ویزای دبی | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن - سفری دیگر

ویزای دبی | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

21 تیر 1401

ویزای دبی نوع توریستی از جمله ویزاهای پرطرفدار در مین ایرانیان بشمار می رود. با این حال درخواست صدور ویزای دبی برای کار و تجارت نیز وجود دارد.

چنانچه قصد سفر به کشور امارت متحده عربی و شهر دبی را دارید  شما احتیاجی به گرفتن ویزای دبی از سفارت این کشور ندارید، زیرا این نمونه ویزا وقت سفارت ندارد در نتیجه هیچ مصاحبه و انگشت نگاری در خصوص اخذ ویزای شهر دبی انجام نمی گیرد. در واقع این نمونه ویزا به صورت الکترونیکی توسط اداره مهاجرت و کار برای مسافر صادر می شود و هیچ برچسبی در پاسپورت شما به معنای ویزای امارت متحده عربی الحاق نخواهد شد.

در صورتی که برای گرفتن ویزای کشور دیگری به ارائه دادن ویزای دبی نیاز داشته باشید باید به صورت جداگانه در برگه ای از طرف اداره مهاجرت و کار این ویزا را به دست آورید.

ویزای دبی

دبی یکی از شهرهای معروف کشور امارت متحده عربی است که به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری فراوان و همچنین وضعیت اقتصادی مساعد و البته داشتن دانشگاه های معتبر و شناخته شده بین المللی و بسیاری موارد دیگر  هر ساله تعداد زیادی از سراسر جهان خصوصا ایران تمایل دارند که به این کشور سفر کنند. اگر چه شهروندان برخی از کشورها برای ورود به دبی نیاز به ویزای دبی ندارند اما شهروندان ایرانی باید برای وارد شدن به خاک امارت متحده عربی و همچنین شهر دبی حتما ویزای دبی را به صورت الکترونیکی از اداره مهاجرت و کار کشور امارت متحده عربی دریافت کنند.

اگر چه کشور امارت متحده عربی در ایران دارای سفارت می باشد اما در خصوص اخذ ویزای دبی برای مسافران ایرانی هیچ وقت سفارتی در نظر گرفته نشده و همچنین شهروندان ایرانی با توجه به داشتن شرایط لازم یعنی سن قانونی، نداشتن سوء سابقه و بسیاری موارد دیگر این امکان را دارند تا بدون مصاحبه و ثبت انگشت نگاری نمونه ای از ویزای دبی را دریافت کنند و در مدت زمان مشخص شده ای بنا به اهداف مختلف به روش دلخواه وارد خاک شهر دبی شوند.

ویزای دبی

انواع ویزای دبی

اداره مهاجرت و کار  کشور امارت متحده عربی با توجه به اهداف متقاضیان و اینکه برای چه منظوری قصد سفر به شهر دبی را دارید نمونه های مختلفی از ویزای این کشور را برای شما صادر می کند که از جمله مهمترین آنها عبارتند از:

_ ویزای توریستی که متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است

 _ ویزای کار و تجارت

_ ویزای تحصیلی

_ ویزای ازدواج

_ ویزای پزشکی

_ ویزای ملاقات اقوام و خانواده

_ ویزای ترانزیت

معرفی ویزای توریستی دبی

کشور امارت متحده عربی در خصوص کسانی که قصد بازدید و گردشگری در شهر دبی و همچنین تماشای جاذبه های توریستی این شهر را دارند دو نوع ویزا با نام ویزای سینگل و ویزای مالتیپل یا همان مولتی را صادر می کند. البته لازم است بدانید که صدور هر کدام از این ویزاها نیز به صورت لیبل نبوده و تنها از طریق اینترنتی دریافت می شوند.

بنابراین شما با ارسال اسکن مدارک مورد نیاز خود از طریق ایمیل به سامانه های  اداره مهاجرت و کار کشور امارت متحده عربی  می توانید درخواست ویزای دبی را به راحتی ظرف 7_10 روز  به دست آورید  که این مرکز بسته به عادی بودن و یا فوری بودن و همچنین  یک بار ورود و یا چند بار ورود و البته نوع ویزای شما در یک بازه زمانی، نمونه ای از روادید شهر دبی را صادر خواهد کرد.

اطلاعات لازم برای اخذ ویزای دبی

شما قبل از اینکه فرم درخواست ویزای دبی را از طریق وب سایت اداره مهاجرت و کار امارت متحده عربی به دست آورید لازم است تا برخی اطلاعات شخصی نظیر:

_ نام و نام خانوادگی رسمی ثبت شده در شناسنامه

_ آدرس محل سکونت

_ کد پستی، شمار تماس

_ شماره موبایل

_ آدرس ایمیل

_ آدرس محل کار، شماره تماس

_ وضعیت تأهل و مشخصات کامل همسر  به انضمام محل عقد

_ مشخصات دقیق همراهان

_ وضعیت نظام وظیفه برای آقایان

_ تاریخ تولد به میلادی به همراه محل تولد

_ پاسپورت ها و ویزاهایی که تاکنون گرفته اید

و بسیاری موارد لازم دیگر را در اختیار داشته باشید البته علاوه بر درج کردن تمام این اطلاعات می بایست عده ای از مدارک را به صورت اسکن شده برای سفارت امارت متحده عربی به منظور دریافت ویزای دبی ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دبی

برای اخذ ویزای دبی به اندازه صدور ویزای کشورهای اروپایی جای هیچ دغدغه و نگرانی نیست زیرا شما تنها با ارائه دادن چندین مدارک ساده می توانید به راحتی ویزای شهر دبی را به دست آورید که از جمله این مدارک مورد نیاز عبارتند از:

_ کپی کارت ملی و شناسنامه

_ یک قطعه عکس رنگی تمام رخ با پس زمینه سفید

_ اسکن رنگی از گذرنامه ای که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

_ چک ضمانت بانکی با مبالغ متغیر که بسته به قیمت ارز در زمان درخواست ویزا از طرف شما دارد و زمانی به این مورد احتیاج است که شما از طریق یک شرکت مسافرتی به اخذ ویزای دبی اقدام کنید.

_ کارت پایان خدمت برای آقایان

_ گواهی اشتغال و برگه مرخصی برای افراد کارمند

_ گواهی تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان

_ داشتن مدرک دوره هایی از زبان انگلیسی در حد نیاز

_ بیمه مسافرتی

مدارک متفرقه برای اخذ ویزای شهر دبی

_ تمکن مالی که تنها مربوط به متقاضیانی می باشد که از طریق آژانس های مسافرتی به اخذ ویزای دبی اقدام می کنند.

_ گردش حساب مالی مربوط به افرادی می باشد که از طریق کارگزاران خدماتی می خواهند ویزای شهر دبی را دریافت کنند.

البته در برخی شرایط ممکن است هنگام صدور ویزای دبی از شما مدارک دیگری مانند:

_ رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت

_ رزرو هتل در شهر دبی و مدارک دیگری از درخواست کنندگان ویزای دبی دریافت شود. البته ذکر این نکته مهم است که رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل جزء مدارک اصلی صدور ویزای شهر دبی نمی باشد مگر اینکه شرکت های مسافرتی چنین مدارکی را از متقاضیان درخواست کنند.

قیمت ویزای دبی

هزینه ای که شما برای اخذ ویزای دبی باید پرداخت کنید به عوامل متعددی مانند نوع ویزا، مدت اقامتی که از سفارت درخواست می کنید، یک بار ورود بودن و یا دو بار ورود بودن ویزا، قیمت ارز در موقعیتی که شما برای اخذ ویزای مسافرتی اقدام می کنید، نوع ایرلاین انتخابی شما، نوع و درجه هتلی که در شهر دبی به صورت دلخواه رزرو کرده اید و چندین عوامل دیگر بستگی دارد.

البته باید به این هزینه های نامبرده، مبالغی هم بابت پرداخت به اداره مهاجرت و کار در نظر گرفته شود چرا که تا اداره مهاجرت و کار هزینه کارکرد خود را دریافت نکند صدور هیچ گونه ویزایی را انجام نمی دهد. خوب است بدانید صدور ویزای فوری هزینه ای مازاد ویزای عادی به خود اختصاص داده است.

قیمت ویزای دبی

نکاتی مهم برای اخذ ویزای دبی

قبل از این که برای گرفتن ویزای دبی اقدام کنید لازم است چندین نکته را فراموش نکنید.

1_ در صورتی که بیشتر از مدت زمان قید شده در ویزا و پاسپورت در شهر دبی اقامت داشته باشید باید با توجه به قوانین اداره مهاجرت و سفارت کشور امارت متحده عربی در ازای هر روز اضافه تر که در شهر دبی اقامت کنید مبلغی به اندازه 100 درهم را به دولت امارت متحده عربی به عنوان جریمه بپردازید.

2_ چنانچه پاسپورت مسافرتی شما در هنگام درخواست برای اخذ ویزای دبی اعتباری کمتر از شش ماه را داشته باشد بدون شک درخواست شما رد خواهد شد.

3_ اگر مسافری به قوانین وجود داشته در ویزا و همچنین مقررات وجود داشته در امارت متحده عربی عمل نکند مطمئنا در زمان های بعدی درخواست وی برای گرفتن ویزای شهر دبی رد خواهد شد.

4_ اگر شما نمونه ای از ویزای شهر دبی و یا ویزای دیگر شهرهای امارت متحده عربی را گرفته اما استفاده نکرده باشید باید در درخواست های بعدی خود حتما هزینه کنسل شدن ویزای قبلی را به درهم پرداخت کرده سپس مراحل اخذ ویزای جدید را انجام دهید.

5_  چنانچه مدت اعتبار ویزای قبلی شما باقی مانده باشد و بخواهید ویزای دیگری را برای رفتن به شهر دبی دریافت کنید حتما باید هزینه کنسل شدن ویزای قبلی را به درهم، به سفارت امارت متحده عربی بپردازید و تا زمانی که ویزای قبلی شما کنسل نشود امکان صدور ویزای جدید برای شما وجود ندارد.

شرایط اخذ ویزای شهر دبی

افرادی که قصد سفر به شهر دبی را دارند اگر بالای 70 سال سن هستند بهتر است بدون داشتن همراه که باید یکی از اقوام درجه یک مسافر باشد  از تصمیم خود صرف نظر کنند زیرا  اداره مهاجرت و کار امارت متحده عربی به افراد میانسال که بالای 70 سال سن دارند به سختی ویزای دبی خواهد داد.

در صورتی که سن متقاضی اخذ ویزای شهر دبی کمتر از 18 سال باشد باید در مدارک ثبت نام اجازه نامه محضری از والدین خود را نیز داشته باشد و یا اینکه با یکی از والدین خود همسفر شود،  توجه کنید افرادی که پاسپورت اسرائيلی دارند سفارت امارت متحده عربی تحت هیچ شرایطی برای متقاضی هیچ نوع ویزایی را صادر نمی کند در واقع حق ورود به امارت به وی داده نمی شود اما چنانچه مهر سفارت اسرائيل در پاسپورتتان باشد مشکلی برای اخذ ویزای شهر دبی را نخواهید داشت.

جالب است بدانید افرادی که تابعیت برخی کشور ها مانند استرالیا، ژاپن، آمریکا و همچنین کشور های اتحادیه اروپا، سنگاپور و البته کشور هنگ کنگ، کره جنوبی، کشور کانادا و کشور مالزی و نیوزلند را دارند به راحتی می توانند بدون اخذ ویزای دبی به هر منظوری به مدت 30 روز وارد خاک شهر دبی شوند و همچنین 10 روز دیگر هم در کشور امارت متحده عربی برای چنین مسافرانی تمدید خواهد شد.

چگونگی ورود به شهر دبی

هنگامی که مسافری تنها قصد دارد در کشور امارت متحده عربی به شهر دبی سفر کند با اخذ ویزای دبی اجازه ورود به این شهر به مسافر داده می شود و فرد اجازه ندارد به شهر دیگری مانند ابوظبی وارد شود از طرفی چنانچه مسافر بخواهد مدت اعتبار خود را در امارت متحده عربی تمدید کند باید حتما در شهر دبی این کار را انجام دهد.

همانطور که قبلا ذکر شد یکی از موارد دریافت ویزای دبی چک ضمانت بود در واقع این مبلغ برای بازگشت مسافران از شهر دبی پس از پایان مدت اعتبار ضمانت توسط آژانس های مسافرتی گرفته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت برگشت مسافر در موعد مقرر به وی بازگشت داده خواهد شد.

بهتر است بدانید در صورتی که درخواست ویزای شهر دبی از طرف سفارت رد یا ریجکت شود تحت هیچ شرایطی مبالغ پرداختی شما عودت نخواهد شد، حتما توجه داشته باشید با گرفتن ویزای شهر دبی تنها اجازه دارید از فرودگاه دبی وارد خاک این شهر شوید و نمی توانید با داشتن ویزای دبی ابتدا وارد شهر ابوظبی و سپس وارد خاک دبی شوید.

انواع روادید دبی از نظر مدت اعتبار

کشور امارت متحده عربی بر اساس هدف متقاضی برای سفر به خاک دبی مدت اعتبار ویزای در نظر گرفته را تعیین می کند در حقیقت این نوع ویزا است که مدت اقامت مسافر در شهر دبی را مشخص می کند  از این رو مدت اعتبار دقیقی برای ویزای دبی وجود ندارد زیرا برخی از ویزاها مانند ویزای توریستی ممکن است برای افراد مختلف در زمان های متغیری صادر شود.

البته یک قانون کلی در صدور تمام ویزاهای کشور امارت متحده عربی وجود دارد و آن گروه بندی ویزاها به صورت یکبار ورود و همچنین چند بار ورود می باشد که از جمله ویزاهای یک بار ورود می توان ویزای توریستی را نام برد و از بین ویزاهای چند بار ورود می توان به ویزای هایی اشاره کرد که  بیشتر برای پزشکان، بازرگانان و تجار و همچنین دانشجویان صادر می شود.

بر خلاف ویزای ترانزیت دیگر کشورها ویزای ترانزیت شهر دبی تنها مختص حمل بار می باشد و به مدت 96 ساعت مسافر تنها اجازه دارد یک بار وارد شهر دبی شود. البته افرادی که متقاضی ویزای ترانزیت دبی هستند باید بلیط مقصد بعدی را به صورت آنلاین مورد بررسی اداره مهاجرت و کار در امارت متحده عربی قرار دهند.

ویزای کار و تجارت برای شهر دبی

افرادی که متقاضی ویزای کار و تجارت هستند باید بدانند که تنها زمانی می توانند چنین درخواستی را از سفارت امارت متحده عربی داشته باشند که توسط شرکت، ارگان دولتی و یا نهادی خصوصی که در آن شهر دبی فعالیت دارند مورد کفالت قرار بگیرند که در چنین صورتی اداره مهاجرت امارات متحده عربی برای متقاضی به ویزای کار و تجارت را به مدت اعتبار سه سال صادر می کند و به فرد اجازه داده می شود تا در این مدت اعتبار جزء اقامت کنندگان شهر دبی باشند.

پس به طور کلی باید متقاضیان ویزای کار و تجارت دعوتنامه ای را از طرف فردی که سال هاست مقیم کشور امارت متحده عربی است در اختیار داشته باشد تا در زمان ارسال مدارک به سفارت این کشور دعوتنامه را نیز ارائه دهد. توجه داشته باشید در صورتی که سفر شما به دبی تفریحی است این امکان وجود دارد تا برخی گروه ها مدیریت مانند هتل ها، مدیران آژانس های مسافرتی و همچنین خطوط هواپیمایی شما را ضمانت کنند.

اخذ ویزای تحصیلی دبی

یکی از شهرهایی که در حوزه خلیج فارس پیشرفت های چشمگیری در رابطه با مسائل علمی و تحصیل داشته است شهر دبی می باشد. در واقع شهر دبی دانشگاه های زیادی دارد که اعتبار جهانی دارند به همین دلیل مسافران ایرانی بسیار تمایل دارند تا برای  ادامه تحصیل، ویزای تحصیلی دبی را دریافت کنند و در یکی از مراکز عالی این شهر به تحصیل بپردازند. شاید یکی از دلیل مهمی که ویزای تحصیلی دبی در بین ایرانیان حائز اهمیت می باشد این است که مسافر بعد از تمام شدن تحصیل خود در شهر دبی می تواند به راحتی در یکی از دانشگاه های کشور آمریکا، انگلیس و همچنین مراکز عالی کشور کانادا انتقالی گرفته و ادامه تحصیل بدهد.

البته توجه داشته باشید زبان رسمی مردم شهر دبی زبان عربی است اما زبان مورد استفاده در  دانشگاه های این شهر زبان انگلیسی می باشد، پس متقاضیان ویزای تحصیلی باید مدرک آیلتس را نیز حتما داشته باشند.

مهلت ورود به دبی پس از صدور ویزا

کشور امارت متحده عربی پس از صدور نمونه های مختلفی از ویزای دبی برای افراد متقاضی تنها به مسافران دو ماه مهلت داده تا با استفاده از ویزای صادر شده به مدت چهارده روز به صورت یکبار ورود و یکماهه با ویزای مولتی به شهر دبی سفری داشته باشند.

در غیر اینصورت باید جریمه کنسل شدن ویزا را بپردازد. توجه داشته باشید عده ای از مسافران مانند پسران و دختران با سنی کمتر از 18 سال که صدور ویزا توسط همراهانشان صورت گرفته است بدون حضور همراه این اجازه را ندارند تا به شهر دبی وارد شوند و چنانچه غیر از این به شهر دبی سفر کنند متخلف شناخته شده و ممکن است ضمن پرداخت جریمه حتی بازداشت هم داشته باشد.

دانستن چند نکته ضروری است

در صورتی که  شما هنگام وارد شدن به خاک شهر دبی تصمیم گرفتید به شهرهای دیگری مانند ابوظبی، شارجه و دیگر شهرهای امارت متحده عربی بروید باید با داشتن ویزای دبی از طریق فرودگاه شهر دبی ویزای شهر دیگر را درخواست کنید. تمام مهاجرانی که به منظور کار به شهر دبی می روند باید ویزای سه ماهه داشته باشند. کسانی که به هر طریقی نمونه ای از ویزای دبی را اخذ نموده و در دسترس داشته باشند این امکان برای آنها وجود دارد تا از راه زمینی، هوایی و همچنین دریایی به شهر دبی سفر کنند،.

ریجکتی و رفع ریجکت روادید دبی

لازم است بدانید بعد از صدور ویزا تحت هیچ شرایطی شما نمی توانید تاریخ ویزا را تغییر دهید. چنانچه شما یک بار از کشور امارت متحده عربی درخواست نمونه ای از ویزای شهر دبی را داشته باشید و به دلایل متعددی مانند معتبر نبودن مدارک، داشتن سوء سابقه، تشابه اسمی و هر دلیل دیگری درخواست شما ریجکت شود و نامه ای را به صورت کتبی و یا ایمیل دریافت کنید.

باید با توجه به دلایل ریجکت شدن ویزا پس از سه ماه دوباره با رفع دلایل رد شدن ویزا درخواست خود را به منظور بررسی مجدد اخذ ویزای شهر دبی از طریق ایمیل به اداره مهاجرت و کار این کشور ارسال کنید و چنانچه برای بار دوم درخواست شما ریجکت و یا رد شود بهتر است تا مدتی طولانی از گرفتن ویزای شهر دبی منصرف شوید.

ریجکتی و رفع ریجکت روادید دبی

آدرس سفارت امارت متحده عربی در ایران

اگر چه تمام مراحل صدور ویزای دبی به صورت الکترونیکی و ارتباط داشتن با اداره مهاجرت و کار انجام می شود اما خوب است بدانید سفارت کشور امارت متحده عربی در تهران، شهرک غرب، واقع در خیابان ایران زمین، در تقاطع مهستان و پلاک 2 قرار دارد. این سفارت در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه پاسخگوی درخواست های شما خواهد بود.

تقسیم بندی مدت اعتبار ویزای شهر دبی

همانطور که در موارد قبلی به آن اشاره شد مدت زمان برای ویزاهای مختلف به این صورت می باشد:

_ ویزاهای 14 روز باید تنها مسافر 14 روز در دبی اقامت داشته باشد

_ ویزاهای 30 روز سینگل تنها مسافر به مدت 29 روز اجازه اقامت در شهر دبی را دارد

_ ویزاهای 30 روز مولتی، مسافر تنها می تواند 29 روز در شهر دبی اقامت کند

_ ویزاهای 90 روز سینگل، تنها مسافر این امکان را در اختیار دارد تا 89 روز در خاک دبی بماند

_ ویزاهای 60 روز توریستی تنها مسافر باید 30 روز در شهر دبی اقامت داشته باشد

_ ویزاهای ترانزیت باید مسافر 4 روز در شهر دبی اقامت کند. توجه داشته باشید به جز ویزاهای مولتی تمام ویزاهای 90 روزه همگی به صورت یک بار ورود صادر می شوند.

سوالات متداول ویزای دبی

آدرس سفارت دبی در تهران کجاست؟

سفارت کشور امارت متحده عربی در تهران، شهرک غرب، واقع در خیابان ایران زمین، در تقاطع مهستان و پلاک 2 قرار دارد.

انواع ویزاهای دبی چه نوع ویزاهایی هستند؟

_ ویزای توریستی که متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است، ویزای کار و تجارت، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای پزشکی، ویزای ملاقات اقوام و خانواده و ویزای ترانزیت

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آیا به دنبال یک تجربهٔ دل‌انگیز و بی‌دغدغه در سفر به سرزمین هنر و تاریخ، ایتالیا هستید؟ بدون شک، آغاز...

نورنبرگ، شهری که در تاریخ به عنوان عرصه‌ی برگزاری رالی‌های عظیم و پرشور حزب نازی در کشور آلمان شناخته شده...

کلیسای سنت آن برای هر کسی که به معماری و تاریخ علاقه مند است، می‌تواند تجربه‌ای بسیار خاص و جذاب...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر