آب و هوای استونی چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای استونی چگونه است؟

22 مرداد 1401

کشور استونی در شمال قاره اروپا قرار داشته و توسط تعداد زیادی دریا و جزایر فراوان احاطه شده است به همین دلیل شناخت آب و هوای استونی یک عامل مهم برای سفر به …

کشور استونی در شمال قاره اروپا قرار داشته و توسط تعداد زیادی دریا و جزایر فراوان احاطه شده است به همین دلیل شناخت آب و هوای استونی یک عامل مهم برای سفر به این کشور می‌باشد. در ایام گرم سال کشور استونی دارای آب و هوای اقیانوسیه‌ای برخوردار است و در فصل‌های سرد سال سرما قابل توجهی دارد. در فصل تابستان سفر به مناطق جذاب ساحلی به دلیل آب و هوای مطبوع بسیار پرطرفدار می‌باشد.

برای افرادی که به دنبال کشف و دیدن جاهای جدید هستند سفر به استونی به لحاظ آب و هوای متنوع، شرایط جوی متغییر در جزایر دورافتاده و خالی از سکنه آن می‌تواند گزینه‌ای هیجان انگیز برای توریست‌ها باشد. تا انتهای مقاله همراه باشید تا نکات مفیدی را در مورد بهترین زمان سفر به استونی بدست آورید.

دمای هوا در فصول مختلف سال در استونی

کشور استونی در یک منطقه مرطوب واقع شده که میزان بارندگی آن از تبخیر کامل بیشتر است. بین 102 تا 127 روز بارانی در سال وجود داشته و میزان بارش به طور متوسط در دامنه‌های غربی کوههای ساکالا و هانجا بیشترین بارندگی صورت می‌گیرد. بارش برف معمولاً از اواسط دسامبر تا اواخر مارس ادامه دارد و عمیق‌ترین قسمت آن در جنوب شرقی استونی است.

در استونی چهار فصل تقریبا با طول یکسان وجود دارد که از لحاظ آب و هوایی گرمترین ماه سال دارای دامنه متوسط دما از 16.3 درجه سانتیگراد (61.3 درجه فارنهایت) در جزایر بالتیک تا 18.1 درجه سانتیگراد (64.6 درجه فارنهایت) داخلی در ماه جولای می‌باشد. همچنین سردترین ماه سال از 3.5- درجه سانتیگراد (25.7 درجه فارنهایت) در جزایر بالتیک تا 7.6- درجه سانتی گراد (18.3 درجه فارنهایت) داخلی در ماه فوریه است.

متوسط دمای سالانه در استونی 5.2 درجه سانتی گراد (41.4 درجه فارنهایت) است و متوسط دما در فوریه به عنوان سردترین ماه سال5.7 درجه سانتی گراد (21.7 درجه فارنهایت) بوده و متوسط دما در جولای که گرم‌ترین ماه سال محسوب می‌شود 16.4 درجه سانتی گراد (61.5 درجه فارنهایت) است.

دمای هوا در فصول مختلف سال در استونی

آب و هوای کشور استونی در فصل بهار

آب و هوای استونی در فصل بهار معمولا خشک و معتدل است و در ماه‌های آوریل و مه بارش برف همچنان ادامه دارد. ماه مه گرمترین ماه در فصل بهار است که اولین امواج گرما ایجاد می‌شود و دما می‌تواند به 20-30 درجه سانتی گراد برسد. در این فصل چون هوا گرما یا سرمای هوا زیاد نیست می‌تواند زمان مناسبی برای سفر به استونی و گذراندن تعطیلات در آن باشد.

آب و هوای کشور استونی در فصل تابستان

تابستان‌های استونی، معتدل است و آب و هوا در جنوب و شرق استونی گرمتر و در جزایر سردتر می‌باشد. در بعضی روزهای فصل تابستان دما می‌تواند تا 30-35 درجه سانتی گراد متغیر باشد؛ اما معمولاً نزدیک به 20 درجه سانتی گراد می‌رسد. گرمترین ماه تابستان، جولای است؛ اما بیشترین رکورد دمای هوا در ماه آگوست با دمای 35،6 درجه سانتی گراد ثبت شده است. فصل تابستان هوا نسبتا گرم است و برای سفر به کشور استونی در این فصل بهتر است در ماهی از تابستان به استونی سفر کرد که دمای هوا معتدل باشد.

آب و هوای کشور استونی در فصل پاییز

آب و هوای استونی در فصل پاییز، مرطوب و به همراه وزش باد است و هوا در نیمه اول سپتامبر می‌تواند گرم باشد. در نتیجه برخورد بسیاری از سیکلون‌ها به اسکاندیناوی، باران‌های شدید همراه با رعد و برق در استونی اتفاق می‌افتد. برخی از طوفان‌ها می‌توانند باعث جاری شدن سیل در ساحل و وزش باد با سرعت بیش از 35 متر بر ثانیه شوند. اولین برف در فصل پاییز معمولاً در اواخر اکتبر یا نوامبر می‌بارد.

آب و هوای کشور استونی در فصل زمستان

آب و هوا در فصل زمستان در مناطق مختلف استونی متفاوت است؛ به طوری که در شرق استونی هوا سردتر بوده و در مناطق ساحلی هوا گرمتر است. سردترین ماه‌ها در فصل زمستان، ماه‌های ژانویه و فوریه هستند که در بعضی از شب‌ها کمترین دما می‌تواند 35- درجه سانتی گراد باشد. کمترین میزان دما 43.5- درجه سانتی گراد است. بعضی مواقع تحت تاثیر آب و هوای دریایی در استونی برف بیشتری میبارد و منجر به وزش طوفان‌های برفی می‌شود.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به کشور استونی

برای سفر به کشور استونی از لحاظ شرایط آب و هوایی فصل بهار و تابستان بهترین زمان است. در این فصل‌ها دمای هوا بسیار معتدل بوده و مسافران در آب و هوایی مطبوع می‌توانند از دیدنی‌های استونی بازدید کنند. فصل‌های پاییز و زمستان به دلیل سردی هوا ممکن است زمان مناسبی برای تفریح و گردش در استونی نباشد و برای برخی از افراد سرمای هوا اذیت‌کننده باشد.

ولی در فصل بهار و تابستان چون هوا گرم‌تر است و مناطق سرسبز بیشتر وجود دارد مسافران از گردش در استونی لذت بیشتری می‌برند. البته برخی از مسافران به اسکی روی برف علاقه دارند این افراد می‌توانند زمان سفر خود را در فصل زمستان انجام دهند تا بتوانند از ورزش‌های زمستانی در استونی لذت ببرند. ماه فوریه در فصل زمستان بهترین زمان برای سفر به استونی است. در فصولی که بیشترین مسافران جذب سفر به استونی می‌شوند می‌تواند سفر پر هزینه‌تری را برای مسافران به وجود آورد.

جمع بندی

کشور استونی در قسمت شمالی خود دارای آب و هوای معتدل بوده و در منطقه گذار بین دریایی از آب و هوای قاره‌ای برخوردار است. کل شمال اروپا و از جمله استونی به طور مداوم توسط هوای دریایی تحت تأثیر محتوای گرمای شمال اقیانوس اطلس گرم می‌شود؛ علاوه بر این به دلیل وجود عرض شمالی دارای آب و هوای مطبوع‌تری می‌باشد.

عامل تفاوت آب و هوای استونی در مناطق ساحلی و داخلی وجود دریای بالتیک است. به دلیل وجود آب و هوای معتدل استونی، این کشور می‌تواند یک مقصد گردشگری عالی برای ایرانیان باشد تا از آب و هوای مطبوع آن بهره‌مند شوند.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به کشور استونی

سوالات متداول آب و هوای استونی

کشور استونی دقیقا کجا قرار دارد؟

کشور استونی در شمال قاره اروپا قرار داشته و توسط تعداد زیادی دریا و جزایر فراوان احاطه شده است.

آب و هوای کشور استونی به طور کلی چگونه است؟

در ایام گرم سال کشور استونی دارای آب و هوای اقیانوسیه‌ای برخوردار است و در فصل‌های سرد سال سرما قابل توجهی دارد.

بهترین فصل برای سفر به استونی چه صلی است؟

برای سفر به کشور استونی از لحاظ شرایط آب و هوایی فصل بهار و تابستان بهترین زمان است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های تالین، به سختی می‌توان فردی را یافت که از گشت‌و‌گذار در شهر و کشورهای مختلف لذت نبرد. اگر...

استونی یکی از کشورهایی است که در شمال اروپا و در منطقه بالتیک واقع شده است. این کشور از سمت...

استونی یکی از کشورهایی است به عضویت اتحادیه اروپا درآمده و عضو پیمان شینگن است. اگر قصد اقامت و مهاجرت...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر