بستگی دارد پس اگر فردی هستید که مصرف آب و برق شما کم است نیازی نیست برای این هزینه‌ها نگرانی داشته باشید. البته با توجه به هزینه‌های مصرف این انرژی‌ها به شما توصیه خواهیم کرد تا حد امکان مصرف انرژی خود را کاهش دهید و از مصارف غیرضروری جلوگیری کنید.

هزینه آب و برق در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه تحصیل در کشور مجارستان

اگر شما قصد دارید که خودتان ادامه تحصیل دهید یا فرزندانتان را به مدرسه بفرستید قطعاً باید هزینه‌ای را برای ادامه تحصیل آن‌ها در نظر داشته باشید. بسته به مقطع تحصیلی آن‌ها و نوع مدرسه یا دانشگاه این هزینه‌ها متفاوت است. مجارستان با داشتن دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی متنوع به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل به‌حساب می‌آید. تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور آینده شغلی شما را به‌میزان چشمگیری تضمین خواهد کرد. همین امر مبنایی شده که افراد مجارستان را برای تحصیل در مقطع‌های مختلف انتخاب کنند.

هزینه تحصیل در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه ورزش و اوقات فراغت در کشور مجارستان

مجارستان کشور دریاچه‌ها است، بنابراین ورزش‌های آبی زیادی همراه با روش‌های سنتی برای تناسب اندام ارائه می‌دهد. مکان محبوب دیگری که می‌توانیم به آن اشاره کنیم استراحتگاه آبگرم در این کشور است. مانند هر کشور اروپایی دیگری، مجارستان نیز دارای سالن‌های کنسرت، تئاتر، موزه‌ها، رستوران‌ها و کلوب‌ها است که می‌توانید اوقات فراغت خود را در آن‌ها بگذرانید. البته اگر به این تفریحات تمایلی ندارید نیازی نیست که هزینه زیادی را به آن اختصاص دهید.

بیشتر هزینه‌‌های زندگی در کشور مجارستان مربوط به چه مواردی است؟

بیشترین بخش از بودجه یک فرد متوسط صرف بازارها می‌شود، این امر یکی از رایج‌ترین موارد برای اکثر کشورهای جهان است. به‌علاوه مردم مایل به خوردن غذاهای تازه و باکیفیت از بازار هستند. دومین مسئله بزرگ برای کسانی که مالک خانه یا آپارتمان شخصی خود نیستند، اجاره مسکن است. یک فرد در مجارستان به‌طور متوسط 23.4 درصد از پول خود را به صاحبخانه می‌پردازد. این درصد بدون احتساب هزینه‌های آموزش، مراقبت از کودکان و مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌شود. کمترین پول به طور سنتی برای کفش و لباس خرج می‌شود. خدمات آب و برق بسیار گران به نظر می‌رسند زیرا 9.4 درصد از درآمد مردم را به خود اختصاص می‌دهند.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان پرداختیم همه افراد متناسب با شرایط خود قادر هستند این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند. این هزینه‌ها شامل خرید محصولات خوراکی، پوشاک، اجاره ملک و غیره می‌شود‌. به‌طورکلی هزینه زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورهایی که می‌توانید به آن‌ها مهاجرت کنید بسیار مناسب‌تر است. البته اگر شما بورسیه تحصیلی و غیره داشته باشه قطعاً این هزینه‌ها برای شما به حداقل می‌رسد. این اطلاعات شما را به یک بینش و درک کلی درباره زندگی در مجارستان و هزینه‌های آن رسانده است. اما اگر شما به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز داشتید می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند. ‌


سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور مجارستان

مهم ترین شهر های مجارستان چه شهر هایی هستند؟

بوداپست، دبرسن، سگد و میسکولک، بزرگترین شهرهای مجارستان و مراکز مهم اقتصادی، فرهنگی یا صنعتی هستند.

آب و هوای کشور مجارستان برای زندگی چگونه است؟

آب و هوای مجارستان معمولاً اروپای شرقی است که زندگی در آن را بسیار دلنشین کرده است.

کشور مجارستان از لحاظ تحصیل به چه گونه ای است؟

این کشور یک مقصد محبوب برای دانشجویان است زیرا سالانه هزاران جوان از سراسر جهان برای گذراندن یک ترم تحصیلی یا اتمام یک برنامه تحصیلی کامل در یکی از دانشگاه‌های مجارستان به آن وارد می‌شوند

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

با توجه به آنکه گرفتن انواع ویزا و در پی آن اخذ وقت سفارت مجارستان برای بسیاری از افراد که...

دیدنی های مجارستان تشکیل شداند از فرهنگ، با پیشینه تاریخی که با داشتن جاذبه های دیدنی فراوان توانسته به یکی...

کشور مجارستان یکی از دیدنی ترین و زیباترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار منحصر...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر