ویزای اندونزی | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن - سفری دیگر

ویزای اندونزی | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

14 تیر 1401

ویزای اندونزی از طریق سفارت این کشور برای ایرانیان صادر می شود. ویزای اندونزی در صورت کامل بودن مدارک ریجکتی نداشته و شما می توانید از این سفر لذت ببرید

اندونزی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که همه ساله تعداد زیادی با اهداف مختلف اعم از تجاری و یا توریستی به آن سفر می کنند. دولت این کشور انواع ویزای اندونزی را بعد از بررسی مدارک لازم، برای متقاضیان ایرانی صادر می کند. اگر می خواهید برای گردش، تحصیل، تجارت و یا سرمایه گذاری به این کشور زیبا در دل اقیانوس سفر کنید، این نوشته را بخوانید. ما تمامی مراحل ضروری برای اخذ ویزای اندونزی را برای شما نوشته ایم.

کلیاتی درباره ویزای اندونزی 

ویزای اندونزی با اهداف مختلف برای متقاضیان ایرانی صادر شده و تنها مسئول قانونی آن سفارت اندونزی است. سفارت این کشور به نمایندگی از سوی وزارت امور خارجه بعد از بررسی مدارک برای متقاضیان ویزا را صادر کرده و هزینه آن را دریافت می کند. شما برای اخذ ویزای این کشور می توانید هم به صورت گروهی و از طریق آژانس و هم به صورت انفرادی اقدام کنید و از سفر به این کشور زیبا لذت ببرید.

اندونزی یکی از زیباترین کشورهای آسیایی است که طی سال های اخیر توانسته از امتیاز بسیار خوبی در صنعت گردشگری برخوردار باشد. همه ساله به ویژه در نیمه اول سال و با مطبوع شدن هوا گردشگران بسیاری برای لذت بردن از این طبیعت بکر استوایی و سواحل اقیانوسی به اندونزی سفر می کنند. همین مهم موجب شده تا ویزای توریستی اندونزی، یکی از ویزاهای محبوب این کشور باشد و بتواند به درآمد ارزی فوق العاده ای منجر شود. بعد از ویزای توریستی، دومین درخواست ها مرتبط به امور بیزینسی و تجاری، ثبت شرکت و سرمایه گذاری است که از سوی ایرانیان نیز با اقبال خوبی مواجه شده است.

ویزای اندونزی در صورت کامل بودن مدارک برای متقاضیان صادر شده و کمتر پیش آمده که سفارت این کشور درخواست های متقاضیان ایرانی را رد کند. در نتیجه با خیال راحت برای این سفر آماده باشید و از این کشور فوق العاده لذت ببرید.

کلیاتی درباره ویزای اندونزی 

انواع ویزای اندونزی 

دولت اندونزی برای اتباع ایرانی با اهداف توریستی، تجاری، سرمایه گذاری و بیزینسی، خبرنگاری و البته تحصیلی ویزا صادر می کند. شما برای هر کدام از این اهداف چک لیست جدا و مشخصی دارید و باید بر اساس چک لیست تمام مدارک خود را تهیه و ترجمه کرده و به سفارت تحویل دهید. در صورت فقدان هر کدام از موارد، پرونده شما با نقص مدارک مواجه می شود. در نتیجه برای هدر نرفتن زمان حتما بعد از تماس با سفارت نوع ویزای خود را مشخص کرده و مطابق با چک لیست، مدارک ضروری را ترجمه کرده و ضمیمه پرونده کنید.

ویزای توریستی اندونزی 

ویزای توریستی برای متقاضیانی صادر می شود که با هدف لذت بردن از تعطیلات، گردش و تفریح به اندونزی سفر می کنند. به این ترتیب شما می توانید ویزای توریستی را برای تمام اعضای خانواده درخواست دهید. این ویزا از تاریخ صدور توسط سفارت، تنها به مدت 60 روز اعتبار دارد و به صورت سینگل یعنی یک بار ورود صادر می شود. لازم است بدانید که ویزای توریستی تمدید نشده و شما با این نوع ویزا نمی توانید در مدارس یا دانشگاه ها ثبت نام کرده و یا مشغول به کار شوید. همچنین این ویزا برای اقامت بلند مدت نیز قابل استفاده نبوده و تنها برای مدت کمتر از 90 روز صادر می شود.

به طور معمول، سفارت اندونزی ویزای توریستی را در بازه زمانی 14 روزه برای ایرانیان صادر می کند و شما می توانید به مدت 2 هفته از زیبایی های فوق العاده اندونزی لذت ببرید. لازم به ذکر است که هزینه ویزای توریستی برای 14 روز مبلغ 340.000 تا 360.000 تومان است ولی اگر درخواست ویزای اندونزی فوری بدهید باید تا مبلغ 940.000 تومان هزینه کنید. شما برای درخواست ویزای اندونزی با هدف توریستی هم می توانید به صورت گروهی و از طریق آژانس اقدام کنید و هم به صورت فردی با مراجعه به سفارت و ارائه مدارک کارهای کنسولی خود را پیش ببرید. برای ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید!

مدارک ویزای اندونزی با هدف توریستی 

همانطور که می دانید اولین گام برای اخذ ویزای اندونزی، مراجعه به سفارت و ارائه مدارک ضروری است. بر همین اساس ما لیست مدارک ضروری پرطرفدارترین ویزای اندونزی، یعنی ویزای توریستی را برای شما لیست کرده ایم. البته لازم است بدانید که این مدارک برای انواع دیگر ویزا هم ضروری است ولی کامل نیست و شما بسته به هدف از سفری که دارید، باید مدارک دیگری را هم به سفارت ارائه دهید. به همین ترتیب حتما تمامی مدارک زیر را برای درخواست ویزا ضمیمه پرونده کنید:

  • پاسپورت با اعتبار بیشتر از 6 ماه از روزی که قرار است سفر به پایان برسد
  • شناسنامه و تمامی مدارک شناسایی همراه با 2 قطعه عکس مطابق با استانداردهای سفارت
  • حساب بانکی و گواهی تمکن مالی که باید معادل مبلغ 10.000.000 برای هر نفر باشد (در نظر داشته باشید که گواهی تمکن باید حتما با مهر و امضای بانک همراه باشد)
  • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا
  • رزرو بلیط رفت و برگشت
  • واچر هتل، هاستل و یا هر جایی که نشان دهنده محل اقامت شما باشد

علاوه بر تکمیل این مدارک به برخی نکات ضروری نیز توجه داشته باشید. لطفا کپی شناسنامه را در برگه A4 به سفارت تحویل دهید و عکس ها از 6 ماه قدیمی تر نباشد. گواهی تمکن مالی را حتما به زبان انگلیسی از بانک بگیرید. اگر بدون واسطه آژانس های مسافرتی برای ویزا درخواست می دهید، فرم درخواست ویزا را حتما از سایت سفارت دانلود کنید و اگر تور اندونزی ثبت نام کرده باشید، آژانس فرم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

بهتر است که حتما پیش از ارائه درخواست ویزای اندونزی به سفارت، تاریخ ورود و خروج شما مشخص باشد و مطابق با روزهای سفر رزرو بلیط رفت و برگشت را همراه با رزرو هتل و یا محل اقامت در پرونده ضمیمه کنید. به این ترتیب شما پرونده ای کامل را به سفارت تحویل خواهید داد که شانس صدور ویزای شما را به صد نزدیک خواهد کرد.

پروسه صدور ویزای اندونزی 

بعد از ارائه مدارک، شما باید منتظر باشید تا سفارت جواب ویزا را برای شما ارسال کند. به طور معمول صدور ویزای توریستی برای متقاضیان ایرانی به 7 روز کاری زمان نیاز دارد و اگر هم برای ویزای فوری درخواست دهید، نتیجه ویزای شما در عرض 3 روز کاری اعلام خواهد شد. در عین حال به این مهم توجه داشته باشید که پروسه نتیجه ویزای اندونزی، بسته به نوع ویزای درخواستی شما دارد. در نتیجه پیش از هرگونه اقدام برای برنامه ریزی زمانی بهتر، حتما با سفارت تماس گرفته و یا وب سایت را مطالعه بفرمایید. معمولا پروسه زمان اعلام نتایج ویزا در چک لیست به شما اعلام خواهد شد.

همچنین به این مهم توجه داشته باشید که منظور از روزهای کاری، روزهایی است که کارمندان سفارت مشغول به کار باشند. در نتیجه تعطیلات آخر هفته، تعطیلات رسمی تقویم ایران و مناسبت های تعطیل رسمی اندونزی را حتما مد نظر داشته باشید تا دقیقا بتوانید محاسبه کنید نتیجه شما کی اعلام خواهد شد.

ویزای تجاری اندونزی  

اگر می خواهید با هدف تجاری به اندونزی سفر کنید، بهتر است قبل از هر چیز حتما با متخصصان این امر مشورت کرده و سپس برای هرگونه سرمایه گذاری اقدام کنید. علاوه بر سرمایه گذاری اگر به عنوان یک ویزیتور ساده قصد بازدید از نمایشگاه یا کارخانه ای را هم داشته باشید، اندونزی برای شما ویزای تجاری صادر می کند.

به همین منظور بهتر است حتما به تمامی مدارک فوق گواهی اشتغال به کار ( برای کارمندان) و یا جواز کسب و آگهی تاسیس (برای کارفرمایان) ضمیمه پرونده شود. همچنین اگر می خواهید در نمایشگاه شرکت کنید، ارائه بلیط ورودی و معرفی نامه ضروری است. اما اگر برنامه شما بازدید از شرکت، کارخانه و دفتر کار همکاران اندونزیایی است و شما می خواهید با هدف عقد قرارداد کاری و موارد مشابه به اندونزی سفر کنید باید حتما دعوتنامه ای را نیز ضمیمه پرونده کنید

ویزای تحصیلی اندونزی  

اندونزی یکی از کشورهای آسیایی است که به ایران تقریبا نزدیک است. بر همین اساس برای آن دسته از متقاضیانی که بخواهند در کشوری آسیایی درس بخوانند، انتخاب خوبی است. برای تحصیل در دانشگاه های اندونزی و اخذ ویزای تحصیلی شما پس از مکاتبه با دانشگاه و اخذ پذیرش از دپارتمان مرتبط با رشته باید برای رزرو وقت سفارت اندونزی اقدام کنید. در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در اندونزی در هر کدام از مقاطع دانشگاهی باید حتما تمکن مالی خوبی را ارائه دهید و در بدو ورود نیز هزینه زندگی چند ماه اول را در حساب شخصی خود یا اسپانسر مالی خود داشته باشید.

با توجه به اینکه ویزای اندونزی برای تحصیل از جمله ویزاهای بلند مدت محسوب می شود بهتر است برای اطلاع دقیق از مدارکی که باید ارائه دهید، با سفارت تماس گرفته و چک لیست مدارک ویزای تحصیلی را بخواهید. به این ترتیب می توانید زودتر برنامه ریزی کرده و برای تهیه و ترجمه مدارک آماده باشید.

اقامت اندونزی از طریق ازدواج 

در صورتی که شما با یکی از اتباع اندونزی ازدواج کنید، می توانید برای ویزای بلند مدت و یا همان اقامت این کشور درخواست دهید. به این ترتیب باید حتما با سفارت تماس گرفته و چک لیست دقیق مدارک را بخواهید.

همانطور که می دانید درخواست ویزا از طریق ازدواج نیاز به ارائه مدارکی دارد که این رابطه را تایید کند، پس حتما تمامی مدارک مربوط به ازدواج را ترجمه کرده و به سفارت تحویل دهید. اگر بعد از اینکه بچه دار شدید خواستید برای ویزای اندونزی درخواست دهید باید حتما روابط خویشاوندی با فرزند از طریق شناسنامه پدر ترجمه شده و به سفارت تحویل داده شود. به این مهم توجه کنید که تمامی مدارک مرتبط با ازدواج و فرزندآوری باید از طریق سازمان های زیر مجموعه مرتبط در اندونزی نیز تایید شود که شما این مهم را می توانید از طریق سفارت پیگیری کنید.

چندین نکته مهم 

حالا که درباره ویزای اندونزی می دانید و می خواهید برای سفر به  این کشور زیبا آماده شوید، یادآوری و ذکر چند نکته ضروری است که ما در اینجا به آنها تحت عنوان نکات مهم درباره اخذ ویزای اندونزی، اشاره می کنیم. در نظر داشته باشید که اگر پاسپورت شما جدید است، حتما باید 6 ماه از صدور آن بگذرد و بعد شما برای ویزا درخواست دهید. همچنین شما به هیچ وجه نباید بیشتر از تعداد روزهای مجاز که صادر شده در این کشور بمانید. در مورد ویزای توریستی هم به خاطر داشته باشید که این ویزا سینگل صادر شده و قابل تمدید نیست.

ویزای اندونزی برخلاف ویزای شینگن نیازی به مصاحبه نداشته و شما به راحتی می توانید برای سفر برنامه ریزی کرده و سپس ویزای خود را تحویل بگیرید. تنها در نظر داشته باشید که بر اساس قوانین داخلی اندونزی در هنگامی که وسایل خود را جمع می کنید باید از همراه داشتن برخی چیزها اجتناب کنید، که به ترتیب در لیست زیر آورده شده است:

  • همچون دیگر کشورها، ورود اسلحه و مواد مخدر ممنوع است.
  • ورود میوه های تازه و سبزیجات ممنوع بوده و در صورتی که همراه شما باشد، در فرودگاه از شما گرفته می شود.
  • همچنین در بسته بندی لوازم آرایش بهتر است تنها یک یا دو عطر همراه شما باشد زیرا بیشتر از چند مورد را گمرک اندونزی اجازه نداده و از شما خواهد گرفت. همچنین شما اجازه همراه بردن بیشتر از 200 نخ را ندارید. این قوانین بر اساس قوانین داخلی اندونزی و گارد مرزی تعریف شده و سرپیچی از آنها امکان پذیر نیست.
چندین نکته مهم 

سفارت اندونزی در ایران 

با توجه به اینکه صدور ویزای اندونزی نیازی به حضور شما ندارد، به راحتی می توانید برای این سفر برنامه ریزی کرده و دغدغه خاصی نداشته باشید. به همین منظور شما می توانید سفارت این کشور را در خیابان قائم مقام فراهانی، پلاک 180، سفارت اندونزی پیدا کنید.

در ساعات اداری کارمندان سفارت به تمامی ایمیل ها و تلفن ها پاسخ می دهند، در نتیجه شما می توانید برای ارتباط با سفارت و یا هرگونه سوال درباره مدارک با آنها تماس بگیرید. در نظر داشته باشید که سفارت روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است. همچنین در روزهای تعطیل رسمی تقویم نیز سفارت فعالیت نمی کند. در نتیجه برای برنامه ریزی زمانی بهتر حتما از قبل از ساعات کار و روزهای تعطیل سفارت مطمئن شوید.

خدمات کنسولی سفارت اندونزی در ایران 

سفارت اندونزی مانند سفارت هر کشور خارجی دیگری خدمات کنسولی متعددی را بر عهده دارد، که ما تلاش کردیم در پایان این نوشته به برخی از مهمترین آنها اشاره کنیم.

سفارت اندونزی در ایران برای تمامی موارد اعم از تولد، ازدواج و طلاق، صدور پاسپورت، گواهی فوت، گواهی عدم سوء پیشینه، امور حقوقی و قضایی اتباع خود مسئول است. همچنین این سفارت مسئول دریافت و بررسی مدارک متقاضیان ایرانی است که برای تحصیل، کار و یا تجارت قصد اقامت در اندونزی را دارند.

سفارت این کشور مسئول تمام امور دیپلماتیک است و سفیر این کشور در تمامی موارد نه تنها از سوی مسئولین کشور، مسئول است، بلکه در برخی موارد مربوطه باید پاسخگو باشد. سفارت اندونزی برای انجام بسیاری از فعالیت های اجتماعی، بررسی اختلافات مالی، رسیدگی به امور ایرانیانی که در اندونزی دچار حادثه شده و یا مفقود شده اند، مسئول است. همچنین امور تحصیلی دانشجویان اندونزیایی که در ایران مشغول به تحصیل هستند، بر عهده سفارت است. همچنین در صورتی که شما اقامت اندونزی را داشته باشید و در حال حاضر ساکن ایران هستید برای تمامی امور کنسولی می توانید از سفارت کمک بگیرید.

پایان سفر به اندونزی  

در پایان امیدواریم که این نوشته به تمامی سوالات شما درباره ویزای اندونزی پاسخ داده باشد و شما بتوانید تمامی کارها را اعم از تهیه مدارک و یا تکمیل فرم درخواست ویزا به راحتی انجام دهید. امیدواریم که سفر خوبی را به اندونزی داشته باشید و از اقامت خود بینهایت لذت ببرید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

سفر به کشورهای اروپایی، همواره یکی از آمال بزرگ بسیاری از مردم جهان است و هلند، با مناظر زیبا، فرهنگ...

در دوران پیچیده‌ی امروزی که جهان هر لحظه در حال تغییر است، سفر به کشورهای مختلف نه تنها برای گردشگری...

مسافرت به مجارستان، کشوری با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی غنی و مناظر طبیعی خیره‌کننده، همواره برای افراد بسیاری جذاب بوده...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر