دعوت نامه هلند | انواع و شرایط دعوتنامه هلند - سفری دیگر

دعوت نامه هلند | انواع و شرایط دعوتنامه هلند

26 مرداد 1401

دعوت نامه هلند یکی از مدارکی است که با داشتن آن شهروندان کشور های دیگر می توانند به هلند سفر کنند. کشور هلند با آلمان و بلژیک همسایه است. با توجه به اینکه …

دعوت نامه هلند یکی از مدارکی است که با داشتن آن شهروندان کشور های دیگر می توانند به هلند سفر کنند. کشور هلند با آلمان و بلژیک همسایه است. با توجه به اینکه شهر آمستردام به عنوان پایتخت این کشور شناخته می ‌شود دارای شرایط مناسبی برای تحصیل، کار و زندگی می باشد. بسیاری از افراد برای سفر به این کشور از دوستان یا آشنایان خود که در هلند زندگی می کنند، دعوت نامه دریافت می کنند و راحت تر ویزای هلند را دریافت می کنند.

دعوت نامه هلند چیست؟

به نامه هایی که یک شرکت یا فرد در داخل کشور هلند برای فرد دیگری در خارج از این کشور ارسال می کند و او را برای سفر به کشور هلند دعوت می کند، دعوت نامه هلند گفته می ‌شود. دعوت نامه هلند دارای انواع گوناگونی است و با توجه به هدف سفر، از طرف افراد خاصی صادر می ‌شود.

گاهی اوقات افرادی که در کشور هلند زندگی می کنند می توانند نزدیکان و دوستان خود را به کشور هلند دعوت کنند؛ اما گاهی اوقات نیز این دعوت نامه از طرف شرکت ها برای شرکای تجاری خودشان در کشور های دیگر ارسال می شود. لازم به ذکر است که افرادی که دعوت نامه از هلند داشته باشند شرایط راحت تری برای دریافت ویزا دارند؛ اما داشتن دعوت نامه تضمین برای دریافت ویزای این کشور نمی باشد.

دعوت نامه هلند

شرایط دریافت دعوت نامه هلند

شرایط دعوت نامه هلند باید مورد تایید سفارت این کشور که توسط شرکت کارگزاری VFS Global انجام میگیرد، قرار بگیرد و کاملاً منطبق با قوانین هلند باشد. رعایت صداقت در ارائه دلایل ارسال دعوت نامه و مشخصات فرد دعوت کننده و دعوت شونده ضروری است. دعوت نامه کشور هلند معمولاً به صورت الکترونیکی صادر می شود و از طریق ایمیل برای شخص دعوت شونده ارسال خواهد شد.

این دعوت نامه باید دارای مهر و امضا باشد. در غیر این صورت مورد تایید سفارت هلند نیست. شرایط دعوت نامه برای هر یک از انواع دعوت نامه هلند متفاوت است. در ادامه بیشتر در رابطه با انواع دعوت نامه هلند و شرایط لازم برای ارسال آن را برای شما عنوان می کنیم.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه هلند

فردی که در کشور هلند زندگی می ‌کند و قصد دارد برای یکی از نزدیکان یا دوستان خود به عنوان مهمان دعوت نامه ارسال کند، باید اطلاعات کافی در رابطه با نام و نام خانوادگی فرد دعوت شونده و دعوت کننده قید کند. همچنین نوشتن تاریخ تولد، آدرس و سایر مشخصات فرد دعوت شونده نیز مورد نیاز است.

مدت زمانی که قرار است فرد مهمان در کشور هلند بماند و همچنین زمان بازگشت او به کشور مبدأ نیز بایستی در دعوت نامه عنوان شود. آدرس محل سکونت و سایر جزئیات دیگر نیز باید در دعوت نامه آمده باشد. مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه هلند به شرح زیر است.

  • مدارک هویتی شخص دعوت کننده و شخص دعوت شده و کپی آن ها
  • مدارک مربوط به محل سکونت بعلاوه شماره تماس هر دو نفر
  • گواهی اشتغال ارسال کننده دعوت نامه و ارائه مدارکی مربوط به دریافت حقوق ماهانه
  • ارائه سند مالکیت و یا اجاره نامه دعوت کننده
  • ارائه کارت شهروندی هلند برای فرد دعوت کننده
  • مدارک مربوط به دارا بودن اقامت دائم در کشور هلند
  • تکمیل تعهد نامه ای مبنی بر حمایت مالی از شخص دعوت شونده

شرایط ارسال کننده دعوت نامه هلند

فردی که به عنوان ارسال کننده دعوت نامه هلند دعوت نامه را برای دوستان و خانواده خود ارسال می کند باید اقامت دائم این کشور را داشته باشد و تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی مهمان خود را در طول مدت اقامت در این کشور داشته باشد. آماده کردن و ارائه مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه نیز جزء شرایط ارسال کننده دعوت نامه هلند است. با توجه به انواع دعوت نامه هلند، فرد ارسال کننده دعوت نامه باید مدارک ویژه ای را آماده کرده و به سفارت این کشور ارائه کند.

انواع دعوت نامه هلند

دعوت نامه هلند می تواند با اهداف گوناگونی برای افرادی که در خارج از این کشور زندگی می ‌کنند، صادر شود. برخی از دانشجویان خارجی که قصد دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور هلند را دارند به منظور ساده کردن پروسه دریافت ویزای تحصیلی هلند، از افرادی که جزو خانواده یا دوستان آن ها هستند در کشور هلند درخواست می کنند تا برای آن ها دعوت نامه ارسال کنند. گاهی اوقات نیز افراد برای دریافت دعوت نامه کاری از آشنایان خود درخواست ارسال دعوت نامه دارند؛ اما با توجه به متنوع بودن دعوت نامه کشور هلند هر یک از این دعوت نامه ها دارای شرایط خاص خود هستند که در ادامه آن ها را عنوان می کنیم.

دعوت نامه هلند از نوع تجاری

دعوت نامه هلند از نوع تجاری نیاز به دعوت نامه رسمی دارد که توسط یک شرکت از داخل کشور هلند ارسال شده باشد. افرادی که در حوزه های اقتصادی و تجاری فعالیت می کنند می توانند برای شریک های خود دعوت نامه ارسال کنن. با داشتن این دعوت نامه امکان دریافت ویزای تجاری کشور هلند وجود دارد و نمی توان از طریق آن ویزا های دیگر هلند را دریافت کرد.

دعوت نامه هلند از نوع تحصیلی

دانشجویان خارجی که قصد تحصیل و کشور هلند را دارند می توانند با ارائه مدارک تحصیلی خود برای دانشگاه های این کشور، از طرف آن ها دعوت نامه دریافت کنند؛ اما این پروسه زمان‌بر است و باید مدارک تحصیلی متقاضی توسط دانشگاه‌ های این کشور تایید شود. در صورت داشتن دعوت نامه از دانشگاه های کشور هلند فرد متقاضی می‌تواند به سفارت این کشور در تهران مراجعه کند و مراحل لازم برای دریافت ویزای تحصیلی را طی کند.

دعوت نامه هلند از نوع کاری

دعوت نامه کاری هلند برای افرادی که قصد استخدام در شرکت های هلندی را دارند صادر می شود. این افراد باید ضمن ارائه مدارک مربوط به تخصص خود در یک حرفه خاص، باید بتوانند کارفرمای هلندی را راضی کنند تا برای آن ها دعوت نامه ارسال کند. تنها با داشتن دعوت نامه کاری از کارفرمای هلندی امکان دریافت ویزای کاری و ورود به این کشور برای شرکت در مصاحبه حضوری و پیدا کردن شغل در هلند وجود دارد.

با استفاده از دعوت نامه کاری سفارت هلند متوجه می ‌شود که قصد شما از سفر به این کشور پیدا کردن کار می باشد و به همین خاطر پروسه رسیدگی به ویزای کاری شما سریع تر انجام می شود. ارسال دعوت نامه کاری از طرف کارفرمای هلندی برای شخصی که قصد ارسال این دعوت نامه را دارد کمی دشوار است. چرا که کارفرمای هلندی باید ابتدا سه ماه در هلند آگهی مربوط به شغل مورد نظر را منتشر کند.

در صورتی که نتواند نیروی کار مناسب را پیدا کند، باید به مدت سه ماه دیگر در کشور های عضو اتحادیه اروپا این آگهی را منتشر کند و نهایتاً پس از اینکه فرد مورد نظر را پیدا نکرد می تواند برای فردی خارج از کشور هلند این دعوت نامه را ارسال کند. با توجه به اینکه ارسال دعوت نامه کاری برای مهاجران نیازمند ارائه تعهد نامه برای تضمین رفتار حقوقی و قانونی فرد می باشد، بسیاری از کارفرماها ترجیح می دهند تا فردی از داخل کشور خودشان را برای کار استخدام کنند.

دعوت نامه هلند از نوع توریستی

دعوت نامه توریستی هلند یا دعوت نامه خانوادگی برای سفر به کشور هلند و اقامت در این کشور به مدت چند هفته است و از طرف اقوام و آشنایان ارسال می شود. افرادی که این دعوت نامه را داشته باشند می توانند با استفاده از آن به کشور های محدوده شینگن نیز رفت و آمد داشته باشند؛ اما با توجه به نوع ویزای شما امکان تردد در این کشور ها وجود دارد. برای ارسال دعوت نامه خانوادگی فردی که دعوت نامه را ارسال می کند باید تمکن مالی برای تأمین هزینه های زندگی فرد دعوت شونده را ارائه کند تا بتواند از این طریق خویشاوندان و نزدیکان خود را به هلند دعوت کند.

دعوت نامه هلند از نوع توریستی

دعوت نامه هلند از نوع نمایشگاهی

به دلیل برگزاری نمایشگاه های متنوع در کشور هلند هر ساله افرادی که این نمایشگاه ها را برگزار می‌کنند برای همکاران خود در کشور های دیگر دعوت نامه ارسال می کنند. امکان برقراری ارتباط با صاحبان نمایشگاه ها برای دریافت دعوت نامه از طرف آن ها نیز وجود دارد. چنانچه متقاضیان بتوانند نظر برگزارکنندگان را جلب کنند و هزینه های مربوط به سفر و همچنین غرفه خود را در نمایشگاه پرداخت کنند می توانند این امکان را داشته باشند که پس از تایید سفارت هلند و انجام مراحل قانونی دعوت نامه رسمی از طرف نمایشگاه دریافت کنند.

دعوت نامه هلند از نوع پزشکی

دعوت نامه پزشکی هلند برای افرادی صادر می‌ شود که به دلایل گوناگونی از قبیل بیماری و عدم توانایی پزشکان برای درمان فرد در کشور مبداء درخواست دریافت دعوت نامه پزشکی داشته باشند. این افراد با ارائه مدارک پزشکی و تایید آن ها توسط بیمارستان ها و پزشکان در کشور هلند می تواند دعوت نامه پزشکی و درمانی از کشور هلند را دریافت کنند.

سوالات متداول دعوت نامه هلند

  • تاریخ اعتبار دعوت نامه هلند چند وقت است؟

دعوت نامه هلند سه ماه اعتبار دارد و اگر افراد بخواهند بیشتر از سه ماه در هلند اقامت داشته باشند باید هزینه های مربوط به زندگی خود در طول مدت اقامت را پرداخت کنند.

آیا تنها با داشتن دعوت نامه هلند می توان ویزای این کشور را دریافت کرد؟

خیر، داشتن دعوت نامه به معنای ضمانت دریافت ویزای هلند نیست. تنها با داشتن دعوت نامه روند رسیدگی به درخواست ویزا سریع تر انجام می شود.

دعوت نامه هلند چه انواعی دارد؟

دعوت نامه هلند شامل دعوت نامه نمایشگاهی، دعوت نامه کاری، دعوت نامه پزشکی، دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه توریستی، دعوت نامه نمایشگاهی و دعوت نامه تجاری می باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

گرفتن وقت سفارت هلند و به دنبال آن ویزای کشور هلند به دلیل جذابیت های توریستی، اقتصاد موفق، دانشگاه های...

فستیوال ها و رویدادهای هلند نمایانگر فرهنگ غنی و پویایی این کشور است که هر ساله برگزار می‌شود. این فستیوال‌ها...

هلند یکی از کشورهای باشکوهی است که با طبیعت خیره کننده‌اش همواره توجه گردشگران را به خودش جلب کرده است....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر