دعوت نامه فرانسه | انواع و شرایط دعوتنامه فرانسه - سفری دیگر

دعوت نامه فرانسه | انواع و شرایط دعوتنامه فرانسه

3 مرداد 1401

بری سفر به کشور فرانسه نیاز به ویزای این کشور هست. یکی از مواردی که میتواند شانس شما را در دریافت ویزای فرانسه بالا ببرد دعوت نامه فرانسه است …

فرانسه یکی از پیشرفته ترین و زیبا ترین کشورهای اروپای غربی است که به دلیل رفاه و امکاناتی که دارد، سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. فرانسه از کشور های حوزه شینگن است و برای سفر به این کشور نیاز به ویزا خواهید داشت. دریافت دعوت نامه فرانسه یکی از مواردی است که می ‌تواند پروسه اخذ ویزا و سفر را سرعت ببخشد. در این مقاله شرایط لازم برای دریافت دعوت نامه فرانسه و انواع مختلف دعوت نامه فرانسه را توضیح خواهیم داد.

دعوت نامه فرانسه

دعوت نامه فرانسه چیست؟

دعوت نامه فرانسه، نامه‌ ای است که از طرف فرد مقیم در کشور فرانسه برای شما ارسال می‌ شود. دعوت نامه فرانسه و به طور کلی دعوت نامه هر کشوری، نشان دهنده این است که شما در آن کشور آشنا یا خویشاوندی دارید و در صورت لزوم می توانید از او کمک بگیرید. این دعوت نامه سبب می شود میزان حساسیت کشور مقصد به سفر شما کاهش پیدا کند و روند پرونده شما را سرعت ببخشد.

شرایط دریافت دعوت نامه فرانسه

اگر قصد سفر به فرانسه را دارید و می ‌خواهید روند دریافت ویزا را با استفاده از دعوت نامه سرعت ببخشید، باید درخواستتان را با اقوام یا آشنایان ساکن فرانسه در میان بگذارید. از آن ها بخواهید در هنگام پر کردن فرم دعوت نامه تمامی نکات را ذکر کرده و اصل صداقت را در نظر بگیرند. همچنین دقت داشته باشید اهدافی که برای دریافت ویزا عنوان می‌کنید با مطالب دعوت نامه همخوانی داشته باشد.

اگر دعوت نامه فرانسه برای افرادی که به سن قانونی نرسیده باشند (کمتر از 18 سال) ارسال شود، لازم است که همه مدارک مربوط به ویزا توسط والدین تکمیل شده و رضایت خود را اعلام کنند. در غیر این صورت امکان صدور ویزا وجود نخواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه فرانسه

فردی که دعوت نامه را ارسال می کند، باید مدارکی را به سفارت فرانسه ارائه دهد. این مدارک شامل موارد زیر است:

  • کارت شناسایی، پاسپورت یا کارت اقامت از مدارکی هستند که ارائه آن ‌ها الزامی بوده و نشان دهنده هویت فرد می باشند.
  • فرد ارسال کننده دعوت نامه باید مدارکی که نشان دهنده داشتن مسکن است را به سفارت ارائه دهد. این گواهی می‌ تواند مواردی مثل قبض آب، برق، گاز، تلفن یا قرارداد خانه باشد. نکته قابل توجه این است که تاریخ این مدارک باید متعلق به سه ماه اخیر باشد و گواهی های قدیمی تر قابل پذیرش نخواهند بود.
  • فیش حقوقی سه ماه اخیر ‌و گواهی پرداخت مالیات از دیگر مواردی هستند که وجود آن‌ ها برای ارسال دعوت نامه فرانسه ضروری است.
  • تمبر مالیاتی که هزینه‌ ای حدود 30 یورو دارد و باید از اداره مالیات و دفتر های فروش روزنامه تهیه شود.

همچنین توجه داشته باشید که افراد بالای سن قانونی (18 سال به بالا) به دعوت نامه جداگانه نیاز دارند. اما براساس قوانین فرانسه ارسال یک دعوت نامه برای زوجی که فرزندان زیر 18 سال دارند امکان پذیر خواهد بود.

شرایط ارسال کننده دعوت نامه فرانسه

به جز ارائه مدارک، فرد ارسال کننده دعوت نامه باید از شرایط خاصی هم برخوردار باشد تا بتواند دعوت نامه فرانسه را برای فرد متقاضی ارسال نماید. در ادامه به برخی از این شرایط اشاره خواهیم کرد:

  • فرد ارسال کننده دعوت نامه علاوه بر اینکه باید به سن قانونی رسیده باشد، باید اقامت دائم فرانسه را نیز دریافت کرده باشد.
  • وی باید وضعیت مالی و اقتصادی مناسبی داشته و مالیات های خود را به طور منظم و به موقع پرداخت کرده باشد.
  • میزان حقوق دریافتی ارسال کننده دعوت نامه باید از حداقل حقوق تعیین شده در فرانسه بالاتر باشد.
  • شخصی که دعوت نامه فرانسه را ارسال می‌ کند باید دارای خانه بوده و محل اقامت او متراژ مناسب و قابل قبولی داشته باشد. اگر پس از بررسی مشخص شود که خانه محل اقامت وی شرایط لازم برای فرد مهمان را ندارد، با ارسال دعوت نامه موافقت نخواهد شد.

انواع دعوت نامه فرانسه

دعوت نامه فرانسه انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

دعوت نامه فرانسه از نوع تجاری

دعوت نامه تجاری همانطور که از نامش مشخص است برای سفر های تجاری، سرمایه گذاری، همایش ها و کنفرانس ها مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال اگر قرار است برای ملاقات رؤسای یک شرکت بزرگ تجاری به فرانسه سفر کنید، باید از آن ها بخواهید که دعوت نامه تجاری برای شما ارسال کنند. با استفاده از این دعوت نامه می توانید روند دریافت ویزا را سرعت ببخشید.

دعوت نامه فرانسه از نوع کاری

فرانسه از جمله کشور هایی است که فرصت های کاری زیادی دارد. برای دریافت ویزای کاری فرانسه، باید ابتدا دعوت نامه کاری را به سفارت فرانسه ارائه دهید. این دعوت نامه باید از سوی شرکت یا مجموعه ای که قصد همکاری با آن ها را دارید برای شما ارسال شود.

برای اینکه با دعوت نامه کاری فرانسه موافقت شود نیاز است که جزییات آن مطابق با قوانین سفارت تنظیم شده باشد. در این دعوت نامه باید به مواردی مثل جذب نیروی کار بر اساس قوانین کشور فرانسه، اثبات کارایی داشتن فرد جهت فعالیت در آن کشور و بر عهده گرفتن امور اقامت او اشاره شود.

حتی در مواردی شرکت ارسال کننده دعوت نامه باید محل اقامت فرد را در دعوت نامه مشخص کرده و آدرس آن را ذکر نماید. همچنین شرکت مورد نظر یا کارفرما باید مسئولیت فرد استخدام شده را بر عهده بگیرد و این موضوع را تایید نماید.

دعوت نامه فرانسه از نوع توریستی

فرانسه یکی از جذاب‌ ترین کشورهای اروپا و جهان است که سالانه گردشگران و توریست های فراوانی را جذب می کند. در این بخش از مقاله در مورد دعوت نامه فرانسه از نوع توریستی، توضیحاتی را به شما ارائه خواهیم داد.

دعوت نامه توریستی فرانسه مختص به کسانی است که برای مقاصد تفریحی به این کشور سفر می کنند. اگر فردی که ساکن کشور فرانسه است دعوت نامه توریستی برای شما ارسال کند، با ارائه آن به سفارت می‌توانید فرایند دریافت ویزا را تسریع کنید.

توجه داشته باشید که دعوت نامه باید به زبان فرانسوی تهیه شود. همچنین لازم به ذکر است که دریافت دعوت نامه تضمینی برای اخذ ویزا نیست. اما می تواند روند رسیدگی به پرونده شما را سریع تر کند.‌ پس اگر قصد دارید برای اهداف گردشگری و تفریحی به فرانسه سفر کنید، حتما چندین ماه زودتر برای دریافت ویزا اقدام کنید.

دعوت نامه فرانسه از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه نمایشگاهی نوعی از دعوت نامه است که برای افرادی که قصد شرکت در نمایشگاه های بین المللی را دارند، ارسال می شود.‌ افرادی که تقاضای اخذ ویزای نمایشگاهی را دارند به چندین دسته تقسیم ‌بندی می شوند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.‌

دسته اول افرادی هستند که در نمایشگاه غرفه دارند و قصد دارند ایده و محصولات خود را به نمایش درآورند‌. این افراد باید دعوت نامه ارسال شده از سمت نمایشگاه را که شامل جزییات سفر است، به سفارت ارئه دهند.

دسته دوم کسانی هستند در که زمینه نمایشگاه برگزار شده تحصیل می‌کنند و قصد دارند به اطلاعات خود در این زمینه اضافه کنند. این متقاضیان باید از سمت مسئولین نمایشگاه دعوت نامه داشته باشند تا بتوانند ویزای کشور مقصد را دریافت کنند.

دسته دیگر افرادی هستند که در زمینه نمایشگاه مربوطه مشغول به فعالیت هستند و قصد دارند به بهبود و گسترش کسب ‌و کارشان کمک کنند.‌

افرادی که قصد دارند محصولات ارائه شده در نمایشگاه را خریداری کنند.

در این میان ممکن است برخی از افراد و شرکت ها بدون نیاز به درخواست، از طرف مسئولین نمایشگاه، دعوت نامه فرانسه از نوع نمایشگاهی را دریافت کنند.

دعوت نامه پزشکی فرانسه

از آن جایی که کشور های اروپایی در زمینه خدمات پزشکی و درمانی از امکانات بالایی برخوردارند، بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای مراحل درمان خود یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا را انتخاب کنند.

فرانسه یکی از کشور هایی است که به دلیل ارائه خدمات درمانی با کیفیت و مناسب، مقصد انتخابی بسیاری از بیماران است. به همین دلیل فردی که قصد دریافت ویزای فرانسه را دارد، می تواند برای سرعت بخشیدن به روند اخذ ویزا، از دعوت نامه پزشکی استفاده کند. این دعوت نامه باید به صورت رسمی و توسط پزشک یا بیمارستان محل درمان نگارش تهیه شود. لازم به ذکر است که برای موافقت با ارسال دعوت نامه توسط سفارت، بهتر است که جزییات کامل مراحل درمان، بیماری فرد، هزینه درمان و معرفی فردی که قرار است هزینه درمان را پرداخت کند، در دعوت نامه بیان شود. در این صورت امکان تایید توسط پزشک معتمد سفارت افزایش خواهد یافت.

انواع دعوت نامه فرانسه

سوالات متداول دعوت نامه فرانسه

در این بخش به سوالات متداول شما در خصوص انواع دعوت نامه فرانسه و مدارک مورد نیاز آن پاسخ خواهیم داد.

دعوت نامه فرانسه چیست؟

دعوت نامه فرانسه، نامه‌ ای است که از طرف فرد مقیم در کشور فرانسه برای شما ارسال می‌ شود و نشان دهنده این است که شما در آن کشور آشنا یا خویشاوندی دارید و در صورت لزوم می توانید از او کمک بگیرید.

انواع مختلف دعوت نامه فرانسه کدامند؟

از انواع مختلف دعوت نامه فرانسه می‌ توان به دعوت نامه تجاری، کاری، توریستی، نمایشگاهی و پزشکی اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه فرانسه چیست؟

 کارت شناسایی، پاسپورت، کارت اقامت، گواهی ‌های مبنی بر داشتن خانه مثل قرارداد، فیش حقوقی سه ماه گذشته و تمبر مالیاتی از مدارکی هستند که باید توسط فرد ارسال کننده دعوت نامه فرانسه به سفارت ارائه شوند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

پاریس از بزرگترین شهرهای اروپا و پایتخت کشور فرانسه است که در سمت شمال فرانسه قرار دارد. این شهر از...

کشور فرانسه یکی از کشورهای بسیار زیبا و عالی برای سفر و زندگی است. به همین دلیل این کشور یکی...

درباره شهر مارسی: کشور فرانسه به عنوان کشوری معرفی می‌شود که شهرهای متعدد با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری دارد،...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر